Keresés

Részletes keresés

zatar Creative Commons License 2005.07.18 0 0 504

 

Hát igen. Nelem mindig az jut eszembe, hogy semmivel nem tart tovább a kukába dobni alamit, mint a földre. Ez kultúra kérdése.

 

A kutyapiszok nekem is eszembe jutott. Reméltem, hogy eltakarítják a tulajdonsok a koszt, de ezek szerint nem. Félek, hogy a gyönyörű kertet hamar tönkreteszik a kutyák.

Előzmény: szomi_szomi (503)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 503
Hát még mennyi csikk lesz, ha beindulnak az irodák. Egyes dolgozók sajnos képtelen felfogni, hogy egy lakóházban vannak. A mi lépcsőházunknál van egy két lakó (velem együtt) akik rendszeresen összeszedik. Nem nagy ügy, csak egy nejlonzacsi kell hozzá. Mostanában csak heti egyszer csinálom, mégsincs nagy szemét. Nekem megéri, hogy nem nem fogad lehangoló látvány a ház előtt a sok szemét miatt. Viszont a kutyapiszok sokkal kellemetlenebb dolog...
zatar Creative Commons License 2005.07.18 0 0 502

 

Szia!

 

Szerintem kérdezz rá a tormánál, hogy tudnak-e kiadó lakásreól. Én úgy tudom, hogy valaki több lakáást is vett a házban kiadás céljából. Egy próbát megér.

 

 

Előzmény: bea-anyu (500)


zatar Creative Commons License 2005.07.18 0 0 501

 

Kedves joc !

 

Kszönöm a választ, majd figyelni fogjuk mi is a kaput. Remélem másokna is elsődleges lesz a ház biztonsáa. Azon már fel vagyok háborodva, hogy a tisztaság nem az elsődlees szempont. Már most ki van írva, hogy figyeljünk a tisztaságra, mert a belső kertben 3 nap alatt x db cigarettacsikk volt. Komolyan mondom nagyon felháborított a dolog.

 

szomi-szomi!

 

A közös képviselő mégse az a hölgy lett akit írtam hanem ha jól tudom a lánya. Azt mondták ugyanolyan jó, mint a mama. Remélem igazuk lesz.

Előzmény: joc_ (495)
bea-anyu Creative Commons License 2005.07.18 0 0 500

Szeretném a segítségeteket kérni, ha tudtok olyan lakásról az A épületben, amit három hónapra előre fizetve kibérelhetnénk, amíg a B épületbe be lehet költözni, szóljatok! A gyereket már a Bikszádi utcába irattuk be iskolába szeptembertől, de nem úgy néznek ki a B épület körül a dolgok, én inkább novemberi költözéssel számolok.

Szóval augusztus 15 - november 15 közötti időszakra 200 ezer Ftot fizetnénk, ha találnánk bérelhető, üres lakást.

Garantáltan nem lakjuk le, és csak a legszükségesebb bútorokkal költöznénk oda.

joc_ Creative Commons License 2005.07.15 0 0 499
A II. ütemben is ugyanígy volt. Egyrészt a szerződés is így szólt, másrészt ha középvonaltól számolnának, akkor a plusz belső falak nem eredményeztek volna kisebb hivatalos alapterületet.
Előzmény: mirla (498)
mirla Creative Commons License 2005.07.15 0 0 498
Szerencsére az alapterület számítás a III. ütem esetében ettől valamivel korrektebb. Itt nem a fal középvonalától számítják az alapterületet, hanem idézem a szerződést: "
A külső határoló falak belső vakolatlan oldalától mérve, azzal, hogy a belső válaszfalak alatti területek a lakás alapterületébe beszámítanak. A lakás alapterületébe beszámít az erkélyek, teraszok területének egyharmada is."
Előzmény: alorinc (497)
alorinc Creative Commons License 2005.07.15 0 0 497
Érdekes volt a cikk:

- de az írója is amatőr, mert azt írja: Mivel 10 év után megtörténik az elbirtoklás, azért utólag már nem követelhetjük vissza a területet.

Ezzel csak az a bibi, hogy az ingatlan elbirtoklása 15 év


- a m2 árral kapcsolatban én úgy emlékszem, hogy az adásvételi szerződésben benne volt, hogy a falak középvonalától számítják a lakás méretét, azaz ebben igaza volt a cikk írójának. Pl.: 50 m2 es lakás valójában 49m2, mert a falak és vakolat 1 m2-t foglal el, és ezt mind aláírtuk, reklamálni ezzel kapcsolatban nem lehet, sajnos.
Előzmény: Bigroli (494)
joc_ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 496

A cikkben említett jelenség egészen biztosan létezik, de szerintem itt ilyen trükköt nem játszottak el. Nem mértem utána minden egyes méretnek, de aminek utánamértem, az rendben volt. Ráadásul az eredeti tervekhez képest mi egy kicsit több falat kértünk (pl. amerikai konyha helyett félig lefalaztattunk egy helyiséget, meg csináltattunk egy egész nagy falazott gardrobot), és a fal-többletnek megfelelően a négyzetméterünk az Alapító Okiratban csökkent is egy kicsit. Ezen kívül pedig (legalábbis nekünk) a szerződésünkben két dolog benne volt: 1. 2%-nál kisebb eltérés nem jár árkorrekcióval 2. Ha saját kérésed miatt csökken az alapterület, akkor nagyobb csökkentés miatt sem jár kompenzáció.

 

Előzmény: Bigroli (494)
joc_ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 495

A kapura reagálnék.

Látatlanban természetesen nem lehet megmondani hogy az most rossz-e és azért nem záródik rendesen (ez esetben meg kell igazíttatni). De tudjatok róla, hogy lehet egy másik oka is: Ezeket az elektromos kapukat ki lehet akasztani. Ez azt jelenti, hogy van benne egy kis nyelvecske, amit ha elfordítanak, akkor az úgy viselkedik, mintha valaki távirányítással folyamatosan nyitva tartaná. Ezt természetesen a házban dolgozó munkások, költöztetők, egyéb mesteremberek mind ismerik és tudják, és ki is használják, átbillentik. na persze vissza már nem szokták. Erre sajnos nektek célszerű éberen figyelni, aztán ez majd lassan megszűnik. (Nálunk a II/F-ben is volt múlt ősszel olyan nap hogy én magam 5-ször állítottam vissza, aztán pár perc múlva láttam hogy valaki nagyon igyekszik kulcs nélkül bejönni. Valószínűleg egy idő múlva rájött, hogy célszerű kulcsot magával vinnie ha be akar jutni. Mondanom sem kell, munkásruhában volt, és mivel nem vagyok portás, és nem hozzám jött, ezért eszem ágában sem volt beengedni. Ezért lehet szidni engem, de ha nem ezt tesszük hanem mindenkit "udvariasan" beengedünk, akkor tessék mondani mi is a célja annak hogy zár van a kapun?)

Na szóval. Aki nem tudja hol van ez a retesz: Ha kinyitod a kaput, van egy távolról elektromosan nyitható retesz, ami a (műanyag) ajtófélfába van beépítve. Ezen jól látható az a kb. 3cm magasságú nyelv, amit nyitni lehet a kaputelefonnal. A felső szélénél, de a befelé eső oldalon van egy kb. 2-3 milliméter széles lemeznyelvecske, aminek két állása lehet. Ha felfelé van húzva, akkor normálisan működik a kapu. Ha lefelé, akkor pedig a kapu húzással nyitható, hacsak nincs ráfordítva a kulcsos zár.

 

Szerintem akinek csak van egy kis műszaki érzéke, figyeljen oda, hogy ez mindig a felső állásban legyen. Én már egészen begyakoroltam, ahányszor ki vagy bemegyek a saját kapunkon, erre rápillantok, és ha nem jól áll, akkor átváltom.

Előzmény: zatar (478)
Bigroli Creative Commons License 2005.07.14 0 0 494

A most költözők figyelmébe ajánlom az alábbi linken levő cikket.

http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=14&i=56465

 

Bigroli

mogi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 493
Köszi szépen!
Előzmény: alorinc (492)
alorinc Creative Commons License 2005.07.14 0 0 492
Beszéltem az asztalossal és azt mondta kitehetem a mobilszámát:

Tarjáni Zoltán
06204162521

Ha hívod, akkor hivatkozz rám (Lőrinc) ő fogja tudni, hogy kiről van szó. Azt mondta, h. mindenféle bútor elkészítését vállalják (pl.: gardrób szekrény, stb.).
zatar Creative Commons License 2005.07.14 0 0 491

 

Köszi nagyon aranyos vagy, de már megvettük az IKEA-ban a bútort csak össze kell rakni. Kicsit több mint a felébe kerül, mint a tormás és sokkal szebb. Úgyhogy már csak az idő a mi ellenfelünk, hogy mikor tudjuk összerakni

Előzmény: alorinc (489)
mogi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 490
Mi a Tormáékkal csináltattuk, de már megbántam. Már késő, de azért engem érdekelne. Esetleg van honlapja is, vagy bemutatóterme? Csak konyhabútorral foglalkoznak, vagy egyéb bútort is készítenek? Köszi
Előzmény: alorinc (489)
alorinc Creative Commons License 2005.07.14 0 0 489
Ha kell jó konyhabútor készítő akkor szívesen ajánlom azt aki nekünk készíti. a Torma ajánlatának kevesebb mint feléért, úgy hogy elöl fa a bútor, csak a nemlátszó részek készülnek lamináltból.
zatar Creative Commons License 2005.07.14 0 0 488

 

Mi még nem kültöztünk be, mert nincs konyhabútor. De hamarosan az is lesz. Viszont tegnap este is ott voltunk 1/2 11-ig.

Előzmény: alorinc (487)
alorinc Creative Commons License 2005.07.14 0 0 487
Be kell csőrlőzni a teraszon keresztül. Örülök, hogy beköltöztetek. Jó volt elmenni úgy a ház mellett, hogy láttam az égő lámpákat, már alig várom, hogy én is beköltözhessek.
Előzmény: zatar (474)
mogi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 486

Hello

 

Így már jobban hangzik! :))

Köszi a jó hírt.

Előzmény: zatar (484)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 485
Akkor majd megpróbálom jó sokáig folyatni.
Előzmény: zatar (484)
zatar Creative Commons License 2005.07.14 0 0 484

 

Sziasztok!

 

Tnap is voltunk a lakásba és az egyik szomszéd lány mondta, mogy állítólag két napja van melegvíz csak ki sokáig kell folyatni, hogy a rendszer beinduljon.

 

Amúgy már páran be is költöztek a házba.

mogi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 483

Az nem jó.

Kérdeztétek hogy mikor lesz, vagy miért nincs?

 

Előzmény: TopáZ (482)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 482
Nem tudom, tegnap még nem volt melegvíz.
Előzmény: mogi (480)
mogi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 481
A kapu tényleg tárva nyitva lesz?
Ez elég rosszul hangzik!

Az ELMÜ-nél nem kell "bejelentkezni", vagy valamit intézni náluk?
Előzmény: zatar (478)
mogi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 480
A melegvízzel mi a helyzet?
Ne izgassatok már. :))
Előzmény: TopáZ (475)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 479

Tényleg visszaküldte az ELMÜ a szerződést, már legalább egy hónapja, ha nem régebben.

 

Előzmény: zatar (478)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 478

 

Igen tegnap megkaptunk mindent. Kapukulcsból csak 1 db-ot adtak, ráadásul elég nehezen nyílik lent a kapu és csak akkor nem tud valaki kintről bejönni, ha kulcsra van zárva. Én azt hittem, hogy nem kell teljesen ráfordítani a kulcsot ahhoz, hogy zára legyen. (remélem érthető voltam.)

 

Mi éppen most keressük az ELMÜ által visszaküldött szerződést. Én gy emlékszem, hogy nem kaptunk tőlük visszaigazolást, viszont a tormások szerint kellet visszaküldeni nekik valami papírt. (valószínű a mi bonyolult lakcímbejeentésünk miatt van gubanc) A Tormának csak ezt az egy szerződést kell bemutatni 15 napon belül.

A töbi szerződés (fűtés, víz) a közös képviselő dolga.  Vele kell megbeszélni. 

 

Viszont a lakásba az önkormányzatnál bármikor be lehet jelentkezni és nem kell megvárni a D épület átadását.

 

Előzmény: TopáZ (477)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 477
A villanyóráét is meg kellett kapjátok, meg a mérőóraszekrényét is. Még van valami a közműátírásokat hol kell intézni? Az ELMÜ ugye már a nevünkön van, azzal nem kell semmit csinálni?
Előzmény: zatar (476)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 476

 

Arról nem tudok semmit. Minden kérdésünkre azt a választ kaptuk, hogy keressük a közös képviselőt.

 

Képzeld tényleg rossz kulcsot adtak oda nekünk. Mi nem az ajtó meletti szekrény kulcsát kaptuk meg hanem a villanyóráét.

 

 

Előzmény: TopáZ (475)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 475
Csak azért emlékeztél úgy, mert kiakadtam az V. ütemen. Ja, és a melegvízről tudsz valamit?
Előzmény: zatar (474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!