Keresés

Részletes keresés

cilax Creative Commons License 2005.02.20 0 0 5692

Hogy a magyar posta egy szar, abban most már teljesen biztos vagyok. Épp most megy visszafelé egy cuccom az eladóhoz, állítólag nem vettem át pedig értesítettek. A vicc az egészben, hogy két másik cuccot valamiért át tudtam venni, ráadásul itthon, mert táppénz lévén három hete itthon b...om a gyepet és ki se mozdultam. Értesítés pedig nem volt. Kööööcsssssööööööggggggg poooosssssstaaaaaaaaaaaa!!!!!!!

Elnézést, de ez most infarktust megelőző hadművelet volt.

Gsi8v Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5691
Köszi.
Előzmény: Hantaboj (5690)
Hantaboj Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5690
Valami karbantartásról böfög. Kár, hogy nem jelezték előre.
Előzmény: Gsi8v (5689)
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5689

Sziasztok !

 

Megkötöttem az Otp-Direct-et,bejelentkezéskor azt irja ki " komunikációs hiba történt próbálja újra"

Mi lehet a baj ? Már napok óta próbálgatom de nem tudok belépni a számlámba.

Köszi előre is.

 

Üdv.

 

Youme Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5688
Azt mondta ma az OITP ügyintéző, hogy alapból (ha jól töltöm ki) 2000 körül lett volna de így az összes bank (amin átment) költségét én fizettem. Gondolom átment jópár bankon...

:-(
Előzmény: hxm (5683)
digicat Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5687
Vannak még úriemberek ;)
Gondolom 2-3% a legtöbb embert nem zavarná, de 100 eurónál 15 euró már 15%. És ez még Ausztriában is két Big Mac menü :))
Előzmény: t.lantos (5684)
edk440 Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5686
Raiffeisenből kétszer utaltam az utóbbi időben, persze IBAN+SWIFTtel. Az egyik esetben a fogadó bank számított fel 5 eurót, a másikban a levelező 7.50-et :-(
Előzmény: t.lantos (5684)
edk440 Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5685
Bidpayre csak a VISA jó, a Mastercard nem.
Előzmény: stoned70dob (5676)
t.lantos Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5684

Az az erdekes, hogy meg majus 1 elott (ha jol emlexem) kaptam ket utalast. Mindketto megfello arressel biro aukcio volt, igy elbirta, hogy 14 eur jutalekot vontak le.

Viszont azota tobb tucat utalast kaptam, es soha nem vontak le semmit. Elvileg iban+bic eseten nem is lehetne idegen bankkoltseg. Lehet, hogy ez tenyleg mukodik? En kizarolag ilyen formaban kuldom a szmlaszamomat (erre volt marha, aki azt valaszolta, hogy tul hosszu, azota sem jott meg a penz tole)

 

Előzmény: digicat (5682)
hxm Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5683
Ez itt a lényeg.: EBBŐL ÉLNEK!
Előzmény: Youme (5681)
digicat Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5682
Igazából miért kérdés ez? A vevő az eladóval megegyezik egy árban, mondjuk 20 euró. Az eladó 20 eurót vár, nem 20 - jutalékot.
Itt nem a vevő úriember ha vállalja, hanem az eladó, ha véletlenül bevállalja. Rá lehet kérdezni, de nem hiszem, hogy sokan vállalnák.

Hasonló a pénznem is (nemrég volt valakinek hasonló esete). Ha 20 euró az ár, akkor jogosan mérges az eladó, ha 20 x valami ismeretlen bank árfolyama USD-t kap, amit még ő is be kell váltson, mert otthon csak euróval tud fizetni. Ez egyrészt plusz utánajárás, és az sem biztos, hogy a végeredmény 20 euró lesz.

Összefoglalva: egyezkedni mindig lehet, de az alapeset az, hogy az eladó pont annyi pénzt vár, pont olyan pénznemben és pont olyan módon eljuttatva, ahogy azt meghirdette.
Előzmény: stoned70dob (5673)
Youme Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5681
Ezt én tényleg nem így csináltam. :-(

Kedvezményezett számlaszáma: ide ítram egy 10 jegyű kódot.
Kedvezményezett bankjának azonosítója: ide pedig egy 8 jegyűt.

Mindkettőt ő küldte.

Küldött még valóban egy IBAN kódot is, ami DE45-el kezdődött, majd jött a fenti 8 jegyű + a 10 jegyű.

Meg egy BIC kódot is ami egy 8 betűböl álló volt.

Tehát ezekszerint csak az IBAN + BIC kettős kellett volna nekem, és spóroltam volna pár ezer forintot?

Hülye OTP-Direct miért nem csinál rublikát az IBAN és BIC kódnak? Ebből élnek?


Előzmény: hxm (5679)
hxm Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5680
Nem.
Előzmény: Rukawa (5678)
hxm Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5679

A lényeg hogy az utalás iban/bic kódjai rendeben legyenek. Én is hasonlóképpen jártam nem rég. A következő utalásnál már ügyeltem a megfelelő kitöltésre és a költség már csak 2000huf volt.

 

 

Kedvezményezett számlaszáma : ide ird  az IBAN kódot

 

Kedvezményezett bankjának azonosítója : ide pedig a BIC vagy SWIFT kódot

 

 

A többi rublika kitöltése értelemszerüen. A kedvezményezett neve mindenképpen kell a címe viszont már nem kötelező. Viszont ha van rá módod azt is töltsd ki mert ha valamelyik kódot véletlenül elírod ezek alapján még megtalálják a kedvezményezettet.

Előzmény: Youme (5677)
Rukawa Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5678
sziasztok! Már régen voltam itt, paypalt valamilyen úton lehet használni már MO.n? Előbb megnéztem a regisztrációnál sajnos még mindig nem fogadják el :( ,esetleg vmi trükkel lehet regisztráltatni a magyar visa electron kártyát? (Inter Európa bankos VISA electron kártyám van)
Youme Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5677
Sziasztok! A héten utaltam OTP Directen egy apróságért 20 EURO-t Németországba. Sima forint számláról ment. Most megdöbbenve látom, hogy valami 5.832,- forintot vontak le költségként. Azért nem értem, mert 1 jó éve mikor ugyanígy Németországba ugyanerről a forint számláról OTP fiókban személyesen utaltam E-BAY-ra több mint 250 eurót, akkor csak 1.500,- volt a bankköltség.

Mit szúrhattam el, mert szerintem valami (tanulópénzt) most nagyon megfizettetett velem az OTP.

Ezek közül a

Belföldi forint átutalás
Külföldi forint átutalás
Bankon belüli deviza átutalás
Bankon kívüli (belföld, külföld) deviza átutalás
Belföldi értéknapos forint átutalás
Elektronikus utalvány (Belföldi forint átutalás)
Postai kifizetési utalvány
Bankközi azonnali (VIBER) forint átutalás

Bankon kívüli (belföld, külföld) deviza átutalás-t választottam.
Utána az Idegen banköltség viselő-nél az "indítót" pipáltam.
és a jogcímnél pedig az "Áruforgalmi fizetések"-et.

Más is használ OTP Directet, vagy a jövőben felejtsem el ezt?

Nyissak esetleg deviza számlát?
stoned70dob Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5676
Szeva, mindíg nézd meg licitálás előtt, milyen módon fizethetsz. Csak PayPal-t felejtsd el, magyar vásárló nem használhatja (magyar kártyával, magyar címmel), Western Union pénzküldés drága, BidPay opció ha van az elég jó, és magyar dombornyomott kártyát is elfogad. E-mailezd le licitálás előtt, mennyi a szállítási költség, kivel szállít az eladó. Nézd meg, hogy egyáltalán szállít -e Mo-ra. Sok eladással rendelkező, pozítív feedback-kel rendelkező eladóval érdemes foglalkozni(szerintem). Ha megynyerted, akkor a rendszer küld neked automatikusan bejelentkezést az eladótól, le kell levelezni, hogyan tovább. Sok sikert.
Előzmény: cserey69 (5675)
cserey69 Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5675

Sziasztok!

 

Frissen regisztráltattam magam az e-bay-en, a regisztrációnal a rendszer nem fogadta el a mastercardomat, nem lesz ebből gond,

Licitáltam is egy pár tételre, régi képeslapokra (egyszerű levélben is feladható), eladónként egy-két tételre, 5-10 USD, illetve euro értékben. Amerikai, német, osztrák, szerb eladókról van szó, amennyiben megnyerem a licitálást, hogyan bonyolítsam le a tranzakciót úgy, hogy a leves ne kerüljön többe mint a hús, és biztonságos is legyen?

Segítségeteket előre is köszönöm!

cs.l.

chapelle Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5674
Magyar Posta: felszántani, sóval behinteni és minél hamarabb elfelejteni
(ez offtopik volt)
Amúgy a Magyar Postánál is kialakult az a "biztosítós" szokás, hogy akkor kezdenek foglalkozni egy üggyel komolyabban amikor az ügyfél már az asztalt borítja. Szerencsére idáig én nem fajultam el, de hallottam, hogy valakinek utólag ítéltek meg kártérítést.
Azt azonban rögtön hozzá is kell tenni, hogy több német ebayes is panaszkodik a német postára, úgy tűnik, hogy ez amolyan globalista vírus
Előzmény: Janos1950 (5661)
stoned70dob Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5673
Ja, ez érdekes kérdés. Ha nem kérdezed meg és nem jelölöd be, akkor az eladó látni fogja a saját számláján, hogy vontak tőle, ezért feltehetően pampogni fog, és amíg nála a cucc.....Ha nem kérdezed meg és bejelölöd, akkor úriember vagy. Ha megkérdezed, akkor úgyis azt fogja mondani, hogy persze fizesd csak te, ez természetes. Az USA ebay-en sokszor ráírják, hogy a vevő fizet minden költséget. Nézd meg alaposan, hátha találsz az oldalon valami utalást rá. Én egyszer fizettem Raiffeisen online, úriember voltam...legalább egy percig.
Előzmény: Viktor-diver (5670)
Janos1950 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5672

Köszönöm a cimet. Majd ha egyszer elborul az agyam adamegyek

és a legkevesebb amit tehetek hogy elküldöm őket a mamájukba.

Természetessen ettől még továbbra is fosztogatni fogját a küldemé-

nyeket. Szerintem kizárólag anarchista módszerekkel lehetne őket

becsületes munkavégzésre kényszeriteni. Gondolom az ötvenes

években ha egy vasgyári munkás, esetleg bányász leveleit lopkodta

volna ilyen ütemben a Posta és Ő ezt bejelenti a hatóságoknak más-

nap már postásokkal lett volna tele az Andrássy úti Kultúrház pincéje.

Ameddig nem csap valaki a kezükre addig továbbra is fosztogatják

a Postai küldeményeket.

                                                         Janos1950

Előzmény: stoned70dob (5662)
t.lantos Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5671

Nekem UPS-el kuldtek cuccot, gyors volt, es nem szamlaztak erte sokat. Raadasul az erteknek csak a tartalom erteket adtak meg, igy a fuvarra megusztam az afat.

A vamot nem kellett kifizetni, mert keves volt.

Es elinteztek a vpid-et is.

 

Előzmény: Wet RinR (5669)
Viktor-diver Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5670
Sziasztok!) Első átutalásom most a neten /Raiffeisen direknetet aktiváltam/.... a kinti bank költségét bejelöljem, vagy ne?
Semmi infóm nincs róla... Köszi a választ!
Viktor.
Wet RinR Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5669
hz5eper! Nekem most hozott a posta Amerikából két nagy dobozt tele orvosi műszerekkel, az egész volt vagy 30 kg. Az eladó nekem is először 300 dollár postaköltséget mondott, de amikor vissza akartam lépni, akkor talált egy másikat 98 dollárért: USPS Surface a neve. Igaz, majd 2 hónap volt mire ideért, de belefért. Ráadásul a vámnál még a postaköltség után is ÁFA-t kell fizetni, szóval itt sem mindegy, hogy mennyiért jött.
Előzmény: hz5eper (5663)
edk440 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5668
A magyar határig biztos...
Előzmény: hz5eper (5666)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5667

Megatláltuk a ebay hilfe-t, és elküldtük a segítségkérő levelet. Nem volt egyszerű... :)))

 

hz5eper Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5666
Köszi !

Airmail Parcel Post és Economy Parcel Post megbízható?
edk440 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5665
Gondolom, US Postal Service. Tudni kell a csomagok súlyát, akkor az usps.gov-on kiszámíthatod a postaköltséget.
Előzmény: hz5eper (5663)
ZE Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5664
Ráadásul bélyeget, pénzt, értékpapírt levélben... csak azt nem tudom, hogy hogyan másképp...
Előzmény: stoned70dob (5662)
hz5eper Creative Commons License 2005.02.18 0 0 5663
Sziasztok !

Lenne egy kérdésem. Amerikából rendeltem rengeteg sok figurát. 2 nagy és 1 kis dobozt ír az eladó és azt írja, hogy megnézte az UPS Store-t $531 a postaköltség, az UPS Postal Service-nél $300...
Nem tudom, egy kicsit drágállom. Tudtok ajánlani valami olcsóbbat amerikából. Esetlek tarifatáblázatot?
Az UPS.com-on nem igazodom ki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!