Keresés

Részletes keresés

nodi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1238
Üdv kemence barátok!
lenne egy kérdésem a téglából épített kerti kemence tüzterénél mit javasoltok
állított vagy fektetett téglából érdemebb rakni a boltíves tűzteret? Mit mutatnak a tapasztalatok ?
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1237
Egész pontosan Bakonszegen. Itt van tőlem 40km-re és nem hallottam róla! Az idén figyelemmel kísérem a hasonló eseményeket és látogatni is fogom.
Előzmény: biii (1236)
biii Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1236

hello

google szerint itt van afesztivál

 

 

http://www.iranymagyarorszag.hu/bihari_morzsoka_fesztival/E1001940/

Előzmény: DacaGaby (1234)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1235

Sziasztok!

 

Kössz az elismerő szavakat. Ennek ellenére még várnék egy kicsit illetve többek véleményét amiatt, mert mint írtam ezek CSAK tervek. Ha bárkinek van valamilyen változtatással kacsolatos elképzelése kérem írja le nyugodtan.

 

Üdv.

Tu-Ja

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1234
Üdv. Pistályi kemencetárs!
Helyileg hol volt Hajdú-Biharban ez a fesztivál? Én itt lakok, de sajnos nem hallottam még róla.
Előzmény: pistályi (1233)
pistályi Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1233

Hello Tu-Ja nagyon jók a terveid,én is az elsőre szavazok!A "kemencés napokat" meg remélem egyszer összehozzuk,bár én tavaly voltam a családdal egy hasonló rendezvényen és az sem volt semmi !4-5 kemencében egyszerre sütötték a kenyérlángost,a kenyeret,a pogit,a buktát,és még sok finomságot.De annyira bejött a szervezőknek,hogy délre egy darab kenyérlángost sem tudtunk venni,mert az ősszeset megvették!Pedig a pékkel beszéltem aki a lángostésztát bedagasztotta(hajnali 3 órától kézzel nyomta),és azt mondta hogy 4 db gyerekkád(műanyag)csurig volt tésztával!Ez a buli Hajdu Bihar Megyében volt és az volt a neve,hogy MORZSÓKA FESZTIVÁL . Úgy tudom minden évben most már megrendezik.(a neten biztos fennt van) Sziasztok ! 

Előzmény: Tu - Ja (1223)
biii Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1232

a 310es, aztán a 370es hozzszólásban láthatod hogy milyen a miénk (hogy lásd mekkorához kellett kb ennyi)

 

a kenyérlángost pizzasütő formán sütjük (az  a nagy kerek ikea-s) és 5 befér (a szélén bent vana tűz)

Előzmény: pinguru (1229)
biii Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1231

hogy hol, abban nem tudok segiteni.

de nekünk kb 1 m3 agyag kellett! (inkább maradjon kicsi mint kevés legyen)

Előzmény: pinguru (1229)
kiss.feri Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1230

Néz szét téglagyáraknál.

Ott általában lehet kapni olyan selejt deformálódott téglákat ami még nincs kiégetve.

Ezt feláztatva tudod használni.

Ahol én lakom a kályhások is ezt használják

Előzmény: pinguru (1229)
pinguru Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1229

Sziasztok

 

Lassan elkezdeném a kemencés projektemet, cserép+agyag kombináción agyalok. Pest keleti felének (Gyömrő) környékén merre lehetne agyagot szerezni? Mekkora mennyiség szükséges durván egy közepesebb méretű sütögetőhöz?

 

Ha készen lesz, akkor majd jelentkezem matricáért :)

 

Pingu

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1228
Röviden: elfogyott, nem kellett félni, hogy ma reggelre megromlik.
Bövebben: 2+1 hibát követtem el.
1, Tul "kicsi" adagott sikerült csinálni, nem volt tele a tepsi.
2, Nem szóltam Tu-Ja komámnak, hogy mikor készült el.
+1, Hiába volt előtte való este besózva a ponty a krumpli főzővizét is sóztuk a zöldségeket is és mégis úgyéreztük, hogy elbírt volna még némi sót.
Na de mag van a magyarázata a sótlanságnak! Még ha nem is látszik, de próbálunk "egészségesen" étkezni és csökkentett nátrium tartalmú sót vettem. Nyílván több kellett volna belőle még a tengeri sóknál is több. Nagyon nem keserítette el a csapatot, mint már említettem elfogyott.
Előzmény: kiss.feri (1227)
kiss.feri Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1227
A látvány szuper, és az íze milyen volt?
Előzmény: DacaGaby (1226)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1226
Szia Feri!
Jelentem elkészült a Rácponty! Pataki tálból kilógott, nagyobb fajta rm. tepsibe se fért bele, így hát a kemencém majdcsak teljes hosszát kitöltő kis gyenge méretű (80x44cm) tepsibe raktuk bele, jó félig lett vele. Sajnos nem látszik konkrétan a többi hozzávalóktól, hogy konkrétan hal lenne a tepsibe, de remélem elhiszitek, hogy ott van közte. Menetközbe főztem egy adagocska vörösboros marhapörköltöt is és hogy teljesen ki legyen használva a kemence melege, desszertnek kevertem be egy jó adag pitét. Íme képekben:






1 órát rotyogott 230°C -on








Talán itt látszik középen a pontyocska











Nagyrédei kékfrankost a marhára! Na meg a gazdába...











Vörösboros marhapörkölt.










Kemencébe sült pite.
Előzmény: kiss.feri (1219)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1225
Nagy vagy Jani barátom!!!!
Nekem meg a középső tetszik. Valahogy jobban tükrözi a szlogent. "Nekem az jön át" hogy különböző tipusú kemencetulajdonosok barátsága és a baráti kapcsolatot a keresztbe rakott sütőlapát jelképezi.
Előzmény: Tu - Ja (1223)
biii Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1224

helló

ügyes vagy!

köszi a tervezést  , én a legfelsőre szavaznék, ahol 1 kemence van!

Előzmény: Tu - Ja (1223)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1223
A tervezetek:
Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1222

Szia kvardlipi1!

 

Én olyannyira komolyan gondoltam a matricakérdést, hogy rajzoltam kétféle kemencét és össze is dobtam három féle tervezetet. Felteszem ide és kérek tőletek véleményezést.

Bármilyen formábanm bele tudok szerkeszteni és természetesen ezek szigorúan csak TERVEZETEK hiszen nem csak magamnak készítettem hanem nektek is.

 

Ha meglesz a végleges verzió digitálisan bárkinek elkűldöm E-mail-ben aki igényli.

Nyilván a színek sem véglegesek.

 

Üdv.

Tu-Ja

Előzmény: kvardlipi1 (1221)
kvardlipi1 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1221
Szerbusztok kemencések!
Tegnap sütöttünk egy kis túrósbatyut , kenyeret sajnos képeket nem tudtam készíteni mert szokás szerint villámgyorsan elfogyott minden.A felfűtéshez egy műanyag(régi kuka) hordónyi kukorica csutkát használtam fel.6 óra alatt készült el minden.A kemencés matrica az én ötletem volt, ha komoly az igény én benne vagyok.
biii Creative Commons License 2008.03.09 0 0 1220

ma megsütöttük megint a kakaós kérmes kalácsot

múltkor nem készült kép, pótlom

 :-)

 

 

 

 

kiss.feri Creative Commons License 2008.03.08 0 0 1219

Nincs mit

Ha nem pataki tálban készited a letakaráshoz megteszi az alufólia is

Miután leöntötted a tejföllel néhány perc mulva kész is (pontosan nem emlékszem, hogy mennyi)

Ha megcsináltad várom a beszámolód és a képet

szia

 

Előzmény: DacaGaby (1218)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.08 0 0 1218
Hálás köszönet Feri!!!
Végszóra érkezett a recept! Étterembe voltunk most este, ott nézegettem a halas ételeket és pont a rácpontyot szúrtam ki. Pont most akartam keresgetni a neten konkrétan erre, de már nem kell!
Köszönöm mégegyszer!
Előzmény: kiss.feri (1215)
kiss.feri Creative Commons License 2008.03.08 0 0 1217
erről lenne szóErről lenne szó
Előzmény: kiss.feri (1216)
kiss.feri Creative Commons License 2008.03.08 0 0 1216
Egy hasonló kemencét akarok építeni!
kiss.feri Creative Commons License 2008.03.08 0 0 1215

Sziasztok

Szép hal.

Egy részéből biztosan rácpontyot készítenék

A recept:

Rácponty


 

Hozzávalók 6 személyre:

6 szelet, vagy egy kisebb, egész ponty

1-1,5 kg burgonya

3 fej vöröshagyma

6 szelet füstölt bacon szalonna

2 db zöldpaprika

4 dl tejföl

1 ek liszt

só, bors


ELKÉSZÍTÉSE:

Fõzzük meg héjában a burgonyát, majd húzzuk le a héját. Egy pataki tálat(vagy tepsüt kenjünk ki szalonnával, erre fektessük a felkarikázott burgonyát, amit sózzunk, borsozzunk ízlés szerint.

A halat enyhén sózzuk, tűzdeljünk rá baconszalonát és tegyük rá a krumplira. Erre jön a karikára vágott hagyma.Lefedjük, betesszük a kemencébe 200 fokon kb. 1 óráig sütjük.

Ezután a rácpontyra ráöntjük a liszttel elkevert tejfölt, és fedõ nélkül addig sütjük, amíg színesedni nem kezd a teteje.

 

Jó étvágyat!

 

Előzmény: DacaGaby (1207)
W48 Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1214
Valami hiba miatt rákattintva nem megy, de ha bemásoljátok, indul is a film a kenyérsütésről.

(De nézzétek meg a honlapján szereplő többi filmet is. Nemzetközi sikerei vannak.)
Előzmény: W48 (1213)
W48 Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1213
Ami az előbb garfé-nak nem sikerült, talán most jó lesz:

http://members.chello.hu/g.bubenko/mindennapikenyerunk2.htm

Egyébként a honlap készítője régi kedves munkatársam, akinek az édesanyja süti a kenyeret.

Üdvözlök minden kemencést.

W48
Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1212

Szia Daca!

 

Én sem viccből írtam, tényleg szívesen látunk itt nálunk!

Remélem össze is jön. Még pontosítani az időpontot van időnk bőven.

Szállást is tudok foglalni a Rácztanyán, ugyanis van oda némi kapcsolatom. A neten megnézheted milyen a környéke. A múltkor erről tettem fel egy címet.

Ez a hal nem kis méret ahogy elnézem.

 

Jó étvágyat hozzá ,ha meglesz a recept, én sajna ebben nem tudok segyteni!

 

Üdv.

 

Tu-Ja

Előzmény: DacaGaby (1207)
garfe Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1211

http://members.chello.hu/g.bubenko/       na hiba-hiba hátán.Csak összejön.

garfe Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1210
http://members.chello.hu/g.bubenko/ez ajó,nemtom mért rontottam el.
garfe Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1209

http://forum.index.hu/EditArticle/vieweditarticle?t=9097152

A kenyérsütésről bemutató film,jó.Kemencés sütés,csak az elejéről hiányolom a kovász készítését,kelesztési időt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!