Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177815
Lánckeréksor: Shimano Deore
Racsni: Shimano CS-HG50


Most akkor melyik? Vagy-vagy. :-)
Előzmény: Random666 (177812)
Random666 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177814
Ezt új hozzászólásnak akartam, nem értem, miért fűzte Longboathoz...

Az kimaradt, hogy főleg Székesfehérváron és környékén tekerészek a 24 évemmel.
Előzmény: Random666 (177812)
Fishtax Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177813

[Telehódas Topik Túrák]


108. telehódas HHH
Hely
: Budapest
Dátum: 2010. február 28. (vasárnap)
Időpont: 18:30
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Rekettyés, zsíroskenyér hagymával, üdítő, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage

 

75. Sijófoki Telihold Túra
Hely
: Siófok
Dátum: 2010. február 28. (vasárnap)
Időpont: 18:30
Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban
Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.
Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).
Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).
Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak,
első-hátsó lámpa
, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, forró tea, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Szervező: bátyó

 

robi

Előzmény: Fishtax (177631)
Random666 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177812
Sziasztok, szeretném bemutatni a topik olvasóközönségének az új kerékpáromat, akivel ezentúl együtt koptatjuk az (egyenlőre még csak az aszfalt) utakat. Az előző 20 kilós Caprine után ez a 13 kilós gép tényleg magától megy, még vannak apró hibái, de azokat rövidtávon megoldom.
Részben topikbringa, mert a hátsó felnit exseventől vettem. :))

Némi technikai információ:

Váz: Egy alig használt 2002-es Magellan Serpens
Első váltókar: Sram X-7
Hátsó váltókar: Sram X-7
Első átdobó: Shimano Deore XT ('08)
Hátsó átdobó: Sram X-7
Hajtókar: Shimano Deore
Lánckeréksor: Shimano Deore
Racsni: Shimano CS-HG50
Első agy: Valami noname, de remekül működik
Hátsó agy: Fekete Shimano Deore
V-Fék: Shimano Deore XT
Fékkar: Avid FR5
Kormány: Hajlított Giant
Stucni: Fekete noname
Kormánycsapágy: Acor AHS-701
Markolat: Ritchey TGV
Felnik: B+ elől / Rigida Zac2000 hátul
Küllők: 2mm-es DT
Egyelőre merev villa
Nyeregcso: Roox
Nyereg: B+ Rior
Lánc: Shimano Deore LX
Pedál: Bikefun Alpine
Középcsapágy: Shimano BB-ES25 (68mm, 126mm)

És némi képanyag:
Kép1Kép2

Ui.: Bukóm, kesztyűm és hátsó villogóm van, első lámpa híján meg nem megyek ki sötétben.
Előzmény: Longboat (177811)
Longboat Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177811
Nálunk és én leszek a sorban az utolsó, a kicsi középen, a nagy elöl.
Előzmény: perselus (177809)
Longboat Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177810
A Volvo 20+ éves, fenntartása filléres, ellenben jó kocsi, de ez itt nem kicsit off.

Egy 7 és egy 12 éves gyerlőccel (a nagyobbik kifejezetten körültekintő és megfontolt, a kicsi azonban szeleburdi még) tervezem, hogy reggelente bringával célozzuk meg a sulit. A tervezett és a nagyobbik sráccal ma kipróbált út reggel a következő: Pár saroknyi a 6. ker. kis egyirányú utcáiban, utána Andrássy kerékpárút, majd egy rövid szakasz a Nagymező u. járdáján a Király u. sarkáig. Suli után a kicsivel ugyanígy haza.

Délután a nagyobbik egyedül szeretne a suliból edzésre járni a BVSC uszodába, majd onnan haza. Ezt is lejártuk, szerintem megoldható számára.

Kinek mi erről a véleménye?
Előzmény: perselus (177809)
perselus Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177809
"Húúúúúú ez sokba lesz..." Legalább egy volvo szelepsapka árát ki kell köhögni:-) Én egy 10 éves lurkó társaságában szoktam kerekezni, de még ezt is néha soknak érzem. Bringaútra föl szoktunk menni, ha nincs, akkor járda, néha ő járda én meg megyek az úton és nézem, hogy mit csinál (onnan kajabálok). Hétvégeken a kertvárosi részen megengedem, hogy előttem menjen az úttesten.
Előzmény: Longboat (177808)
Longboat Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177808
Mi totál aszfalthuszárok vagyunk, szerintem én már az is maradok. Aki ismer, tudja, hogy tőlem már az is nagy szám, hogy hagyom, hogy kiessen a Volvo a sejhajom alól. Hogy születnek a mártírok... (Úgy, hogy senkinek sem árulom el, hogy élvezem a bringázást, sőt már sajnálom, hogy csomó helyre kocsival kell mennem.) Viszont remélem, a srácok számára természetes közlekedési eszköz lesz a kerékpár (miközben nagyon féltem őket).
A suliba járós projekt azonban csomó ráfordítást igényel egyrészt biztonság, másrészt ruházat védelme terén. Villogó és sisak van. Kell két jó minőségű U-lakat, meg kell szüntetni a gyorszzárakat mindkét gyerek bringáján és kell rájuk még (legalább hátsó) sárvédő, ami legalább annyit fog, hogy ne legyen sáros a hátuk közepe (nagy esőben el sem indulunk bringával). Emellett szükség lesz azokra a rugalmas pántokra, ami megfogja a nadrágszárat, és ha jól tudom a csengő is kötelező tartozék. Húúúúúú ez sokba lesz...

Van itt olyan, aki napi rendszerességgel kerekezik a városban két lurkó társaságában? Minden jó tanácsot szívesen fogadok.
Előzmény: perselus (177807)
perselus Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177807
A szezonkezdést én is igazolhatom:-). Kihermetizáltam a gépet és meló előtt tekertem egyet. A Kamaraerdő alján beton útfelületen volt még egy havas/jeges/lószaros szakasz. Jót mókáztam. Minden tiszteletem a montisoké, én nem bírnám sokáig a rázós felületet. Egyszer letértem az ideális ívről a szűzhóba ami megfogott rendesen. Szerencsére ott nem volt a harmadikként említett matériából. És megnéztem közelebbről a pedálomat: nem műanyag, hanem fém, csak rá van aplikálva pár gumicsík. Na ez csúszik mint a rosseb, ha nedves lesz.
Előzmény: Longboat (177806)
Longboat Creative Commons License 2010.02.21 0 0 177806
Szevasztok.

Papírkutyáék számára is megkezdődött ma a szezon. :-)
Terv szerint bringával járunk majd suliba, ezért nagyobbik gyerekkel lejártuk a leendő napi távot.Figyelmesen, a kereszteződéseket, forgalmat alaposan átbeszélve. Jól esett, gyerek meg nagyon örül az új bringának.
dhpage Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177805
motoros topikokra is bef.sta, politikai marhaság...
Előzmény: kivi (177804)
kivi Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177804
Mi volt itt?
Előzmény: Friczy (177801)
Friczy Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177803
Az értelmetlen vitakeltés alapszabálya:
- kérdezzünk teljesen kezdő, laikus kérdéseket.
- várjuk meg, hogy valaki hivatkozik arra, hogy erre ismerni kéne a választ amúgy is.
- értelmezzük félre ezt a választ úgy, hogy most jól lehülyéztek
- sértődjünk meg.
Előzmény: Swennson (177802)
Swennson Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177802
Egyet értek veled.
Én csak azon kaptam fel a vizet, hogy valaki feltesz 1 kérdést és a válasz meg az, hogy: "Te milyen hülye vagy, még ezt sem tudod".
Ez sajnos nem csak erre a szólásra vonatkozik ha nem az összes fórumra....
Tisztelet a kivételnek aki normálisan válaszolt!!!!
Előzmény: kivi (177797)
Friczy Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177801
Én részemről nem bocsátom meg. Politikai témákkal légy szíves maradj a polidilin belül.
Előzmény: Törölt nick (177800)
necsinádmán Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177799
Kicsit megsértődtem.
23 éve rendelkezem ABC jogosítvánnyal és balesetmentesen vezettem eddig,kerékpárt,segédmotort,személygépkocsit,teherautót.Vidéken és Bp-n is.Kerékpárral közlekedem lassan igaz még csak 6. éve Bp-en majd minden munkanap.Ilyenkor télen is.Van nálam defekt és egyéb meghibásodások ellen szerszám,készlet.Van láthatósági mellény a biciklistáskámban és felveszem ha kell vagy ha úgy ítélem meg ,hogy hasznos.Jók a fékek a biciklimen van első és hátsó világításom(és használom is)és minden ami kötelező felszerelés és még az is ami nem .Sisakot hordok.Egyszer sem okoztam balesetet semmivel sem.Pusztán érdeklődöm a szabályok tisztánlátása végett,mert ismeretlen helyen nem tudja mindenki 100%-ban eldönteni valóban helyesen cselekszik.Főleg igaz ez kerékpárra amiből ugye nem kell vizsgázni.Ott azért más szabályok vannak mint az autóknál.Kíváncsi vagyok ,mennyi autós tudna szabályosan közlekedni kerékpárral mikor az autós szabályok vannak beidegződve.És akkor "nem bántó szándékkal megjegyzed ,hogy a kerékpár jármű???????????boccs ha magamra veszem.Az egyszerű feltett kérdésemre3 különböző válasz volt mert nem volt egyértelmű a helyzet és helyismeret nélkül nem tudod eldönteni egyszerűen a dolgot.
Naponta találkozom kerékpárosok tucatjaival akik lámpa nélkül a legelemibb közlekedési szabályokra fittyethányva közlekedve veszélyeztetik maguk és mások életét és akkor engem találsz meg egy ilyen "nem bántó szándékú" megjegyzéssel?
Áhhhh ,hagyjuk.
Előzmény: -Henger- (177795)
Nemo Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177798

Hehh, most kiírom a linket, mert honlapom új, biztonságosabb helyre költözött, és saját nevet is kapott.

 

A lengyel túra kulturális élményekben elég szegény 25. napja (nagy ázások után, mit sem sejtve a másnapi újabb láncszakadásról) a http://orszagcsavargo.hu/0907LE25.HTM címen található. A következő estére fogok Varsóba érni.

kivi Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177797
Ez egy csacsi kérdés. Tök mindegy hogy milyen közlekedői csoportot nézünk, mindegyikben találunk bőven olyat, aki nem ismeri a rá vonatkozó szabályokat. De ez sem őket, sem másokat nem mentesít, és nem lehet takarózni vele. A forgalomban semmi keresnivalója egy olyan kerékpárosnak vagy autósnak, aki nincs tisztában a szabályokkal. Nem necsinádmán kollégára gondolok, ha jól látom ő azért képben van úgy általában, meg érdeklődik is a dolog iránt, különben nem vetette volna fel a kérdést.
Előzmény: Swennson (177796)
Swennson Creative Commons License 2010.02.20 0 0 177796
Kis hazánkban mindenki (pláne az autósok) ismeri a KRESZ szabályait?
Én bevallom, hogy a mult nyáron az inerneten kitöltöttem újra a KRESZ tesztet és nem tudtam mindenre (jól) a választ pedig rendelkezem jogsival.
Te hogy vagy ezzel? (nem bántó szándékkal)
Előzmény: -Henger- (177795)
-Henger- Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177795
Nem bántó szándékkal, de nem hátrány, ha valaki ismeri a közlekedés szabályait. A kerékpár jármű.
Előzmény: necsinádmán (177771)
kisKöves Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177794

...első kocsi folyamatosan nyomta rá a dudát...Szóval ezt is be kell vállalni,inkább mint a járdát?

 

A folyamatos dudaszó felharsanásakor azonnal határozottan fékezni (de nem vészfékezni), erőteljesen félrehúzodni, megállni, lábat letenni, mert neked fog jönni. A szándékos leszorítást mindig dudára fekvés előzi meg, ha állsz már nem nagyon tud mit kezdeni veled, elgurul melletted, pofázik egy keveset, s továbbhajt. Vársz 10-20 másodpercet, aztán mehetsz tovább. Ha bringán maradsz leszorít, elesel.

Szerintem ez a tuti, nekem ez jött be.

Előzmény: necsinádmán (177779)
pROF Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177793
Az a baj, hogy ami értékelhető képet is ad, az vagy túl nagy, vagy túl drága.
Előzmény: hitman (177790)
necsinádmán Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177792
Nem vagyok én kerékpáros igazságtevő ,hogy bekapcsolt sisakkamerával járjak dolgozni :)
Az más ha ez ember direkt videózni akar pl. egy szép erdei szakaszt
de amikor ilyen szituációkba keveredsz a legkisebb problémád az ,hogy bekapcsold a kamerát:)
Előzmény: hitman (177790)
pROF Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177791
Ha van tanú, akkor szó sincs időpocsékolásról. Emellett nem árt, ha a statisztikákban is megjelenik, mert amíg abban nem szerepel, addig ez a probléma hivatalosan nem is létezik. És ráadásul az is előfordulhat, hogy az adott helyszínen éppen volt akár hatósági, akár ipari/banki stb. térfigyelő kamera, és akkor tanú nélkül is kerülhet elő bizonyíték. Szóval egyáltalán nincs kudarcra ítélve. Ja, és amúgy olyan is elő szokott fordulni, hogy a másik fél egyszerűen olyan idióta, hogy pl. egy szembesítéskor maga mondja el a rendőröknek, hogy mit csinált, mert azt gondolja, hogy igaza van.
Előzmény: kivi (177788)
hitman Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177790
kéne egy sisakkamera, már egész pofás piciket lehet kapni...
Előzmény: kivi (177788)
necsinádmán Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177789
No ez a realitás. Vagy csak pesszimizmus?
Az autozz blog nem is rossz:) persze ha nem azt nézem ,hogy anyázkodnak,meg mindenki beszólogat a másiknak és mindenki Chuck Norris:)
Az esetek egy része akár velem is megtörténhetne mert elég sok ilyen szituációt látok ,esetleg van benne részem.....mert azért autózom is nem csak biciklizem:)
Csak munkába járáshoz sokkal kényelmesebb gyorsabb olcsóbb környezetkímélőbb a bicikli mint az autó. Meg hidegebb és beázik és jobban fúj is rajta a szél:)
Előzmény: kivi (177788)
kivi Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177788
Autózz blogot kár olvasni (ahogy sajnos egy ideje a Homárt is), mert a posztok komoly része kitaláció, a lényeg hogy a kommentek közt jó nagy anyázás alakuljon ki.

Igaza van Profnak, hogy tenni kellene ilyenkor valamit, de egy ilyen feljelentés eleve kudarcra van ítélve. Sérülés nincs, anyagi kár nincs, és bizonyítani sem lehet hogy mi történt. Bemondásra meg senkit nem fognak megbüntetni (szerencsére, mert különben ez a puska visszafelé is elsülhet legközelebb).

Megvárni a rendőrt a hidegben, elpocsékolni rá 1-2 órát, egyszerűen nem éri meg.
Előzmény: necsinádmán (177787)
necsinádmán Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177787
Remélem inkább nem kerül rá sohasem sor,hogy ilyesmihez kelljen folyamodnom:)
Jobb a békesség.Halottam már olyanról ,hogy kiszállt a sofőr és megagyalta a biciklist ráadásul.Bár itt a fórumokon mindenki 120kg 200cm több éves küzdősport múlttal:)
A realitás kicsit más.....
Azért én inkább nem bízom a rendőrség ilyesfajta segítőkészségében:( (pedig édesapám rendőr volt)
Persze nektek is igazatok van mert ha soha nem tesz senki semmit akkor mitől változna meg a világ....
Olvasgatom az autozzz blogot is ,hát ott is vannak érdekes dolgok:(
Nagyon nagy szemléletváltásra volna szükség a közlekedők szemében....
pl. a zebrakaciózóknak is igazuk van (akik kamerával veszik fel a szabálytalankodó autósokat a zebrán) ,de a sok öntudatos gyalogosnak is megérne 1-2 oktatást a zebrán való átkelés tanítása:)
A biciklisekről-motorosokról nem is beszélve:)
áááá, nem egyszerű az élet....
Na megyek is ebédelni,az legalább meglátszik rajtam :)
Előzmény: pROF (177786)
pROF Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177786
100% az esélye, hogy kijön, próbáld ki. Ami történt az közúti veszélyeztetés és garázdaság is, mind a kettő bűncselekmény. Az biztos, hogy várnotok kell, mert tényleg nem esett senkiben/semmiben kár, így hátul lesz a sorban ez az eset, de jönni fognak, mivel kötelesek rá. De ha nem akarod a járőrök idejét rabolni, akkor is lehet írásban feljelentést tenni, amire cserébe neked megy el több időd. A másik bringás lehet hogy látta a rendszámot és a típust is, neked csak tanúsítanod kellett volna, hogy úgy történt, ahogy... Egy kérdést megért volna szerintem.
Előzmény: necsinádmán (177783)
Theorista Creative Commons License 2010.02.19 0 0 177785
+1

A többi kerekezőt is véded, ha az ilyen eseteket nem nyeled le.

Előzmény: pROF (177781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!