Keresés

Részletes keresés

danekadoki Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11247

Bocs Bp.-en.

Előzmény: Törölt nick (11246)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11246
Hol?
Előzmény: danekadoki (11245)
danekadoki Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11245

Ki tud ajánlani egy jó gyógytornászt?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11244
Ki kell javítsam magam, mert csak egy gyártó (denevérpad) szerint
kontraindikáció a csigolya elcsúszás, senki más (hozzáértö) nem említi.

15-én megyek a Széchenyibe nappali kórházba. Napi 4 óra három hétig. Remélem használnak a kezelések.
Még nyáron jeleztem az igényemet, mostanra lett jegy.
Előzmény: Törölt nick (11239)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11243
Sok sikert és kirartást a gyógyulásban. És bizony nagyon igaz, amit MBman javasolt.
Előzmény: farkaslevi (11241)
MBman Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11242

Milyen gyakorlatokat kaptál?

Arra még figyelj oda, hogy napi 14-16 órában ne a sérv kialakításán dolgozz (ülés, egy helyben állás, emelgetés, gerinc csavarással járó mozdulatok stb), mert akkor a napi tornagyakorlatok nagyon keveset fognak érni.

Előzmény: farkaslevi (11241)
farkaslevi Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11241

L4-L5 serv(kicsi sérv) de társul melle enyhe csigolyacsuszas is. Ez lett a vizsgalatok eredménye. Tényleg érdemes volt megcsináltárni az MRI-t. Pedig olyan volt mintha a fogalmat húztak volna :( :) de úgy tűnik az egészségnek ara van! :) Elmentem a mozgasklinikara, megnéztek az MRI-t, kaptam gyakorlatokat is. Bár en mindig sportoltam, de ezek az apró mozdulatok megizzasztottak :) fájni nem fajt azóta. Elégedett vagyok. Most készülök gyógytorna-bérletet venni mert úgy érzem en is hogy ez hosszabb folyamat lesz, es szeretnek majd ujra sportolni! Megis elbizonytalanitott az amiket itt olvastam, hogy vajon kihez menjek, hova forduljak. Nyilván mindenki a saját tapasztalatait írta le :) most remelem végre en is jo kezekbe kerültem! Jobbulást mindenkinek! 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11240
Nem az a kérdés, hogy kell-e mozogni. Persze, hogy kell!
Nem lehet csak úgy, âltalában mozogni.
A kérdés az, hogy mi a bajom, mert ehhez választom a terápiát.
Előzmény: MBman (11238)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11239
Az mr arra ad választ, hogy mit lépjek. Ha sérvet vagy kiboltosulást mutat, akkor a nyújtó gyakorlatokat kell elönyben részesíteni. Ha szegment instabilitást mutat, akkor inkább az izomerö gyakorlatokból kell többet végezni. Ha gerincferdülés akkor speciális gyakorlatok zömmel a konvex oldalra. Ha gyulladás, akkor semmit, mert csak provokálod.Nem beszélve a csigolyaelcsúszásról, ami kontraindikáció a debevérpadon való nyújtásnál. A netre feltett gyakorlatok épp olyanok mint a csoportos gyakorlatok, nem személyre szabottak. Vagy segít vagy árt. Szóval nem árt tisztában lenni testünk "gyengeségeivel".
Előzmény: 55judit (11236)
MBman Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11238

MR vizsgálat nélkül nem szabad elkezdeni tornészni semmit szerintem. Minden embernél más tüneteket produkálhat egy porckorong probléma. Lehet hogy valakinél egy kizáródott sérv is kisebb tüneteket produkál, mint másnál egy egyszerű kiboltosodás. Mondjuk utóbbival lehet és kell is tornászni, előbbivel nem nagyon ajánlott. A szakrendelésen erélyesen kérni kell, hogy küldjön MR vizsgálatra. És nem kisebbítve elmondani a fájdalmakat, problémákat, az enber hajlamos rá sajnos! Hanem inkább túlozva. Mert ha azt mondod nem fáj, vagy csak néha fáj, akkor gyógyszert ír, aztán mehetsz haza!

Előzmény: 55judit (11236)
csupa6os Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11237

Üdv. Újra itt kötöttem ki. 2 vagy talán már 3 éve is van, hogy megoperáltak LIV-V sérvvel. Nem lett jobb, nem részletezem. Időről időre újabb és újabb tünetek jelentkeznek. A legújabb, hogy a bal lábfej zsibbadásom fokozódott, mostmár szinte alig bírom mozgatni:(

Amit még észrevettem, hogy kb. 3-4 perc egyhelyben állás után iszonyatosan elkezd fájni a bal térdem oldalán lévő csont. Nem az izom, nem a térd, a csont.

Ez mi lehet? Talákozott már valaki ilyennel?

Jan.28-ra van időpontom. Egyenlőre csak ideggyógyászhoz.

köszönöm

55judit Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11236

Persze megértelek, igazad van, vizsgálattal lehet detektálni a problémát (miközben besugaraznak). Viszont ha belegondolsz milyen kezelést, vagy más segítséget kaphatsz, max. fájdalomcsillapító - izomlazító kombinációja, + gyógytorna. Ezek összességében mind ártottak nekem. Én saját tapasztalatomból kiindulva javasoltam neked a tornát. De nem azt amit az orvos ír ki és csoportosan 15-en csináljátok miközben mindenkinek más a baja.

A nyújtás mindenképpen ajánlatos, akár sérv, akár kopás, vagy elcsúszás van. Ezt a csoportos tornán nem is csinálják, ami a legnagyobb baj. Erre a youtube-on találsz bemutatót. Nyújtások után óvatosan elkezdhető az az izom erősítő gyakorlatsor, amit mutattam. Nem kell mindet csinálni, választhatsz közüle, egy idő után lehet a megszokottak mellé egyet-egyet még hozzávenni. Nem lóverseny, de ez segít. Próbáld ki bátran, de csak nyújtás után.

Előzmény: Törölt nick (11235)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11235
Nem az a fö gond, hogy várni kell az OEP által finanszírozott mr-re, hanem, hogy sok esetben el sem küldenek. A fájdalom szempontjából tényleg nem vagyunk elörébb egy mr-rel, de jó tudni, hogy mivel és mire kell löni.
Előzmény: 55judit (11210)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11234
Irtam!
Előzmény: MBman (11233)
MBman Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11233

Írnál egy e-mailt az elérhetőségemre, ha megkérlek?

Előzmény: Törölt nick (11232)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11232
Személyesen még nem takálkoztam vele, de elég sok emailt váltottunk. Mivel megvásároltam tölük az e-könyvet, kaptam egy jelszót, amivel be tudok menni a klubszobába. Így el tudom érni a feltett videókat, a legfrissebb infókat. Ök eléggé a sérvre szakosodtak, nekem meg nincs sérvem, " csak " kiboltosulásom. Három a nyaki, egy az ágyéki szakaszon.
Ezt igyekszem jógával a helyére terelni, hogy ne legyen belöle sérv. Sok türelmet igényel.

De mindenképpen hasznos ez az oldal. Nem könnyü bejutni hozzá, nagyon leterheltek.
Előzmény: MBman (11231)
MBman Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11231

"Bene Máté nagyon profi, rengeteget tanultam töle."

Voltál nála személyesen is vagy a weblapján, videóin ebook-ján keresztül szereztén információkat tőle?

Előzmény: Törölt nick (11227)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11230

Az első sérv, a második csak kiboltosulás.

Előzmény: MBman (11224)
Saughassy Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11229

Huzodzkodas is, szuken. A szuk azert jobb, mert a hat belso izmait terheli jobban, ami segit a gerinc stabilizalasaban. Raadasul ezek mind nyujtanak is.

Előzmény: Saughassy (11228)
Saughassy Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11228

Ne, ezt tilos. Szuk fogassal tarkohoz huzast viszont meg lehet probalni. Nekem az aktataska emeleset is tiltottak, most 80-90 kilokat emelek, igaz 3 ev OVATOS edzes utan. Kell egy jo edzesprogram es nagyon figyelni a testedre.

 

Aztan johet a szuk fogassal mellhez huzas, dontott testtel, es igy tovabb. De ami a kepen van, azt soha.

Előzmény: zlota (11223)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11227
Bene Máté nagyon profi, rengeteget tanultam töle.A nyaki gerinc, az ott lévö gazdag beidegzödés miatt egy kicsit bonyolultabb, mint az ágyéki szakasz, így a megoldás is összetettebb, gondolok itt a váll, lapocka, nyak, söt az ágyéki gerinc összefüggéseire.
Megtanultam mit lehet és mit nem.

A kiboltosulás és a sérv közötti különbségröl már irtam.
A hernia amikor a porckorong kocsonyás magja átszakítja a rostos gyürüt.
Szemléltetve: egy félbe vágott tojás sárgája a mag, a fehérje a rostos gyürü. Ha a tojás sárgája átszakítja a fehérjét, az a hernia, ha csak beboltosul a fehérjêbe, az a protrúsió

Valahogy így kell elképzelni.

Üdv.
Előzmény: MBman (11222)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11226
Hát ez egy sérvgyár! A meglévö sérvet pedig elnyírja. Egy sérvesnek a felülés is tilos. Különben is a mély hátizmokat kéne erösíteni. Ez valóban nehéz. A füles golyó tuti, csak edzö kell a helyes kivitelezéshez. Ami még nagyon jó, az a fekvötámasz. Nem a fel, le, hanem a hosszan kitartott póz. Oldalra is. És persze egyenes gerinccel, nem kidugott hassal. Ha jön a remegés, abba kell hagyni. Remek gyakorlat helyesen végezve.
Előzmény: zlota (11223)
MBman Creative Commons License 2015.01.04 0 0 11225

Szerintem ezek a gyakorlatok kifejezetten, nagyon-nagyon károsak a lumbális gerincre.

Olyan mintha derékból emelnél súlyokat. Lehet, hogy az izmokat fejleszti, de a gerinc bele rokkan. Szerintem egyenes út a sérvhez, már aki alkatilag hajlamos erre.

Előzmény: zlota (11223)
MBman Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11224

Azt tudja valaki, hogy mi a hernia és mi a prostusio? Mi köztük a különbség?

zlota Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11223

Már hónapok óta csinálom a gyógytornát.

Láttam pár embert akinek nagyon,nagyon erősek a hátizmai.Ezzel a gyógytornával ilyen nem lesz soha.

 

Szerintetek valami ilyesmi gép nem segítene nekünk is?

Extra erős hátizmokat gyártva magunknak.

 

Kérdés, hogy a gerincet erőlteti-e...

 

http://shop.builder.hu/edzesek_reszletes.htm4?id=161

MBman Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11222

Ha már szóba hoztad a porckorong.hu-t, én is jó véleménnyel vagyok róla. Nekem használ. Amúgy van fent a youtube-n video Bene Mátétól, hogy az edzőteremben milyen gyakorlatokat érdemes csinálni, és melyek kerülendők: https://www.youtube.com/watch?v=fBHsZ3e0zMQ

Előzmény: Törölt nick (11221)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11221
Furcsa, hogy azt mondja egy doki, hogy ne sportolj. A mit, és a hogyan az már nem mindegy. A futás a betonon az valóban nem egy gerincbarát sport, de puha, egyenetlen talajon, pl. erdöben jó lehet. Edzöterem? Azért ott is van, amit ki kéne hagyni. Guggolás súllyal, nyak mögötti nyomás, felhúzás súllyal, csavaró mozdulat súllyal, mindaz ami fentröl lefelé összenyomja a gerincet. A nyújtás nagyon fontos.

Üdv.
Előzmény: farkaslevi (11206)
MBman Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11220

MRI eredmény nélkül ne kezeltesd magad semmiképpen. Az MR eredményt mindenképpen kérd el CD-n, és végül akárkihez mész, gyógytornász, csontkovács vagy manuálterapeuta, csak olyannal hagyd kezeltetni magadat, aki megnézi az MR képeket, és a leletet is, és az alapján javasol gyógytornát, vagy bármi egyebet.

Egyébként meg nem kell kétségbe esni, mert amíg farba, lábba sugárzó elviselhetetlen fájdalmaid nincsenek, addig olyan nagy baj nincs, de kisebb elváltozás már lehet.

Előzmény: farkaslevi (11218)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11219
Szia! A porckorong.hu sok infóval fog ellátni, ha felkeresed az oldalt.

Üdv.
Előzmény: JFK123 (11214)
farkaslevi Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11218

A Raditec- nél kaptam időpontot MRI-re. Reggel fajt a derekam ujra, kezdem öregnek érezni magam tőle :( behelentkeztem a mozgasklinikára, az egyik ismerősöm oda jár egy manualterapeutahoz. Hétfőn reggel mar remélhetőleg nyugodtabb leszek. Most voltaren es fekszem a padlón, mert az jól esik :)))

Koszonom a javaslatokat! :) tényleg!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!