Keresés

Részletes keresés

zproszt Creative Commons License 2023.01.25 0 0 21211

Van bevált eszközötök prosztata kinyomkodására?

MGB 1967 Creative Commons License 2023.01.24 0 0 21210

BPH-d van (jóindulatú prosztata megnagyobbodás), a megnövekedett mirigyállomány összenyomja a prosztatikus húgycsövet. A prosztata tranzicionális zónájában lévő mirigyek duzzadnak meg.

A tamszulozin tartalmú gyógyszerek csak tüneti kezelést adnak. Jó alacsony a PSA szinted szerencsére, én a Rezüm kezelést javaslom, én lassan két éve végeztettem el (olvasd el a hozzászólásaimat), azóta semmi gondom. Semmilyen gyógyszert sem szedek.

Szóbba jöhet még a TUMT kezelés (bár esélyes hogy nem, vagy alíg javít a helyzeten), illetőleg a nagyon invazív, "gold standard" TURP, amikor elektromos késsel faragják ki a prosztata megfelelő részét a húgycsövön keresztül.

 

Mivel gyulladásod szinte biztosan nincsen, ajánlom valamelyik beavatkozsát. A Tamsol tüneti kezelés, ráadásul ronthatja a látást (akár már két szem bevétele is), nálam ez be is következett... A hekyzet nem fog javulni, legjobb esertben csak igen lassan fog romlani, rossz esetben hirtelen elakadhat a vizelet, és akkor katéter. 

 

Ne haragudj a kemény szavakért, de 2019. 11. 12-től 2021. 05. 09-ig ezt végigcsináltam. Tapasztalatból beszélek. 

 

Ezt olvasd el, hogy képben legyél:  https://repo.lib.semmelweis.hu/bitstream/handle/123456789/1680/laczkoistvan.d_DOIs.pdf?sequence=1

 

Jobbulást!        

Előzmény: aasstsi (21209)
aasstsi Creative Commons License 2023.01.24 0 0 21209

Sziasztok.Voltam urologusnál vizelet spontán gyengébb ,hólyag nem ürül ki  teljesen ,és gyakran kell problémával.Rdv:  z.diónyi mirigyes tapintású,környezete felé jól határolt,nem érzékeny prosztata.Prosztata mérsékelten megnagyobbodott ,echoszerkezete megtartott ,homogén. Vizeletben nincs baktérium teljessen negatív . PSA 0,69 .Dr prostamol unot ,és Tamsol 0,4mg 1×1 szedését irta fel.      1hónapig kellett szednem  Tamsol ami tényleg javitott a vizelési problémán ,csak lejárt az idö ,szedését abba hagytam és alig tudtam pisilni nagyon gyengén jön.Dr szerint ezt már folyamatossan kell szednem.  Problémám az lenne ,hogy rendszeres véradó vagyok Tamsol szedése mellett nem adhatok vért,meg énsem szeretnék még gyogyszert szedni 43éves vagyok .Üdv  

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.24 0 0 21208

én is Lansone t használtam 2oo2 óta és nem állandóan mert csontritkulást okoz, ha állandóan szeded. Ha nem szeded, akkor meg jön a nyelőcsőrák. 

 

Mondta valaki, hogy a Quercetin mellett nem hatott az antibiotikum. Persze, mert kiütik egymást. A Quercetin hatástalanítja az antibiotikumokat. Van róla vmi angol nyelvű tanulmány a neten. 

Előzmény: watson75 (21207)
watson75 Creative Commons License 2023.01.24 0 0 21207

Én lansoptole-t használok un protonpumpa gátló, mert 20 éve van refluxom. Quamatelnél vannak fejelttebek is sztem. 

Előzmény: zproszt (21206)
zproszt Creative Commons License 2023.01.24 0 0 21206

Gyomorvédőként mit érdemes használni? Quamatel?

Előzmény: watson75 (21205)
watson75 Creative Commons License 2023.01.23 0 0 21205

Napi 50mgot plusz skudexa 1db

3 éve. Gyomorvedő van. Majd ha vmi anomália lesz a gyomrommal, lépek. Ez KRÓNIKUS KISMEDENCEI FÁJD. SZIND. köszönhető a s.fej urológusoknak. Ez az én terapiám és életem.

 

Előzmény: zproszt (21197)
danielloo93 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 21204

nagyon jot en sem tudok, az biztos hogy az ottani izomnyujtas segithet, van gy.szer is de az nyilvan atmeneti, ird meg ha rajossz valamire

Előzmény: Törölt nick (21202)
Peti Faragow Creative Commons License 2023.01.22 0 0 21203

Szia! Én járok heti 2x fizikoterápiára és Milgamma N injekcióra korházba.Sokkal jobban vagyok szerencsére. 5-6 hónapot mondanak mire kikecmergek az ideggyulladásból amit a Savulin okozott. Szedek továbbá süngombát, B3 halolajat és ginzeget és zöld teát is.Utobbi jót tesz a prosztatának. A zöld tea jó:-)

Ha erősödnek a fájdalmaim mindig van a zsebembe Lyrica sajnos szedem még majdnem minden nap. Sokat sétálj jót tesz a vérkeringésnek és főleg a neuronak. Ha tudsz menni kirándulni a legjobb:-)

El szoktam járni gyógyforrásokhoz és családommal inkább azt isszuk. Nagyon fontos szerintem mert a csapvíz na azt inkább hagyjuk. Izületi gyulladásra eljezdtem használni NAC-ot olvass utána nagyon jó gyulladás csökkentő is egyben.(N-acetli-l-cisztein kapszula)...csökkenti a depressziós tüneteket is.Nálam kórházba fekvés lett a Kinolin méregtől...egy brutális gyilkos méreg! Örüljünk hogy ennyivel megúsztuk. Sokan lenyomortak tőle örökre,

Ettől függetlenül sokat olvasok egy Moxyfloxacin nevű LEvofloxacin tartalmú turbó kinolin szertől ami sikeres megoldás lehet a Enterococcus Feacalis prosztatiszból való kiszedésére, de nem merném újra. Még a szemem is égett tőle. Kemoterápiás szerként ismerik...Még csontok mélyére is behatol és bontja a sejteket. Állítólag eléri azt a konentrációt a prosztatába ami ki tudja írtani. De én 28napig szedtem, nem szedte ki!! Akkor máshol a baj.-)

A kövi megállapítás amit előttem jó irányba kezdenek látni az a biofilm ügy! Sajna az orvosok segg hülyék a mai biofilm ügyben. 6.urológust fogyasztom épp. Teafa, Orgegano, Thymol, Fehét Kakukkfű, kiválló antibakteriális cucc és képes bontani a biofilmet elég hatékonyan. 

Ami fontos Enterococcusoknak. Sokáig kutattam a téma körül (4.éve benne vagyok sajna)

A vas tartalmú dolgok mint a Béres csepp /messzire kerüljétek. Sokszorosítja a meglévő bacikat. Nemrég néztem egy afrikai doksi filmet abban pont erről volt szól. A vasban rendkívül jól szaporodik az Entero szar...NE!

Én már odáig jutottam, injekciós tűvel irrigálom teafa higitott olajjal a nemiszerv belső részét, ill..ameddig csak fel tudom jutattni...Elég beteg dolog, de kínomba már ezzel is próbálozok.-)

Akinek a hugyholyagban az enterococcus és a proszatatáig még nem jutott fel az ki tudja szedni Dr.Csabai cseppel. Többször teszteltem, kiszedi. De az a átkozott prosztata....Onnan vissza fertőződök. Van olyan is aki a bél felöl fertőzödik vissza de nekem volt 2x is tükör, nincs beolvadás, csak szétborult bélfóra. Ez lenne a 3.kulcs!!!Amíg az nem épp, jön a baci! Remélem hasznos valakinek amiket leírtam. Ezek inkább saját tapasztalatom. Sziasztok! 

Előzmény: XA27 (21183)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.22 0 0 21202

Mit lehet ezzel kezdeni ?

Előzmény: danielloo93 (21201)
danielloo93 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 21201

okozhat es nem nagyon segitenek benne

Előzmény: Törölt nick (21200)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.22 0 0 21200

Prosztata gond esetèn mennyire hatàsos a Prostamol umo ? Okozhat-e korai magömlèst a prosztatagyulladàs ?

Törölt nick Creative Commons License 2023.01.22 0 0 21199

Az a baj az amoxicillinnel és az ampicillinnel, hogy rohadtul nagy kárt okoznak a bélflórában. Károsabb a bélflórára, mint a kinolonok. Az ampicillintől van, akinek kilyukadt a bele. Ezek a prosztata szövetébe csak akkor tudnak bemenni, ha teljesen száraz a prosztatád minden nap. A savas váladék miatt ezek nem jutnak be a szövetbe. A nőknél jó, a férfiaknál max a húgycsőgyulladást állítja meg. Mást nem. 

Előzmény: Ricciardo (21195)
pisti072 Creative Commons License 2023.01.21 0 0 21198

A diclofenac előbb utóbb tönkreteszi a gyomrot,még gyomorsav csökkentővel együtt is.

Előzmény: zproszt (21197)
zproszt Creative Commons License 2023.01.21 0 0 21197

Évek óta szedsz napi 100mg-ot?

(én pár nap után nem mertem tovább szedni mert a papirja szerint 1 hét.)

Egyébként használ, de mit csinál hosszútávon?

Előzmény: watson75 (21196)
watson75 Creative Commons License 2023.01.20 0 0 21196

50m

Napi 2

Kb. 2 nap után meglátod használ e

Hogy meddig lehet? 2hét papíron, valóságban évek.

 

Előzmény: zproszt (21194)
Ricciardo Creative Commons License 2023.01.20 0 0 21195

Szia. Latom, 3 napja nem erkezett valasz szamodra Bohanontol, ezert en megprobalom megvalaszolni. A biolfilm reteg az a reteg amit egyes gram-pozitiv bakteriumok-, pl a streptococcus csaladjaba tartozo fajok termelnek. llyen peldaul az itt jol ismert Entero. Ha megbetegedunk veluk, a jelenletukkel ilyen anyaggal vonjak korbe magukat, amelyekkel megvedik magukat a kulso behatasoktol, pl. az antibiotikumokkal szemben. Ez egyfajta vedekezo mechanizmus reszukrol. Ezt az anyagot beta-laktamnak is nevezik, amelyre kifejlesztettek beta-laktamaz gatlo antibiotikumokat. Ilyen peldaul az Ampicilin-Sulbactam (Unasyn), vagy az amixicilin -klavuansav (augmentin). Mas kerdes hogy ezek az antibiotikumok ugyanolyan hatastalanok az adott bakteriumra, valoszinuleg azert mert nem oldjak megfeleloen a biofilm-reteget.

Előzmény: L1977 (21192)
zproszt Creative Commons License 2023.01.19 0 0 21194

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy diclofenac tartalmú gyulladáscsökkentőt milyen mennyiségben (mg) és milyen gyakorisággal (napi hány mg és hány napig) használtok? Hosszútávon használja valaki?

Köszi!

bcp13 Creative Commons License 2023.01.17 0 0 21193

Szia!

Évek óta nincs már kimutatható baktérium sem az ondóban, sem pedig a vizeletben. Ami kimutatható, az a gyulladás (magas feherversejtszam) és ezáltal a spermában magas ROS tartalom, ez a szabadgyökökkel van összefüggésben. Viszont, ami nagyon érdekes, az az, hogy mindezek ellenére - szerencsére - a DNS állomány nem töredezett nagy mértékben. 

Tudom nem kérted a véleményem, de a mai fejjel már nem kezdenénk bele költséges vizsgálatokba az orvos kérésére sem (ros, DNS fragmentáció, pmn elasztáz, HBA). Hiába jön ki bármi, csak antibiot fognak felirni. Ezért felesleges kiperkalni szazezreket. :( Max egy alap  spermiogram. Ráadásul vitaminokkal, egészséges eletmoddal nagyon sokat lehet javítani egy rossz eredmenyen, viszonylag rövid idő alatt. Ha később ne adj isten meddosegibe küldenek titeket, lehet kérni fogják, de nem biztos. Az alap protokollnal ezeket nem kérik, csupán egy STD panelt. Habituális vetélőknél szokott még előkerülni. 

A tünetei: fájdalom, prosztata megnagyobbodás, gyakori vizelési inger. 

Előzmény: Martin1818 (21189)
L1977 Creative Commons License 2023.01.16 0 0 21192

Szia, mi az a biofilm réteg? 

Előzmény: Bohanon (21191)
Bohanon Creative Commons License 2023.01.15 0 0 21191

Szis,  ha még nem kezdtél el sportolni sürgősen kezd el. Nekem a mai napig sem sikerült kiirtani a bacikat, 10 éve van krónikus prosztatitiszem. Rengeteg orvosnál voltam sok ab-t szedtem, nekem is a 3. Generációs ab-ktol zsibbad a lábam már 1 szemtől is. 4 éve 1 szemet sem veszek be ilyenekből. Mivel a gyulladás meg van a psa-m magas, ezért volt biopsziam is. Szerencsére semmit nem találtak. Amúgy a biofilm miatt nem használ az ab ezt a fiatalabb orvosok tudják már. Sajnos ők sem tudnak többet mint mi, volt olyan aki bevallotta. A biofilm réteg max akkor tűnik el, ha a prosztatahoz hozzá kell nyúlni mert túl nagy és szeletelni kell belőle...

 

Szoval mozogjatok 5 éve futok azóta sokkal jobb minden. Persze a csípős vizelet meg ilyenek vannak de tojok rá, a szex sem a régi de igy 54 évesen el megy ez is. Sajnos nő is ez a szar ezért gyogyszert kell szednem rá, plusz a magas psa miatt 3 havonta kontroll és évente pirads mri

 

Jó sportolást mindenkinek

Előzmény: Peti Faragow (21140)
Ricciardo Creative Commons License 2023.01.11 0 0 21190

Nekem allandoan az volt benne, eveken at.

Előzmény: PBateman (21186)
Martin1818 Creative Commons License 2023.01.11 0 0 21189

Szia!
 Mi is raforduloban vagyunk a baba projektre. Nagyjabol hasonlo cipoban jarhatok mint a ferjed. Mar lassan 4 honapja "kronikus prosztata gyulladassal" elek es mar bar enterococcus kimutathato volt egyszer azota teljesen steril minden vizsgalatom, ellenben a panaszaim megmaradtak.
Olvasva a lenti kommented bejelentkeztem en is egy ilyen reszeletes kivizsgalasra. Kerdesem arra iranyulna, hogy amikor azt irod, hogy a ferjed tobb eve kuzd a betegeseggel, akkor neki kimutathato barmi bakterium?illetve neki milyen tunetei voltak, ami alapjan kornikus prosztata gyulladassal cimkeztek fel?

 

Koszi!

Előzmény: bcp13 (21184)
MGB 1967 Creative Commons License 2023.01.05 0 0 21188

Nekem sem.

Előzmény: PBateman (21186)
Victarion Creative Commons License 2023.01.04 0 0 21187

Sajnálom. :( Nálunk sem jött össze sajnos.

Remélem nektek sikerül.

Előzmény: bcp13 (21184)
PBateman Creative Commons License 2023.01.04 0 0 21186

Nem tudom mennyire jár vele, nekem már vagy két évtizede van krónikus gyulladásom, de még életemben nem volt véres a vizeletem. 

Előzmény: Ricciardo (21182)
Falckman Creative Commons License 2023.01.03 0 0 21185

Ahogy olvasom a vér csak az akut prosztat gyulladásra jellemző. Nálam krónikus van és a teszter kimutat némi vért a vizeletben.

Előzmény: Ricciardo (21182)
bcp13 Creative Commons License 2023.01.02 0 0 21184

Sziasztok!

Korábban már írtam a fórumra prosztatagyulladás+babaprojekt, meddőség, asszisztált reprodukció témában. Azt gondolom, keveseket érint ez a téma(legalábbis remélem), így a többiektől elnézést a spamért.

Augusztusban kiderült, hogy Férj spermaeredményei a vitaminok hatására nagyon sokat javultak, így a doki szerint mehettünk volna inszeminációra. Sajnos közben megtudtuk, hogy mindkét petevezetékem le van tapadva, ami azt jelenti, hogy a petesejt és a spermiumok találkozásának fizikai akadály van. Tehát én voltam az oka elsősorban, hogy nem sikerült spontán teherbe esnem. Hogy a spermiumok minősége, és a gyulladás a mi esetünkben mennyire befolyásolta volna a dolgokat, már sosem tudjuk meg...

Így a lombikon kívül más szóba sem jöhetett számunkra. Meglepetésünkre elsőre sikerült ICSI eljárással, és a 8. hétig komplikációktól mentesen el is tudtam vinni a terhességet. Láttuk az ultrahangon a kis embriót, és azt is, ahogy ver a pici szíve. Elmondhatatlanul boldogok voltunk. Sajnos a 9. héten kiderült, hogy az embrió megállt a fejlődésben, és a szíve sem ver már, így a terhességet műtéti úton be kellett fejezni. A fájdalmat, amit érzünk, szerintem nem is lehet kifejezni szavakkal.

Az embrió elhalásának számos oka lehet: véralvadási zavarok (pl. vérrög a köldökzsinórban), összeférhetetlenség (a női szervezet kilöki a magzatot), genetikai problémák, méhsövény, mióma, felszálló fertőzés; férfi oldalon gyulladás, DNS töredezettség, nem megfelelő ROS érték... De az is lehet, csak egyszerűen beleestünk a 25%-ba, akiknél bármilyen komolyabb hematológiai vagy immunológiai okok nélkül megy el a baba. Ezeknek utána fogunk járni magán úton (állami ellátásban 3 (!) vetélés után küldik csak el a párt komolyabb vizsgálatokra).

A későbbiekben csak akkor jelentkezem majd, ha van férfiakat érintő vonatkozása a történetünknek.

Mindenkinek gyors gyógyulást és kitartást kívánok. 

XA27 Creative Commons License 2023.01.02 0 0 21183

Szia! Mint ahogy írtam én is neuropátiás fájdalommal küzdök. TUTI AB , azon belül ciprofoloxacin okozta, ilyen típusú AB ( cipro, flurokolinok ) idővel zsibbadást, égő érzést okoznak a talpon, újakban, izületekben. Előfordul, hogy ez hetek, hónapok múlva jelentkezik, ennek utána jártam, nagyon veszélyesek, aki erre érzékeny, illetve sok AB szedése után meggyengül. Idővel a tünetek elmúlhatnak, csökkenhetnek, erre nincs garancia, ez is egyén függő. Nálam szeptemberben kezdődött, novemberben elég jól javult, utána szedtem AB ( sumetrolim, CURAM) DUÓ) most újra rosszabb lett. tehát AB hatása rosszabb lesz. B 1, B 12 vitamin jó, valamint a lyrica is. Más hatékony gyógymódról nem tudok, ha van valami infod erre, mi jó még, nálad mi jött be, mit javasoltak, kérlek jelentkezz. Köszönettel! Izületi gyulladásra nekem mert az is párosult hozzá flectort javasoltak, ha szedem jó, ha nem akkor előjön, csak az a gondom ezt sokáig nem szabadna szedni.

Előzmény: Peti Faragow (21177)
Ricciardo Creative Commons License 2023.01.01 0 0 21182

Az vele jar

Előzmény: Falckman (21181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!