Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13991

Szinte hihetetlen, de a huszadik században Magyarországot is lebombázták. Ők is.

Előzmény: dexep (13990)
dexep Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13990

Putyin szerint a gyakorlat megmutatta, hogy a Nyugat csak az erőben hisz, nem a jogban. Ha kell, ignorálják az ENSZ BT-t és az ENSZ-t. Így volt 1999-ben SZerbiával szemben is, amit hihetetlen, de a huszadik században lebombáztak. Volt talán ENSZ BT határozat erről? Nem. És Líbiában ugyanez történt.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13989

Ja, egyébként Putyin most tart beszédet...

 

ÜdV

Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13988

Pontosítanálak, ha megengeded: nem VOLT mítosz... pont a gengszterváltások tették azzá... keleten ab ovo, nyugaton pár év csúszással...

 

ÜdV

Előzmény: Platon (13987)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13987

A szociális biztonság és a diktatúra nem szinonimák, és a szociális piacgazdaság nem mítosz.

Előzmény: Antisystem (13986)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13986

Bizonyos értelemben kétségtelenül...  indoklás: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129442938&t=9217451

 

ÜdV

 

Előzmény: Platon (13978)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13985

Látod kádár rendszerben nem kellett hogy hangadó legyél. Elég volt ha ott voltál.

Előzmény: Antisystem (13984)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13984

OFF: Ami viszont változott, és amit észre kéne venned az az hogy gyanítom egy állásinterjún sem kérdezték meg tőled hogy hogy is volt az a NATO ellenes tüntetés?

Azt tényleg nem, mert ott nem én voltam az "arc" - volt olyan, ahol az én beszédem adták a hiradók, és arra bizony rákérdeztek, sőt mondok egy vicceset, a demonstráció utáni kb 30. percben csöngött a telefonom a munkaadótól... ez a TÉNY.

 

És ahogy említém, a demonstrációk koreográfiája valójában a világon semmit nem változott - akkor is meg most is tökéletesen rekonstruálhatatlan MINDIG, hogy kitől repült az első kő, dörrent az első lövés, az egyik féltől, a másiktól, vagy a provokátortól. Tehát az van, hogy lesz egy győztes, aki elkészíti a hittételt, hogy mit kell, mit illik, mit "szalonképes" (jajj, de rühellem ezt a szót, az emögött lévő tartalommal) gondolni arról az adott dologról - ... pontosan ugyanezt látod most is az ontopic Majdanon... - aztán 2 hét vagy 10 hónap  vagy 20 év múlva megfordul a koczka, és megváltozik a hittétel esetleg...

 

A Majdan-féle sztoriknál az igazság eddig még senkit, soha nem érdekelt, a lényeg az, hogy a győztes fel tudja építeni a saját ethoszát, amiből le tudja vezetni a saját eredetmítoszát, legitimációját.

 

ÜdV

Előzmény: Platon (13977)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13983
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13982

vannak dolgok, amiben nagyon egyetértünk, ez ilyen :)

Előzmény: Platon (13953)
loding Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13981

:-)

már az elején megmon'tam:

"Jajj de öreg ez a batár,

lesz még Orosz-Magyar határ"

 

:-)

Előzmény: Biga Cubensis (13979)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13980

:)

 

Előzmény: Biga Cubensis (13979)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13979

Új találos kérdés:

 

Kérdés: - Kivel szomszédos Oroszország?

 

Válasz: - Akivel csak akar :)

Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13978

Lehet hogy rosszul értelek, de éppen te kiabálsz most Ráday Gedeonért.

Előzmény: Antisystem (13976)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13977

Figyu, a bürokráciának a szabadságjogokhoz nincs sok köze.

 

A bürokrácia jó dolog. Ha nem lenne akkor az ügyintézőknek érteni kellene ahhoz amit csinálnak, és minden ügy másként intéződne.

Az lenne csak az igazán nagy káosz.

 

A bürokrácia a társas lét a társadalom elengedhetetlen része.

 

Ami viszont változott, és amit észre kéne venned az az hogy gyanítom egy állásinterjún sem kérdezték meg tőled hogy hogy is volt az a NATO ellenes tüntetés?

 

Ne sírd vissza a diktatúrát.

Előzmény: Antisystem (13976)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13976

Da, igaz nem "káderlapnak" hívják... tudod, ahogy az Önkormányzatot sem Tanácsnak, igaz, maradt pont ugyanaz a bürokrata qpleráj ahol csak ordítozva és életveszélyes fenyegetésekkel tudod elérni, hogy az ügyedet intézzék, de a lámpát, nos AZT kicserélték rajta vörösről zöldre... és hát én személy szerint ilyen altglobos meg NATO-ellenes eseményekben voltam érdekelt, innen a tapasztalatok - másoknak meg ugye máshonnan... 

A békés meg ilyenkor valóban egy idézőjeles szó, mert eddig még egyetlen ilyen balhéról sem lehetett rekonstruálni utólag - se 89 előtt, se 89 után - hogy KI kezdte, a tüntetők, a rendőrök, vagy esetleg (többnyire) a provokátorok... és onnantól már ugye PRO FORMA nem békés...

Tudod, valszeg mindenkinek azzal vannak pozitívabb tapasztalatai, aminek a lényegével egyetértett, és azzal a negatívabbak, aminek a lényegével sem értett egyet... az meg a rendszerek közös sajátossága, hogy egzisztenciálisan ellehetetlenítik azt, aki a lényegüket kérdőjelezi... 

Egyet kellene megérteni szerintem, azt, hogy a Ráday Gedeonokért mindig azok kiáltanak, akiknek VAN veszteni valójuk... a tulajok...

 

ÜdV

 

 

 

 

Előzmény: Platon (13974)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13975

Mondom én hogy a '89 előtti élet finomságai már az emlékezet homályába vesznek nálad :)

 

Vagy csak nem volt meghurcolt ismerősöd.

Előzmény: Antisystem (13966)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13974

Mikor vertek szét *békés* tüntetést gumibottal? 

 

Az csak a kádár rendszerben volt szokás.  

 

Téged meggumibotoztak, és felkerült a káderlapodra hogy tüntettél?

Előzmény: Antisystem (13966)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13973

De egyébként a Nyugat megkapta az egyértelmű ultimátumot az oroszoktól az elmúlt napokban, Ukrajna területi egységének az ára az, hogy a Nyugat garantálja Ukrajna teljes körű katonai és részbeni gazdasági SEMLEGESSÉGÉT.

Na, hajlandó lesz ebbe az irányba mozgatni a kijevi "majdan-marionettjeit"??? 

 

ÜdV

BVNG25 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13972

Igen - mégis sokan képesek a szemünk előtt lejátszódott eseményekről,amiket percről-percre követhettünk, pár héttel utána gátlástalanul hazudozni.

Előzmény: Platon (13969)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 1 13971

Nagyon jó, és akkor ugye az IDEIGLENES elnök, meg az IDEIGLENES kormány megköt egy az ország orientációját és hosszú távú jövőjét eldöntő nemzetközi szerződést - demokratikusan.... tapswihar... betűre úgy hívják be a Westet, mint Hegedűsék 56-ban az oroszokat...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (13967)
loding Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13970

kösz az infót, ez a Krím szál új nekem, meg a lengyel is - :) a fegyveres harc csak jelképesen, de volt, ezzel jeleztem a radikális vonalat a történetben.

 

Előzmény: perkelto (13964)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13969

Az elnök Harkovban volt. Nem volt külföldön, és nem szökött. Jóval később ment orosz országba. 

 

Amúgy pedig oda megy ahova akar, nem rab.

 

Az Alkotmány szerint csak akkor választhatnak ideiglenes elnököt ha az meghal, vagy impeachment eljárásban megfosztják hivatalától.

 

Egyik sem történt meg, ellenben a neonáci verőlegények (szvoboda, pravij szektor) betörtek a parlamentbe és átvették a hatalmat. Ez történt.

Előzmény: perkelto (13967)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13968

Ezt az ukrainszkaja pravdában olvastad?

Előzmény: perkelto (13965)
perkelto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13967

Ebből csak annyi igaz, hogy mivel az elnök eltűnt (külföldre szökött), s így az alkotmány szerint helyette ideiglenes elnököt választottak.

Előzmény: Platon (13963)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13966

Köszönöm!:)

OFF: És nem, nem a szépre emlékszem csak... de valahogy az emlékeim a tüntetésről, kontra a könnygázról meg a gumibotról, meg tömegen átrontó motoros rendőrökről igencsak ehhez a rendszerhez kötődnek... ahogy a lehallgatásról is, a hajnalban becsörtető AK-s rendőrökről is... cziki, mi? Meg hát, hogy tavaly meghalt a Colos, aki elvágta a nyakam... ez is nagyon sokat mondó számomra... (Dr. Vándor Béláról van szó, aki sebészi minőségében vágta el a nyakam, örök hálám üldözze ezért a hite szerinti  mennyek országában is... arról a "Korvin közi srácról" akit ja - utána retorzióból 3 évig nem vettek fel az orvosira... aztán felvették, és elvégezte, és a Honvéd Kórház sebésze volt - a gengszterváltásig... osztán a szép új rend kirúgta, mert TÉNYLEG igaz keresztény emberként nem volt hajlandó együtt lihegni az 56-ban politikai cimkével gazdasági migránsként elinaló, majd 89 után eszet osztani visszatérő hazaffy-akkal)

Na, ilyenek az én privát emlékeim:(

 

ÜdV

Előzmény: Platon (13960)
perkelto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13965

A krími parlamentbe meg egyenesen 30 géppisztolyos orosz ment be, hogy biztosítsa Szergej Akszjonov megválasztását (aki korábban egy 4%-os párt vezetője és egy gyilkos bűnbanda vezére volt).

Előzmény: Platon (13963)
perkelto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13964

Érdekes, hogy Dél-Tirol és a Krím között is volt kapcsolat, ugyanis a nácik úgy tervezték, hogy a dél-tiroli német lakosságot áttelepítik a szlávoktól és zsidóktól "megtisztított" Krímbe. Végül erre alig került sor, az áttelepülni hajlandó  dél-tiroliakat Nyugat-Lengyelországban telepítették le, ahonnan aztán 1945-ben a lengyelek elkergették őket.

 

Fegyveres harcokról szó sem volt, csak néhány villanyoszlopot robbantottak fel a volksdeutsh szeparatisták, illetve 16 olasz csendőrt gyilkoltak meg a német terroristák.

 

De ez is már nagyon régen volt, hiszen 1972-ben Ausztria és Olaszország megállapodott a terület autonómiájáról, amit aztán törvénybe is iktattak. Jelenleg az EU egyik leggazdagabb terület, ahol 61% a német lakosság aránya (enyhén csökkenő %).

Előzmény: loding (13961)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13963

Ez nem igaz.

 

Az Ukrán parlament egy része választotta meg, úgy hogy erre alkotmányos felhatalmazása nem volt, és náci verőlegények álltak a sorok között.

 

Ismerős? Igen. Horthy, Hitler.

 

 

Előzmény: perkelto (13962)
perkelto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13962

A mai ukrán kormányt az ukrán parlament választotta meg. Viszont májusban - ha addig Putyin hadserege nem szállja meg egész Ukrajnát - parlamenti választásokat fognak tartani, s akkor megint új kormányuk lesz.

 

Amire viszont az oroszok nem gondoltak - az ukrajnai oroszbarát erőknek nagyon fognak hiányozni a parlamenti választáson a krími orosz szavazók, akik az eddigi választásokon sokszor a mérleg nyelvének szerepét töltötték be. A Krím nélkül Janukovics pl. sohasem lehetett volna ukrán elnök.

Előzmény: Platon (13956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!