Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2674

Adjon az Isten neked jó egészséget,hogy még sokáig rádíózzál,hajszold a DX-eket

73'

HA7AJ

Előzmény: Veterán kezdő (2672)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2673

Jó lehet,hogy az "emblematikus" amatörök,mérnökök szakemberek stb hívójelére állhat a ez a korlátozás.Nem hiszem,hogy ezzel bárki is vitakozna.De ha pl személyesen ismertél egy amatőrtársat,letelt a limit,nem jönnek QSL lapok,vagy esetleg nem is volt valami virtuóz

operátor ,az emlékét jobban megőrzi pl egy alcímben HA X XX Lajos died 1984.Nem akarok én divatot csinálni,de annyi furcsaságot hallani

a sávban,kreált suffixok,röviditések, ez pl ahhoz képest szerintem elgondolkodtató lehet.De még a "központilag" kiadott betűrendes módszer is jó volt,kinek volt azzal baja?Csak kiöntötték a gyereket a fürdővizzel szerintem,az amatörők kérésére....hi hi

73'

Előzmény: HA5OPI (2661)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2672

"A leírtakból azt szürtem le ,hogy benne vagy a korban..."

 

Igen, benne. '54-es vagyok. Valahogy úgy alakultak a körülményeim hogy anno nem kértem meg az engedélyt, vagy is nincs régi hívójelem. Bár e terület iránti érdeklődésem soha nem szűnt meg, a szervizszakmában eltöltött több mint 35 év alatt meglehetősen háttérbe szorult. 0 LZ Miki kezei alatt kezdtem az amatőr tevékenységet. Közben elkezdtem "rókázni" és ez maradt a fő csapásirány az első munkahelyemen eltöltött első évig. Bár válogatottságig vittem de a melóhely nem igen díjazta a folyamatos kikérőket verseny/edzőtábor ügyében.

73'

Előzmény: Törölt nick (2659)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2671

7-es körzetben vagyok,frissen vizsgázottként meg sem fordult a fejemben,hogy más körzetbeli prefixet igényeljek,természetesen nekem is felajánlották,hogy jelöljek meg 3 hívójelet és amelyik szabad azt megkapom.

_nyunyuka Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2670

Pár éve a HA5BC-t is. Legalább normális arcé lett.

 

Tarkovács úrral kezdődően megszűnt a hallgatólagos "kétbetűst csak morzésnak" elv is.

Előzmény: schlumberger (2663)
_nyunyuka Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2669

3 év, zárolni meg a törvény alapján nem lehet. Csak az ügyintézőn múlik, kiadja-e. Ezért lett családon belüli a nagyon_híres HA5AM is.

Előzmény: Törölt nick (2660)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2668

Egyetértek.Nem hiszem,hogy valaki Debrecenből Szombathelyre költözve attól" értékcsökkent"amatör lenne,ha a lapjain szerepelne: HA1 XX 2019 ig HA0 XX

73'

Előzmény: Desert Rat (2653)
ha7vc Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2667

Igen, tudom, hogy van akinek ez a rend jobban tetszik. Tulképp én is visszakérhetném a régi Bp.-i hívójelemet, mert tudom, hogy jelenleg szabad. Ettől függetlenül, ha URH-zok, nem baj, ha a 432 MHz-es csoportantennámat K-re fordítom, mert azt hiszem, hogy a 0-s állomás ott leledzik. Csak nagy sokára derül ki, hogy Szombathelyen lakik. Ez gáz. Ha egy cseppet kisebb a pwr, tán ki sem derül, hogy vki hívott.

Előzmény: Törölt nick (2658)
schlumberger Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2666

Letelt, 1993 mikuláskor temettük szegény Ágostont.

Előzmény: HA5OPI (2664)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2665

Nagyon helyes, szerintem ennyi jár egy több évtizedes rádióamatőr pályafutásnak.

Úgy is olyan kevesen vagyunk, nem hiszem, hogy kényszer lenne kiadni a régieket.

Persze van kivétel is, ha a családban viszik tovább a hívójelet. Az nagyon szép dolog.

Előzmény: HA5OPI (2661)
HA5OPI Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2664

Gondolom kérésre és a törvényi határidő már nyilván letelt.

Előzmény: schlumberger (2663)
schlumberger Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2663

HA1TF-et mégis simán kiadták...

Előzmény: HA5OPI (2661)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 1 2662

Nekem viszont tetszik, hogy nem kellett folyamatosan új hívójelet kérnem minden költözés alkalmával.

Ráadásul a hívójelemmel használok email címet, webcímet, a hívójelem fémjelzi a publikációimat, stb.

Ha ezeket is tekintetbe vesszük, akkor már egészen más a leányzó fekvése....

Egy ekkora országban ennek amúgy sincs semmilyen jelentősége, egy ZL-nek

tökmindegy, ki melyik sarkában lakik egy városállamnyi országnak.

Bár a régi 4-es körzetben lakom, semmiféle hátrányát nem érzem a 7-es hívójelemnek. A régi ismerősök

legalább kapásból tudják, ki vagyok, a többieknek meg úgy is mindegy.

HA5OPI Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2661

Az NMHH-ban mondta az illető, aki a hívójel kiosztást adminisztrálja, hogy ha lehet, akkor a régi hívójeleket (főleg a híres) nem nagyon osztják ki.

Előzmény: Törölt nick (2660)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2660

Persze a tv-ben előírt türelmi ídő/5-10 év/ letelte után....bár ki tudja most minden előfordulhat...hi

Előzmény: Törölt nick (2659)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2659

A leírtakból azt szürtem le ,hogy benne vagy a korban,korábban nem volt hívójeled?Most nagy valószinüséggel visszakaphatod/ha nem adták ki valakinek/ .Vagy válaszd valamely elment ismerős hívójelét,legalább ezzel is örzöd az emlékét.Kaptam én is amarikai QSL-t amin meg volt örökitve az SK amatör neve, aki viselte ezt a hívójelet....

73'

Előzmény: Veterán kezdő (2644)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2658

Valószinüleg erről van szó,normális amatőr mindig is a hívójelkörzethez kapcsolt szisztémát támogatta.A jelenlegi gyakorlat az ügyintéző kéri a kérelmezőt ,hogy jelöljön meg három hívójelet amit szeretne,majd eldöntik melyik szabad stb. Így születnek a névböl stb képzett érdekes suffixokPL: HG X KOVI/mert Kovács István,lehet 4 betű is,nyilván ritkán fog távírózni.stb megmosolyogtató elképzelések.Tehát már az sem müködik ha a kérelmezőnek nincs konkrét kérése/régi hívójel stb/akkor automatikusan adna neki egy a lakóhelyéhez,QTH-jához tartozó hívójelet,hanem akkor az azonosság kizárásával+nyilván nem lehet félreérthető,szidalom stb ,saját kútfőből kijelöl egyet hi

No jó lerágtuk...

73'  

Előzmény: ha7vc (2655)
ha7vc Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2657

Hát, ha csak az nem...

Előzmény: XANTIi (2656)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2656

Vagy valami befolyásos amatőr erőszakolta ki, aki elköltözött és vinni akarta a hívójelét. Még jó, hogy a HA prefixet nem lehet szabadon cserélni bármire.

Előzmény: ha7vc (2655)
ha7vc Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2655

Igen, ez volt a rádióamatőröket sújtó egyik legbutább rendelkezés. Nehezen hiszem, hogy "Mi" kértük volna, hogy ez így legyen. Sokkal inkább egy bölcs irodista találhatta ki mély álmából felocsúdva. (Merthogy Magyarországon úgyis meg fognak szűnni a közigazgatási körzetek...) Azóta se sikerült visszacsinálni. Viszont így kimaradt az egyik sarkalatos vizsgakérdés: M.o. hívójelkörzetek szerinti felosztása.

Előzmény: XANTIi (2654)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2654

Bizony jó volt amikor a hívójelből nagyjából el lehetett képzelni merre is van a partner. Pláne egy Oroszország vagy hasonló nagyságú területnél.

Előzmény: Törölt nick (2649)
Desert Rat Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2653

Az amerikai hivójel változás abból a tényből következik, hogy tulajdonképpen más országba (államba) költözik, ahol például az autójának is ottani más rendszámot adnak és más jogszabályok is vannak. Az usák amatőr sem változtatja a hivójelét ha egyik megyéből a másikba költözik, pedig Kalifornia kb ötször akkora területű mint Magyarország, pl San Bernardino megye nagyobb Dunántúlnál (52 ezer nkm).    Magyarországon (94 ezer nkm) érthető igény, hogy a hivójel gyakorlatilag egy életre szóljon.   Gondolom attól pedig a hatóság sem zárkózik el ha valaki költözik és meg akarja változtatni a hivójelét, csak nem kötelező.

Előzmény: Törölt nick (2649)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2652

Mindazonáltal én a lakóhelyemet jelölném meg QTH-ként.

Előzmény: Törölt nick (2651)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2651

A személyiségi jogi védelemnek mára már oly magas fokára hágtunk, hogy én dönthetem el, hogy Fejérben ne 4-es körzetet használjak, hanem mondjuk 1-est. :-))

Egyébként marhaság!

Előzmény: Törölt nick (2649)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2650

Ja, meg hol lessz az állomás telepítve?,hogy konzekvensek legyünk hi

Előzmény: Törölt nick (2649)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2649

 A kérelmező állandó lakóhelye az eljárás szempontjából meghatározó lenne,de miután a hívójelek körzethez kötése megváltozott kérelmedre lehet 5 ös vagy akár 6 -os körzet is , tetszőleges, így akár 0-ás is amit én marhaságnak tartom.Ez mndenhol a világon az adott állomás QTH-ja meghatározó ,körzethez kötött,amely jelzi az állomás az adott országon belüli helyzetét.Számtalan amerikai QSL lapot kapok ,akik állandóan költözködve mindig az adott állam,körzet hívójelét használják /néha 5-6 régi hívőjelet  jelezve a QSL lapon/

Eszükbe sem jut,hogy kardukba dőljenek.Ezt a  tetszőleges hívójel lehetőséget az MNHH szerint a hazai amatőrők kérték, amit nehezen hiszek.Furcsa amikor a régi "regulán" nevelkedett amatőr azt hallja,hogy valaki Szombathelyről 0-ás vagy 9-es hívójelet ad.Te beszéld meg a Nándorral,akár az 5 ös/Bp/ ha ott vagy többet,vagy a 6-os Gallyatető az állandó lakóhely "inkább elfogadható a fülemnek hi.hi De ettől még ahogy gondolod...

73'

Előzmény: Veterán kezdő (2648)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2648

Kérdeznék még valamit. Az állandó lakcímem Galyatetőn van. (két teleknyire a nagy toronytól) Viszont az év nagyobb részét Bp.-en töltöm. A QTH -nak mit célszerű megjelölnöm? Manapság e téren mi a jogi helyzet?

73'

Előzmény: Törölt nick (2646)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2647

Köszi a tájékoztatást. Remélem így is lesz.

73'

Előzmény: Törölt nick (2646)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2646

A legmagasabb vizsgádat RH-B fogják figyelembe venni,tekintttel ,hogy az akkori szablyáoknak megfelelően kötelező volt távíróvizsgát tenni igy gond nélkül megkapod a HAREC+Morse engedélyt Így is töltsd ki az adatlapot.A legmagasabb vizsgabízonyítvány/RH-B/ fénymásolatát csatold a kérelemhez.Ha valami nem világos hívd fel a NMHH nál Kiss Nándor ügyintézőt,kedvesek,korrektekNeked vizsgáznod nem kell úgy ahogy azt az amatőrtársak ismertették, fog zajlani,néhány héten belül meg lessz az engedélyed

73'

Előzmény: Veterán kezdő (2638)
Qqberci Creative Commons License 2019.03.11 0 0 2645

Én is a 45+ éves vizsgapapírjaimat adtam le, simán megkaptam a HAREC-et és szerencsém volt, mert szabad volt annak a néhai ifiállomásnak a hívójele, amit 1968-74 körött vezettem, így meg tudtam kapni azt is...

Előzmény: Veterán kezdő (2644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!