Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13072

OFF: Nézd, egyezzünk ki abban, hogy az akkori NATO majd EU ügyi kavarás a népszavazás rendjéről az a világtörténelem egyik legnagyobb politikai öngyilkosságának bizonyult dolog volt. Ugyanis akkor szüntette meg az abszolút többséggel bíró MSZP kormány (Hornék) mellesleg az új Alkotmány népszavazással történő kötelező megerősítését is egy kósza paragráfban - a politikai elitizmus nagyobb dicsőségére...

Viktoréknak ez 2010-ben csak feltűnt.... és előzékenyen a baloldal torkába nyomták a saját csontjukat...

(tudod, hogy ütött engem a guta, amikor az alkotmányozási viták kapcsán összeállt ez a kép?)

Na, ez is a NATO-környéki xarkavarás egyik belpolitikai mellékhatása...

 

ÜdV

 

Előzmény: Artemis Entreri (13068)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13071

A 97-es ezt mondta ki konkrétan:

 

"Az országos népszavazás eredményes, ha a népszavazáson - a részt vettek számától függetlenül - az érvényesen szavazó választópolgárok több mint fele, de legalább az összes választópolgár több mint egynegyede a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott."

 

Raktam be linket is, de mipöcsnek....

Előzmény: El Qradi (13070)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13070

"Ugyanis akkor minősül eredményesnek egy népszavazás, ha a megjelentek többsége, de legalább a választásra jogosult polgárok 25%-a azonos választ ad a feltett kérdésre."

 

A mostani igen, az 1997-ben érvényben lévő az alábbaiakat mondta ki:

 

28.§ (1) Az országos népszavazás akkor érvényes és eredményes, ha
a) az ország összes választópolgárának több mint a fele érvényesen szavazott és
b) az érvényesen szavazóknak több mint a fele a megfogalmazott kérdésre (kérdésekre) azonos választ (válaszokat) adott.

 

 

A 49% pedig nem 50,00001%, ugye ezt te is belátod....

Előzmény: II. RogerWilco (13067)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13069

Akkor a tisztánlátás végett:

a NATO és EU népszavazás idején az alábbi törvény volt érvényben:

 

http://www.valasztas.hu/nep97/jo/to/nep89.htm

 

 

1989. évi XVII. törvény

 

28.§ (1) Az országos népszavazás akkor érvényes és eredményes, ha
a) az ország összes választópolgárának több mint a fele érvényesen szavazott és
b) az érvényesen szavazóknak több mint a fele a megfogalmazott kérdésre (kérdésekre) azonos választ (válaszokat) adott.
(2) Az azonos kérdésre három, vagy több válaszlehetõséget tartalmazó népszavazás akkor is eredményes, ha a kérdésre az (1) bekezdés a) pontja szerint érvényesen szavazók a legtöbb azonos választ adták.

 

Az akkor érvényes törvény szerint NEM VOLT ÉRVÉNYES EGYIK NÉPSZAVAZÁS SEM.

Pont ezért nyilvánították gyorsan UTÓLAG ügydöntő népszavazásnak mind a kettőt, mert különben

semmit sem ért volna.

Előzmény: II. RogerWilco (13067)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13068

Akkor is csúsztatsz, mert a népszavazáskor érvényben lévő törvények szerint nem volt ilyenfajta küszöb. Amiről Te beszélsz, az egy másik téma. És nem ez a fő csúsztatás, azt az előző hsz-ben leírtam.

Előzmény: Antisystem (13065)
II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13067

A népszavazás érvényességéhez 50%+1 választópolgár részvétele szükséges.

 

Ismerkedj meg a vonatkozó magyar törvénnyel és rájössz, hogy nem igaz, amit írtál.

Ugyanis akkor minősül eredményesnek egy népszavazás, ha a megjelentek többsége, de legalább a választásra jogosult polgárok 25%-a azonos választ ad a feltett kérdésre.

Előzmény: El Qradi (13064)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13066

Lófaszt nem. Már bocsánat. Az akkor érvényben lévő törvények szerint nem kellett 50%-nak lennie.

 

http://www.valasztas.hu/hu/onkval2010/52/52_0.html

 

Állítólag nem hazudik.

 

És kurva szép, hogy a szavazóképes lakosság mennyi százaléka szavazott igennel, de sokkal fontosabb, hogy a ténylegesen szavazók több, mint 80%-a voksolt igennel. Ergó szerintem kibaszott reprezentatív.

 

 

Előzmény: El Qradi (13064)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13065

Az hát, a szépséghiba az benne, hogy nem én csúsztatok... a tény annyi, hogy Magyarországon a népszavazás intézményéhez mindig is járult egy 50%-os részvételi küszöb. Amit a NATO népszavazás előtt 3 hónappal eltöröltek, az EU népszavazás után meg visszahoztak. Emellé társítva azt, hogy a "pro" propaganda mindkét esetben vastagon közpénzből ment, a kontra propaganda meg egy vasat se kapott, tehát paradox módon az ellenzőket is arra kényszerítették, hogy az adójukkal közvetve a mellette szavazást támogassák.

Ezek szimpla tények.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13061)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13064

"Ne haragudj, de ez kőkemény csúsztatás."

 

Nem csúsztat. A népszavazás érvényességéhez 50%+1 választópolgár

részvétele szükséges.

Sem a NATO sem az EU népszavazásnál nem volt meg az 50%-os részvétel.

Előzmény: Artemis Entreri (13061)
II. RogerWilco Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13063

És miről is lenne a krimben népszavazás. Mert első ránézésre van három lehetőség:

 

1. Maradjanak Ukrajnában

2. Csatlakozzanak Oroszországhoz

3. Legyenek önálló állam.

 

Tudtommal az 1. verzió nem is szerepel az alternatívák között - ennyit a népszavazásról.

Előzmény: Unerwünschter Gast (13033)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13062

"Mondja a valasztas.hu... nem hiszem, hogy hazudnának..."

 

No igen, a tények szokták a legkevésbé zavarni az EU és a

NATO népszavazás hívőket.

Magyarán nem volt érvényes egyik sem, de hivatkoznak rá, mint alapra.

 

Hogy is mondta ezt anno Joszif Visszárionovics elvtárs:

"azokat a tényeket, amelyek nem a mi elméletünket támasztják alá,

egyszerűen nem vesszük figyelembe...."

Előzmény: Antisystem (13060)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13061

Ne haragudj, de ez kőkemény csúsztatás.

Ezzel az erővel a parlamenti választások legitimitását is meg lehet kérdőjelezni. Ott is csak az számít, hogy az érvényes voksot leadók x százaléka hogyan dönt. Ha így vesszük, akkor a fidesz 2/3 sem 2/3.

Előzmény: Antisystem (13060)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13060

Megjelent 3 669 252 fő, a választópolgárok 45,62 %-a

Ez ugye a NATO szavazás előtt is, meg ma is eredménytelen népszavazás lenne...

 

IGEN választ adott az összes választójogosult 38,00 %-a,

Mondja a valasztas.hu... nem hiszem, hogy hazudnának...

 

ÜdV

Előzmény: El Qradi (13058)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13059

"1. Maradjanak Ukrajnában

2. Csatlakozzanak Oroszországhoz

3. Legyenek önálló állam.

 

Namármost hogyan értelmezhető, ha egyik kérdés sem kap 50+ százalékot?"

 

Akkor lesz második forduló.

De ott már csak két opció lesz, az 1-es kiesik, mert alig kap voksot.

Előzmény: Unerwünschter Gast (13033)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13058

"Én emlékszem rá, hogy teljes egyetértésben kampányoltak ellene a nyilasok és a kommunisták, de szerencsére a többség leszavazta őket."

 

Nem a többség, ne tessék megvezetni a jónépet.

Nem volt meg az 50%-os részvétel egyik szavazásnál sem.

Előzmény: perkelto (13019)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13057

"A Krímben viszont senki sem léphet fel az Ukrajnában "maradás mellett, mert a szeparatisták terrorizálják a lakosságot."

 

Érdekes lehet, amikor a a 85%-os többség terrorizálja önmagát..

Előzmény: perkelto (13007)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13056

Ebben mi is a baj.

 

Az Usa, 1989-ben szepet kavart Panamaban, gyakorlatilag elfoglalta, nehany ezer (10, 15 ezer?) amerikai polgar urugyen, akiket "veszejes" hejzetben erezte.

 

Oroszorszag nem tud csak ugy sok millio honfitrasat csak ugy kidobni. S nekem nagyon teccik - hogy itt allandoan vita fojik - hany millio? 3, 5, 10, 15? Mintha ettol valtozik is valami (lasd Panama).

 

Eppen ezert most az uj vezetes fo gondja lenne semmiben se bantani az orosz (nyelvu) lakossagat. De sajnos mi ennek az ellenkezojet latjuk :(( Minek csinaljnak dorekyben igy - gozom sincs, en ezt nem tudom megerteni. Nalunk ugy mondjak - hogy maguk assak a godrot...

Előzmény: Triumphator (13054)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13055

Az uj "kijevi" kormány,  térden állva kunyerál mindenkitől.

 

 

 - az Usa igert 1 milliardot - s huzza - vonja.

 

- az EU igert 11 milliard eurot. Sok sok evre szetmazolva. Mikor es mennyi lenne az elso adag - senki se tudja.

  - az IMF meg semmit se igert.

 

-------------------

 

Persze, hogy térden állva kunyerál.

 

már 3-án, 11 napja arról szóltak a józanabb híradások, hogy Ukrajna max. a 10.-20. közötti kifizetéseket, nyugdíjak, bérek, számlák tudja kiegyenlíteni, utána kiürül a kassza, elfogy a pénz.

 

De mindenki a Krímmel foglalkozik, ahelyett, hogy az ország 95%-val foglalkozna.

 

(lásd 7276-számú hozzászólást. innen)

 

 

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13051)
Triumphator Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13054

szerintem, megvárják, mi marad ukrajnából és azt érdemes-e szanálni, vagy hagyják az egészet a francba.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13051)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13053

Aszittem a Jacenyuk már kinőtt a gyerekkorból, és nem adja elő a "csecsemőnek minden vicc új" effektet...

Egy középhatalom (vagy még kisebb) számára a lehető legnagyobb hülyeség, ha enged a leszerelési zsarolásoknak, mert ma minden nagyhatalom mozgásterét a saját népe által még lenyelt koporsóban hazatérő katonák száma adja meg. Hol élt ez az ember a II. Iraki háború környékén??? Tényleg nem tűnt fel neki, hogy a kis Bush soha nem mert volna anélkül nekimenni a "szent küldetésének", hogy előtte ENSZ fegyverzetellenőrnek álcázott USA kémek ne győződtek volna meg arról, hogy az a hülye Szaddam tényleg megsemmisítette a tömegpusztító fegyvereit? Szót fogadott, leszerelt, tehát rászúrt... ha bemutatja a fityiszt és megtartotta volna a xarjait, és hat számjegyű veszteség lett volna prognosztizálható, a küldetéstudatos csimp soha nem mert volna lépni. Ld. a Kim-ek esete... (de ezt én már akkor is megmondtam)

 

Komolyan aggódnék a mostanság leszerelő Szíriáért - ha nem Oroszország garantálna... (amiért ugye Putyin fel lett terjesztve a Béke-Nobelre).... mert egyedül az oroszok azok, akik eddig tevőleg is bebizonyították Dél-Oszétiában, hogy a védelmet időnként komolyan is gondolják...

 

Az már egy gyökeresen másik kérdés, hogy mi lett volna, ha a világ 3. nuki-arzenálja mellől lopják szét ilyen szinten az ukrán hadsereget, hogy 6000 fő marad azt védeni... szerintem nem csak az összes banánköztársasági diktátornak lenne már atombombája, de tehetősebb celebek is azt tartanának a kertjükbe szuvenírként...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13047)
yaouank Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13052

Jelezték Putyinnak, hogy az orosz "energia fegyver" nem is annyira hatékony, mint gondolja és még visszafelé sülhet el. Ennyi

 

ya

 

Előzmény: Antisystem (13050)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13051

Nezegetem a tenyeket. :))

Mai napra:

Az uj "Kijevi" kormany (elnezek legitimitasatol - legyen ez az ukranok baja) terden allva kunyeral mindenkitol.

Usa igert 1 milliardot - s huzza - vonja.

UE igert 11 milliard eurot. Sok sok evre szetmazolva. Mikor es mennyi lenne az elso adag - senki se tudja.

IMF meg semmit se igert.

A rosz oroszorszag cak az eddigi kavaras (november) ota 5 milliardot* pumpalt Ukrajnaba - hogy valahogy kieljen. Ebbol 3 milliard a decemberi atutalas es 2 milliard amivel most csak a gazert tartoznak. Tegnapi Gazprom kijelentes szerint nem feszegetik ezt a kerdest - hogy vegleg ne tegyek tonkre ukraja gazdasagat.

 

Na, ezek egyszeru - 100% tenyek. Na persze, az oroszok kifejezetten agresszorok, akiknek celja Ukrajna szetesese es megszallasa :)).

Gyerekek - megy am a zemberek hujitese. De talan tanulni kene megtalalni a tenyeket (elhiszem, nehez) es egy kicsit agymunkazni rajtuk?

 

* Igazabol sokkal tobbet, mert a dotacio nem csak gazcsapon keresztul megy am. Sok egyenes es mas uton, pl. az ukran termekek szabad orosz piacaval. 

 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13050

Idéztem az általad linkelt cikkből...

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (13049)
yaouank Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13049

Nem értem mi a gond ? Csak jelezték, hogy kereskedelmi eszközökkel tudják befolyásolni az olaj árát

 

ya

Előzmény: Antisystem (13045)
loding Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13048

óvasd L mit aszondott a Merkel tegnap, oszt képben leszel :-))

Előzmény: balkan_kobra (13044)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13047

Gyengébbek kedvéért:

 

Az ukrán kormányfő szerint nehéz lesz most már bárkit is meggyőzni, hogy ne legyen atomfegyvere, mivel Ukrajna 1994-ben a világ harmadik legnagyobb nukleáris arzenáljáról mondott le, cserébe függetlenségének és területi sérthetetlenségének szavatolásáért.

 

Oroszország Ukrajna elleni katonai agressziója után nehéz lesz meggyőzni bárkit is a világon, hogy ne legyen atomfegyvere – jelentette ki csütörtökön az ENSZ Biztonsági Tanácsának csütörtöki ülésén az ukrán miniszterelnök.

 

Az Ukrajna státusát szabályozó, 1994-ben elfogadott budapesti memorandum első paragrafusában foglalt kötelezettség: garantálják Ukrajna határainak, területi integritásának és szuverenitásának sérthetetlenségét.

 

A budapesti memorandumot Ukrajna, az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Oroszország írta alá.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13046

http://index.hu/kulfold/2014/03/14/hiaba_lottek_nem_voltak_veszelyben/

Azt kell mondjam, korrekt nyilatkozat.

 

ÜdV

Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13045

"A Nyugat bekeményít. Annak, hogy az olajfegyvert épp az Egyesült Államok sütötte el először, és nem az oroszok..." 

 

Szép beismerő vallomás... remélhetően akkor is az eszében lesz még mindenkinek, amikor az oroszok fognak a csapokhoz nyúlni...

 

ÜdV

 

ps: az ilyent hívják póriasan öntökönszúrásnak... bár kétségkívül haladás, hogy az USA - legalábbis most még - elismeri...

Előzmény: yaouank (13041)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13044

Az EU most majdnem világháborút robbantott ki a rossz keleti (ukrajnai) politkájával!!!!!

Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13043

Ja :(((

A növekvő individualizmus és a válság együtt sikeresen felszámolta a szolidarítást errefele, mindenki a saját ülepét védi ezerrel...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!