Keresés

Részletes keresés

DJG Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6381

Igen, megnyugtatlak, én például pontosan értem... :-)

 

Fájlok törléséről volt szó (nem futó, tehát ezért nyitva tartott fájlok). Vannak olyan esetek, amikor hiába engeded tovább a felbukkanó UAC-ot, a műveletet mégsem hajtja végre, mert nem elég a jogod rá. Ha viszont az egész programot (TC, parancssor, stb.) adminként indítod el, ami alól csinálod, akkor megy. 2-3 naponta találkozom vele (mint programozó, elég sokat kutakodom a Program Files alatt, például, ott elég gyakran lehet találkozni vele), semmi extra nincs benne.

Előzmény: Törölt nick (6379)
DJG Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6380

Van egy gyári rendszergazda (nem a rendszergazda csoportba tartozó szokásos felhasználó, az nem teljesen az), a felhasználók között a szokásos helyen a Comp Mgmt-ben engedélyezni kell, mert gyárilag le van tiltva. Akkor van. Illik utána újra letiltani, amikor végeztél azzal, amihez csak az jó.

Előzmény: Gavriel (6378)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6379

Teljes jogú admin?  Ti értitek egyáltalán miről beszélgettek itt, már bocs?:)

 

Windows vista óta létezik a kiemelés és az UAC, azaz egy program nem fut rendszergazda jogokkal akkor sem, ha rendszergazda van bejelentkezve, csak ha "futtatás rendszergazdaként" (pajzsos ikonos menüponttal) indítják jobbgombos menüből.

 

Akkor feljön az UAC, és ha jóváhagyják, szépen kiemeli az adott programot.

Meg az összes "gyerekét", vagyis egy kiemelt parancssorba elindított akármi az kiemelt lesz.

 

Egyes programok eleve megkövetelik azt, hogy ki legyenek emelve, azok elindításuknál mindeképpen feldobják az UAC-ot, és végig rendszergazdaként futnak.

Telepítők általában ilyenek, hiszen olyan helyre kell a rendszerben irogatniuk, ami külön felhatalmazást igényel.

 

Win7-ben az zavar meg egy csomó felhasználót, hogy ami a rendszer komponense, az mindig kiemelt, kérdés és UAC prompt nélkül kiemeli önmagát.

 

(mivel aláírt, védett, mindenhogyan ellenőrzött a rendszer részét képező dolgok ezek, logikailag értelmetlen zaklatni a felhasználót avval, hogy ez a program a rendszerében változtatást is tud végezni, nyilván tud, hisz azért dolgozik benne)

 

A nagy komoly teljes jogra váltás annyi, hogy amivel dolgozol, azt rendszergazdaként futtatod, megteheted egy böngészőtől kezdve a file kezelőkig mindennel, ezt egyáltalán hogy lehet "elfelejteni"?

 

Előzmény: Gavriel (6378)
DJG Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6377

Igen, arról beszéltem vala, van ilyen, adminjogú program alól megy a törlés. Hetes alatt a látszólag admin nem minden szituációban admin.

Előzmény: Gavriel (6376)
Sznida Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6373

Köszi,

 

A képmetsző működik, és tökéletesen helyettesíti a paint-et!

 

Köszönöm szépen!

 

Üdv: Sznido

Előzmény: Gavriel (6364)
DJG Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6372

Hetes alatt? Nem te vagy, csak úgy tűnik. Ha TC-t használsz, indíts tényleges adminként (jobb egér, Run as administator), vagy szükség esetén parancssort is indíthatsz ugyanígy, abból engedni fog olyat, amit másképpen nem.

Előzmény: Gavriel (6371)
DJG Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6370

Alapvetően az a baj vele, hogy az ATM-ben két dolog is van: egyik a Type 1 fontok támogatása (nélküle régen a Windows ezt nem is tudta), a másik a fontmenedzsment. Aztán a Win2k idején az elsőt beleépítették a Windowsba. Nem újraírta a Microsoft, hanem az ATM megfelelő részeit egyszerűen beépítették. És ez aztán mindeféle bonyodalomhoz vezetett, amikor valaki az ATM-et mégis feltette ezekre a Windowsokra, illetve még gyakrabban akkor, amikor valami miatt leszedte. A telepítő ugyanis gyanútlanul leszedte ezeket az ATM-fájlokat a rendszerből, azt hívén, hogy a sajátja, és ezzel a Windows fontkezelését totálisan rombadöntötte. Annyira, hogy az Adobe-nek kellett egy ATMfix nevű segédprogramot is írnia, amelyik ilyenkor rendet tett a Windowsban, hogy ne kelljen újratelepíteni az egészet.

 

Mivel az Adobe nem írt belőle később olyan változatot, amelyikből az első rész – mint feleslegessé vált dolog – kimaradt volna, de a második, a menedzselés megmarad (régesrég, tizensok évvel ezelőtt befejezték a fejlesztését), elég labilis dolog a mai rendszerekre feltenni. Főleg, hogy született azóta nem kevés másik program, amelyik valóban csak ezt az utóbbit tudja, és jól (mellesleg nem csoda, hogy születtek, a feladat tulajdonképpen pofon egyszerű, fontot telepíteni, leszedni, megmutatni a Windows alatt triviálisan egyszerű programozási feladat, csak egy pofás felhasználói felüleletet kellett tenni elég, és kész). Az Apprentice nem ingyenes, bár nem is drága, ingyen viszont kipróbálhatod, ha akarod. Gugli rögtön megtalálja neked.

Előzmény: mtbdesign (6369)
mtbdesign Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6369

Nagyon sok fontszettem van, egyrészt fajták szerint szétosztva a rendelkezésre állók (így könnyebb válogatni, az abc rend itt mit sem segit), másfelől meg a munkák szerint. Ha egy munkához pld felhasználok 9 fajta fontot, nem kell őket egyenként kikeresni és aktiválni, hanem katt a munka neve mellé és mindet betölti.

Ezt tudja a Printer's Apprentice is? Nekem mindegy, ezt is feltehetem, ha ingyenes pláne, de mi a baj az ATM-el? Eddig soha semmi baj nem volt vele. Napi szinten használom, és szerintem nagyon frappáns! Roppant elegéns hogy alaphelyzetben csak a system fontkészlet fut, más semmi, de egykét klikk és minden elérhető:-) Ha "ütközik" a Win7-el akkor oké, de azért ird meg mi a baj vele légyszi, köszi!

Előzmény: DJG (6362)
srf Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6367

Nem lehet, hogy mutat rá egy symlink? Mert akkor érthető, ha nem engedi letörölni.

Előzmény: Gavriel (6363)
DJG Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6362

ATM-et ne tedd fel W7-re semmiképpen (egyébként XP-re sem kellett volna). Ha kifejezetten szükséged van a fontmenedzsmentre, és nem elég, hogy ábécében vannak, akkor egy fontmenedszer programot keress (például Printer's Apprentice). A fontok támogatása XP (vagy lehet, hogy a 2000, fene se emlékszik már) óta benne van gyárilag a Windowsban.

Előzmény: mtbdesign (6305)
Hooshee Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6361

Akarom mondani 2 giga. Bár ara is csak azt írják hogy recommended...

Előzmény: Hooshee (6360)
Hooshee Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6360

Igazad van, ezen valóban változtattak, most olvastam utána.

 

http://www.digitaltrends.com/computing/microsoft-eases-windows-7-xp-mode-hardware-requirements/

 

Persze ez így nyilván csak paravirtualizáció, de attól még működik. 1 giga ram viszont továbbra is követelmény.

Előzmény: Törölt nick (6358)
DJG Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6359

b. pont: nem. A letöltések között van egy harmadik fájl, ha azt felteszed, akkor megy hardeveres virtualizáció nélkül is (nyilván lassabban, de megy).

Előzmény: Gavriel (6304)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6358

A b.-ben nem vagyok biztos, hogy kell.

Azt tudom, hogy az első Windows 7 XP mode-oknál még kellett a processzornak támogatnia a chip level virtualization-t.

De ez mára megváltozott (gondolom, mert sokaknak nem olyan volt a procija).

Bizonyos Core2-esekben sem volt meg ez a feature.

Előzmény: Gavriel (6304)
alebor Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6357

Nem,nem,de köszi!

Előzmény: Hooshee (6356)
Hooshee Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6356

Akkor még egy hirtelen ötlet: a mixerben nem vetted le a böngész hangját? Mert ott ugye alkalmazásonként is lehet állítani a hangerőt...

Előzmény: alebor (6336)
sheldon Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6355

Nem működik a print screen gomb? Vagy mi?

Nem működik a ctrl+v? Vagy mi?

 

Szerintem lassan senki sem érti, hogy mit is akarsz...

Előzmény: Sznida (6354)
Sznida Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6354

Teljesen mindegy milyen weboldal, a sima háttérképet se tudom így képlopóval "lelopni". :(

Csak a fájl beillesztés aktív!

Előzmény: aas (6352)
aas Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6353

Úgy látszik a többiek nem találkoztak még a problémámmal! :(

 

Még én sem. Csak javasoltam...

Előzmény: Sznida (6350)
aas Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6352

Azért érdekelne, melyik weboldalt nem tudtad lementeni a szokott módon ? Ugyanis egy szokvány (nem videót tartalmazó) oldal lementése nem volna szabad, hogy bármilyen problémát okozzon...

Előzmény: Sznida (6351)
Sznida Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6351

:)

Igen összeszedtem a konkrétumokat, bocsánat nem akartam még egyszer leírni 4341-es hozzászólást, abban van minden konkrétum. :)

 

Amit meg akarok oldani, az, hogy az éppen aktuális képernyőmet, mondjuk egy internet oldalt kimásoljak, és képként el tudjak menteni, amit eddig nagyon sokat csináltam, csinálok a munkahelyemen XP-n. Sajnos otthon a 7-en nem aktív a paint-ben a beillesztés gomb, csak a fájl beillesztése... :(

 

Köszi!

 

Üdv: Sznido

Előzmény: aas (6349)
Sznida Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6350

Köszi Aas,

 

A képmetsző jó megoldás!

Köszönöm szépen a segítséget!

Úgy látszik a többiek nem találkoztak még a problémámmal! :(

 

Minden jót!

 

Üdv: Sznido

Előzmény: aas (6348)
aas Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6349

Ha megnézed a 4341-es hozzászólást, ott van valami olyasmi írva, hogy valahol nem működik, lehet nekem is ez van...

 

Mennyi konkrétum :-)))

 

Nem lett volna egyszerűbb, ha pontosan megmondanád, mit is szeretnél PrintScreen-nel másolni ?

Előzmény: Sznida (6346)
aas Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6348

Képmetsző ?

 

 

Előzmény: Sznida (6344)
3x Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6347

De ha a két kezeden összesen csak egy ujj van, akkor az egérrel kijelölöd, jobboldali gombot megnyomod az egyetlen ujjaddal és kiválasztod a másolást, majd a Paintben a beillesztést.

Előzmény: tütyüke (6343)
Sznida Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6346

Köszi a válaszod Tütüke, lehet nálad működik, de sajnos nálam nem, nagyon sajnálom, hogy nem működik, mert sokat használtam eddig.

 

Ha megnézed a 4341-es hozzászólást, ott van valami olyasmi írva, hogy valahol nem működik, lehet nekem is ez van...

 

Köszönettel: Sznido

Előzmény: tütyüke (6345)
tütyüke Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6345

Hogyne működne...

Nem változtattak rajta, nap mint nap használom hallod-e :-)

 

Előzmény: Sznida (6344)
Sznida Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6344

Köszi, ezt a megoldást használom évek óta, az XP-n működik, sajnos a windows 7-en nem működik!

Más megoldás?

 

Köszi!

Előzmény: tütyüke (6343)
tütyüke Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6343

Ingyenes hardveres megoldás van rá.

Megnyitod a Paint-et és két ujjal (lehet külön-külön kézen is a két ujj) lenyomod a Ctrl+V betűkombinációt :-)

 

 

Előzmény: Sznida (6342)
Sznida Creative Commons License 2011.01.13 0 0 6342

Sziasztok,

 

A Nicko-nak tavaly volt egy kérdése (4340), mégpedig az, hogy hogyan lehet egy printscreen-t beilleszteni egy paint-be windows 7-nél.

Nekem is ez a kérdésem, sajnos ott nem találtam válasz, de lehet csak nem értettem a választ.

Tud valaki segíteni?

Minden megoldás érdekel, de egy free programnak örülnék a legjobban! :)

 

Üdv: Sznido

Előzmény: nicko (4340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!