Keresés

Részletes keresés

mogi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 486

Hello

 

Így már jobban hangzik! :))

Köszi a jó hírt.

Előzmény: zatar (484)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 485
Akkor majd megpróbálom jó sokáig folyatni.
Előzmény: zatar (484)
zatar Creative Commons License 2005.07.14 0 0 484

 

Sziasztok!

 

Tnap is voltunk a lakásba és az egyik szomszéd lány mondta, mogy állítólag két napja van melegvíz csak ki sokáig kell folyatni, hogy a rendszer beinduljon.

 

Amúgy már páran be is költöztek a házba.



mogi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 483

Az nem jó.

Kérdeztétek hogy mikor lesz, vagy miért nincs?

 

Előzmény: TopáZ (482)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 482
Nem tudom, tegnap még nem volt melegvíz.
Előzmény: mogi (480)
mogi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 481
A kapu tényleg tárva nyitva lesz?
Ez elég rosszul hangzik!

Az ELMÜ-nél nem kell "bejelentkezni", vagy valamit intézni náluk?
Előzmény: zatar (478)
mogi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 480
A melegvízzel mi a helyzet?
Ne izgassatok már. :))
Előzmény: TopáZ (475)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 479

Tényleg visszaküldte az ELMÜ a szerződést, már legalább egy hónapja, ha nem régebben.

 

Előzmény: zatar (478)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 478

 

Igen tegnap megkaptunk mindent. Kapukulcsból csak 1 db-ot adtak, ráadásul elég nehezen nyílik lent a kapu és csak akkor nem tud valaki kintről bejönni, ha kulcsra van zárva. Én azt hittem, hogy nem kell teljesen ráfordítani a kulcsot ahhoz, hogy zára legyen. (remélem érthető voltam.)

 

Mi éppen most keressük az ELMÜ által visszaküldött szerződést. Én gy emlékszem, hogy nem kaptunk tőlük visszaigazolást, viszont a tormások szerint kellet visszaküldeni nekik valami papírt. (valószínű a mi bonyolult lakcímbejeentésünk miatt van gubanc) A Tormának csak ezt az egy szerződést kell bemutatni 15 napon belül.

A töbi szerződés (fűtés, víz) a közös képviselő dolga.  Vele kell megbeszélni. 

 

Viszont a lakásba az önkormányzatnál bármikor be lehet jelentkezni és nem kell megvárni a D épület átadását.

 

Előzmény: TopáZ (477)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 477
A villanyóráét is meg kellett kapjátok, meg a mérőóraszekrényét is. Még van valami a közműátírásokat hol kell intézni? Az ELMÜ ugye már a nevünkön van, azzal nem kell semmit csinálni?
Előzmény: zatar (476)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 476

 

Arról nem tudok semmit. Minden kérdésünkre azt a választ kaptuk, hogy keressük a közös képviselőt.

 

Képzeld tényleg rossz kulcsot adtak oda nekünk. Mi nem az ajtó meletti szekrény kulcsát kaptuk meg hanem a villanyóráét.

 

 

Előzmény: TopáZ (475)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 475
Csak azért emlékeztél úgy, mert kiakadtam az V. ütemen. Ja, és a melegvízről tudsz valamit?
Előzmény: zatar (474)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 474

Igazad van, szerintem szólj a közös képviselőnek. Ki is van írva a tájékoztatóra egy telefonszám amin el lehet érni. Az az igazság, hogy minket nem nagyon izga a lift, valószínűleg nem is nagyon fogjuk használni.

 

Viszont az eszünkbe jutott, hogy abban a szűk lépcsőházban, hogy fogjuk felvinni a nagyobb bútorokat (pl. ülőgarnitúra)? Erre nem gondoltak mikor építették.

 

Bocsi, valahogy úgy emlékeztem, hogy arra néz a lakás.

Előzmény: TopáZ (472)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 473
Én speciel nem az ötödik ütem felé fogok nézni.
Előzmény: zatar (471)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 472

Nyilván akinek nem sürgős a költözés szépen kivárja azt a 2 hónapot és ugyanúgy tönkreteszi a liftet, csak az a néhány szerencsétlen lépcsőzik addig is nap-mint nap, akinek sürgős. Biztos vagyok benne, hogy azok lesznek többen, akik lifttel költöznek.

Engem csak az bosssant, hogy én egy liftes házban vettem lakást, és úgy gondolom, hogy senki nem tilthatja el tőlem a liftet. A közös képviselőnek az a dolga, hogy minket képviseljen, nem pedig az, hogy Ő egyszemélyben eldöntse, hogy nekem naponta akárhányszor gyalogolnom kelljen.

Előzmény: zatar (470)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 471

 

Legalább jó kondid lesz:) Látod ha lejebb veszel lakást akkor most nem kéne annyit léppcsőzni:)

 

Azért irigykedem, hogy a 6.-on fogsz lakni szép kilátással (amíg az V. ütem el nem veszi)

Előzmény: TopáZ (466)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 470

Az van kiírva a tájékoztatóba, hogy kicsivel nagyobb súly felvitele a lifttel már problémát okoz és így elveszti a garanciát. Nem attól félnek, hogy belül rongálódik.

 

A festés szerintem elkerülhetetlen lesz. A korlátokat én azt hittem átfestik, de nem maradt az a csúnya horganyzott valami. Nagyon rontja az összhangot.

Előzmény: mogi (468)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 469
Simán lehet az a beüzemelés halasztás spórolásból is...Meg a liftekre külön engedélyt kell kérni. Az is késhet.
Előzmény: mogi (468)
mogi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 468

Szerintem amikor mindenki beköltözött, akkor lehetne egyből egy festést csinálni a lépcsőházban.
A korlátok rozsdásak ez elég rosszul hangzik!
A liftet azért beüzemelhetnék, pont költözésnél lépcsőzzünk?
Láttam pár helyen, hogy a liftet kibélelték vékony fa lemezekkel és akkor nem kéne aggódni hogy leverjük véletlenül.
Mit gondoltok erről?

Üdv
Mogi
Előzmény: zatar (462)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 467
Akkor a mostani az. Mázlisták! :-)
Előzmény: zatar (465)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 466
Azért ez a lift dolog nagyon súlyos. Én magamat is alig bírom felvonszolni a 6.-ra, hát még ha veszek valamit.
Előzmény: zatar (462)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 465

 

Ha jól emlékszem a nevére dr. Szendrei Mária. Úgy tudom Ő most is a közös képviselő.

Előzmény: szomi_szomi (464)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 464
A II. ütem mostani kképviselője a képviselőtök vagy a II. ütem első, beruházó által kinevezett kk-je?
Előzmény: zatar (462)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 463
A Nádorliget RT.-nek már alapításkor résztulajdonosa volt a Torma (vagy a Torma tulajdonosa, nem emlékszem pontosan). Ezeket az infókat egyébként bárki kikérheti a cégbíróságon. Nem hiszem hogy csődbe mennek ha volt erejük megvenni az V. ütemet (a Purátor telkét). (Hogy szakadna rájuk az ég! :-( ) Milyen reklám lenne egy háznak, hogy mellette becsődölt egy hasonló?! De belassulni azért belassúlhat ezért figyeljetek oda.
Előzmény: mirla (460)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 462

 

Tegnap átvettük a lakást. Olyan jó érzés volt. Már nagyon vártuk. Több emberkével is találkoztunk a házban. Van aki már fúrt is. Szóval megindultak a költözések.

 

Van közös képviselő is kijelölve, ugyanaz, mint a II. ütemeseknek. Van egy tájékoztató is kitéve. A közös ktg 160 Ft/m2 és 3 havi közösköltéget előre be kell fizetni, hogy meg tudják venni a kukákat és a többi apróbb dolgot.

 

Ami nekem nem tetszik, hogy nagyon csúnya a korlát a lépcsőházban. Már most van olyan hely ahol rozsdafoltok vannak rajta és mi csak az első emeletenvoltunk. A lépcsőházba már most le van ütve egy-két helyen a fal szintén az első emeletig.

 

A lift állítólg már be van szerelve, de csak szeptemberbe üzemelik be, hogy senki ne használja költözésre.

 

Viszont nem emeletek szerint adják át a lakásokat, mert több embert láttuk más emeleteken is.

 

Ha  kérdésetek van írjatok.

kofish Creative Commons License 2005.07.13 0 0 461

ja mi is

 

gondolom igen.

 

remélem nem mennek csődbe vagy ilyesmi.

mirla Creative Commons License 2005.07.12 0 0 460
Kaptam egy levelet a Nádorliget RT-től, gondolom, ti is, hogy "változás állt be a Nádorliget RT címében és vezetésében".

Ez most azt jelenti, hogy a kivitelező megvette a beruházót?
mirla Creative Commons License 2005.07.06 0 0 459
Hogy honnan szereztem az V. ütem képét? Lásd Képes Ingatlan Expressz június 21. számát, a Nádorliget hirdetése!
Előzmény: TopáZ (450)
kofish Creative Commons License 2005.07.06 0 0 458

hellóka mindenki

 

 

én azt hallotam a B-ről, hogy ugye szeptembertől van a hivatalos műszaki átadás, de minden bizonnyal el fogják kezdeni augusztustól azaz korábban. persze gondolom nincs rá garancia.

nagyon drukkolok nektek hogy rendben menjen minden az A-ba.

 

én még csak a D-be fogok majd menni, de a kilátást jól eliintézték ahogy olvasgattam.

Előzmény: mogi (447)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.06 0 0 457
Igen, megkaptuk
Előzmény: zatar (456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!