Keresés

Részletes keresés

kari56 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 51723

Szerencsére igen gyorsan tönkre mennek.

Előzmény: cucu (51698)
kari56 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 51720

Azt amit tavasszal! 

Előzmény: Kevin (51694)
kari56 Creative Commons License 2021.04.25 0 3 51718

Ha ebből ennyit sikerült levonni, az elég siralmas.

Előzmény: tortenelmi (51695)
kukácska Creative Commons License 2021.04.25 0 3 51717

Ebben semmi orbánozás nem volt.

A szabadba eddig is ki lehetett menni. Senki és semmi nem tiltotta.

A nyáron, amikor kicsit csendesült a járvány, ugyanezt láthattad a Balatonnál vagy a Velencei tónál.

Eredménye néhány hónap múlva: napi 200 körüli halott. Megérte?

Úgy látszik, hogy egyesek csak a törvény szigorából értenek.

Előzmény: tortenelmi (51708)
egonca Creative Commons License 2021.04.25 0 0 51716

Hányok attól a fasztól.

Megpróbáltam hozzászólni egy cikkhez, azonnal kitiltott

:D

Előzmény: tortenelmi (51714)
egonca Creative Commons License 2021.04.25 -3 0 51715

Bravó, megerősítetted, hogy Óbánfóbiás vagy. Sőt még előhúzod a fasiszta kártyát, ami amolyan royal flush.

 

Nick név alatt mindenki azt állít magáról amit akar

Előzmény: meszi67 (51704)
egonca Creative Commons License 2021.04.25 -2 1 51713

Nem olvasom, ostoba, álhírgyár, amolyan Bartus módra. (Amerikai népszava)

Előzmény: Bobbin (51702)
egonca Creative Commons License 2021.04.25 -4 2 51712

A kedvedért csináltam egy "ministatisztikát" az elhunytakról.
Mai, kb 7 órai adatok, 26371 - 26420 sorszámok, ez 50 elhunyt

Látható, hogy az elhunytak nagyon nagy többsége 60 éven felüli.

összesen
7! 60 éven aluli van.
9 70 éven aluli
16 80 éven aluli
14 90 éven aluli
4  90 éven felüli

Betegségek:
Magas vérnyomás 37
Szívbetegség 21
Cukorbetegség 16
Daganatos 11
Vese 7
Egy embernél nem volt alapbetegség!

Ezeknek az elhunytaknak a többsége az a generáció, akik a szocializmusban szét dolgozták magukat: mellék állásban, háztájiban, gmk-ban, bányában, tsz-ben stb. Nem törődtek az egészségükkel, elhangolták a boldogulásuk érdekében.
Ezeknek az embereknek gyakorlatilag nem működő immunrendszerük volt. Lényegében a gyógyszerek/orvosok tartották életben. Sajnos, "szinte természetes," hogy belehalnak egy ilyen vírusfertőzésbe

Több évtizedes közhely, hogy Magyarországon mennyire rossz az idősek egészségügyi állapota Nyugat-európához viszonyítva.

Az elhunytak nyilvántartása más és más egyes országokban. A halálozási "többlet" semmilyen kiugró vagy látványos értéket nem mutat. Teljesen átlagos...


És te itt orbánozol?

 

"Azt se tudja, mi az a genderelmélet"


Nem is kell tudni mi a gender elmélet. Számomra (és szerintem nagyon-nagyon sokak számára) nem létező ostobaság, hóbort, áltudományos agymosás (ez az igazi agymosás ám), amolyan "tudományos szocializmus" aminek az elsajátítását egykor sok tízezer emberre kényszerítették rá. Arra alkalmas, hogy megossza az embereket és rombolja a nemzet szövetét. Aki akar higgyen benne vagy tegye magáévá de ne akarják rákényszeríteni a többségi, normális társadalomra.

Nagyon bízom benne, hogy Magyarországon soha nem engednek teret ennek a végtelen ostoba áltudományos marhaságnak!

 

Ezt egy liberális gondolkodású embernek meg kell értenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: BoGar (51691)
cucu Creative Commons License 2021.04.25 0 2 51711

Fürtöskéről lehet tudni valamit?? Nagyon rég írt ide.... Remélem nincs baja.

cucu Creative Commons License 2021.04.25 -5 0 51710

Kő keményen családi viszály. És nincs még lefutva a történet.

Előzmény: meszi67 (51707)
meszi67 Creative Commons License 2021.04.25 0 4 51707

Azért annyira nem "családi viszály" az, ha még a bíróság által is "fideszes"-nek nyilvánított ügyészség is kénytelen volt vádat emelni  :))  Vagy ők is rágalmaznak?

 

Előzmény: cucu (51705)
kukácska Creative Commons License 2021.04.25 0 0 51706
Előzmény: tortenelmi (51676)
cucu Creative Commons License 2021.04.25 -4 0 51705

Csak figyelmeztetlek, hogy a 3. bekezdésed első fele nettó rágalom, azaz semmilyen valóság alapja sincs!

Jobban tennéd, ha családi viszályba nem ütnéd bele az orrod!

Előzmény: meszi67 (51704)
meszi67 Creative Commons License 2021.04.25 -1 3 51704

Hagyományosan ebben is tévedsz! Nincs ilyen fóbiám! Sőt nagyon sokáig napjaink legnagyobb formátumú politikai szereplőjének tartottam. Ez már múlt idő, sajnos a személyisége sok-sok éve teljesen eltorzult. Ma már a kutyám sétáltatását sem bíznám rá, nemhogy az ország vezetését.  Viszont a kíváló retorikai vénája, szuggesztiója, szónoki képességei továbbra is megmaradtak, ezért képes tömegeket maga mellé állítani és elhitetni másokkal is a saját téveszméit. Láttunk már ilyet a 30-40-es évek Németországában is...

 

Viszont ami a másik részét illeti a felvetésednek: természetesen nem tudom megítélni, hogy Falus vagy Kökény vagy bárki más a jobb szakember /szerintem te sem tudod ezt megítélni/ Az viszont TÉNY, hogy a "lélegeztetőgép"  vásárlás nettó baromság volt és simán csak egy újabb benyalás a nagy testvérnek!  Ezek tények, szerintem kár ezekkel vitába szállni. Szerinted van ember  ebben az országban aki az általad favorizált öntelt hólyagon -és a bőszen bólogató sleppjén- kívül indokoltnak tartja a 15 ezer gépet????? Vagy te igen?

 

A vízöntögetésről meg annyit, hogy számomra még mindíg sokkal bocsánatosabb bűn, mint ha valaki a nevelt lányáról maszturbálós videókat vesz fel, vagy az ország képviselőjeként melegpartikon dugatja lukon magát, vagy egy ország megtestesítőjeként,nagykövetként  több ezer képes pedofil adatbázist üzemeltet. És sorolhatrnám még... 

 

Persze ezekről te lehet, hogy nem is hallottál, mert csak a szócsövet nézed-hallod, ott meg ezekről nyilván nincs egy hang sem.

 

 

De, hogy pozitívat is írjak róluk: az oltási programot  szerintem jól csinálták,  flottul megy. Oltasson mindenki, mert különben nem szabadulunk.  

 

 

 

Előzmény: egonca (51701)
Bobbin Creative Commons License 2021.04.25 0 0 51703

Tévedsz!

 

Nem az a cél, hogy meggyógyuljanak az emberek!

Előzmény: meszi67 (51700)
Bobbin Creative Commons License 2021.04.25 0 0 51702
Előzmény: egonca (51701)
egonca Creative Commons License 2021.04.25 -6 0 51701

Na, itt egy újabb Óbánfóbiás...

 

Azt állítod, hogy a járványkezelést nem szakemberek irányítják. Ez nagyon dékás színvonal, mondhatnám Kökény-i illetve Falus-i

Tudod ki az a Falus, ugye? Aki egy vödör jeges vizet a fejére öntött a kertjében...

:D

 

 

Előzmény: meszi67 (51700)
meszi67 Creative Commons License 2021.04.25 0 5 51700

Sokmindent lehetett volna másképp csinálni!! 

 

De talán a legfontosabb az lett volna, hogy ha szakemberekre lett volna bízva a járványkezelés és nem a mindenhez legjobban értő kedves vezető döntene egészségügyi kérdésekben is!!! Akkor talán nem porosodna majdnem 15 ezer lélegeztetőgépnek csúfolt valami a raktárakban. /amiket egyébként a piaci ár többszöröséért sikerült megvenni a kedves vezető puszi-pajti elvtársától/ Azt a néhány száz milliárdot máshol hasznosabban is el lehetett volna költeni! Ha nem egy önkontrollját vesztett pökhendi majom kénye-kedve szerint történnének ebben az országban a dolgok, hanem teret kapnának azok akik ezt tanulták és valóban értenek hozzá, akkor ma nem 26 ezernél tartanánk, és nem vezetnénk a negatív világranglistát.    

Előzmény: Kevin (51694)
BPeter01 Creative Commons License 2021.04.25 -6 1 51699

Tudod az agymosás akkor volt jó, amikor a páciens meg van győződve, hogy vele nem történt ilyen.
Imádom, hogy itt mindenki virológus, mindenki tudja mit rontottak el, de sosem hallok olyat miként kellene valamit csinálni, hogyan lenne jobb?
Későn zártak, korán nyitottak, nem jó a keleti vakcina mert nem hat, de mikor van lehetőség sutyiban azért beoltatom magam. A másik nem mondja el mivel oltották, mert eddig ellene beszélt.
Tököm kivan az oltás ellenesekkel, mert ők tudják a frankót és oltassa be magát más, ő nem tesz semmit csak várja, hogy megszűnjön a korlátozás.
Persze az eszükbe sem jut, hogy lehet még itt olyan variáns, ami hatni fog őrá, ha picit megbillen az egészsége valami apróság végett aztán meg elvárja az OEP öntse a pénzt.
Budapestből kiindulva amit Karácsony művel én is azt vallom, ha az ellenzék nyerne 22-ben elszabadulna a pokol.
Semmit nem tartott be az ígéreteiből, bőven elég helyette a "ki ne akarná" kampány. Cserében kihirdette a klíma vészhelyzetet, csak mondaná el valaki, mit is jelent ez? Ja a rendkívüli jogrendet kihasználva egyedül elfogadta a 21-es budapesti költségvetést, persze ilyenkor a balos média csöndben van.

Jelenleg épül az ország nem is akármilyen mértékben, az emberek nagy része jól él, ami látszik is ha nyitott szemmel járunk.
Mindezt igazolják a nemzetközi hitelminősítők is, de ide vehetjük az IMF-et akik nem a jelenlegi kormány hívei mégis elismerően írtak.

Előzmény: BoGar (51697)
cucu Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51698

Én a kínai lélegeztető gépekről semmi jót nem hallottam. Nem szabályozható, ellentétben a többivel, és ez okozza, hogy akit "rátesznek", az élve nem jön le róla.

BoGar Creative Commons License 2021.04.24 0 3 51697

Egyébként ajánlatos kicsit visszaolvasni, miből indult a vita. (Egyes emberek szerinrt, ah az ellenzék nyerne, elszabadulna a pokol, jönnének a migránsok, meg a genderelmélet. Magyarán hatott az agymosás az illetőnél. Azt se tudja, mi az a genderelmélet, csak fújja a fideszes szöveget.)
És őt nem zavarja az, amiket felsoroltam, és még meg sem említettem mondjuk azt, hogy a pénzes migránsok között nemzetközileg keresett bűnöző jutott be az országba, aki az ügy kirobbanása után hirtelen meghalt. Vagy az elítélt volt miniszterelnök, akit idecsempésztek. )

Előzmény: Kevin (51692)
BoGar Creative Commons License 2021.04.24 0 3 51696

Későn történt zárásnak köszönhető a halottak száma. Nem megfelelő monetáris politikának az árfolyam.

Előzmény: Kevin (51692)
Kevin Creative Commons License 2021.04.24 -3 0 51694

Mit kellett volna másképpen csinálni?

Előzmény: kari56 (51693)
kari56 Creative Commons License 2021.04.24 0 3 51693

Hol éltél idáig?

Van ország a kis golyónkon, ahol több, mint ötszőr több ember mellett még kétezren sem haltak meg, összesen százhúsz ezren lettek betegek és végig minden működött. Lehetett volna így is csinálni.

Előzmény: Kevin (51692)
Kevin Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51692

És ezek milyen folyamatoknak köszönhetőek?

Előzmény: BoGar (51691)
BoGar Creative Commons License 2021.04.24 0 2 51691

Világviszonylatban vezetjük az egymillióra vetített halottak listáját.
1€ jelenleg 360 Ft , 2010-ben 285 Ft volt.

Előzmény: egonca (51653)
kukácska Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51688

Néhány órája még azt gondoltam, hogy egy épeszű ember felméri, hogy mi a veszélyes, hová és hogyan nem megy el.

Ha igazak a média által mutatott képek, pl. az Erzsébet téri "Gödör-terasz"- ról, már vannak fenntartásaim.

Hol van ilyenkor a hatóság, aki megköveteli a távolságtartást? Az egymáson ülők között még 15-20 centi sincs, nem 1,5 méter.

Előzmény: Patreides (51683)
kukácska Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51687

Én oda sem megyek. Szerinted mennyien tartják be a szabályokat? Tuti, hogy csak néhányan.

Előzmény: Patreides (51679)
kukácska Creative Commons License 2021.04.24 0 1 51686

Amikor hibázok, elismerem.

Nemrégen a 6-10 éves gyerekeket sajnáltam, hogy este 6-ra viszik őket karate edzésre. Most április végén még mindig sajnálom ezeket a nebulókat, ha télen van ez az időpont, de tavasszal és nyáron ez már elfogadható.

Sokkal elfogadhatóbb, mint amit néhány napja a buszon hallottam.

Két fiatal hölgy arról beszélt, hogy a maglódi bevásárló központban, pontosabban a Dechatlonban minden hétvégén megjelenik 2 "csaj" a borzalmasan rossz 3 kölyökkel. A "csajok" vásárlás nélkül végigpróbálják az összes, frissen piacra dobott cuccot, addig a "kölykeik" kint próbálgatják az összes sportcuccost a trambulintól kezdve.

Ha a felügyelet hiánya miatt valami baj történik, mindig akad egy Magyar György vagy Lichy akárki sztárügyvéd, akik bebizonyítják, hogy a Dechatlon dolgozói voltak a hibásak, mert nekik kellett volna ügyelni a kölykökre.

Előzmény: cucu (51684)
cucu Creative Commons License 2021.04.24 0 0 51684

Tavaly, amikor kezdődött a covidos mizéria, sávos időkben lehetett vásárolni. 9-12-ig csak a 65 év felettiek mehettek be a boltba.

 

Én fél nyolckor bementem a Ferihegyin, az Ásvány utcával szemben lévő kisboltba. Egy ottani új dolgozó, aki kb velem egy idős nő lehetett, megkérdezte, hogy hány éves vagyok. Mondtam, hogy 62.

Erre folytatja, hogy mivel tudom ezt bizonyítani....

 

Mondtam, miért kéne nekem ön előtt bizonyítanom? Ön megkérdezte az életkoromat, -amit nagyon helyesen tett, mert nem tudhatja- én meg válaszoltam rá. Ön ezzel elegett tett a törvényi kötelezettségének. Ezek után még mit szeretne?

 

De ő látni szeretné az igazolványomat...

 

Mondtam, ahhoz nincs joga. De mivel állt a sor a pénztárnál, és nem akartam vitatkozni egy ilyen alakkal, mondtam neki, hogy egye fene, ezen ne múljon, és elővettem. Oda tartottam a szeme elé, persze nem láthatott rajta semmit sem ennyi idő alatt, de megnyugodott tőle.

 

Azóta nem járok oda, de nem ezért, hanem mert rendszeresen másnapos, harmadnapos kenyér volt kitéve a polcra.... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!