Keresés

Részletes keresés

El Qradi Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10545

"Az orosz nép soha nem élt demokráciában, ezért csak sajnálom őket,"

 

Miért is olyan marha jó az a nagy nyugati demokrácia?

Lehet, hogy ők nagyon nem szeretnék azt....

Előzmény: yaouank (10534)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10544

Már vagy 3x be van linkelve...

A koncepciós perről meg annyit, hogy Timosenko elődje, patrónusa, barátja, legközelebbi munkatársa (stb) most az USA börtönök vendégszeretetét élvezi éppen:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Pavlo_Ivanovics_Lazarenko

Gondolod, az is koncepciós eljárás?

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (10539)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10543

"2009.01.13 - szerintem Juscsenko és a narancsosok..."

 

2009-ben kötötte a szerződés, 2011-ben tartóztatták le. Lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Sorry.

Előzmény: Antisystem (10538)
loding Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10542

Búvár Kund :-))

( :-) van HD minőségben is alant lehet választani )

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10541

Putyin saját jogon pszichopata barom, nem azért mert orosz.

Az orosz nép soha nem élt demokráciában, ezért csak sajnálom őket, de hülyének nem tartok senkit csak azért, mert orosz. 

 

Maximálisan egyetértek. Az a szerencsétlen nép a cári oroszország jogfolytonosa. 

Nem észlények az oroszok, de alapvetően nem rossz emberek.  

Az a gond, hogy a II. vh után a kommancsok megmajmolták őket azzal, hogy bár szegények, világ urai. Azok meg el is hitték, amíg nem győződhettek meg az ellenkezőjéről. Pláne, hogy láthatták, a másodhegedűsnek kikiáltott amik tejben-vajban fürdenek és csak akkor nélkülöznek, ha fogyókúrát ír nekik elő az orvos. Na, ekkor omlott össze a nemzeti büszkeségük és azóta is látens nácik. A történelem okozta sérelmek, megaláztatások nem múlnak el nyomtalanul egy nép lelkében sem. 

Lehet, hogy putyin is ezen szemlélet áldozata. 

 

Előzmény: yaouank (10534)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10540

A Krím elszakad Ukrajnától. Csatlakozni fog Oroszországhoz. Ha nem ma, akkor holnap. Az ott élők ezt szeretnék. Már nagyon ezt szeretnék, ebbe kény­szerítették bele őket. Még valamin tényleg gondolkodjunk el. A demokrácia, amolyan népakarat-féleséget jelent. Nem csak arról szabad dönteni, hogy kit szeretnél szolgálni, hanem arról is, hogyan éljél. A határok variálása nem szép, és nyilván „hihetetlen biztonsági kockázatokat” is jelent. De valahogy Koszovó is túlélte, ugye? Végezetül: miért van az, hogy idehaza éppen a hihetetlenül demokratikus, nevüket váltogató libbalok szajkóznak „orosz agressziót”, feledkeznek meg tökéletesen a kárpátaljai magyarok jogairól. Mert a Majdan demokratikus, s ha valaki mást mond a megrendelésről, az meg senki? Miért nincs most szó antifasizmusról, amikor a magyarokat és minden egyéb kisebbséget kergető Szvoboda párt emberei vesznek át minden államhatalmat Ukrajnában? Akik nem csak a vereckei emlékművet gyalázzák programszerűen, hanem elkergetnének minden kisebbséget Ukrajnából. Kárpátalján pedig a Jobboldali Szektor nevű posztfasiszta párt vált rendőrfőnököt? Miért nem beszélünk emberi jogokról, amikor azokat magyaroktól veszik el? Mert Kárpátalja nem London, ahonnan magyar szavazatért kuncsorognak? Ezt akarja a „kormányváltó demokratikus baloldali összefogás”? - See more at: http://www.magyarhirlap.hu/ukran-merce#sthash.RnK22qgT.dpuf

Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10539

A Nyugat vs Oroszország: ki a király?

Torkig vagyok azzal az egyre terjedő itthoni közvélekedéssel, mely szerint a hanyatló Nyugatot, amerikástul és európai unióstól lassan megelőzi, kiüti, lenyeli, legyőzi, lehagyja a putyini Oroszország. Mely szerint nekünk lihegve ki kéne szolgálni Vlagyimir nagyurat, mert a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10538

http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?n=zgfumag&pid=29779&blog_cim=Ukrajna+blokkolta+a+tranzitg%EF%BF%BDz

2009.01.13 - szerintem Juscsenko és a narancsosok...

Abban igazad van, hogy régebben is voltak tranzitgáz-viták, de ez volt az, amikor egy ideig nekünk se volt gázunk...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (10533)
A810 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10537

A Majdanon nagy valószínűséggel az ellenzéket támogató oligarchák buzdítására lőttek. S erről tudott Brüsszel is, csak ilyenkor nem illik nem félrenézni. Tényleg így volt? Az biztos, hogy egyetlen valós „sznájper” sem került elő, és az is tény: az új kijevi hatalom nem vizsgál semmit és senkit ebben az ügyben. Azt is látjuk, hogy a volt korrupcióellenes, a mágnások bebörtönzését követelő tüntetők hatalomra kerülve milliárdosokat neveznek ki kormányzóknak. Ők osztogatták ide-oda bő húsz éven keresztül Ukrajnát. Volt ilyen-olyan színű „Majdan”, volt Kucsma, Juscsenko és Janukovics, a szőke Julija asszony is megfordult sokfelé. Egyvalami azonban mindig változatlan maradt: mindig egy irányba osztottak. A mostani tüntetések sem indultak másképp, lett volna előbb vagy utóbb egy „új biznisz”, cserélődnek a szereplők, a dílerek maradnak, a nép meg fizet. Csak most már más lett a világ. Az oroszok miatt. Moszkva újra erős. Megalázta Obamát Szíriában, nem hagyta Ukrajnát sem. Az amerikai államfő itt már nem engedhetett, a lobbi kikövetelte. Politikai obszcenitás: könnyen lehet, hogy egy adótörvény, egy cserében jóváhagyott, kevésbé drága dél-kaliforniai fogkezelés miatt kellett nyolcvan embernek meghalnia Kijevben.

Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10536

Jah még a 2009-es megállapodás. Mivel a részleteket nem ismerjük a szerződéssel kapcsolatban, illetve a vádló Janukovics volt, aki finoman szólva sem volt Timosenkó barátja, akár még koncepciós pernek is betudható.

Előzmény: Antisystem (10531)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10535

Majd meglátod mire lesz az jó. 

 

 

Előzmény: Platon (10509)
yaouank Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10534

Putyin saját jogon pszichopata barom, nem azért mert orosz.

Az orosz nép soha nem élt demokráciában, ezért csak sajnálom őket, de hülyének nem tartok senkit csak azért, mert orosz.

Mikor én egyszerűsítve a vitában oroszokról, amikról beszélek akkor az mindig  a politikát csináló eliteket jelenti, nem a népet.

Tőlem még rasszista megnyilvánulást nem hallottál.

Világos ?

 

ya

Előzmény: messzehordó mordeháj (10524)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10533

A lopkodott tranzitgáz témával még Kucsma vádolta meg, de pár hét börtön után a vádak nem bizonyultak megalapozottnak. Szóval, ezt kifejelhetjük.

 

A fizetésképtelenség meg egy régi lemez, azt minden ukrán vezető elbohóckodja Moszkvában, hogy árengedményt csikarjon ki.

Előzmény: Antisystem (10531)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10532

"Már megint jósolsz? ;) Mi lett az egynapos jóslatoddal, emlékezz."

 

Emlékzetess bátran.....

Előzmény: finom_rakottkrumpli (10529)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10531

Nekem valami fizetésképtelenség, meg lopkodott tranzitgáz rémlik, meg ennek következtében pár napi gázelzárás, és utána az a megállapodás - amiért később sittre került a kedves asszonyság.

De javíts ki kérlek, ha tévednék...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (10528)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10530

Nem is kell, ugyanis nem véleményezési, hanem döntési helyzetben van ebben:) Legfeljebb a Nyugat ebbe bele sem mer gondolni:)))

(de mivel láthatóan nem akarod érteni, elmagyarázom: kár a Putyint azzal froclizni, hogy milyen esélyei vannak egy gazdasági hidegháborúban - mert ő is tudja, hogy egy forróban lényegesen jobbak. Szeretnéd?)

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (10526)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10529

Már megint jósolsz? ;) Mi lett az egynapos jóslatoddal, emlékezz.

Előzmény: El Qradi (10514)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10528

Mit pitizett Putyinnál? :) Másrészt meg Putyinhoz mindenki járt pitizni. Janukovics egyenesen azért, hogy a betevő falatra adjon már pénzt. Azért Juscsenkó alatt nem mentek le ennyire kutyába :)

Előzmény: Antisystem (10523)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10527

Lásd lejjebb, egy-két év alatt nem sok változást lehet elérni, pláne, ha olyan ellenszél van, mint Ukrajnában.

Előzmény: Antisystem (10521)
yaouank Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10526

Nem fogják megkérdezni a véleményét. Egyébként már a pályán van Putyin, ráadásul ő választotta újra a szovjet stadiont.

 

ya

Előzmény: Antisystem (10519)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10525

Mert Juscsenko seperc alatt átszervezte az ukrán gazdaságot és társadalmat...

Előzmény: Platon (10517)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10524

Továbbá azt, hogy egy új hidegháborúban, egy új fegyverkezési versenyben kb milyen esélyei vannak Putyinnak, hogy lépést tartson a nyugattal.

 

Abba a rasszista sztereotípiába azért kár ringatnod magad, hogy mert orosz, akkor hülye is.

Előzmény: yaouank (10513)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10523

Aha... ezért járt a gázhercegnő akkor is Putyinhoz pitizni:)))

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (10520)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10522

Nem őshonosak? Ennél nagyobb böszmeséget nehéz lenne ideírni, miután az oroszok azt tették velük, amit. Amúgy pedig messze nincsenek olyan kevesen, az ukránokkal együtt pedig majd a felét alkotják a népességnek. Ezért nem is róluk készülnek a propagandafotók.

Előzmény: Platon (10508)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10521

Aha... a NARANCSOS orosz befolyás alatt... nem is tudtam, hogy a kisebbik Bush újabban orosz állampolgár lett:)))

Egyébként valójában mindkét nagy egyformán sáros benne egyfelől, másfelől az most senkit sem érdekel, hogy mi a múlt, a számlást nem fizeti ki a múltba révedés...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (10515)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10520

Juscsenko alatt az ukrán gazdaság fejlődött.  Meg lehet nézni.

Előzmény: Platon (10517)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10519

"Továbbá azt, hogy egy új hidegháborúban, egy új fegyverkezési versenyben kb milyen esélyei vannak Putyinnak"

Putyin nem Brezsnyev, hogy a Nyugat ilyesmibe bele tudja rángatni, és ezzel a saját pályájára kényszeríteni...  gondoltam, szólok.

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (10513)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10518

"Kénytelen vok nemet mondani, mert tudomásom szerint afrikai országok már vásároltak, na meg talán india is."

 

Kényelmes helyzetben vagy:

nevezz meg pár országot a franicákon és az oroszokon kívül, aki vettek Mistral osztályú hajót.

 

Kanada, Svédország már nem játszik, mert állításod ellenére nem vettek egyet sem......

 

 

 

 

Miért is jársz vadász az erdőbe?

 

Előzmény: Törölt nick (10494)
Platon Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10517

Mert Juscsenko 5 éve meg sem történt ugye? :)

 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (10515)
Platon Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10516

Nem hiszem.

Még tavaly ősszel fixálták le az útját. Ez esetben tényleg független a válságtól.

Előzmény: El Qradi (10514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!