Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21997

Gondolom, másképp nemigen változhatott meg ilyen gyorsan a reggeli "semmi esély a megállapodásra" - helyzet. És aki figyelt, Obama a mai sajtótájékoztatóján külön hagsúlyozta, hogy "...senki, így Amerika se szólhat bele az ukrán belügyekbe..."

Persze ezt nyilván nem fogják kihirdetni, de ugye untig elég az, hogy Ukrajna ne pályázzon NATO tagságra, vagy az, hogy ha mégis, legyen tag, aki megvétózza a tagjelöltséget - mint 2007-ben a németek... nem kell ezt plakátra kiírni:)

 

ÜdV

Előzmény: wartburg1963 (21989)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21996

Ez a megállapodás az oroszok részéről visszavonulás, és elég látványos.

Hogy van-e valami a látvány mögött, az kérdés, de manapság a PR a legfontosabb, abból meg hiányzik...

Előzmény: wartburg1963 (21989)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21995

Ennél jóval több ha figyelmesen olvasod. A kulcsszó az illegális benne.

 

Tudjuk ugye, kik gyakorolnak hatalmat illegálisan Ukrajnában.

 

Putyin bepalizta az USA-t.

Előzmény: Antisystem (21993)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21994

Ebből egy szó sem igaz.

 

Oszétiában a grúz népirtás miatt vannak.  Tudod 1991,  100 ezer menekült (a lakosság 2/3-a, összesen 55 ezren maradtak a területen) emlékszel gondolom. Pár éve Szakasvili újra megpróbálta, és ezúttal is népírtással kezdett, csak mint kiderült nem jó ötlet orosz békefenntartót ölni.

 

 

Előzmény: perkelto (21983)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21993

Nézd, ez egyelőre nem több, mint egy elvi nyilatkozat, ami annyiról szól, hogy "képesek vagyunk együttműködni". Nem a vége a munkának, hanem - jó esetben - a kezdete. A részletek tisztázása ezután jön. És hát persze mindig vannak nyilvánosságra nem hozott részletei egy ilyen megállapodásnak, nyilván megegyeztek, hogy Ukrajna katonailag semleges marad, abban is - az benne is van a sorok között - hogy Oroszország aktív résztvevője a rendezésnek, mivel a Krímről semmi nincs, azt olybá veheted, hogy a de facto helyzet tudomásul vételében is.

 

ÜdV

Előzmény: wartburg1963 (21988)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21992

Te az USA PR-ra emlékszel.

Előzmény: perkelto (21986)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21991

Igen, ezen röhögtek a német pilóták is állítólag amikor lefordulózták őket kanadában, de ugye a történet nem erről szól, hanem arról, hogy nagyszámú vadászgép harcol egymás ellen úgy, hogy nem ugyanarról kifutóról szállnak fel :). Akkor viszont némileg más a leányzó fekvése mert az ami gépek képesek átsugározni egymásnak a céladatokat és úgy indulnak el a már jól bevált (és nem fekete füstcsíkot húzó) rakéták 100km-ről a céljaik felé, hogy azok nem is sejtik, hogy meg vannak támadva, csak amikor már késő. A dolog nem ugyanaz, mint a vienami háború fiaskója a géppityu nélküli csak rakétás gépekkel, mert ezeken van géppityu, na meg tudnak szuper cirkálni ami kb azt jelenti, hogy sokkal több nafta marad nagy sebességű manőverezésre mint bárki másnak manapság a porondon. Szóval nem mindegy ki látja meg a másikat először és ki tud a légi harc övezetbe több naftával odaérni aztán onnan a leggyorsabban elhúzni. Ezeket a gépeket erre tervezték, nem (csak) a fordulózásra mint az oroszokat, és sose jussunk el oda, hogy megtudjuk melyik taktika a jobb, de gyanítom jól átgondolt a koncepció.

Előzmény: Platon (21978)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21990

Nem. Csak a Fekete Tengeri flotta.

 

Az éppen elég.

 

A Fekete tenger partvonala legalább 60 %-ban  NATO tagállamok felügyelete alá tartozik

 

Csak hát az Oroszoknak van telepítve a Krímbe, és körbe a parton s-400 és egyéb légvédelmi rendszereik.

A NATO-nak hasonló sincsen. Azaz teljes orosz légi fölény van a fekete tengeren.

 

Előzmény: Törölt nick (21987)
wartburg1963 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21989

Egyszóban: ha az USA valóban garanciát vállalt rá, hogy Ukrajna nem lesz tagja a NATO-nak, akkor szerintem lényegesen elfogadhatóbb a megállapodás.

Előzmény: Antisystem (21982)
wartburg1963 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21988

Nem, ezt én sem gondolom.

Gyanítom, pénz híján megint csak az oroszok adnak majd újabb és újabb haladékot majd az ukrán gázszámla fizetéseknek. Vagyis előbb-utóbb (főleg utóbb, a következő fűtési szezon közeledtével) fizetnek/engednek majd, kényszerből, mert hagyományosan kevésbé jók abban, hogy kőkeményen politikai engedményekre váltsák a dollárt/rubelt. Ebben sajnos a tengerentúliak a profik. Akik érdekből, pusztán költség-haszon elven mérlegelik azt, amit az oroszok lényegesen több empátiával és segítőkészséggel tettek/tesznek meg.

A megállapodás azért is meglehetősen egyoldalú, mert (ha mindkét fél komolyan veszi) Oroszország gyakorlatilag lemond az Ukrajnában élő kb. nyolcmillió orosz érdemi érdekképviseletéről, akik emiatt érthetően és jogosan lesznek csalódottak - anélkül, hogy ezért bármilyen konkrét ellentételezést kapna. Az ország föderalizációja mellett korábban az is határozott orosz törekvés volt, hogy Ukrajna ne legyen tagja a NATO-nak. Ez most nyomokban sem fordul elő az agreement-ben, pedig szerintem ez volt az egyik fő oka a kelet-nyugati összefeszülésnek. Egyébként ennyi politikai engedményért cserébe mindenképpen belefért volna a de facto elcsatolt Krím státuszának elismerése, de hivatalosan ez sem történt meg (jóllehet egyre több nyugati politikus fogadja el hallgatólagosan).

A "széles nemzeti párbeszédbe" nagyon általános, ugyanakkor a "szeperetista csoportok" fegyverletétele a Nyugat számára kizárólag az oroszbarát kelet-ukrajnai tiltakozókra vonatkozik majd, hisz' "más fegyveres csoportok már nincsenek is". Aham..

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21987

Nem valószínű, hogy Putyin teljes tengeri flottája a  Csornoje More-n állomásozna. 

 

-"és szárazföldi telepítésű légierővel szemben?

Ráadásul a partokat is telerakták Bastion-P ütegekkel az oroszok."-

 

Egyetlen apróság. A Fekete tenger partvonala legalább 60 %-ban  NATO tagállamok felügyelete alá tartozik, tehát nem annyira csak a szovjetek pályája az.

Előzmény: Platon (21979)
perkelto Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21986

Én még emlékszem arra, amikor szinte egész Koszovó elmenekült a szerb hadsereg elől. Aki beteg volt, s ott maradt, azt legyilkolták.

Előzmény: Platon (21962)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21985

amelyek egy adott méret fölött tiltják amerikai hajók jelenlétét a fekete tengeren.

 

Pontosabban nem fekete-tengeri államok hadihajóinak jelenlétét. Ha jól emlékszem, két korlát van:

- max. 21 napig lehet a Fekete tengeren

- max. 10,000 tonna lehet

Előzmény: Sir Balamber (21977)
perkelto Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21984

Ukrajna korábban sem lehetett volna Nato-tag, hiszen a területén a megalakulása óta orosz csapatok tartózkodtak.

Előzmény: Antisystem (21982)
perkelto Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21983

Oroszország megszállta Moldova, Grúzia és Ukrajna egyes területeit, nem is beszélve az illegálisan megszállva tartott japán északi szigetekről.

Előzmény: Platon (21947)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21982

Eszerint kicsit átverték Putyint?

Látom, szerinted sem fér el egy lapon a becsület meg a nyugati politika:)))

 

ÜdV

 

ps: én kétlem, hogy át tudták volna verni, azt hiszem vannak itt olyan fontos dolgok is, amik nem hangzottak el a nyilvánosság számára. Feltételezem, Oroszország garanciákat kapott rá, hogy Ukrajna nem lesz NATO tag, és ki lesz fizetve a tartozása.

Előzmény: Peter Altenberg (21969)
perkelto Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21981

De ugye ezt nem Moszkvában döntik el.

Előzmény: Platon (21937)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21980

Nézd, a szociopatákra általában jellemző a magas intellektus. Asszem már említettem tegnap, hogy az ilyen McCain-félék miatt sajnálom, hogy nem vált valóra Lincoln 2. beiktatási beszének víziója... mert az ilyent csak megtörni lehet...

 

ÜdV

Előzmény: Peter Altenberg (21967)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21979

Nem mindegy hogy egy romboló vagy egy cirkáló van ott a teljes Orosz flottával, és szárazföldi telepítésű légierővel szemben?

Ráadásul a partokat is telerakták Bastion-P ütegekkel az oroszok.

 

A Fekete Tenger hazai pálya nekik. Az USA ott nem rúghat labdába. Lehet az Óceánok ura, (amúgy nagyon is az) de a Medve barlangjában ő is csak kisfiú.

 

 

Előzmény: Sir Balamber (21977)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21978

Ez tény. Csakhogy nem láthatatlanok, és a BVR fegyverzetük gyakorlatilag hatástalan. Ha meg közelebb jönnek akkor már nem ér semmit a lopakodás.

 

Földi célok ellen jók. Légi-harcban értelmes BVR fegyverzet nélkül esélytelenek, mert lefordulják, lerepülik őket az ellenfelek.

 

Pierre Sprey véleménye (ha valaki akkor ő ért hozzá):

 

Előzmény: Sir Balamber (21974)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21977

Némileg változott a szitu is azóta. Vannak nemzetközi egyezmények amelyek egy adott méret fölött tiltják amerikai hajók jelenlétét a fekete tengeren. Szerintem sürgősen leváltják egy másik, sokkal nagyobb csúzlira ami belefér még a mérethatárba.

Előzmény: Platon (21973)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21976

De ,eszembe jutott.Ezért végignéztem a híreket,amelyek szerint ez a hajó a földközi tengerre lett vezényelve,előre bejelentve, 21 napra megfigyelésre.

Nem esett szó miniszteri protokolltátogatásról,és ez a hajó a folyamatos fekete tengeri megfigyelést biztosította volna az amiknak,ami jelenleg nem megvalósítható hajó hiányába.

 

De mindenesetre köszi az építő jellegű ötletért.

Előzmény: Sir Balamber (21971)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21975

Tekintve hogy ha az USA rájön, hogy mit is írt alá óvatlanul, akkor problémái lesznek a betartásával, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon örülni kéne neki.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129979223&t=9217451

Előzmény: tiger322 (21972)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21974

Az F16 marha jó gép, csak éppen sokkal jobban "látszik" a radaron mint a raptor vagy az F35 és itt van a nagy előny az amerikai oldalon. Gondolj bele, hogy irakba szerbiába is a lopakodók mentek az első vonalban, az f-16 meg nem mehetett egy adott magasságnál alacsonyabbra, aztán ha mégis akkor leszedték mint Scott O'Gradyt egy kőkori SA6-al ami kb 40 éves fejlesztés ha jól számolom..

Előzmény: Platon (21877)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21973

De. Tényleg eleve Romániába jött.

 

Viszont két nappal hamarabb érkezett meg, és már el is hagyja a Fekete tengert. Három hétre volt tervezve a tartózkodása. Lett belőle hat nap.

 

 

Előzmény: Sir Balamber (21971)
tiger322 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21972

Úgy tünik enyhül az Ukrán válság,megállapodtak:

Ukrán válság: megállapodásról beszélnek

Kerry sikerről számolt be Genfben, Lavrov nyakatekert támogatási szándékot emlegetett. Tovább »

forrás: Index.hu

Sir Balamber Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21971

Az persze fel sem merül benned, hogy eleve abba a Román kikötőbe tartott ugye? Pedig előre bejelentették, hogy odamegy, ugyanis ez egy PR látogatás volt, volt protokoll látogatás a hajón meg a többi ilyenkor szokásos dolog. Túl sok gyalog galoppot néztél szerintem :)

Előzmény: Törölt nick (21882)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21970

Igaza van.Kossuth - Ausztria  nem, nemzet és nem, ország, hasnem, 1 dinasztia. Orroszo nem, nép és nem, nemzet, hanem, 1 egymást gyíűlölő és ennek fegyverrel is hangot adó nemzetiségi és rdekcsoporti halmaz. Egy fasiszta maffiózó a  vezeti. Gazdasága tk nincs, 1

benzinkút és 1 gáztűzhely.

Előzmény: messzehordó mordeháj (21964)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21969

Eszerint kicsit átverték Putyint?

Előzmény: wartburg1963 (21965)
Platon Creative Commons License 2014.04.17 0 0 21968

15 -35 milliárd dollárról beszélünk.

 

Az USA nem fizet, az EU-ra mutogat.

 

Szerinted kiköhögik a német adófizetők?

Előzmény: wartburg1963 (21965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!