Keresés

Részletes keresés

cumeszk Creative Commons License 2015.08.04 0 0 22766

De. A Ntk-val nehéz lenne vitatkozni. 27.§

 

(11)95 Az iskola a nappali rendszerű iskolai oktatásban azokban az osztályokban, amelyekben közismereti oktatás is folyik, azokon a tanítási napokon, amelyeken közismereti vagy szakmai elméleti oktatás is folyik, megszervezi a mindennapos testnevelést legalább napi egy testnevelés óra keretében

Előzmény: Augusztusi Dusán (22764)
zizizuzu Creative Commons License 2015.08.04 0 0 22765

Biztosan minden tesiórát egy közös dallal kezdenek majd :)

 

Mittom én, szerintem már végképp nem tudják mit csináljanak, annyira fogalmatlan hülyék az oktatáshoz, hogy ilyen látszattevékenységekkel próbálják leplezni az inkompetenciájukat.

 

Mert, hogy baj van, azt még a patás is látja. 

Előzmény: cumeszk (22763)
Augusztusi Dusán Creative Commons License 2015.08.04 0 0 22764
Akkor a mindennapos testnevelés is félrecsúszott, mert ott sem testnevelés ÓRÁKRÓL lett volna szó? :)

Na azt inkább meg lehetett volna oldani pár percben közösen, tanítás előtt-közben-alatt-után...

Én a szakos érintettség okán már nagyon elégedett volnék a heti 2 énekkel. És ha alsóban (is) szakos tanítaná, akkor kevesebben lennének az osztályban, akiknek ez kínszenvedés számba megy. És még úgy-ahogy szinten is lehetne tartani a készséget felsőben. De most...
Előzmény: cumeszk (22763)
cumeszk Creative Commons License 2015.08.04 0 0 22763

Emlékezzünk vissza HRünk "minden iskolának/osztálynak legyen zenekara"  projectjére...

 

Ötletelésként - éppen B részéről - a mindennapos énekóra is be lett már dobva évekkel ezelőtt, ez világos (illetve nem), de mi ez a mindennapos éneklés?

 

 

 

 

Előzmény: zizizuzu (22759)
momentan Creative Commons License 2015.08.04 0 0 22762

Már várom, hogy Kerényi instrukciói alapján megíródjon az "Alaptörvény dala (szózata, himnusza, nótája)".(csak szenvedő szerkezetben lehet leírni)

Ezt majd minden reggel az első, és a nap végén 16 órakor az utolsó órában eldalolják az iskolások.

Ez még azoknak is jót tesz akiknek nincs megfelelő énekhangja.

Előzmény: nemertemenezt (22761)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.08.04 0 0 22761

Úgy elképzelem a szakiskolai kerettantervet.

 

Heti 5 testnevelés

Heti 5 ének

Heti 1 osztályfőnöki

 

A maradék 1 órán meg osztozik a többi. :)

 

(Mondjuk a cikkben már csak éneklésről van szó, nem óráról.)

Előzmény: zizizuzu (22759)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.08.04 0 0 22760

Nem tudtam, hogy mi hiányzik.

Előzmény: zizizuzu (22759)
zizizuzu Creative Commons License 2015.08.04 0 0 22759

Balog Zoltán bevezetné a mindennapos énekórát

A miniszter szerint egy olyan lelkületet vinnének az iskola életébe, amiből azok is profitálnak, akiknek nincs túlságosan jó hangjuk. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Ez de jó lesz! :D

momentan Creative Commons License 2015.08.03 0 0 22758

Nem saját, de jellemző!

 

egy igazi pedagógus nem pénzért, hanem hazájának szeretetéből adja tovább a tudását

 

  • Hazaér tömött cekkerrel az egyszeri tanárnő, rohan elé a gyereke
    -- Anyaaa! Mit hoztál?
    -- Áldozatot.

  • Előzmény: tombadillo (22757)
    tombadillo Creative Commons License 2015.08.03 0 0 22757

    http://444.hu/2015/08/03/kesik-tobb-tanari-kifizetes/

     

    hihihi. én megkaptam minden járandóságomat. és már nem a kliknél leszek szeptembertől, hanem az ngm-nél. mondjuk hónapok óta basztattam őket minden határidő letelte után egy nappal kezdődően. telefonok, e-mailek, stb. érdekes, hogy mindig pár napon belül fizettek. ugyanakkor tudom, hogy a többi öraadónak a sulimban nem. röhejes.

    cumeszk Creative Commons License 2015.08.02 0 0 22756
    Előzmény: tombadillo (22754)
    Unerwünschter Gast Creative Commons License 2015.07.31 0 0 22755

    Majd átszerződnek az állami gázszolgáltatóhoz. Az nem kapcsolja le őket.

    Előzmény: tombadillo (22754)
    tombadillo Creative Commons License 2015.07.30 0 0 22754
    momentan Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22753

    Így igaz, és ezeket a dolgokat tanítani kell.

     

    A példám csak arra utalt, hogy a hiba nem az internetben és a FB-ban van, hanem az emberekben.

     

    És nem Rózsika, hanem Amálka  :))

    Előzmény: Kecske Mét (22751)
    tombadillo Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22752

    ez igaz, csak mi köze a témához? már amennyiben felelősen használod. ha meg nem, akkor úgy is mindegy.

    Előzmény: Kecske Mét (22751)
    Kecske Mét Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22751

    Régen hányan kürtölték világgá a kocsmában, hogy megvolt a "szomszédék Rózsikája". Annak is volt veszélye, ha Rózsika vőlegénye a kocsmában időzött.

     

    Az internet azonban ehhez hozzátesz két nagyon kellemetlen dolgot:

     

    - Az internet nem felejt

    - Az internet könnyen kereshető és globális

     

    A kocsmai üvöltözést az emberek lassan elfelejtették ( persze nem mindenki) és nem írták le. Ha le is írták pl. a helyi pletykalapban (vagy csak a kapcsos naplóban), az nehezen kereshető évtizedek után és földrajzi hatótávolsága is van. Rózsika elköltözött a szomszéd faluba vagy a szomszéd megyébe és senki nem tudott róla semmit.

     

    Szerintem ez a két lényeges kihívás, amit kezelni kell(ene) az internettel kapcsolatban.

    Előzmény: momentan (22749)
    Júliusi Dusán Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22750
    :)) azért itt különösen vigyázzunk a rózsikázással, mert így fokozottan vétünk az etikai kódex ellen...
    Előzmény: momentan (22749)
    momentan Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22749

    Bélám!

     

    Ha már ezt írtad!

     

    "Nem csak ez a két szélső lehetőség van (nem bináris a dolog),"

     

    Akkor elárulom, pedagógusban sem csak az általad jelzett, tanulókkal spanglizó /etikai kódexet betartó tanár létezik.

     

    Elég széles a paletta azokból, akik a két szélső közé esnek.

     

    A FB egy eszköz, amelynek etikus, biztonságos használatát célszerű tanítani. A legjobb tanító az élet és a gyakorlat. Tehát gyakorlatban célszerű elkövetni ezt.

     

    Az életünket kiteregetni egyébként FB nélkül is lehet. Régen hányan kürtölték világgá a kocsmában, hogy megvolt a "szomszédék Rózsikája". Annak is volt veszélye, ha Rózsika vőlegénye a kocsmában időzött.

    Előzmény: Pomber Béla (22745)
    tombadillo Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22748

    béla. én értek dolgokat. te mondasz dolgokat, amiket mondanod kell. ennyi a különbség köztünk. mondanám, hogy fájdalmasan nem gondolkodsz, de igazából, már majdnem vicces, ahogy izzadva, görcsölve véded a mundért (nem a becsületét, az már veszett fejsze nyele). és ha már végképp nincsenek érveid (gyakorlatilag minden vita első válasza után, amiben bárki ledózerol), akkor előveszed, hogy de bezzeg a kommunisták. azért ez még hozzád képest is gyenge.  

     

    :)

    Előzmény: Pomber Béla (22747)
    Pomber Béla Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22747

    Fájdalmasan nem érted, hogy miről van szó. Gondolom neked is csak annyi bajod volt a komenizmussal, hogy még a nomenklatura boltjaiban is ritkán volt banán...

    Előzmény: tombadillo (22746)
    tombadillo Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22746

    egyrészt a spanglit azt te írtad, másrészt nem tudom, tanítottál-e valaha, de azt tuti, hogy neked nem kellett attól tartanod, hogy a tanítványaid megtisztelnének azzal, hogy felvesznek a köreikbe (ha nem érted, akkor segítek, a dolog a bizalomról szól). 

    Előzmény: Pomber Béla (22745)
    Pomber Béla Creative Commons License 2015.07.29 0 0 22745

    Nem csak ez a két szélső lehetőség van (nem bináris a dolog), hogy betiltom az egész netet vagy kipakolom még a seggem lyukát is a fészbúkra.

     

    Hozzáteszem, jó lesz szellemileg gyúrni egy kicsit a tombadillo féléknek, mert jönni fog az új etikai kódex és sajnos nem sodorhat el egy spanglit a fészen a diákjaival.:-)))

     

    Csak utána nehogy azzal gyertek, hogy én írtam... (Mert az már IRL adat lenne.):-)))

    Előzmény: cumeszk (22741)
    linfury Creative Commons License 2015.07.28 0 0 22744

    Lehet zárt csoportot létrehozni ... szerintem az sem kevésbé biztonságos, mint a levelezők többsége ... napláne a felhő ...

    Előzmény: armadillo_ (22736)
    Kecske Mét Creative Commons License 2015.07.28 0 0 22743

    Igen, de a törvényeket is ott teszik közzé vagy esetleg a hivatalos, magyar szervereken lévő Magyar Közlönyben???

     

    Én úgy tudom, hogy még mindig a kinyomtatott, papíron lévő Magyar Közlöny a hivatalos. Ha tévednék, javítsatok ki.

     

    Van törekvés arra, hogy bizonyos interneten elérhető nyilvántartások "közhitelesek" legyenek, de elég nehezen megy.

    Előzmény: Pomber Béla (22738)
    cumeszk Creative Commons License 2015.07.28 0 0 22742

    Ha ezt előbb olvasom, nem  írom meg a hsz-omat. :)

     

    Előzmény: tombadillo (22734)
    cumeszk Creative Commons License 2015.07.28 0 1 22741

    Ha mi nem mutatjuk meg a gyerekeknek, hogyan bánjanak a személyes adataikkal, akkor kicsoda? Egyfolytában azt magyarázzuk, legyenek nagyon óvatosak, amikor nyílt internetes felületen bármit megosztanak magukról.

     

    Az FB is csak egy eszköz, aminek a használatát meg kell tanulni, az előnyeit kihasználni, a káros oldalát pedig kiküszöbölni.

    Amúgy a net is ilyen isten csapása volt anno, és eszedbe jutna-e ma azt mondani, akkor mostantól ne használjuk?

     

     

    Előzmény: Pomber Béla (22724)
    tombadillo Creative Commons License 2015.07.28 0 0 22740

    egy álszent hólyag vagy, játszod itt az önálló gondolkodót. csak már ismerünk egy ideje. bezony ám, ez a te rendszered, sőt az a rendszer, aminek te rendeled alá magad önként és dalolva, úgyhogy ne játszd már meg magad.

     

    de bizony, hogy az oktatás akkor jó, ha bizonyos szempontból egyenrangú partnerekként kezelik a gyereket. ok, hogy ezt te a porosz iskoláddal nem érted, az már kevésbé, hogy elgondolkodni sem vagy rajta hajlandó.

     

    persze, hogy a hálónak vannak veszélyei és hiénái, csak akkor szerinted be kellene tiltani? Mondjuk erre nem kell válaszolnod, már rég kiderült. a te hőseid orbán, erdogán, putyin. majd ők tudják, mi a jó az embereknek, te meg, ha holnap köpenyeget fordítanak, mégy utánuk mintha nem lett volna tegnap (mielőtt vitatkozni kezdesz, gondolj a klikkel kapcsolatos véleményalakulásodra).

    a nácikat meg ippeg nem nagyon tapossátok mostanában (mondjuk irtózni sem látszotok tőlük, az igaz).

     

    Előzmény: Pomber Béla (22739)
    Pomber Béla Creative Commons License 2015.07.28 0 0 22739

    Mi az, hogy az én rendszermben? Kapjál már a fejedhez vagy tegyél fel sapkát ebben a marha nagy napsütésben...

     

    Továbbá, hogy lop a politikus (mindegyik), annak semmi köze ahhoz, hogy a gyerekek adatai idegen helyekre kerülnek. Ez sokkal súlyosabb dolog mint ahogy te bagatellizálni próbálod itt.

     

    a többiről meg annyit, hogy a szokásos, okosabb akar lenni az állam mindenkinél, és meg akarja mondani, mi a helyes és helytelen.

     

    Jó reggelt kívánok.

    Csak nehogy mantrázni kezdd, hogy ezt a Fidesz találta fel, mert árkot röhögök köréd.

     

    a gyerekek úgyis fenn vannak (mellesleg a tanárok is általában).

     

    A baj az, hogy amikor erre rábasznak, az majd 10-15 év múlva jön el, de akkor már nem tud mit csinálni.

     

    az, hogy a gyerek beengedi a személyes köreibe a tanárát, az megtiszteltetés a tanárra nézve.

     

    Bocs... de le kell, hogy hülyézzelek, de minimum fordítva ülsz a lovon. Nem egyenrangú partnerekről van szó! Esetleg együtt csavarjanak el egy spanglit is, hogy még nagyobb legyen a megtiszteltetés? Vagy csak extasy tablettá szopogassanak egy narancsos vodkával?

     

    az meg, hogy te nem tudod kezelni, és nem tudod mit teszel ki, és mit tartasz meg magadnak, az a saját szegénységi bizonyítványod.

     

    A felnőtt világ dolgait vetted le egy kiskorúakat tartalmazó hierarchikus helyzetre.

     

    a face-ben lehetőségek vannak, amiket ki lehet használni,

     

    Bocs, de a lehetőségek kihasználásának jogát fenntartja a cukkerberg. Neked az jut a lehetőségekből, hogy még a gatyád tartalmát is online ellenőrzésük alatt tartsák.

     

    meg lehet tőlük irtózni,

     

    Ember... a náciktól meg a kommunistáktól sem irtózunk, hanem mint alapvető jogsértőket eltapossuk.

     

    végül is boszorkányokat is égettek anno állami segítséggel, és a korabeli pomber bélák erkölcsi támogatásával.

     

    Kis husom! Én nem égetek boszikat hanem jelzem, hogy iszonyatos nagy bajba keveredett egy egész társadalom ezzel a fészbúk nevű szutyokkal. Semmi másra nem jó az az egész szar, csak hogy profilozzák emberek milliárdjait és befolyásolják őket amikor szükség van rá. Ebben a felállásban te égetsz boszorkányt, méghozzá azokat, akik fenntartásaikat hangoztatják.

     

     

     

    Előzmény: tombadillo (22734)
    Pomber Béla Creative Commons License 2015.07.28 0 0 22738

    Erről szóljál Orbán Viktor miniszterelnöknek is. Az még hagyján, hogy fészbúk oldala van

     

    Igen, de a törvényeket is ott teszik közzé vagy esetleg a hivatalos, magyar szervereken lévő Magyar Közlönyben???

    Előzmény: Kecske Mét (22728)
    Dave985 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 22737

    Széles körben azért így nem kerül megosztásra. Ha megkapja a kölyök testvérén át egy kolléga, annyira nem izgat. Iskolai honlapról egy közepesnél gyengébb "guglizés" után leszedhető minden.

    Matekból elegendőnek mondható az idő, mint írtam, inkább a felkészülésben nyújt segítséget. Házi feladatok kapcsán pedig nevelési szempontból előnyösnek tartom, amikor a gyerekek egymást is kisegítik. Igen, segítik, nem pedig lemásolják a másikról. Ha nincs ez a csoport, utóbbira kerülne sor.

     

    Töriből már sanyarúbb a helyzet, szorítottak a nadrágszíjon.

    5. évfolyam: eddig Róma bukása és ősmagyar történet, az új szerint középkor és Árpád-ház végéig*. (hajmeresztő példákkal tudnék szolgálni)

    6. évfolyam: eddig 17. század vége és Rákóczi, mostantól 1848/1849* (ez a felosztás az életkori sajátosságokat sem veszi figyelembe)

    7. évfolyam: eddig 1918-ig, következő tanévtől a 2. világháború végéig*

    8. évfolyam: 2015/2016-os tanévtől fél év maradék történelem, utána állampolgári ismeret, okiratok ismerete, számlák, hivatalok.

     

    * Érdemes megfigyelni, mik kerültek a tanév végére...

     

    Történelemből marhára kevés a heti 2 óra ebben a felosztásban. Ravaszkodni meg fölösleges, fentről kijelentették, a töritanárokat különösen szigorúan fogják ellenőrizni a kerettantervi változtatásokat övező széles ellenszenvet hallva.

    Előzmény: armadillo_ (22736)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!