Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14453

Megszüntették a Tálibok bázisát? Mit nem mondasz... :)

 

Előzmény: Törölt nick (14449)
Platon Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14452

Nem. 

 

Milosevics bukásához a szerb nép vezetett aki megunta hogy elcsalják a választásokat.

 

A NATO legyőzése éppenhogy megnövelte Milosevics bázisát.

 

 

Előzmény: Törölt nick (14449)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14451

A másik 2 tényleg felesleges volt, úgy tűnik...

Figyelj, itt nem 2 pár szandálról van szó, ami tényleg felesleges az esős nyárban... hanem genocidiumokról.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (14449)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14450

http://index.hu/kulfold/2014/03/19/bevettek_az_ukranok_bazisat_a_krimben/

 

Újfent egyetlen lövés nélkül... 

 

ÜdV

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 -1 0 14449

Azért a nemzetközi elszigeteltség csak elvezetett Milosevics bukásához, utána Djindjic jött, vagyis megszűnt a diktatúra.

 

Az iraki, líbiai és afgán muszlimok egy külön kóreset.

Közülük a tálibok uralmát azért jó volt megszüntetni, mert a térségben már Pakisztánra is veszélyt jelentettek. A másik 2 tényleg felesleges volt, úgy tűnik...

Előzmény: Platon (14446)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14448

Hát annál mindenesetre széles határokon belül viselhetőbb, mint ha egy külső hatalom akar dönteni a sorsomról.... de ez talán bonyolult számodra, láthatóan soha sem fogod megérteni, hogy miért pünkt a kurdok voltak az USA beavatkozás elleni fellépések motorjai világszerte...

Tudod, sose szerettem Orbánt, de egy dologban most szó szerint egyetértek vele... én is javaslom az értetlenkedőknek olvasásra Rejtőtől a Csontbrigádot... 

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (14445)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14447

"Afganisztánban a tálibok."

 

A tálibokat pont az amerikai f@szságnak köszönhetjük.

Felfegyverezték és kiképezték a muzsahiddint, majd

kimentek az oroszok és ott állt 300.000 fanatikus

iszlám harcos, akik eltolódtak a radikális irányba.

Szépen kiirtották az összes mérsékelt afgán hadurat,

aztán kontroll nélkül lehetett fanatikuskodni.

 

Annyi esze nem volt a jenkiknek, hogy gyorsan fegyvert

adjanak a tálibok ellenfelei kezébe is, mert akkor nincs

ennyire egyoldalú hatalom Afganisztánban.

Előzmény: Törölt nick (14434)
Platon Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14446

Semmilyen diktatúra nem szűnt meg.

 

Koszovó: Milosevics megerősödve jött ki belőle, és még további másfél évig hatalmon tudott maradni, pedig már a bukás szélén táncolt elötte.

 

Irak: Szaddam Husszein kiscserkész volt a mostani Iraki hatalomhoz képest ami minden csak nem demokrácia. Maradt a diktatura.

 

Líbia: Teljes anarchia, egy diktátor helyett van 100 helyi diktátor törzsi kiskirály akik harcolnak egymással. 100x rosszabb lett, hála az USA-nak.

 

Afganisztán: Ha Hamid Karzai nem diktátor akkor nem tudom mi, rádásul pár városon kívül továbbra is a talibán az úr.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (14441)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 -1 0 14445

Miután számodra a diktatúrában vagy totalitáriánus/autoriter államban való létezés ezek szerint valami fenséges dolog...

 

Előzmény: Antisystem (14444)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14444

Teljesen mind1, milyen ürüggyel, a lényeg, hogy ezek a diktatúrák megszűntek.

Számodra lehet.... más számára a cél nem szentesíti az aljas eszközt esetleg...

 

ÜdV

 

Előzmény: Törölt nick (14441)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14443

Meg a legrosszabb - lerit ket tengej is sokkal jobb lenne, mivel mar gegemon nelkuliek lennenek.

Persze az elsoben az usakok meg sokaig fognak szivatni - de minimum az EU megelegeli :))

Előzmény: Biga Cubensis (14436)
Platon Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14442

De. Bosznia Hercegovinában mindenki népírtott. Még a NATO is.

 

Az nem volt egy szép konfliktus

 

Előzmény: Törölt nick (14441)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 -1 0 14441

(Bosznia-Hercegovinában sem volt népirtás, ugye? ki is hisz el mindenféle PR-t?)

 

Teljesen mind1, milyen ürüggyel, a lényeg, hogy ezek a diktatúrák megszűntek.

Hogy aztán helyettük mi jött, azt tényleg ne az amerikaiakon kérd számon.

Előzmény: Platon (14439)
NO11FNA Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14440

Afganisztánban most is a tálibok -:)

Előzmény: Törölt nick (14434)
Platon Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14439

Egyetértek azzal hogy teljesen tájékozatlan vagy és minden PR-t elhiszel.

 

Szerbiában, illetve Koszovóban a pristinai ENSZ bíróság német bíráinak jogerős ítélete szerint nem volt népírtás mielőtt a NATO betette a lábát, azaz hazugság volt az egész indok amire az agressziót építették, ráadásul a szerbek midnent elfogadtak már a bombázások előtt beleértve az ENSZ csapatok telepítését is, de az USA annyira bombázni akart hogy erre hozzácsapta még azt is hogy akkor megszállnák egész szerbiát is írják alá vagy bombáznak. 

 

Irakot a nemlétező vegyi biológiai és nukleáris fegyverek miatt rohanták le, ugye a mozgó VB laborok :))) Ez is hazugság volt.

 

Líbiában egy törzsi viszályba avatkoztak be egy csomó hazugság mentén megsértve a vonatkozó ENSZ határozatot és olyan káoszba és nyomorba taszítva az oroszágot hogy visszasírják Kadafit, mindenhol lengenek a zöld zászlók, és az USA báb miliciák napi rendszerességgel lönek gépágyúval az ellenük tüntető tömegbe az USA hallgatólagos belegyezésével.

 

Afganisztánban pedig az USA által a terrorista kiképzésbe ölt milliárdok nyaltak vissza, és az USA által szállított fegyverek és terroristák dúlták szét az országot, majd az USA lerohanta és hatalomba tette a szervezett bűnözőst. Miért is ne, Koszovóban már bejött egyszer nekik.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (14434)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14438

Most pl abszolút újdonság volt, hogy az ukrán kérdésben Kína megszólalt... emlékezetem szerint nem volt rá példa 90 óta, hogy Kína egy szót is szólt volna bármiféle európai "belpolitikai" dologban... egyébként nem véletlen, hogy évtizedekig az volt az USA külpolitika első rendű priorítása, hogy elválassza egymástól az oroszokat meg Kínát... Kissinger tudna erről sokat mesélni... 

Az az euro-atlanti rémálom, ha Kína és Oroszország sok tekintetben egymást kiegészítő potenciálja egyesül egy valamilyen ügy érdekében... mert az az a pont, ahol az euroatlanti körnek a fehér zászló heves lobogtatása maradna... a kettő együtt akár gazdasági, akár katonai pályán simán visz bármilyen tetszőleges meccset...

 

ÜdV

Előzmény: Biga Cubensis (14433)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 -1 0 14437

Hát nem tudom, végül is a NATO európai haderejének zömét francia, német, brit, olasz, spanyol egységek adják, hollandok, belgák, törökök, a többi ország inkább csak jelképes hozzájuk képest.

Hogy szervezésben gyengék lennének? Ez inkább csak akaraton múlik, a briteknek, franciáknak, németeknek elég sok tapasztalatuk van.

 

Szerintem egy hatalmas kínai szárazföldi támadást nehezen tudnának elhárítani/visszaverni, de egy oroszt simán, jöhetnének az összes erejükkel...

Előzmény: Biga Cubensis (14433)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14436

"Ha utananeznel - Putyin allandoan csak a sokpolusu vilagrol beszel. S nemcsak beszel - de rengeteget csinal - lasd az uj szovetsegeket, Orosz-Kina-India tengejt, stb."

 

Így legyen... csak hát a tengelyek vezethetnek kétpólusú világhoz is.

USA-NATO-EU-Japán versus Oroszo.-Kína-India tengely, bár India ügyesen lavírozik, és Kínát sem kedveli túlzottan.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (14425)
NO11FNA Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14435

Grigorij az György ?

Ha igen akkor druszám vagy -:)

Előzmény: Grigorij Sandorovics (14404)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 -1 0 14434

Szerbiában Milosevics, Irakban Sz. Husszein, Líbiában Kadhafi, Afganisztánban a tálibok.

 

Ezek szerint te egyetértesz az etnikai tisztogatással, a közel-keleti despotikus diktatúrával, az észak-afrikai centralizált diktatúrával és az eszetlen fundamentalista iszlám diktatúrával.

 

Gratulálok... remélem, lehetőséged lesz még az életben az efféle dolgoktól szenvedni is, ha már ennyire korlátolt vagy.

 

Jó reggelt.

Előzmény: Platon (14428)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14433

nem mondtam, hogy nem erős, nagyon is az. csak az van, amit mondasz, hogy globálisan még nem nagyon hallatja a hangját, ha igen, akkor általában hasonló véleményen, mint az oroszok.

persze valószínűleg a most látható katonai erősödésük (leglátványosabb a flottaprogram) ezt alapozza meg. (bár az ausztrálok és japánok mást látnak mögötte)

talán látják, hogy hiába erős az EU gazdaságilag, katonailag gyenge (nem is igazán mennyiségben vagy minőségben szumma tagország, hanem szervezésben, lehetőségekben).

Előzmény: Törölt nick (14423)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14432

"Szerinted ugye Rogozin a nagyeszű, aki veszett kutyaként ellenezte Ukrajna és Grúzia NATO csatlakozását... nagyon nem vágom, mitől is félnek ezek a nagyeszű orosz hazafiak..."

 

 

Nem lehet mindenki Martonyi mélységű politikus.... vannak,

akik a hazájuk érdekeit képviselik.

Előzmény: Antisystem (14424)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14431

"a közép-ázsiai FÁK államokat igazán sose akarták integrálni."

 

Nem a fenéket nem, 90 után sorban hozták létre az amerikai

katonai bázisokat a közép-ázsiai -isztánokban.

Szerencsére elég hamar felébredtek az ottani vezetők és

kipaterolták őket.

Előzmény: Törölt nick (14427)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14430

"Legalább tudjuk, hogy működik a NATO. Ha megjelennének az orosz csapatok az észak-keleti határon, akkor segítséget kapnánk."

 

Legmélyebb együttérzésükről biztosítanának bennünket, felajánlanának

két ezredkürtöst, 3 írnokot és 2 szakácsot.

Továbbá nyomatékosítanák, hogy Mo. megtámadása esetén újabb orosz

vezetők bankszámláit fogják befagyasztani.

Továbbá olcsóbban kapnánk 20%-al a kerozint a NATO-tól, természetesen

kedvezményes kamatozású hitelre.

Előzmény: perkelto (14422)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14429

Talán utolsó cseppként Ukrajna csatlakozását (akik pontosan annyira megszenvedték az oroszok nagy bölcsességét, mint a balti 3 nép) még illendő volna lenyelni, mást úgy sem tehet Putyin elvtárs...

 

Haha, mint láthattad, TEHET... (ezé köll veszettkutyázni a Rogozint, ugye... mert SIKERÜLT neki Ukrajna és Grúzia NATO-n kívül tartása a veszett bushi gondolattal szemben... győzni mert... tényleg felháborító...)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (14427)
Platon Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14428

A NATO sosem törekedett agresszor szerepre

 

:DDDDDDDDDD

 

Hogyne persze. Szerbia, Irak, Líbia, Afganisztán saját magukat bombázták vissza a kőkorszakba. :DDDDDDDDDDD

 

 

Jó reggelt.

Előzmény: Törölt nick (14427)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 -1 0 14427

A 3 balti állam NATO taggá vált, Románia is (tudom persze, azokat is ellenezték), a közép-ázsiai FÁK államokat igazán sose akarták integrálni.

A NATO sosem törekedett agresszor szerepre, az az oroszok üldözési mániája, hogy a NATO majd egyszer szépen megtámadja őket...

 

Talán utolsó cseppként Ukrajna csatlakozását (akik pontosan annyira megszenvedték az oroszok nagy bölcsességét, mint a balti 3 nép) még illendő volna lenyelni, mást úgy sem tehet Putyin elvtárs...

Előzmény: Antisystem (14424)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14426

 Ha megjelennének az orosz csapatok az észak-keleti határon, akkor segítséget kapnánk. 

Ja, az üdvözlőbeszédek megírásához.... "daragije druzja"

Ne légy már komolytalan...

Pont hogy az jósolható be középtávra, hogy az USA az eddigi globális politikájával szakítva "fényes elszigeteltség" irányt fog venni... és tudod miért? Főleg azért, mert az átlag USA szavazó első sorban adófizetés-érzékeny... és tele van a hócipője azzal, hogy Európa hadászati tekintetben az USA-n parazitáskodik... azzal, hogy amíg az EU össz GDP-je valamivel meghaladja az USA GDP-jét, addig a NATO fenntartásába az EU adja a negyedét és egyre csökkenőt, az USA meg a háromnegyedét és egyre növekvőt. Ha csak az USA hadilobby nem kavar ki magának egy világháborús hisztériát, az USA hamarosan be fog inteni arra, hogy az európai katonai doktrína az elmúlt évtizedekben az "USA segicsss", és az európai hadászati kézikönyvek egyetlen fejezetből állnak, a "hogyan bírjuk ki, amíg az USA majd segít" címűből... ezek a tények...

 

És most ez az ukrán balhé arra kiváló, hogy ez az átlag amcsi szavazópógár orra elé lapátolódjon, mert a nagyeszű EU politikusok az "és mi lesz akkor, ha Oroszország megindul nyugatra" provokatív kérdésre nyomatják ezerrel, hogy hát mi lenne, majd a NATO, az USA 5. meg 7. hadsereg... stb...

 

ÜdV 

 

Előzmény: perkelto (14422)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14425

Ha minden osszejon, akkor eppen egy ijen sokpolusu rendszer kiepitese fojik.

Csak hat... valaki(k) hozzaszoktak - hogy kozel vannak az Istenkehez.

Ha utananeznel - Putyin allandoan csak a sokpolusu vilagrol beszel. S nemcsak beszel - de rengeteget csinal - lasd az uj szovetsegeket, Orosz-Kina-India tengejt, stb.

Előzmény: Biga Cubensis (14420)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14424

Szerinted ugye Rogozin a nagyeszű, aki veszett kutyaként ellenezte Ukrajna és Grúzia NATO csatlakozását... nagyon nem vágom, mitől is félnek ezek a nagyeszű orosz hazafiak...

Mármint, hogy Rogozin, aki azidőtájt a NATO mellé akkreditált orosz nagykövetként felháborító módon "veszett kutyaként" az orosz érdekekért állt ki? Hogymikvannak, banyek... egy nagykövet, aki a saját országa érdekeit meri képviselni, ettől veszett kutya lesz...

 

Tudod, nézetem szerint az volt a veszett kutya - tovább megyek, maga a globális veszettség vírusa - aki kitalálta azt az elmebeteg ötletet, hogy Oroszországot frissen a NATO-ba gründolt ex szovjet államok gyűrűjébe fojtva tartsa úgymond féken... 

 

ÜdV

 

Előzmény: Törölt nick (14418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!