Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13039

Negyven dolgozó mondott fel csütörtökön a népszerű és eddig függetlennek tartott Lenta.ru orosz hírportálnál, miután menesztették a vezérigazgatót és a főszerkesztőt. Egy kormányközeli hírportál korábbi főszerkesztője vezeti ezután a lapot.

 

A feltételezések szerint Timcsenkónak azért kellett távoznia a főszerkesztői székből, mert a Lenta.ru az ukrán Jobboldali Szektor kijevi vezetőjével készített egy interjút. A Rosszija 24 állami hírtelevízió jelentése szerint az orosz állami kommunikációs és távközlési felügyelet "szélsőséges anyagok terjesztése miatt" figyelmeztette a Lenta.ru-t.

loding Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13038

ilyet akartam az előbb linkelni, régebben láttam egy műalkotást :-) valami orosz oldahoz kötöm, nem találtam, helyette mutattam fotót. Lényeg a rajz egy szépen kidolgozott halat (talán pontyféle :-)  ) ábrázolt, pikkelyekkel, szóval ahogy kell.

neked való kritika :-) és valami olyasmi volt írva, hogy " Kik ezek az emberek?" :-DD

Előzmény: Antisystem (13034)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13037

Felteszem szintén semmi... hacsak nem akarját folytatni a harcok mint az a japán csóka 30 éven át, akkor szabadon elvonulnak...

És akkor én kérdezek: mi lesz azzal a cirka 10-20 millió emberrel Ukrajnában, akit várhatóan elég erőteljesen fognak érinteni az IMF-féle megszorítások - első sorban nyugdíjasokkal meg ipari munkásokkal első körben, és akik netto kárvallottai lehetnek adott esetben az értelmiségi elit luivutton-forradalmának??? 

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (13036)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13036

S mi lesz az ukrán katonákkal, akik még védik a bázisaikat?

Előzmény: Antisystem (13035)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13035

Gondolom nem veszi fel az állampolgárságot, nem tudok róla, hogy tiltani akarnák ukrán állampolgárok számára az ottani életet.

(meg egyébként megint "fagyi visszanyal" jellegű dolog, a baltikumi országok kötötték mindenféle feltételhez az állampolgárságot az ott élő orosz nemzetiségnek - ha nem teljesítették, maradhattak, csak állampolgárok nem lettek)

 

ÜdV

Előzmény: Unerwünschter Gast (13033)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13034

Hát, akkor ott tényleg elnyomás van, ha csak ilyenre futja... egy valóban szabad országban ez így néz ki:

 

http://www.royalmagazin.hu/_kepek/_cik-4101-4400/4162-ervenytelen-szavazatok-18-even-felulieknek-06.jpg

(direkt csak link az ifjúság védelme okán:)))

 

ÜdV

Előzmény: loding (13032)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13033

És miről is lenne a krimben népszavazás. Mert első ránézésre van három lehetőség:

 

1. Maradjanak Ukrajnában

2. Csatlakozzanak Oroszországhoz

3. Legyenek önálló állam.

 

Namármost hogyan értelmezhető, ha egyik kérdés sem kap 50+ százalékot?

 

Mi van, ha valaki pl. a 2-3 esetén egyénileg továbbra is ukrán állampolgár akar maradni.

Előzmény: Antisystem (13020)
loding Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13032

izbiratyelnüj bjulletteny :-)

http://движениевместе.рф/wp-content/uploads/2011/11/PB010069.jpg

 

 

:-)) most leltem, nyilván az illető nem elégedett a systemmel

Előzmény: Antisystem (13020)
loding Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13031

nem lehet hogy tezsvír volt ? :-)

Előzmény: perkelto (13026)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13030

Hacsakúgynem:)))

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13029)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13029

Nyilván, mivel a demokratikus választást egy olyan napra tették, amikor az ellenzéki szavazók az időjárás miatt kipusztulnak. Ezért nagyon aggályos az időkép fidesz általi vegzálása :)

Előzmény: Antisystem (13028)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13028

egy áldozata volt csak Putyinnak

Ja, maga a Rettegett Putyin hozta rá a szívbajt, vudu rontás képében nyilván.... :(

Ez egyébként érdekes interpretálás, nálunk emlékszem olyanra, amikora  választás napján komoly időjárási front volt, és vagy 4 ember halt meg a szavazókörben vagy közvetlen előtte... a gondolatmeneted alapján ők a demokrácia áldozatai???

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (13026)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13027

 képzeld el, nálunk lehetett igennel és nemmel szavazni, ami a vasárnapi krími népszavazásra nem jellemző.

Egyébként ez a szavazási polémia megint teret ad, hogy rámutassak a nyugati mainstream gondolkodás korhadt voltára...

Azt ugye megtudjuk az összes médiából, hogy melyik nyugati politikai elit, vagy melyik nyugati értelmiségi "fároszként világító" megmondó mit gondol erről a szavazásról, de azokat a tényeket, ami alapján az ember kialakíthatná a saját véleményét, nos, azt még véletlenül se. Ahogy már említettem, nem tudjuk, hogy van-e részvételi küszöb, mert ugye ha van, akkor a távolmaradás nemleges szavazat, ha a többség a távol maradással nemlegesen szavaz, akkor elutasított a referendum. Nem tudjuk, hogy az üresen leadott szavazat nemlegesnek számít-e vagy érvénytelennek... semmit nem tudunk, ami alapján mi magunk véleményt alakíthatnánk ki arról, hogy ez ennyire demokratikus, vagy mennyire nem az.

Viszont minden rohadt szócsőből kapjuk a mintát kondérszám, hogy mit helyes gondolnunk róla, mit trendi gondolnunk róla, mit européer gondolnunk róla... teháta  média nem tényeket közöl, hanem megítélést...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (13019)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13026

Donyeckben egy ukrán tüntető volt az áldozat, orosz ellentüntetők leszúrták.

 

A Krímben eddig egy áldozata volt csak Putyinnak, az egyik Putyin egyik "kozák"-ja a szívrohamot kapott, s meghalt.

 

Előzmény: Antisystem (13022)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13025

 

 

Mára a krími tatárok Szimferopolban tüntetést szerveznek a népszavazás ellen

 

Mejlis of the Crimean Tatar people today is organizing a rally for unity and against the so-called "referendum" on joining of Crimea to Russia.

In the action plan to participate not only Crimean Tatars, but also the activists of Ukrainian organizations, ordinary care crimeans.

The idea of organizing thousands rally in Simferopol, leaders of the Majlis refused. As reported by the correspondent of Radio freedom, they fear provocations and bloodshed, which could be used by the invaders to amplify the terror against opponents to the Crimea to Russia.

Előzmény: Antisystem (13022)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13024

Igen, ez így van.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13023)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13023

"Szerencsére" nem katona az áldozat. Az nagyobb szopó lenne, de így is szörnyű..

Előzmény: Antisystem (13022)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13022
Előzmény: perkelto (13021)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13021

Tegnap Ukrajna melletti tüntetés volt Jaltában. Az oroszok szétverték a tüntetőket, megverték a külföldi tudósítókat, összetörték azok kameráit. A rendőrség tétlenül nézte.

 

С миру по нитке

В Ялте на набережной разогнали проукраинский митинг

2014-03-13 18:46:08

 

 

 

Сегодня после обеда в Ялте на набережной русские активисты разогнали немногочисленный митинг проукраински настроенных граждан.

Об этом сообщают в группе «Крым SOS».

По ее данным, митинг «Крым против войны» начался в 16.00. На митинг пришли около 30 человек с госфлагами Украины.

«Подошли люди с российскими флагами (около 100 чел,) и начали провокации, бить мирных протестантов. Есть пострадавшие, в том числе журналисты из Германии и Франции. Разбита камера…Милиция не реагирует», — отмечается в сообщении.

В 16.40 начались новые стычки, обстановка на митинге напряженная
 

Előzmény: Antisystem (13020)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13020

Ja, csak előtte átírta a politika ugye a népszavazásról szóló törvényt - nálunk.

A krími szabályokat meg nem ismerem, nem tudom, van-e részvételi küszöb, hogy értelmeződik az x-ek nélküli szavazat, stb... pedig a  lényeg ezekben rejlene...

 

ÜdV

 

Előzmény: perkelto (13019)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13019

Az egy hülye fénymásolós volt. 

 

Én emlékszem rá, hogy teljes egyetértésben kampányoltak ellene a nyilasok és a kommunisták, de szerencsére a többség leszavazta őket. S képzeld el, nálunk lehetett igennel és nemmel szavazni, ami a vasárnapi krími népszavazásra nem jellemző.

 

Ez a népszavazás pont olyan lesz mint az az 1939-es szavazás, amikor Nyugat-Ukrajna a Szovjetunióhoz való csatlakozásra szavazott 91%-ban. Persze a területet akkorra már megszállta a szovjet hadsereg.

Előzmény: Antisystem (13010)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13018

persze ha usák katonák vigyáznak a választások tisztaságára, az rendben van

Előzmény: Glavingojn (13003)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13017

Bocs, de ez egy nagyon fontos gondolat - már természetesen nem a személyeden keresztül, hisz nyilván ebben nőttél fel.

Szóval, az euro-atlanti gondolkodás  legelviselhetetlenebb, számomra legelutasítottabb vonása az, hogy elitista... jóval inkább, mint mondjuk az orosz... 

Tehát ha Európa, az természetesen Nuygat-Európa, ha társadalom, akkor az értelmiség...

Abból ugye tegnap vezető hír lett világszerte - ha ide valami furcsa okból nem is hozta be senki ahogy láttam - hogy a lenta.ru nál a tulajdonos kirúgta a főszerkesztőt egy kőrözés alatt álló szélsőségessel készült riport okán, és szolidarításból önként ment vele a szerkesztőség... (mintha lett volna ilyesmi az internetto-index történetében is:)), abból, ha egy tulajdonos valahol bezár egy gyárat és utcára kerül abszolút nem saját akaratból 1000 ember, abból max kis szines lesz a helyi lapokban... az összes hír az értelmiségi réteg sanyarú sorsával van tele... hiába, a média-értelmiség simili similis... hogy mi van a munkásokkal, a parasztokkal - ma divatos nyugati szóval "droidokkal" - az ugye kit érdekel... azok örüljenek, ha még van munkájuk, és kezdjenek sürgősen alkalmazkodni és megfelelni, ha már nincs...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Ibstock (13013)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13016

Az persze nem zavarja a magas demokrácia-érzékelősöket, hogy a Krímben az emberek 75%-a orosz anyanyelvű, és Ukrajnához ugy került a terület, hogy Hruscsov et. berugott. -((((

Előzmény: Glavingojn (13003)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13015

Legalább ők nem egy idegen ország megszálló katonái. A Maidan forradalmárai pedig számos politikai csoportból jöttek. Gondolom, hogy Jacenyukot még te sem tekinted fasisztának. Ilyen alapon szokták az oroszok az 1956-os magyar forradalmat is lefasisztázni.

Előzmény: Platon (13004)
loding Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13014

mondjuk az üveg úrnát bevezethetnék minden további nélkül itt is, hess hess :-))

ugye a láncszavazás gyanujának elkerülése is erősíti a demoxkratiába vetett hitet bizalmat :-DD

 

aláhul a boríték, avagy nem hull alá

 

 

Előzmény: Antisystem (13010)
Ibstock Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13013

Hmmmm,az én gondolataim Európáról valahogy mindíg véget érnek Csapnál...

:)

Előzmény: Antisystem (13012)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13012

Ja, a multkor poénkodtam erre a permanens forradalom (lenini) elméletével... de valójában ez inkább a Dél-amerikai banánköztársasági út, ott ment az nem egy országban hogy az aktuális puccsista juntát fél év múlva megpuccsolta a következő...egyébként ja, Ukrajna kb abban az állapotban leledzik, amikor ez simán bekövetkezhetNE... bár szerintem Európa közepén (tényleg ott, Európa földrajzi középpontja Ukrajna területén van, pontosabban Kárpátalján, Terebesfejérpataknál:)) talán nem fog...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13011)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13011

Szerintem országa válogatja, hogy köthet-e ügyvivő kabinet ilyesmit. Ráadásul ha annyira ég a talaj a talpuk alatt, akkor amolyan vis majorként nincs is más. Mire kiírják a választást, lemegy, beiktatják, stb. Az ország fele éhenhal vagy elsöpri az új, ideiglenes vezetést valami újabb forradalom. És kezdődik minden újra.

Előzmény: Antisystem (13010)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13010

Ukrajnában minden párt, így az elmenekült korábbi elnök Janukovics pártja is indulhat a választásokon.

Ja... csak addigra ugye már az ideiglenes rezsim a Nyugathoz köti az ukrán kompot... tehát a világon semmi jelentősége nem marad a választásoknak... pontosabban az marad az egyetlen tétje, hogy ki nyelesse le az ukrán lakossággal az IMF megszorító piluláit... nekem egyébként is a világ rejtélye, hogy mióta köthet ügyvivő kabinet nemzetközi szerződést...

 

A Krímben viszont senki sem léphet fel az Ukrajnában maradás mellett, mert a szeparatisták terrorizálják a lakosságot.

Hogyne, átnevelő táborokba gyűjtik őket, sőt.... hát tudod mit, látatlanban örültem volna, ha nálunk csak ugyanannyira lehetett volna kampányolni az EU csatlakozással szemben, mint ott a kilépés ellen.... nálunk ugye még olyan is volt, hogy a fénymásolós rendőrt hívott, és nyomozás indult, mert valaki csatlakozást elutasító plakátokat akart fénymásoltatni.... hallottál ilyent a Krímből?

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (13007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!