Keresés

Részletes keresés

Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 373


Kék virágok Velemérről.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 372


Veleméri virágok az országút széléről.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 371


Kerti liliomok Velemérről. (A monitort az oldalára döntve kell nézni.)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 370


Ezek ismét szibériai nőszirmok Velemérről, a patak menti rétek egyikéről.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 369


Szibériai nőszirom-mező a Cserépmadár szállás telke előtt Veleméren.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 368


Sindü madárábrázolással. A Sindümúzeum anyagából.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 367


Sárgaliliom a Cserépmadár szállás telkén. Érdekes, hogy ennek erezettek a szirmai, míg a többi veleméri sárgaliliomé egyszínű sárga. Nyilván ez a változékonyság tette lehetővé a hollandoknak, hogy az innen elvitt sárgaliliomokból 250 év alatt kialakítsák a ma boltokban vásárolható színpompás sásliliomféléket.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 366


Itt látható az alább megígért jegenyés és sárgaliliomos kép.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 365


Rhododendronok Veleméren.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 364
Pardon, a háttérben nincs jegenye, csak a patak medrében növő égeres.
Előzmény: Tiszteletes úr (363)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 363


Ez pedig egy sárgaliliomos rét Veleméren, a patak partján.

A háttérben látható kettős jegenye jelzi a Cserépmadár szállás telkét.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 362
Ez a szibériai nőszirom?


Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.27 0 0 361
Egy órája érkeztem fel Pestre én is. Két hétig leszek fenn a könyvhét (dedikálok), egy előadás (MVSZ, holnap délután) és egy rádióriport (Katolikus Rádió) miatt.

Hoztam egy csomó képet a fényképezőgépemben, de a számítógépem lenn maradt Veleméren. Időközben egy használt számítógépet szereztek ide Pestre is nekem a fiaim, de ezen nincsenek meg a szükséges és általam is ismert szoftverek, ezért még egy kis türelmet kell kérnem. Sikerült lefényképeznem azt a kék virágot is, amit én szibériai nősziromnak vélek, de amit a levelei alapján a Nemzeti Park munkatársai nem ismertek (f)el szibériai nősziromnak. Most (a napokban) közzéteszem a képét és talán sikeresebbek lehetünk a meghatározásakor.
Előzmény: haranglab (360)
haranglab Creative Commons License 2006.05.25 0 0 360
Én mennék... de Budapesten vagyok...
Pünkösdre jönnek vendégeim, előtte néhány nappal megyek le előkészíteni a házat, akkor szívesen.
A képejket viszont vrom, akár a honlapomra is: http://haranglabporta.uw.hu.

Üdv:
haranglab
Előzmény: Tiszteletes úr (359)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.23 0 0 359
Veleméren most nyílik a sárga liliom a patak partján. Holnap, ha sütni fog a Nap, kimegyek fényképezni. Ki tart velem?
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.17 0 0 358
A www.velemer.hu oldalon sok szép őrségi kép látható.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.10 0 0 357
Kedves porgesz1!

Rengeteg képet tudok adni elvileg, amelyeket ezen a fórumon is megtalálsz alább, vagy a www.tar.hu/cserepmadar oldalon is akad néhány. Ha Veleméren jársz, feltétlenül nézz be a Cserépmadár szállásra, vagy hívj fel a 06(20)534-2780-as telefonszámon!

Javaslom, hogy nézd meg a www.velemer.hu oldalt is és próbáld meg felvenni a kapcsolatot Bakos györgy szerkesztővel! Nekik is sok szép képük van.
Előzmény: porgesz1 (356)
porgesz1 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 356

Segítséget szeretnék kérni azoktól akik az Őrségben laknak vagy jártak. A készülő weboldalhoz kellene fényképanyag amíg nem jutok el személyessen az összes helyre ami a weboldalon a kezdőlapon szerepel szerepel. Mivel nem találtam a neten olyan oldalt ami az egész Őrséget összefoglalja én nekiláttam készíteni egyet. CÍM www.orseg.extra.hu vagy www.onp.atw.hu sajnos az orseg.hu már lefoglalt név volt bár semmi nem található rajta. Ha megnézitek a készülő oldalt tudni fogjátok milyen képeket keresek és esetleg írásos anyagokat ha tudtok szerezni. Személyesen is végigjárom az egészet de ez sok-sok ídő és addig is szeretném ha az oldal valamennyire használható lenne. Nekünk is van egy régi házunk ott de a jelenlegi felújjítások miatt csak jövöre tudunk nagyobb túrákat tenni.

Remélem tetszeni fog az oldal mindenkinek és sokaknak vállík hasznára. Van egy hasonló oldalam is de ez Magyarországról szól és kastélyokról illetve várakról ez már több éve készűl cím: www.mvk.extra.hu akit érdekel nézze meg.

Képeket és írásos anyagot a porgesz@freemail.hu címre várok.

 

KÖSZÖNÖM:

Porgesz Gábor  

Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.06 0 0 355
 Veleméri épület. "Csinyálóház".
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.04 0 0 354

Ha simára koptatott sziklákon, homokos padokon keresztül folynának az őrségi patakok, akkor annak is lenne varázsa.

 

Igaz, akkor nem nyílna a partjukon mocsári gólyahír, mert az nem a homokot, hanem az iszapot szereti.

 

Egy erdélyi patak emlékezetes a számomra. Bementem egy névtelen faluban (valahol Marosvásárhelytől északnyugatra?) az egyik portára, kérni egy pohár vizet. A székely bácsi megmutatta, hogy a kert alján a patak partján ezért van egy pohár, merítsem meg és igyak nyugodtan. Ittam is s meglepődtem, mert a legkitűnőbb borvíz volt a patakban. Mintha fröccs folyna a ház mellett.

Előzmény: haranglab (353)
haranglab Creative Commons License 2006.05.04 0 0 353
Lehet, hogy én elfogult vagyok, de vállalom:szerintem az Őrségben a patakok is gyönyörűek.
Nálunk, Szomorócon , nyáron mezitláb, tavasszal gumicsizmában tapicskolnak a gyermeim a patakban.
Természetesen mi is inkább a közeli tavakban (pl. Hársas tó) szoktunk fürödni, de a kert végéban ott folyik a Kerca, lubickolásra csábít...:)
Előzmény: Tiszteletes úr (352)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.03 0 0 352
Az őrségi patakok nagyjából úgy néznek ki, mint amilyennek harangláb alábbi fényképein is láthatók. Általában égerfák és bokrok nőnek a medrükben.
Előzmény: Tiszteletes úr (351)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.03 0 0 351
A Veleméri Cserépmadár szállás egy dombon van, a domb mindkét oldalán folyik egy-egy patak. A Belső-dűlő pataka nyáron kiszárad, a Külső-dűlő pataka (ez a Veleméri patak, ami a térképeken Szentgyörgyvölgyi-patak néven szerepel) azonban egész évben "folyik". Van benne rák is, meg kis halak is. Mindent összevetve azonban mégsem kifejezett túristalátványosság, mert ezek az őrségi patakok csak kutya-közönséges őrségi patakok, semmi több. Bár éppen mostanában nyílik a partjaikon a mocsári gólyahír, ami miatt kedves látványt nyújtanak. Fürödni azonban nem igen szoktak bennük. Egyetlen kivételt említenék, ami kettő. A gyermekeim jó néhány kánikulát végigpancsoltak benne. Én meg Magyarföldön fürödtem egy jót valamikor, amikor a hőséget már nem bírtam, de az egy bővebb vizű patak volt. A fürdéseket inkább a bajánsenyei strandon ejtjük meg (kánikulában), vagy a lenti, esetleg az alsómaráci termálfürdőben (télen-nyáron). Ezekre rá is kereshetsz ezen a fórumon, mert biztosan akad róluk kép.

Üdözöl: T. u.
Előzmény: Tiszteletes úr (350)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.05.03 0 0 350
Velemér még Bajánsenyénél is messzebb van 10 kilométerrel.
Előzmény: Sixty miles (347)
gralla pokobra Creative Commons License 2006.04.30 0 0 349

Egy tiszteletestől mi mást várhat az ember?

 

Minden jót neked is!

Előzmény: Sixty miles (347)
haranglab Creative Commons License 2006.04.24 0 0 348
Itt van Kerca..:)


Kerca patak




Előzmény: Sixty miles (347)
Sixty miles Creative Commons License 2006.04.16 0 0 347

Kedves Tiszteletes Úr és Kedves Mindenki!

 

"Hatalmas" léptékkel haladok a "szervezésben", szert tettem véletlenül egy részleges és ezáltal részletes térképre -persze a neten is lehetett volna találni-és azonnal megakadt a szemem Bajánsenyén. Hát.... messzebb tőlünk már nemigen lehetne! Azért mégsem rémíszt, legfeljebb 2 napos utazást kalkulálunk, hogy anyunak ne legyen majd nagyon fárasztó. (Biztos az lesz így is.) Ami jó lesz, hogy fél Dunántúlt beutazzuk, legalább sok szép helyet látunk útközben. Nyugtassatok meg, hogy patak is van a közelben.

 

Tiszteletes Úr kedves mondatánál helyesebbet fórumon még nem olvastam, köszönet érte!

 

Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok a tavasz összes virágával!

 

SM

Előzmény: Tiszteletes úr (342)
haranglab Creative Commons License 2006.04.11 0 0 346
Az új a harangláb mellett...
Nem tudom, hogy tettem-e fel képet, de a honlapon van egy pár..
Jogos: táblánk még nincsen,de ami késik, az nem múlik...
Szerdától jövő keddig, én is lenn leszek, készítem elő a házat..
Szívesen látlak Benneteket

http://haranglabporta.uw.hu
Előzmény: Tiszteletes úr (345)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.04.11 0 0 345
Szerintem az az új lesz, ami a harangláb mellett van, mert ez szerepel a Harangláb által alább bemutatott fényképen is.
Előzmény: gralla pokobra (344)
gralla pokobra Creative Commons License 2006.04.11 0 0 344

Melyik a te házad? Az az új, amelyik a harangláb mellett van, vagy az a régi, amelyik a harangláb felett van, az út túloldalán? Esetleg egy harmadik, valahol távolabb? Nem láttam sehol kiírva a porta nevét.

 

Én a tervek szerint csütörtökön megyek fel Pestre az ünnep idejére.

Előzmény: haranglab (343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!