Keresés

Részletes keresés

kukácska Creative Commons License 2021.04.29 0 0 51807

Tegnap délután a 4-5 óra körüli időben bent voltam a Kálvin téren és a Vámház körúton/téren.

A Nagyvásárcsarnokban alig volt vásárló, de a hét közepén legtöbbször ezt tapasztaltam.

A Duna-parton és a parkokban még annyi embert sem láttam, mint a szombati népünnepély előtti hetekben. Pedig szépen sütött a Nap, nem fújt a szél. A teraszokon is alig lézengtek. Nem hiszem, hogy ott drágább lenne a sör/fröccs/vodka/stb., mint szombaton az Erzsébet téren vagy a Bazilika előtti teraszokon volt.

Vasárnap délutánra vagy hétfő reggelre megtörtént a kijózanodás vagy elfogyott az ünneplők pénze?!

 

Nem szeretnék abban az összeesküvés-elméletben hinni, hogy a lefényképezett tömegeket a Fidesz pénzelte. Ebben az esetben ezeknek a vendéglátósoknak a hétvégi bruttó bevételét 60-70% adóval terhelném. Kötelezném őket, hogy ezt az összeget fizessék be az egészségügybe.

Nekem fel sem tűnt volna a tereken és a teraszokon a tömegek hiánya, ha a villamoson nem hallom. Ott hallottam a vendéglátósok "lefizetését" is.

luiapple Creative Commons License 2021.04.28 0 1 51806

Egyetértek. Ez a hurrá optimizmus ami most van még sok gondot fog okozni. Pont úgy fogunk járni, mint tavaly.

Előzmény: Patreides (51805)
Patreides Creative Commons License 2021.04.28 0 0 51805

Maszk, távolságtartás még szükséges.

A sino-nál a második oltás után indul be igazából a védettség kialakulása, és a teljes immunitás a második után három-négy hét.

Sokan úgy lettek betegek az oltás után, hogy azt hitték, most már azonnal övék a világ.

Előzmény: KKXVII (51804)
KKXVII Creative Commons License 2021.04.28 0 1 51804

Igazad lett! Ma megkaptam a sinofarm oltást. 

Előzmény: luiapple (51654)
Patreides Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51803

Igen, rosszul emlékeztem, az I. Sebészeti klinika volt a Klinikák metrómegállóra néző régi épületben, a Szigony u. és az Üllői út sarkán.

Rég volt, három éve...

Előzmény: kari56 (51801)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51802

Tényleg nagy most a felfordulás, részben a Kútvölgyi és a Pulmonológia János területén lévő épületének lenyúlása miatt, részben a covid, részben a felújítások miatt. Most mindent visz a covid.

18-ban a II. Sebészet a Kútvölgyiben volt, az Üllőin az egyes. Eredetileg is bonya volt, most meg pláne.

Ja, a lenyúlást (alapítványosítás) el is felejtettem.

Előzmény: Patreides (51800)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51801

A SOTE II. sebészete az üllői úton, az új épületben van, de a covid miatt most a klinikákat átköltöztették, hogy legyen elég hely, ezért ideiglenesen az I. sz. Sebészet, az öreg épületben működik. Ha vége lesz a járváánynak elvileg minden a helyére kerül, de csak ideiglenesen, mert több épületet is fel fognak újítani.

Előzmény: Patreides (51799)
Patreides Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51800

"A Klinikák metroallomáshoz legközelebb volt a Sote II. sz. Sebészeti klinika"

.

Mondjuk ez még 2018-ban volt, akkoriban újították fel az intenzív osztályukat  valahol a harmadikon vagy negyediken, meg a műtőket az őrzővel.

A volt Szemészeti klinika épületében (a szemészeti k. a Mária utcában van már régen) meg a Tömő utcában a negyediken volt a Sote onkológiai részleg, alájuk költöztették a Pulmonológiát, az átépítések alatt a negyediket átköltöztették az Urológia épületébe, aztán vissza, aztán jött a covid, és újra az Urológiára...

De például a Karolina úti Ortopédiai klinikát is átköltöztették az új SOTE klinikai tömbbe (Korányi), lassan már a fene se tudja, mi hol van, mit hová költöztettek legutóbb, az a csoda, hogy a dolgozók pl. az Onkoteam csoportjában még tudják, aznap éppen melyik épületbe kell menjenek dolgozni.

Mondjuk engem mostanában (remélhetőleg) nem érint, a gyászév is letelik, szóval annyi egy időre.

Előzmény: Patreides (51799)
Patreides Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51799

Most már csak annyit írj, Bajcsy vagy Sote, és esküszöm, végre felfogom.  :)

A Bajcsyban a "C" épületben van a földszinten a gasztro járóbeteg rész, az emeleteken a belosztály.

A Klinikák metroallomáshoz legközelebb volt a Sote II. sz. Sebészeti klinika, folyosóval összekötve az új klinikai tömbbel.

Ezek mind elfogadható állapotúak voltak, a Bajcsy "C" földszint különösen, de a Bajcsy  "A" és "H" épületei... Arról jobb nem beszélni, egyikbe se feküdnék be szívesen. Mondjuk ez sokat nem mond, mert ki fekszik be szívesen kórházba, de mindegy... Ott a sürgősségi rész még elfogadható.

 

Előzmény: kari56 (51798)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51798

Bocs,félre olvastam. A belgyógyászat is ott van. Nem tudom hogy jött össze.

A Ii. Sebészet elvileg az új épületben van, de a covid mindent összezavart. A régi sebészeti épület sincs jó állapotban. Most fogják felújítani.

Előzmény: Patreides (51797)
Patreides Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51797

Ne haragudj, de tudnál egyszavas válaszok helyett több mondatban valami olyasmit írni, amiből megérthetném, mire értetted azt az I. Bel-t?

Én tudom mit írtam, és azt is tudom, hogy azt azért írtam mert azt akartam írni, de azt nem értem, hogy jött ide az I. Bel. dolog.

Azt sem tudom, a Bajcsy-s részre írtad, vagy a Sotés részre, vagy egyáltalán mire, mit akartál vele mondani?

De ha az egyszavas válasz a maximum, a többi fáraszt, hagyjuk az egészet, maradjon rejtély az egész, eggyel több, vagy kevesebb enigma a világban már se nem oszt, se nem szoroz.

I. Bel., oszt jóvan...

Előzmény: kari56 (51792)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51796

Igyekszik az ember megfelelni.:)

Előzmény: faucidr (51795)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51794

Munkahelyi ártalom.

Előzmény: faucidr (51793)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51792

Az 51784-re.

Előzmény: Patreides (51791)
Patreides Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51791

Jó, de mire írtad?

Előzmény: kari56 (51790)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51790

I. számú belgyógyászati klinika.

Előzmény: Patreides (51789)
Patreides Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51789

Mi az I. Bel. ?

Előzmény: kari56 (51788)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51788

Az az I. Bel. Az új épület is egy kalap, csak az új adagból. Ismerem az összes épületet pincétől padlásig. 

Előzmény: Patreides (51784)
kukácska Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51787

https://hvg.hu/kkv/20210426_oltopont_kecskemet_mercedes_gyar

 

A kormány leállíthatná a PR oldalát és elvonulhatnának Kecskemétre kisinasnak némi logisztikát tanulni...

Patreides Creative Commons License 2021.04.26 -1 0 51786

Viszonylag rég nem jártam arra, de most meglepődve fedeztem fel, hogy az Egészségház utcától felfelé induló több lépcsősoros szakaszt, amit Akácvirág köznek neveznek, és az iskola előtt megy felfelé, egy az egyben elkerítették kerítéssel, és az Egészségház utcai kezdeténél egy kapu van, onnantól az már az iskola területe lett.

Az önkormányzati választásnál '19-ben az emberek még szabadon mentek le-fel ott a lépcsős soron, ahogyan ezer éve mindig.

Hogy lett ez így lekerítve, elzárva, és mikor?

Patreides Creative Commons License 2021.04.26 -1 2 51785

Én mást láttam és tapasztaltam.

Mi sajnos területileg nem a legjobb állapotú budapesti kórházhoz tartozunk, amellett, hogy nincs is önálló kórháza egy 87ezres kerületnek.

Nyilván gazdaságosabb és ésszerűbb, ha több kerületet lát el egy kórház, és szakszemélyzet sincs több, de akkor az a kórház legyen már szuper, ne a focinak építsünk szentélyeket állami csilliárdokért.

Az egészségügyi ellátás állami feladat, a futball pedig mindenhol üzlet - kivéve nálunk. (Mondjuk olyan is, ott is, itt is.)

Előzmény: kari56 (51783)
Patreides Creative Commons License 2021.04.26 -1 1 51784

Nyilván van olyan rész, ami elfogadható, például a külön épületben ("C") a gasztroenterológiai rész elég modernúl lett kialakítva pár éve a régi épületben, de ez a Bajcsyban a kivétel.

De például az "A" és "H" épületben a belosztályok??

A SOTE II. sz. sebészeti klinikája is régi épületben van (bár összeköttetésben az új klinikai tömbbel), az ezzel járó ezer bajjal, de ég és föld a különbség. Ég és föld.

Előzmény: Patreides (51782)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 -2 0 51783

És a SOTE jobb volt? Nyugodj bele, semmiben nem különbözik.

Előzmény: Patreides (51782)
Patreides Creative Commons License 2021.04.26 -1 2 51782

Ami épült, az egy szakrendelő.

Amiről meg én írtam, az a kórház, ahol a betegek fekszenek.

Az utóbbi években többször kellett ott járnom, tavaly nyáron is, és össze tudtam hasonlítani pl. SOTE klinikákkal.

A Bajcsy lehangoló volt, ez a legkevesebb, amit mondhatok róla.

Előzmény: egonca (51769)
kukácska Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51781

részlet egy újságcikkből:

  • A védetteknek és a felügyeletük alatt álló kiskorúaknak nem kell maszkot viselniük a sport- és kulturális rendezvényeken. 
  • A koronavírus elleni védettség igazolása a védettségi igazolvány bemutatásával történik, a védettség tényének ellenőrzése pedig a helyiség üzemeltetőjének, a szolgáltatás nyújtójának a feladata. Amennyiben ennek nem tesz eleget, a bírság 100 ezer forinttól 1 millió forintig terjedhet, vagy akár egyéves bezárással is sújtható.

A maszk továbbra is kötelező lesz

Mivel a járvány továbbra is jelen van, ezért a fokozatos újraindítás mellett is fenn kell tartani bizonyos biztonsági intézkedéseket. Ezért egyes helyszíneken a védettséget nem szerzett dolgozóknak továbbra is maszkot kell hordaniuk. Fennmaradnak a magán- és családi rendezvényekkel kapcsolatban 2020 novemberében elrendelt korlátozások.

 

Itt vagy a törvényhozó elmebeteg vagy az újságíró. A többi részlettel már nem idegesítem magam.

Mindenki mehet mindenhová, a kiskorúaknak maszk sem kell. Ezzel szemben egy 20-25 fős családi szülinapot vagy névnapot, esetleg egy 60-80 fős esküvőt már nem lehet megtartani. Egy szülinap simán lehet 25 fős: szülők, gyerekek, testvérek és azok gyerekei, nagyszülők. Egy esküvőn mindkét házasulandó fél részéről összejön ennyi rokon. Rajtuk kívül még lehet ott a pap, anyakönyvvezető, a rendezvényszervező cég alkalmazottai. Így összejön 60-80 fő, de az már tilos.

kukácska Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51780

"A hétvégi terasznyitással kapcsolatban kiemelte: látta ő is a képeket, és reméli, az érettségizőkben van annyi felelősség, hogy elkerülik az ilyen rendezvényeket, tömegjeleneteket, mert az az érdekük, hogy részt tudjanak venni az írásbeli érettségi vizsgán."

 

Ezt már Maruzsa Zoltán államtitkár mondta.

 

Láttam olyan képeket, ahol 20év körüliek voltak. Ezek akár érettségizők is lehetnek.

kukácska Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51779

Ez annyi valós segítséget jelent, mint halottnak a csók.

Ez csak egy gesztus.

Előzmény: kari56 (51778)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 -1 0 51778

Mind a 6,1 millió lakosnak és az ott élő 2 millió menekültnek.

Előzmény: egonca (51773)
kukácska Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51777

Lehet, hogy a másik szobában működött a sötétítő. Nem rohantam le az egész folyosót miatta. Azért, hogy egy kórteremben egy időben valamiért nem működik, attól még nem rossz vagy lepra az egész.

 

Nekem is van néhány egészségügyi problémám (pl.izületi), de szerencsére ezek nem kórházi ápolást igényelnek. Így hála az égnek, nem sok tapasztalatom van kórházi ügyekben.

Az egészségüggyel kapcsolatban az én problémáim arra vonatkoznak, hogy vagy hónapokat kell várni egy szakrendelésre vagy elmegyek egy fizetősre. Az utóbbi esetnél akkor miért fizettem 40 évig a TB-t?

Abban a szerencsés helyzetben voltam/vagyok, hogy amióta (huszonéves koromtól) dolgozom, a nyugdíjam megállapításánál összesen 27(!) olyan napot(!) állapítottak meg, amely nem volt biztosításban töltött.

Előzmény: egonca (51774)
kari56 Creative Commons License 2021.04.26 -1 2 51776

Azért, mert egy hozzá nem értő elégedett, még nemjelenti azt, hogy az épület és berendezései a mai elvárások szerinti.

Az orvosok és ápolók tényleg lelkiismeretesen végzik a munkájukat.

Előzmény: egonca (51774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!