Keresés

Részletes keresés

loding Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13950

Come si vota il Referendum di indipendenza del Veneto del 16-21 marzo ...?

 

:-))

 

 

Előzmény: Antisystem (13948)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13948

Előtte viszont ténylegesen itt voltak a nyakunkon a szovjet csapatok. A kormányunkat a szovjet nagykövet választotta és irányította. Nem voltak szabad választások, nem szerezhettél szabadon magántulajdont. Nem volt szólásszabadság, a sajtószabadságról nem is beszélve. Nem utazhattál szabadon.

 

- Ya. Csak az átlag ember élete volt szabadabb a mindennapokban, mert nem presszionálta az állandó egzisztenciális fenyegetettség, és nem ültek a nyakán a 4 évente esedékes ujraválasztásukért remegő látványpolitizálók...  A rendszerváltások alaphazugságainak lelepleződése tán annyiból ontopic, hogy miért tudták az oligarchák lezülleszteni és szétrabolni Ukrajnát, illetve, hogy miért volt látható egy rakat vörös csillag és vörös zászló a szavazó Krímben...

 

nem szerezhettél szabadon magántulajdont.

- ez, tekintetbe véve a javak véges voltát, az én szememben inkább egy giga-pozitívum.

 

A kormányunkat a szovjet nagykövet választotta és irányította.

- ez meg úgy igaz, hogy némileg kevésbé, mint ma Brüsszel... vagy a nyugati "véleményformáló elit"... menjünk már át kicsit ontopicba, ki a faxom választotta a most regnáló ukrán kormányt? Azok, akiknek az előző - a ténylegesen választott - nem volt hajlandó aláírni, ez meg igen.

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (13941)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13947

A ciklus végére pedig a jóelvtársak sikeresen felvásárolták gyakorlatilag az egész magyar médiát, és könnyedén nyerték a következő választásokat."

 

Ez nagyon nem igy volt

Semmiféle médiát nem vásárolt fel az MSZP. 1000rel ment az "emberdaráló" legenda Dézsi Zoltán f.rendező, a választások elött az állami tv-ben

Az infláció, munkanélküliség tette be a kaput az embreknek

Előzmény: midnight coder (13940)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13946

Na, +jelent a kónbélázás

Láccik nem ismered a Tanácsköztársaság és a dicsőséges 133 nap eseményeit

 

Talán Orbán most a stadionépités helyett felfejleszthetné 80-100ezresre a hadsereget és lenne ujra páncélos hadtestünk stb.

Tény hogy a liberálisok forszirozták a kötelező sorkötelesség eltörlését, de amúgy is le kellett szerelni pénzügyi szempontokbol + minek ha van NATO

 

Egyébként víztisztitásban jók a katonáink és létezik hadihajós kötelék is

Az most le/felhajózhatna a Krimhez :)

Előzmény: Törölt nick (13814)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13945

Attól, hogy te nem látod, még működnek.

 

Látod talán gravitációt közvetlenül? Mégis működik.

 

Ami Magyarországgal történt 1990 óta, olyan hatásokat okozott, ami egy rafinált, de alapos gazdasági/pénzügyi gyarmatosításnak felel meg. Kísérve nem annyira alapos, de azért hatékony ideológiai, média - és politikai gyarmatosítással.

 

És mivel "spontán gyarmatosítás" nehezen elképzelhető, csak ésszerűen keresni kell, és láthatóvá válnak a szálak mozgatói is.

 

 

Előzmény: perkelto (13941)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13944

Viszont jött a pénz!! Az eredeti gyarmatosító hatalom:(( Meg is tette a magáét!

Egyébként Kijev kapcsán én megértem Krimt:)) Mért ne? Ha a többség úgy akarja!! Persze, hogy példát mutat a baszkoknak, skótoknak, olaszosztrákoknak és csak nagyon halkan mondom, hogy a magyaroknak IS!!:))

Előzmény: perkelto (13941)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13943

Bizony, találóan írtad le.

 

Még egy szempont azért kell: a "nyugati világ" vezető rétege ugrásra készen várta, hogy a "felszabaduló" kelet-európai országokat készséges piacaivá és összeszerelő műhelyévé tehesse - miközben ment a parasztvakítás ezerrel a szabadságról, jogokról, a művelt világgal való egyesülésről. Ezek elérése érdekében megkereste az őket kiszolgálni hajlandó helyi vezető réteget - persze, éppen azt az ideológiát váltó réteget elsősorban, amelyikről írtál, és akiknek csak az úrváltásra volt szükségük amúgy is.

 

Előzmény: midnight coder (13940)
perkelto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13942

Ez sem igaz. Ha megnézed a mai magyar milliárdosokat, találsz ugyan köztük néhány régi pártembert, de a többség már egyáltalán nem az. Persze ez nem jelenti, hogy ettől jobbak vagy rosszabbak volnának.

Előzmény: midnight coder (13940)
perkelto Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13941

Ez egy nagy marhaság. 

 

Hol látsz ma  itt gyarmatosítókat?

 

Előtte viszont ténylegesen itt voltak a nyakunkon a szovjet csapatok. A kormányunkat a szovjet nagykövet választotta és irányította. Nem voltak szabad választások, nem szerezhettél szabadon magántulajdont. Nem volt szólásszabadság, a sajtószabadságról nem is beszélve. Nem utazhattál szabadon.

Előzmény: BVNG25 (13938)
midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13940

Igazából még azt sem. Az elitünk legnagyobb része ugyanaz a pártállami reformkommunista élcsapat aki 89-ben volt, illetve persze az idő múlásával ezek utódai.

 

Mi szerintem azért szívtuk meg jobban az átlagnál, mert nálunk ez a gengszterváltás irányított folyamat volt. A 80-as évek közepén elkezdődött a spontán privatizáció, aminek során sok-sok állami tulajdon került magánkézbe, és sok-sok pénz mozoghatott ellenőrizetlenül. Így aztán a 89-es váltást a jóelvtársak már felkészülten várták. És az ő szempontjukból nézve minden a lehető legjobban ment, a jóelvtársak a helyükön maradtak, elvtársi kapcsolatokkal segítve a szabadrablást, az első magyar kormányba is a legamatőrebb bölcsészeket sikerült beválasztani a népnek, akik lelkesen asszisztáltak mindehhez, lásd MRP, kárpótlási jegyek. A ciklus végére pedig a jóelvtársak sikeresen felvásárolták gyakorlatilag az egész magyar médiát, és könnyedén nyerték a következő választásokat. A hatalom átmentése sikeresen lezajlott. A többi ex-komcsi országban ez korántsem sikerült ilyen olajozottan.

Előzmény: BVNG25 (13938)
midnight coder Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13939

A gond csak az, hogy ezeket a szankciókat leginkább pont az EU szívja meg: http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/botranyba_fulladt_a_targyalas_sajat_magat_kasztralja_az_eu.578472.html

 

Az EU már rég nincs abban a helyzetben, hogy nagyon szankcionálni tudna. Még a viszonylag gyenge oroszokat sem.

 

És ha az ukránok most csatlakoznak is az EU-hoz, túl sokra nem mennek vele. Azt pedig, hogy az EU-ba belépés mennyire nem csodaszer, mi tudjuk a legjobban, de persze nem csak mi, lásd P.I.G.S. És persze az is kérdéses, hogy az ukránok, ahol a legnagyobb politikai erő az ottani Jobbik agresszív verziója, eljut-e valaha az EU-s csatlakozásig.

Előzmény: Suleica4 (13926)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13938

A "rendszerváltás" valóban jelentette a formális rendszerek felcserélését - tartalmilag viszont csak elitváltást és gyarmatosítóváltást jelentett.

Előzmény: Platon (13937)
Platon Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13937

PláneAgyarország járt jól. A szívás az ex jobbos neokádárizmus diadala lett nem a rendszerváltás

Előzmény: Láma291 (13935)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13936

De csak kölcsönösségi alapon.

Előzmény: NO11FNA (13932)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13935

Kelet Europa minden vadkapitalizmus mellett is jól járt a rendszerváltzással.

Tegyük hozzá:  Magyarország kivételével. Persze azt tudomásul kell venni, hogy nekünk viszont nem volt alternatívánk, lehetőségünk mást választani.

Előzmény: Platon (13911)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13934

Nyilván nem tudja szegény, hogy eleve isa pur és homu vogymuk.

Előzmény: NO11FNA (13932)
Rinkhals Creative Commons License 2014.03.17 -4 0 13931

jó anyagot szívhatsz :-)

Előzmény: lxt (13925)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13930

Mi bajod Putyinnal, de komolyan?

Előzmény: Becses Bryganti (13924)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13929

annyira szankcionálnak, hogy most adták el nekik:

 

:))

 

 

http://www.portfolio.hu/vallalatok/energia/nem_a_mol_veszi_meg_az_rwe_olajipari_ceget.196586.html

Előzmény: Suleica4 (13926)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13928

Joccakát Olvtársak!

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13927

Kicsit közérthetőbben. Ha a többiek értették, akkor én vagyok korlátolt.

Előzmény: lxt (13925)
Suleica4 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13926

Kulcsfontosságú lesz a péntek Ukrajna életében

 

Az EU külügyminisztereinek ma délutáni közleménye szerint március 21-én, azaz most pénteken aláírhatják Ukrajnával a társulási megállapodás politikai jellegû fejezeteit. Ezzel is egyértelmû üzenetet igyekeznek küldeni a külügyminiszterek mind Ukrajnának, mind Oroszországnak. Érdekes módon az orosz parlament felsőháza várhatóan szintén aznap dönt arról, hogy formálisan is felveszi-e a Krím-félszigetet (nyilván a két szálon futó történet egymástól is függ, azaz ha az EU aláírja Ukrajnával a politikai egyezményt, akkor az oroszok sokkal nagyobb eséllyel lépik meg azt, hogy felveszik a Krím-félszigetet).

 

A német külügyminiszter a mai tanácskozásról távozóban a Bloomberg tudósítása szerint többek között úgy fogalmazott, hogy továbbra sem múlt el az orosz-ukrán katonai összecsapás veszélye, az EU további szankciókat is kivethet Oroszországgal szemben és az EU a mai döntésekkel is egyértelmû üzenetet igyekezett küldeni.

http://www.portfolio.hu/

lxt Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13925

A helyzet fokozódik.

Tulajdonképpen, kicsit se. Az más kérdés, hogy majd' 70 éve van pangás Európában – sehol egy pszichopata, egy Napóleon vagy egy Nagy Sándor. Eddig. Mert most megint van az a föld alól (tök ingyen) előbuggyanó erőforrások háza, és az a tükör, ami csak a géniuszoknak nem hazudik… oszt, ha nem akar a világ világégést, jó lesz, ha szépen bekussol mindenki. Értve vagyok!?

 

Kihagytam valamit?

Amikor egy 70 kilós emberi tömeg akarja fújni a passzát szelet – ami, mondjuk nem egy autó metszete, vagy egy csoki... na mindegy, tipliztem.

De tényleg itt tartunk?

Jut eszembe: Erdély miért nem szavazott tegnap?:-)

Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13924

 

Ezt írjuk Putyinnak. Én jobban meg t

tudnám írni, de az egyszerűség kedvéért beraktam a webfordításba. Az a kgb-s portál a mocskos anyja jelzői közül kihagyta a sljuhát éás a blágyot, ami volt.

Előzmény: Becses Bryganti (13923)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13923

orosz

 

 

 

te kibaszott törpe KGB-tiszt fattyú. A tetves, kurva, mocskos anyád már megdöglött akkor, amikor kiszart téged a szentpétervári csatornába segélyért. 1991-et Bush hülyesége miatt megúsztátok, de most végre a fejetekre vágunk. Állat! Szállítsd le a vodka árát, különben ott végzed ahol megérdemled, 

Вы трахающий карликового ублюдка положения КГБ. Паршивый, шлюха, Ваша грязная мать тогда уже умерла, когда гадящийся Вы в канал Санкт-Петербурга для помощи. 1991 Вы ушли через него из-за глупости Буша, но теперь наконец Ваша голова мы сокращаемся. Животное! Уменьшите цену на водку, Вы делаете его там иначе, где Вы заслуживаете его на фонарном ст

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13922

Egy frászt! Az csak ürügy volt. Az ásványi kincsek kellenek Moszkvának.

Előzmény: Törölt nick (13917)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13921

Hát ez jó! :-))

Én meg előhívásra használtam a Hg UV-t.

Előzmény: Antisystem (13915)
Platon Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13920

De az átlag jobban, és mindenkinek nyitott a lehetőség a felemelkedésre, nem fut bele a fűnyíróba.

 

Én nem sírom vissza a kapun belüli munkanélküliséget.

Előzmény: Antisystem (13919)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13919

Khmmm... a társadalomnak az a cirka 20-25%-a is, aki még ma, 25 év után is egyértelműen rosszabbul él, mint előtte? Vagy az a mondjuk 50%, akiknek a családjában a nagyobb arányú életmódváltás és vagyonfelhalmozás kifejezetten a 70-es, 80-as években zajlott, és azóta kb stagnálnak???

A K-európai rendszerváltással tudod ki járt jól? Az értelmiségi réteg zöme. Oszt slussz. 

 

ÜdV

Előzmény: Platon (13911)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13918

Arról meg leginkább! :)

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!