Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13133
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13132

És az 1845-ös Famine? Valahogy az angol kormányzat sem lett még elszámoltatva. Kár ezt ragozni..szemét, geci húzások mindig voltak a történelemben és lesznek is.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13131

Nézd, a 90-es évek legelején még ki lehetett volna adni talán a "jó" meg a "rossz" kategóriát arrafele... a közepére már legfeljebb abban volt különbség, hogy kinek tökig, kinek torkig ér...

 

ÜdV

Előzmény: rich.mond (13125)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13130

A holodomor (ukránul: Голодомор, magyarul éhhalál) (1932–1933)

 

az ukrán nép történetének egyik legnagyobb katasztrófája: közvetlen halálos áldozatainak számát  6,5-7 millió és 10 millió közé teszik, amiből csak a gyermek áldozatok száma 3 millió volt. 

 

A történészek többsége ma már egyetért abban, hogy az éhínség fő okozója nem természeti katasztrófa, hanem a kommunista diktátor Sztálin vezette szovjet kormányzat politikája volt. Emiatt a holodomort gyakran ukrán holokauszt néven is emlegetik, arra is utalva, hogy a szovjetek (illetve az orosz vezetés) azért idézte elő az eseményeket, hogy leszámoljon az ukrán néppel, illetve az ukrán parasztsággal mint politikai és társadalmi tényezővel

 

A párt Vjacseszlav Molotovot küldte Ukrajnába, hogy begyűjtse a gabonát. November 9-én titkos rendelet sürgette meg a szovjet titkosügynökségeket, hogy növeljék a begyűjtés „hatékonyságát”. Molotov azt is elrendelte, hogy ha egy ukrán faluban már nem maradt gabona, vigyék el a burgonyát, zöldségeket és az egyéb megtalált élelmet.

December 6-án új rendszabályokat hoztak az ukrán falvak ellen, amelyek alulteljesítették a gabonabegyűjtési tervet: nem kaphattak ellátást sem élelemből, sem egyéb árukból, a helyszínen talált élelmet és gabonát elrekvirálták, betiltották a kereskedelmet, majd mindezek után a pénzt is elvették. Büntetőintézkedéseket foganatosítottak a gabona rejtegetése vagy eladása ellen. A rendszabályok végrehajtásában gyakran rohambrigádokat használtak, amelyek gabona után kutatva lerohanták a parasztházakat. Nem törődtek azzal sem, a parasztoknak maradt-e élelmük a saját ellátásukra és magjuk a következő vetéshez.

Az éhség főképp a vidéki lakosságot sújtotta, és nem aszály okozta, mint 1921-1922-ben, sem a háború pusztításai, mint 1947-ben, hanem szándékos, politikai és adminisztratív döntések. Az eredmény katasztrofális volt. Az ukrán vidéket, a világ egyik legtermékenyebb mezőgazdasági területét, néhány hónapon belül általános éhínség sújtotta.

Előzmény: El Qradi (13109)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13129

"A kérdés ki lesz jobban éhes, az oroszok, litvánok vagy az amerikaiak?"

 

Hát  nem az oroszok, abban biztos lehetsz.

A világ legnagyobb búzaexportőrei lettek, mióta nem hallgatnak a nyugati tanácsokra.....

Előzmény: Törölt nick (13122)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13128

Fene tudja... nem vagyok egy echte Habsburg-fan, de valamiért úgy gondolom, hogy Károllyal talán jobban jártunk volna másokkal együtt a 20-as, 30-as években a mindenféle terrorok meg revizionista problémák helyett... 

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13119)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13126

És az hogy fér a fejedbe, hogy van Magyarországon egy olyan vegyes tulajdonú cég, amelyiknek az egyik fele tulajdonosa Tyimosenkó-féle oligarcha, a másik tulajdonos pedig a Putyin-féle Vnyesekonom bank? Egy dolog köti össze őket, a haszon és az, hogy így eu-s területen kereskedhetnek. nem minden fehér és fekete.

Előzmény: Artemis Entreri (13117)
rich.mond Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13125

UCK? A végén még kiderül, hogy szegény szerbeket mindenki csak báncsa', főleg azok a csúnya jenkik.

Az UPA pedig túlnyomó részt lengyelajkúakat mészárolt halomra. A végén meg nagyjából mindenkit (ukránt, lengyelt, németet, oroszt).

Előzmény: El Qradi (13109)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13124

"És neked az, hogy három millió éhenhalt ukrán gyermek?"

 

Mielőtt itt túlragozod az ukrán holodomort, csak jelezném,

ezzel egyidőben Sztálin az orosz parasztokat is keményen

kizsebelte, náluk is volt 2-5 millió halott.

Csak most az ukrán halottakat illik kiemelni.....

Nem igazán illendő módszer.

Előzmény: Törölt nick (13113)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13123

De ott voltak! :)

Előzmény: Antisystem (13102)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13121

Nézd, valójában ha jogszolgáltatás helyett igazságszolgáltatás lenne a cél, akkor ott pár embert össze lehetne zárni, beleértve Júliát is, meg Janukot is...

De hát sajnos a törvények alkotói azok mindig törvényesen gazdagszanak - mert arra szabják a jogot és törvényt.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13117)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13120

Pedig egyszerű a képlet. Tyimosenkó a választásokon megbukott. Másik maffia-kör került hatalomra. Putyinnak meg tök minden, hogy az erő pozíciójából melyikkel egyezkedik.

Előzmény: Artemis Entreri (13117)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13119

"egész konkrétan a trianoni imperialista békediktátum"

 

Nyilván koszovói, meg horvát helyzet nem lett volna. Lett volna  magyar. Ezt Te is tudod.

Előzmény: Antisystem (13116)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13118

Ezt lehetne hosszasan fűzni, de a "mi lett volna, ha" nem történelmi kategória.

Előzmény: Antisystem (13116)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13117

Ez sem fér a fejembe...Júliát Putyinbarátságért baxta börtönbe egy Putyinbarát. Illetve belefér...Putyinnál kegyvesztett lett.

Előzmény: Törölt nick (13112)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13116

Te is menj már a búsba ezzel az antikapitalista dumával....

Nézd, tény, én nagyon szép antikapitalista dumát tudok nyomni, hosszabban, mint Fidel a fénykorában:) de az spec itt annyira nem játszik...

És hát, ha nincs a Nyugat - egész konkrétan a trianoni imperialista békediktátum - akkor nincs az egész koszovúi helyzet se, ugye... ez azért itt kezdődik...

 

ÜdV

Előzmény: rich.mond (13114)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13115

A tragikus sorsú Molnár Csilla is október 6-án lett Magyarország első szépségkirálynője:(

(valójában 1985. okt. 5-én este, de ugye ez 6-án tömte tele a sajtót hírrel, srégen az aradi vértanúk mellett, már akkor mondtam, hogy mi van, itt megveszett mindenki?...)

 

ÜdV

Előzmény: loding (13111)
rich.mond Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13114

Meg az a kis etnikai tisztogatás, amit előtte Milosevicsék csináltak Koszovóban.

Te is menj már a búsba ezzel az antikapitalista dumával.... ha ott a NATO nem avatkozik be, akkor nem marad albán Koszovóban.

Előzmény: Antisystem (13094)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13113

És neked az, hogy három millió éhenhalt ukrán gyermek? 

 

Előzmény: El Qradi (13109)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13112

Melyik ellenzék? Tyimosenkó is jóba volt Putyinnal, látszólag pont azért börtönözték be. Ez az oligarchák "forradalma" volt. Most a Tyimosenkó barátai kerülnek közelebb a húsos fazékhoz. Volt köztük olyan, amelyik 2 milliárd magyar forintnak megfelelő eurót vitt ki magyar cégtől kampánytámogatásra.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13051)
loding Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13111

:-))) megkaptad :-)

 

nem is tudom, a multkor visszafele volt valami tüntetés talán az ELTÉn, tandíjjal, vagy mivel kapcsolatban, akkor pedig a szakképzési hozzájárulás éves összegének befizetési határideje volt :-)) ( akkor még egy összegben kellet fizetni, jelenleg havi bontásban )

 

... :) nem volt aki megmondta volna nekik...

 

:-) ebben az országban durva multilayer játszik

Előzmény: Antisystem (13107)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13110

Te, szerintem rövid nyomozással kideríthetnénk pedig azt is, hogy a kis Habsburg márc. 15-én kérte a magyarok vérit... :)))

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13108)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13109

"Az, hogy az ukránok nem gyilkolják az oroszajkúakat. "

 

Nanananaaaa.......

Mond valamit neked az az szó UCK?

Esetleg UPA?

Előzmény: Törölt nick (13103)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13108

És tavaly éppen 15.-én engedték be az osztrák(Habsburg) hókotrókat az M7-re :) Micsoda szégyen :)

 

Nem, ebben a szerződésben nem a fizetési határidő a szégyen...de ez nem az a topic.

Előzmény: Antisystem (13107)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13107

Az még semmi, az a szenya kisBush az én születésnapomon követett el agressziót Irak ellen... (hazai idő szerint) ... miután egy fél évig nyilatkoztam ellene, és tüntettem, és mondtam beszédet és akárni, ezt kaptam a szülinapomta:(((

De még ez is mind semmi, de hosszú évekig az a nap volt Magyarország nem hivatalos II. Gyásznapja - értsd az SZJA határidő...

 

ÜdV

Előzmény: loding (13106)
loding Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13106

figyelj, évek óta 15.-e adófizetési határidő... kommunális, gépjármű, iparűzési, mittudoménmilyen adó.

gondolod ezt a provokációt nem fogták már föl páran?

;-)

Előzmény: Ibstock (13101)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13105

Ez hogy is jön egy népszavazáshoz?

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13103)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13104

Ez mondjuk diplomáciai balfékség az egyértelmű - semmibe sem került volna a márc. 01 vagy ápr. 01 valszeg csak néhány szóba... ne azért az 1849-es orosz akcióért nem az oroszoké a fő felelősség, hanem a Metterniché... ő vitte el a Szent Szövetséget az "és verjük le egymás forradalmait" irányba...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13095)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13103

Mi a különbség? 

 

Az, hogy az ukránok nem gyilkolják az oroszajkúakat. 

 

Előzmény: El Qradi (13093)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13102

Hát, ha jól rémlik - cáfolj meg - orosz csapatok minimális számban voltak ott, és azok is főként annak folyományaként - ami már elhangzott - hogy a gen. Mike Jackson roppant függelemsértő módon időben elküldte gen. Wesley Clarkot a majom véreresére szórakozni... (Pristinai reptér)

Itt meg senki sem mondta, hogy nem lehet ott a Nyugat, sőt, meg vannak hívva a megfigyelői. 

 

De tudod, azt meg tudjuk, hogy a Nyugat hazudik, tehát ha mondjuk elkezdenének az elvárásoknak megfelelni és visszavonulnának a mindenféle önvédelmi alakulatok, annak az lenne a következménye, hogy a Majdan kormány bevonulna és lecserélné a Krími vezetést a saját apparátusára, és alapban hiusítaná meg a népszavazást. Pont ugyanazt csinálnák, mint a Majdanon a megegyezés után, és a Nyugat nem hogy nem tenne ellene, de tapsolna hozzá... pont ugyanúgy. A Nyugat azzal, hogy egy percig sem tartott ki a saját maga forszírozta megállapodás mellett, és nem fogta vissza a Majdaniakat, pont ugyanúgy arcát vesztette ebben az egészben, mint a Janukovics.

 

ÜdV

Előzmény: Cs_ (13098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!