Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.29 0 2 16064

Ez mindenképpen ontopikabb, mint hogy van-e törülköző Malian, az Alexander Beach *** hotelben, és hogy ki megy még a július 13-i turnussal, illetve mekkorák a hullámok Krétán :-)

 

De azt te is meg kell értsd, hogy idejössz egy ilyen kérdéssel, kontextus nélkül (pl. hogy ebből élsz, stb), akkor minimum furcsán fog nézni rád mindenki.

 

 

Előzmény: Odemas (16061)
Hool'93 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16063

Teljesen igazad van, nem mindenki akar àtverni, és lehúzni. Sőt...Csak eltart egy ideig mire felismeri az ember, hogy ki az akivel lehet “ üzletelni “, és ki az akivel nem, ès kit kell messze-messze elkerülni.

De ugyenez van a munkakeresésnél is.

A barátok meg jonnek mennek. Ami bosszantott, hogy nem 1 nyaralasos “haverság“ volt, hanem kb. 10 éves!

Előzmény: Pontikos1 (16056)
Odemas Creative Commons License 2019.06.29 -3 0 16062
Rendben. Hol? Ha képben vagy, örülnék, ha tudnánk privátban beszélni.
Előzmény: Hool'93 (16060)
Odemas Creative Commons License 2019.06.29 -3 0 16061
Szerintem senki se a kérdésemre válaszolt, hanem elkezdett konfabulálni a nyelvtudásomról az anyagi helyzetemről satöbbi. Én csupán feltettrm egy kérdést, amire nem muszáj válaszolni, ha nem tudom a választ. Elnézést, hogy rossz topic-ot választottam, és ha esetleg tudod, hogy hol érdemes érdeklődni ilyen témában, azt megköszönöm.
Előzmény: Törölt nick (16059)
Hool'93 Creative Commons License 2019.06.29 0 1 16060

Oké

Néhany kérdés csak azért, hohgy kb milyen cégre van szükséged

 

1.: mit szeretnél vàsárolni;

   a: hàzat

   b: lakàst ( itt = apartman )

   c: apartman komplexumot ( több apartman egy épületben )

 

2.: kiadas

    a: te hirdetnéd ès intéznéd a foglalasokat

    b: a megbízott cég

 

3.: adózás, könyvelés, stb...

    a: mint magánszemély 

    b: csinálsz itt egy céget

 

4.: a legfontosabb az EOT liszensz

     a: ismered 

     b. nem ismered

 

5.:  airbnb;

 

6.: nyelvtudás 

 

javaslom, hogy ezt a diskurzust valahol máshol folytassuk 

Lehet nem mindenkit érdekel, és mérgik lesznek a topiktarsak

Előzmény: Odemas (16058)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.29 0 2 16059

Na de ha te gyakorlatilag ebből élsz, akkor kvázi profiként miért egy nyaralók által látogatott turista fórumon kérsz tanácsot a szakterületedet érintő kérdésekben?

(szerinted amúgy jó ötlet ez a szigorúan lebaszós/számonkérő stílusú segítségkérés?) 

Előzmény: Odemas (16058)
Odemas Creative Commons License 2019.06.29 -4 0 16058
Örülök, hogy a fejem felett ilyen jól szórakozik mindenki. Nyilván senkinek semmi köze a pénzügyi helyzetemhez, de jelenleg is a bevételeim jó részét apartmanok kiadásából szerzem be. Nagyon jól tudom, hogy mennyibe kerül egy ház, illetve egy apartman Krétán. A sok okoskodásból csupán egy értékelhető hozzászólás volt, amit nagyon köszönök a hozzászólónak. Viszont továbbra is érdekelne, hogy van-e olyan cég, amely apartmanok kiadásával foglalkozik. Előre is köszönöm az értékes válaszokat!
Pontikos1 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16057

Olyan komoly admin nem kell hozzá, ha egy szállásadóval megegyezel, és nem irodáknál kepesztesz... Sőt.

Előzmény: Kréta46 (16055)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16056

Azért a  túlsó oldalára se essünk át, nem minden krétai (vagy görög) fog átverni, és nem mindegyik tesz magasról az adott szóra. Az viszont tökéletesen igaz, hogy a "nyaralás fílingből" kiindulva (meg az akkor szerzett "haverokból") lehet nagy meglepetés. És nem feltétlenül pozitív.

Előzmény: Hool'93 (16054)
Kréta46 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16055

Én nem hiszem hogy az illető a "pénz van" kategóriából való lenne. Akinek annyi pénze van, hogy Krétára települjön és ott ingatlant vegyen, az nem egy turizmus topikban érdeklődik, annak megvannak a kapcsolatai is hozzá, hogy utánajárjon.

Én évekkel ezelőtt csak abban gondolkodtam, hogy hosszabb időt töltenék el Krétán, megismerni úgy, ahogy egy két hetes turistaként nem lehet, de még egy hosszabb távú bérlet adminisztrációja is olyan bonyolultnak tűnt, kapcsolat és jó  nyelvismeret nélkül, hogy inkább abban maradtam, hogy inkább többször megyek ki. És még üzletet sem akartam ott csinálni.

Előzmény: Hool'93 (16054)
Hool'93 Creative Commons License 2019.06.29 0 1 16054

Igen, ez szerintem is vicces. Ezt egy, vagy itt, vagy az autós topikban folyt, komppal Krétára vitàhoz csinàltam. Csak a vègèn màr nem volt kedvem írni a vitàhoz.

Azóta nem foglalkoztam vele, csak néha beleolvastam a topikba.

 

Most ez a kérdés csapkodta le a biztit, ezért guberàltam elő. (Rosszkor voltam, 

jó helyen)

Az elmult kb.10 napban ő volt a harmadik, aki ezt a kérdéskört, és ilyenformàban feszegette.

Pènz van, kell egy hàz Krétàn, csinàlunk majd bizniszt, es  közben nyaralunk is egy kicsit, és ennyi.... Sajna nem tudod megmagyaràzni egyiknek sem, hogy ez nem ilyen egyszerű.

Én sajàt bőrömön tapasztaltam meg, hogy mi a különbség a helyiek hozzáàllásában, a turista vagyok és de jó. Meg az itt szeretnék élni, dolgozni, lakni között.

Csak sokan, azt a Krétàt ismerik, ami a turistàkért van, a turistáknak szól,és azt gondoljàk, hogy az a valóság, a hétköznapi, igazi Krétàt sajna kevesen ismerik. 

Én kb. mindenre is felkészülten érkeztem, munka, albérlet megbeszélve. Persze gyere várunk. Mondták a helyi haverok, és én is igy gondoltam.... és lett belőle másfél év vándorlás a szigeten. Ahol munka volt, ott albérlet nem volt, vagy fordítva, vagy egyiksem....és bizony nagyon- nyagyon sokszor probáltak lehúzni. Néha sikeresen, néha a kényszer miatt fizettem valamiért többet, mint amit előzőleg megbeszéltünk....

....Úgyhogy ezért vagyok ilyen " okos “ a krétai üzletekkel kapcsolatban, és nem a trolkodás sodort ide...

 

 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16053)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16053

Abban, amit mondasz, teljesen igazad van, megfejeve azzal, hogy a görögök kedvesek, amíg vendég vagy, de amint vállalkozni akarsz,  durva kiszorítósdit fognak játszani. Az alapvetően egy törzsi társadalom, nem német módon kapitalista.

 

Viszont az vicces, hogy kétéves nikkel ez az első hszed. 

Előzmény: Hool'93 (16050)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16052

Nem neked írtam, neki. 

Előzmény: Kréta46 (16051)
Kréta46 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16051

Szerintem nem neked írta, hanem nekem, hisz az egyik "egy hsz-es én vagyok". Nem trollkodtam, hisz egy hozzászólás még a veterán tagok értelmezésében  sem lehet trollkodás, csak szembesítettem az uriembert a "tervezzük, hogy Krétára költözünk" nagyvonalú álom valóságával

Előzmény: Hool'93 (16050)
Hool'93 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16050

Remelem megbocsátható, hogy írtam!;!

Nem állt szándékomban “ trollkodni “!

Csak nem értem az ilyen, “ kamikaze “

befektetőket, hogy ezt miként képzelik el.

Ebben a formában csak rizikó van a mutatvanyban.

A pénze kívül, nem árt a megbizható kapcsolat,

magabiztos angol tudás, és legalabb az alap görög.

De mégegyszer  bocsánat  a “ zavarásért “

 

 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16049)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.06.29 0 1 16049

Két egy hsz-es nikk "beszélget" nagy értékű ingatlanozásról egy fórumon, szerintem itt valami túlbonyolított trollkodás van. Akinek van egy apartmannyi pénze befektetni, nem itt érdeklődik.

Kréta46 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 16048

80-100 millióért már tudsz venni egy kisebb házat valamelyik kis faluban. Plusz a járulákos költségek. https://xn--grgorszag-07ab.realigro.hu/elad%c3%a1s/ingatlan/crete/?page=2#annunci

 

Előzmény: Odemas (16044)
gyufinnyo Creative Commons License 2019.06.29 -1 0 16047

Sziasztok

 

Augusztusban utazunk Krétára pontosan a keleti részre Stalisba.

Tervezzük hogy egy hajókirándulás keretében Santorinire átmegyünk.

Érdeklődni szeretnék hogy milyen árok vannak ezek a kirándulások aki már foglalt ott a helyszínen.

A magyar utazási iroda árajánlata elég meredek emiatt is gondolom hogy Krétán olcsóbban lehet találni.

Köszönöm a választ.

Pontikos1 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 16046

"Első körben vennénk egy apartmant, és a kérdés az, hogy tud-e valaki olyan céget, aki vállalja az év nagy részében az apartman kiadását." VS  "Nekünk csupán évi kb. 1 hónap kellene, hogy megtaláljuk az ideális házat."

 

Öööö... ezt most nem értem. Akkor nem az az első kör, hogy neked kell egy hónapig egy kecó, amíg megtalálod, amit meg akarsz venni? És utána úgy gondolod az apartmant, hogy évi 11 hónapra kiadod, 1-ben meg te leszel ott? Háááát... csatlakozom az előttem szólóhoz, nehezített pályán fogsz futni, ha nincs: nyelvtudásod, helyi kapcsolati hálód, és alapvető helyszíni ismereted (kb. mit, hol, hogyan, kivel, mennyiért).

 

Előzmény: Odemas (16044)
Hool'93 Creative Commons License 2019.06.28 0 1 16045

Bocsi, hogy ezt írom, de ezt ebben a formàban felejtsd el!!!! Màr maga a vàsàrlàs se lesz sètagalopp.

A kiadàsnak ezen fomàjàval, csak a megbízott ” cèget” hizlalnàd. Te vagy ti kb. annyit se keresnétek, hogy az adót be tud fizetni. Erről a a cég vagy helyi erők gondoskodnànak. Egymàst is úgy verik àt, hogy öröm nèzni. Akkor kèpzeld el, hogy mit csinàlnak egy külföldivel!;!

Előzmény: Odemas (16044)
Odemas Creative Commons License 2019.06.28 -3 0 16044
Sziasztok! Tervezzük, hogy néhány éven belül Krétára költözünk. Első körben vennénk egy apartmant, és a kérdés az, hogy tud-e valaki olyan céget, aki vállalja az év nagy részében az apartman kiadását. Nekünk csupán évi kb. 1 hónap kellene, hogy megtaláljuk az ideális házat.
Kréta46 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 16043

Ha nyugatról, a repülőtér felől jössz be a város felé, a benzinkút után már mutatja a tábla. Kis hotel a sarkon Sunny Suites, és mellette kis keskeny út , majd a keresztező útnál jobbra.

Előzmény: scream24- (16040)
scream24- Creative Commons License 2019.06.27 0 0 16042
Jogos. Köszönöm!
Előzmény: ZsB (16041)
ZsB Creative Commons License 2019.06.27 0 0 16041

Google, German War Cemetery in Maleme

Előzmény: scream24- (16040)
scream24- Creative Commons License 2019.06.27 0 0 16040
Merre is van pontosan Malemében ez a katonai temető? Amerre a kis repülőtér és laktanya is van? Vagy?
Kréta46 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 16039

Bocs, félreértettem, hogy melyik hsz-re volt a válasz. Elnézést.

Előzmény: Vad (16038)
Vad Creative Commons License 2019.06.24 0 0 16038

Mi köze ennek az Elafonnissin bérelhető napágyakhoz?

Előzmény: Kréta46 (16035)
scream24- Creative Commons License 2019.06.24 0 0 16037
Kicsit modosúlt az előrejelzés. 32 fokra, viszont az uv index 11, elvileg egész héten. Mi, ma Falassarna-ra jöttünk. Relatíve közel van. Seitan limania kis öblöcskébe is átugorhatsz hűsőlni, bár ajánlott késő délután, akkor talán nincsenek sokan! Szerinem mi ma Falassarna homokjában tekintjük meg a naplementèt!
Előzmény: Triply (16036)
Triply Creative Commons License 2019.06.24 0 0 16036

Szerintem Elafonissi elturitásodára értette.Ma 37 fok lesz Krétán,úgyhogy a mai autózás halasztva.

Előzmény: Kréta46 (16035)
Kréta46 Creative Commons License 2019.06.24 0 0 16035

Csak sejtem, hogy a temetőre érti.

De nem tudom mire gondol. Arra, hogy egy nép tiszteletben tartja az elesett (vagy legyilkolt) ellenséges katonában az embert és méltó emléket hagy neki nyughelyül, vagy hogy egy nép a jogos vagy jogtalan háborúban elesett fiairól így emlékezik meg.

"Ebben a sírkertben nyugszik 4465 német ember, akik az 1941-45ös háborus években vesztették életüket. Közülük 3352-en az 1941 máj 20-tól jún 1-ig tartó krétai csatában vesztették életüket ejtőernyős, hegyivadász tengerészet és a légierő katonájaként.

 Életüket áldozták a hazájukért

Haláluk kötelezzen bennünket mindig a népek közötti béke fenntartására."

Ez áll a bronztáblán, amelyet mellesleg nem a Német állam, hanem a Volksbund állított.

Előzmény: Vad (16034)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!