Keresés

Részletes keresés

porker Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5740
Ne felejtsd el, hogy amikor felállítod a medencét az aljától mérve még legalább 30 cm-rel szélesebb lesz! Vagyis az aljánál nagyobb hely kell neki. Bár a 457 a legnagyobb szélességet jelöli, nálam a 306-os medi 315 cm. Hogy miért azt nem tudom, de teljesen szabályos alakja van.
Előzmény: medimami (5738)
porker Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5739
szafi30, én sem vennék 6 évesnek és picinek 120-as medencét! Az én két csemetémnek egyelőre a 76-os is elég, bár akinek megfelelő az vízbiztonsága annak a 96-os jobb.

Kezdő medencésként én meg úgy voltam vele, hogy kipróbálom mi is kell a medencézéshez? Ezért vettem puhafalút (meg azrt mert egyelőre nincs helyem), mert "kísérletezésre" bőven elég ez is és az ára "töredéke" a merevfalúnak. Vedd figyelembe azt is, hogy majd csak a medence felállítása után jössz rá, hogy valójában mennyibe is kerül ez az egész! Nem a medence a legtöbb pénz itt, hanem a kiegészítők! Amíg megtanulod, hogy miként kezeld a vized, milyen szűrő elégséges, miként takarítsd... szóval addig sok pénzt elköltesz. :) Ezért inkább a rendelkezésre álló keretedbe tervezz be egyéb költségeket is, mintn pl. takarítóeszközök!

Amúgy az ilyen "low-cost" kategóriás merevfalú medencéknél is az egyik legfőbb szempont, hogy miként tudod elhelyezni? Mennyire stabil (és végleges) a helye? Ha van energiád arra, hogy egy kicsit lesüllyeszd, megfelelően védd sokkal többet kibír, mint ami "elvárható" lenne. De 5 évnél sokkal többre ne számíts!

Más: nálam lassan "elviselhetetlen" a medi vize: azt hiszem glnaptól nem lesz rajta napközben a szolár fólia, mert abnormálisan felmelegszik!

Előzmény: szafi30 (5722)
medimami Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5738
Köszi,de max 20cm -t tudok elhagyni a faltól a másik oldalon is necces mert ott is kb 20-30 cm marad el és kezdődik a lejtős garázslejáró,szóval 5*5 a helyem össz,remélem nem lesz gond,jó szilárd ajzatot csináltunk.
Előzmény: devilewt (5729)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5737

Nem a felügyeleten van a hangsúly, hanem, hogy a gyereknek magas a vízszint, és csak úszógumival, vagy valami hasonló segédeszközzel fog tudni benne játszani. Lőttek az önfeledt játéknak. A felnőttek meg nem tudnak benne leülni, mert úszni kicsi, ülni meg nagy a vízszint.

Ergó hamar elfárad a felnőtt is, és a gyerek sem akar sokáig a vízben maradni.

 

Nekem itt áll a garázsban a 120 mély medence, de még az idén sem lesz felállítva, mert még a 15 éves gyerekem is elvan a 60 cm mély mediben.

 

Maga a medence jó, megvehető, a hozzászólások alapján ugyanaz a minőség mint az összes többi Made in P.R.C. termék.

 

Ha karbantartod a medencét kihúzza egy vízzel a nyarat. Ennek persze vannak feltételei, de ehhez olvass vissza.

Előzmény: szafi30 (5736)
szafi30 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5736
Köszönöm szenyor Lopez. A gyerkőcök 6 éves és 9 hónapos. Kizárólag felügyelettel mellettünk lehetnek a vizben.  Tudna még valaki véleményt alkotni a 5722-ös kérdésemre??    Előre is köszönöm 
kókuszka Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5735
Vágom! :o))
Hát még engem is meglepett a stabilitása.Ahogy telik a vízzel úgy lesz egyre masszívabb. Én 100 kg vagyok és simán nekidőlök, ugrálok benne.
Előzmény: KING-77 (5733)
Axióma Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5734
Ha valakit erdekelne: Brico Store szulinapi het lesz, a szorolapjuk szerint junius 7-en 13990Ft lesz a 366x91 puhafalu medence!
KING-77 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5733
kókuszka  Az elöző hozzászólást neked írtam.
Előzmény: kókuszka (5730)
KING-77 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5732
Örülök, hogy megoldodott a problémád. Lenne egy olyan kérdésem, hogy mennyire stabil ez fajta szerkezetű medence mint a tiéd? Pl ha neki dölsz az oldalának mi történik? Nem mozog, stb... ? Hihetetlennek tünik, hogy néhány "karó" :) megtart több 1000 liter vízet.
Ancsi80 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5731

Hello mindenkinek!

Ma megjött a kerextől a vegyszer csomagom.El is végeztünk benne mindent, a leírtak szerint! Az algaölő után elkezdett sárgásodni a víz.Lehet, hogy sok klór ment bele?Ettől lehet sárgás, vagy nem?

Nekünk is kútvízről van szó.Ph ja tökéletes volt, klórszintje szinte nulla.

kókuszka Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5730
Mivel akciós volt vettem és kipróbáltam. Jó a felfújható peremű takarója a fémvázasra.
Igaz, hogy nem megy annyira le,mint az eredetije, de szuperál.
devilewt Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5729
Hát, ha veszel hozzá gyári alátétfóliát akkor 5x5 m -eset vegyél (az én medencém alatt látszik és az megadja a helyzetet. annak a közepére megy a medence. Amúgy a 457 a hasánál mért méret, amikor tele van. Amikor fürdenek benne tud mozogni néhány centit ahogy lötykölődik a víz benne de az minimális. Azért ha van hely fél-egy métert elhagynék a helyedben a betonfaltól.
Előzmény: medimami (5726)
devilewt Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5728
Viszont van egy dilemmám. Méregetem a klór és PH értékeket, tesztcsíkkal is meg csepegtetőssel is, de lehet e olyan hogy a klórszint kicsivel alacsonyabb a normálértéknél, viszont a ph sokkal magasabb mint kéne lennie. Mert a PH a víz kémiai egyensúlya, tehát ha most PH minuszt tennék bele azzal a klórszint mégjobban leesne

Viszont csapvízzel lett feltöltve, és nálunk olyan kemény a víz, hogy szinte kopog. Mosom is a szűrőt néhány naponta a barnaságtól. Hogy lehetne ezt az értéket stabilizálni, hogy tényleg egyensúly legyen.

Ugyan szép tiszta a víz, meg nem is csúszik a medence alja, és nem is irritálja bőrt de azért aggaszt kicsit.
devilewt Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5727
Két kép a medencéről:

A víz két hete van benne. A gyerekek (velem együtt) egész héten pacsolnak benne délutánonként. A víz most 29 C benne.

Medence 1
Medence 2
medimami Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5726

SZIASZTOK! Holnap medence állítás 457*107-es INTEX puhafalú a medim, a kérdésem milyen messze kell tenni a betonfaltól, h nehogy odaérjen ,kidörzsölje vagy ilyesmi? Mindenképp a fal mellett a helye,csak az a kérdés mekkora a mozgása, és ez a 457 ott van mérve ahol a legnagyobb a hasa?

devilewt Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5725
erős vízsugárral, olyan vasnak néz ki amúgy
Előzmény: szaabee1985 (5716)
devilewt Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5724
Az 5619 -es hozzászólásban öszegyűjtöttem a fontosabb infókat azoknak akik nem tudnak a fórumban keresni. Csak 4-5 oldalt kell visszalapozni és megtalálod
Előzmény: szaabee1985 (5714)
szenyor Lopez Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5723

Kicsi gyereknek lehet, hogy magas a 120cm. Ezen gondolkodjatok el. Nem tudom mennyire kicsik.

Vízcserére egy szezon alatt nincs szükség, ha megfelelően van kezelve (topic fejléc). A többit nem tudom.

Előzmény: szafi30 (5722)
szafi30 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5722
Sziasztok! Új vagyok ezen a fórumon és már biztos "jól lerágott csontot" kérdezek. Szeretnék venni egy intex medencét  azt hiszem 4,5x120-as merevitett falu.. Az Auchan-ban van most 70-ezerért. Kérdésem szerintetek mennyire jó ez a medence? Két kis gyermekünk van, napi kb 3-4 órát használnánk, és persze vennénk hozzá mindent amit kell. Csapvizzel töltenénk fel.  Egy nyár alatt hányszor kellene majd lecserélni a vizét?? Mennyire tartósan ezek a fajta medencék?? Sajnos nem nagyon tudok visszaolvasgatni, biztos megtárgyaltátok már. Aki nem sajnálja az időt kérem válaszoljon.      Köszönettel   Andi
szaabee1985 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5721
nagyon köszönöm a tanácsot.megprobálom még ezt is de ez az utolsó próbálkozásom...:(:(már szétszedtem a szűrőt és bedugaszoltam a két lyukat ahol forgatja a vizet.teljesen kétségbe vagyok már mostanra esve...és eddig mig nem irtál ugy volt hogy reggel engedem ki a vizet és helyette ping pong asztal lesz...
megpróbálom...hátha.....már olyan barna a víz hogy nem látom az alját....mindez a klórtól van?:O
Előzmény: kfhboglár (5720)
kfhboglár Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5720
Szia!

Én csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy nekem is fúrt kútból van a medence feltöltve. Egész jó minőségű a víz, a hosszú medence feltöltés alkalmával is csak kevés homokot hozott fel. Én amikor beklóroztam, akkor, másnapra barnult be a vizem. A szűrőm olyan volt, mint a Tied. A megoldás a következő volt. Pelyhesítőt használtam este, másnap reggelre ott volt az eredmény a medi alján. Azt kiszivattyúzni a K E R T B E!!!Nem vissza a medibe!! Rendbe jött a víz.
Előzmény: szaabee1985 (5716)
kókuszka Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5719
Köszi!
Előzmény: KING-77 (5718)
KING-77 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5718

Szerintem nem jó hozzá! (nem 100%) A szögleteshez amit árulnak az nagyobb és jobban túlér a medence peremén.(a képen is látszik)  A szögletes verzióhoz nehéz külön olcsó takarót találni. Ennek az az oka, hogy az olcsóbb INTEX és Bestway szögletes medit csak komplett szettben lehet megvásárolni. (medi+alátét fólia+takaró fólia+létra+stb...) Bár az 1. vagy a 2. nyár után ugyis szétmegy a UV sugárzástól és klórtól. Egy tuti, hogy a Bestway takarók gyorsabban szétmennek, mint az INTEX takarók. Nézz szét az Aqualing-nél. http://s2.pentacom.hu/www.aqualing.hu/matter/arlista/arlista.pdf

 

 

Előzmény: kókuszka (5717)
kókuszka Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5717
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a kerek 3,66-os medi takarója rátehető a fémkeretes 12 szögű 3,66-os medire? Illetve használható erre is?
szaabee1985 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5716
köszi axióma megnézem.....
lehet utolsó beszólásom /volt/ ez a mostani mivel feladom...reggel óta csak rosszabbodott a helyzet..már félóránként cserélem a szűrőt.
Így néz ki a szűrő, és a keringető szivattú belsejében is ilyen barna lebegő valamik vannak.Nem tudja valaki mi az??És hogyan kell ezt a fajta koszt tisztítani??12
Axióma Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5715
En megjegyeztem hogy a 4411 hsz. korul volt rola szo, ott keress, igy talan konnyebben megtalalod.
Előzmény: szaabee1985 (5714)
szaabee1985 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5714
kösziiii...:D:D:Dmaradok az ásványviznél....
valaki elküldené nekem a csodazsákot hogyan kell elkésziteni??nem találtam sehol ...már visszamentem 40 oldalt is itt a fórumon de nem talűálok semmit csak azt hogy tuti meg minden...az nem segít nekem?
KING-77 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5713
Szerintem egy tartálykocsit vagy egy tűzoltó autót kell odacsalnod tele vízzel! :)
Előzmény: szaabee1985 (5711)
KING-77 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5712

Nem tudja valaki, hogy mi a külömbség a Bestway átlátszó kék és szürke peremű puhafalú medence között? Az átlátszó kék pereműek jóval olcsóbbak. Egy tipuson és méreten belül 5000Ft eltérés is van a kettő között. Sajnos egy árúház sem részletezi a minőségi külömbségeket. (Az egyik ismerősöm puhafalú medence vétel előtt áll, csak ő nincs regisztrálva a forumban és megigértem neki, hogy rákérdezek.) Előre is köszönöm a válaszokat!

szaabee1985 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5711
még egy dolog....egy farmon lakunk és csak fúrt kútunk van....akkor ezzek szerint cseszhetem az egészet..:(
a legjobb az ha veszek 6000 palack ásványvizet és beletöltöm és azt tartom tisztán...:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!