Keresés

Részletes keresés

hitel nélküli Creative Commons License 2012.07.22 0 0 3856

"de konkrétumot nem hallottunk, ha már teleszórjátok ezzel a topikot, akkor lehet kéne valami konkrétum is."

Haverom 20 ezer eurót utalt át cirka másfél hónapja, azóta semmi.

Előzmény: tamas1000 (3850)
tomy50 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3855

Szia Géza76.Én is így jártam!Össze kéne fogni minden károsultnak!A Média minden területén felszinre kéne hozni ezt a mocsokságot.

Előzmény: geza76 (3786)
dg82 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3854

--Mivel egy részük üzleti titok, nem vagyok feljogosítva, hogy bármilyen fórumon terjesszem ezt.

Szóval a tisztánlátáshoz meg kell ismerni bizonyos körülményeket, de azokat nem mondhatod el, hiszen üzleti titkok... Nagyon hihető. Legalább aláirattak titoktartásit?

De ha te megnyugszol, akkor az már elég, más nyugodtan idegeskedjen. Te meg biztos rögtön vettél még 2kg aranyat, annyira korrekt volt a kommunikáció.

Hát nem az. Kenyeres úr majd felhívja... nem, Kernyeres úr mégsem hívja, de majd küld levelet. Hát Kenyeres úr nem küld levelet se, de azért legyen mindenki bizakodó.

Valaki be tudná másolni a teljes körlevelet azoknak, akiknek ez a jóember nem küldte el?

Jah és a cégben megerősítették, Kenyeres úr valóban az a prestige sales house-os ürge, akinél végrehajtás van. Ez is biztos nagyon megnyugtató.

Előzmény: micimacko2012 (3837)

naox Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3853

"az a szemérmetlen vállalkozói attitűd is hihetetlen...."

ez nem a vállalkozói, hanem a szélhámos attitűd

"elkapják és elmeszelik, de nem érdekli. Addigra pár száz milliót már lenyúlt, elrejtette, aztán leül egy-két évet...."

az a durva, hogy ezekben az ügyekben nem történik/ill. nem bizonyítható a csalás. Ha egy céget direkt átverésre hoznak létre, ott nem fognak senkit lecsukni, a pénz pedig szublimál, eltűnik. pl. DT dimanods

Előzmény: Darwin1 (3851)
W_B Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3852

Nem akarok offolni, de épp egy piramisjáték (botanoo) áldozatait szedjük össze (perközösség): hihetetlen, hogy tanult, értelmes emberek tettek be 1200 EUR-okat egy olyan üzletbe, amiről semmi fogalmuk nem volt azelőtt.. :-(

Megfontolt családapák, háziasszonyok, tanárok, mérnökök, ügyvédek(!) hitték azt, hogy minimális hozzáértés (és előképzettség) nélkül fogják megtöbbszörözni a pénzüket a széndioxid kvóták kereskedelmével.. :-(

(Bár nem kell messzire menni; itt oldalt is szokott futni az iForex banner)

Előzmény: Darwin1 (3851)
Darwin1 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3851

Szerintem ez csak itt a jéghegy csúcsa. Ha itt kb. 10 károsult megnyilvánul, akkor legalább 10-20-szoros lehet az áttétel a valóságban.

Amúgy nem értem az egészet. Az említett két cég kb. fél éve tűnt fel legalábbis az én számomra (évek óta veszegetek aranyat egy számomra megbízható cégnél, úgyhogy ha nem is vagyok szakértő, de van valamicske rálátásom a dologra). Kezdetektől fogva bűzlött ez a két cég. A honlapjuk, a szövegeik, a stílusuk, egy szóval minden. Ismét azok mentek lépre, akik mohók voltak és hiszékenyek. Számomra felfoghatatlan, hogy az emberek még ha WC-papírt vesznek, akkor is jobban odafigyelnek, hogy mit kapnak, mint amikor aranyat vesznek sok pénzért és a pénzügyeiket intézik. Elképesztő, hogy hogy nem tanulnak az emberek, és mennyire feledékenyek... ingatlanszövetkezetek, Il Ferró ügy, és így tovább.

De az a szemérmetlen vállalkozói attitűd is hihetetlen, hogy létezik, hogy fogja magát, csal, lop, sikkaszt, nyilván tudva, hogy elkapják és elmeszelik, de nem érdekli. Addigra pár száz milliót már lenyúlt, elrejtette, aztán leül egy-két évet, és amikor kijön a sittről él, mint Marci hevesen. Eszement ez az egész.

Előzmény: tamas1000 (3850)
tamas1000 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3850

nem, de konkrétumot nem hallottunk, ha már teleszórjátok ezzel a topikot, akkor lehet kéne valami konkrétum is.

nem hiszem, hogy ha leírja valaki, hogy 50 gramm aranyat rendelt, és azt nem szállítják, abból valakinek baja lenne.

egyszerűen így megítélni sem lehet mekkora a baj, levegőbe puffogtatás megy.

Előzmény: tusinger (3849)
tusinger Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3849

Miért, csalás esetén  hol a tűréshatárod, 1000-2000 gramm, 10-20 ügyfél?

Előzmény: tamas1000 (3847)
Veszpremi Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3848

Passz, azt senki sem írta be, hogy mekkora a balhé, gőzöm sincs.

Előzmény: tamas1000 (3847)
tamas1000 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3847

Ezért írtam korábban, hogy némi részletre is szükség lenne, hogy meg lehessen itélni a dolgot.

Milyen mennyiségű aranyról van szó egyáltalán stb.???

Előzmény: Veszpremi (3846)
Veszpremi Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3846

Szerintem meg igenis ez amagyar valóság, ez nem légből kapott dolog, ennek itt a helye, nem pénzt akartak kidobni, hanem aranyat akartak venni és át lettek verve magyar módra. És ráadásul teljesen tehetetlenek. Mégcsak azt sem mondanám, hogy ész nélkül szálltak be. Szomorú, tragikus és felháborító, hogy ilyen cégek nálunk egy percig is létezhetnek. Márpedig látjuk, újra és újra megismétlődik. Épp ezért kell neki hangot adni, és nem elhajtani őket innen. Azt megértem, hogy a becsületes magyar cégek érdekeit ez sérti, mert rossz fényt vet az iparágra. Tegyenek ők is azért, hogy ne fordulhasson elő ilyesmi!

Előzmény: tamas1000 (3845)
tamas1000 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3845

Szerintem nyissatok egy MÁSIK topikot, és fáradjatok el oda, mert teljesen elöntötte ezt a Befektetés-aranyba topikot, aminek nem erről kéne szólnia, hogy ki milyen piramisjátékba szállt bele ész nélkül.....

tusinger Creative Commons License 2012.07.21 0 0 3844

Micimackótól nem lesz válasz, mert vagy porhintés, vagy totális naivitás van mögötte.

Előzmény: naox (3843)
naox Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3843

Légyszi válaszolj!

-teljeskörű vizsgálat történt,

(...)

-vagy csak egy NEHITI vizsgálat folyt, aminek során a PMT szabályzatot és egy db. 1g-os tömböt vizsgáltak?

Én csak a NEHITI vizsgálat doksiját látom, ami -ismétlem- nem jelenti a cég _működésének_ ellenőrzését.

Ha te tudsz egyéb hatósági vizsgálatról, légyszi linkeld be!

Előzmény: naox (3836)
kikilo Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3842

Most már nyílvános a címem.

Kikilo

Előzmény: Szilvi68 (3811)
tusinger Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3841

Igen, azt megtaláltam, de az kevéssé nevezhető teljes körűnek.

Arra mi a racionális magyarázat, hogy miközben sem az árut, sem annak ellenértékét nem adják át az ügyfeleknek, nem figyelmeztetik a honlapon az új "csapdába esőket", akik mostanság szándékoznak vásárolni, hogy most pillanatnyilag nem tudják kiszolgálni őket?

A legkülvárosibb kócerájban is kiteszik a táblát, hogy a kiszolgálás szünetel, ha nincs áru. Ez nem a csalás, szándékos megtévesztés tényállása?

Előzmény: micimacko2012 (3839)
Veszpremi Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3840

Ja, nem tudtam, hogy már érdeklődni sem lehet (szabad). Szerinted. Hihetetlen.

Előzmény: micimacko2012 (3827)
micimacko2012 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3839

Az Aranyközpont Zrt.-nél a futósávot ajánlom figyelmedbe!

Előzmény: tusinger (3838)
tusinger Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3838

"A vizsgálatról készült jegyzőkönyv a cég honlapján elérhető."

Jó volna, pontosítani a helyet, ahol elolvasható, mert én sem az egyik, sem a másik cég honlapján nem lelem.

Előzmény: micimacko2012 (3837)
micimacko2012 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3837

A megbeszélésen elhangzottak számomra igenis megnyugtatóak voltak. Mivel egy részük üzleti titok, nem vagyok feljogosítva, hogy bármilyen fórumon terjesszem ezt.

A vizsgálatról készült jegyzőkönyv a cég honlapján elérhető.

Előzmény: kínai balos (3835)
naox Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3836

Légyszi válaszolj!

-ami kiterjedt a cég működésének, anyagi helyzetének ellenőrzésére, vagy

-csak egy NEHITI vizsgálat folyt, aminek során a PMT szabályzatot és egy db. 1g-os tömböt vizsgáltak?

Ha történt teljeskörű vizsgálat, akkor ki vizsgált, mit, és hol vannak a dokumentumok?

Előzmény: micimacko2012 (3834)
kínai balos Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3835

és megosztanád itt, hogy a vizsgálódásod milyen eredményre vezetett?

milyen körülmény derült ki, ami a szállítás csúszását eredményezte és számodra kedvező?

Előzmény: micimacko2012 (3834)
micimacko2012 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3834

A termék átadás csúszás valóban tény.

Ehhez tartoznak körülmények, amiket érdemes megvizsgálni a tisztánlátás érdekében.

Én így cselekedtem. Nekem segített...

Előzmény: naox (3832)
micimacko2012 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3833

" én is így járok a legjobban."

legyen igazad...

Remélem, úgy lesz!

Előzmény: naox (3831)
naox Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3832

"Mindenkinek megvan a maga véleménye az ügyben."

vélemény? Mi tényekről beszélünk! Tény, hogy csúsznak a szállítások.

Előzmény: micimacko2012 (3830)
naox Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3831

"A jegyzőkönyv elérhető a Cégek honlapján, ez így korrekt és tényszerű."

"(teljeskörű hatósági vizsgálat folyt a működésüket ellenőrizendő)"

Akkor fussunk neki mégegyszer:

-ami kiterjedt a cég működésének, anyagi helyzetének ellenőrzésére, vagy

-csak egy NEHITI vizsgálat folyt, aminek során a PMT szabályzatot és egy db. 1g-os tömböt vizsgáltak?

Ha történt teljeskörű vizsgálat, akkor ki vizsgált, mit, és hol vannak a dokumentumok?

Ha nem történt, akkor miért állítottad? 

"és cselekeszenek belátásuk szerint."

a főnökük utasítása szerint.

" én is így járok a legjobban."

legyen igazad...

Előzmény: micimacko2012 (3829)
micimacko2012 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3830

Mindenkinek megvan a maga véleménye az ügyben.

Előzmény: naox (3828)
micimacko2012 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3829

A jegyzőkönyv elérhető a Cégek honlapján, ez így korrekt és tényszerű.

Az alkalmazottaknak is bizonyára megvan a magukhoz való eszük és cselekeszenek belátásuk szerint.

Én nem vagyok a  pereskedés híve, hosszadalmas és bizonytalan kimenetelű.

A korrekt ügyfélkezelés , és amit láttam, tapasztaltam engem megnyugtatott.

Nem víziókat kergetek és teóriákat gyártok hanem drukkolok Nekik, én is így járok a legjobban.

Előzmény: naox (3826)
naox Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3828

"Abban szó sincs szerződésbontási lehetőségről."

nem ott van, hanem a PTK-ban.

"ár lehet PTK alapon pereskedni az ügyben, de nem hiszem, hogy érdemes."

más meg azt gondolja, hogy az egyetlen járható út.

Előzmény: micimacko2012 (3827)
micimacko2012 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 3827

Nos, ha nem vagy érintett az ügyben, akkor nem tudom miről is érdeklődsz?

Az ÁSZF-et mindenki elfogadta, amikor aláírta a megrendelést és a Céghez juttatta a termékek ellenértékét. Abban szó sincs szerződésbontási lehetőségről.
Én nem álmodozom irreális megoldásokról, Magyarországon vagyunk, ahol bár lehet PTK alapon pereskedni az ügyben, de nem hiszem, hogy érdemes.
Én a megrendelt termékemet akarom, erre képes vagyok még várni.

Előzmény: Veszpremi (3823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!