Én őszintén bevallom, hogy semmit nem olvastam hruscsovtól :) de van egy sanda gyanúm, hogy anno a sztálin utáni pártvezetők tucatnyi könyve nem úgy íródtak ahogy 6. lenin írta őket a szénakazal mellett a fatönkön a száműzetésben (vagy svájcban/londonban) elmélázva a marxizmuson, ködös tekintettel.. ezzel szemben volt rá egy apparátus, hogy legyen mivel megtölteni a könyvtárakat az aktuális vezér műveivel. Persze lehet nem jól gondolom, csak annyira él bennem a kép amint Hruscsov leveszi a cipőjét az enszben és veri vele az asztalt. :)
Nem kell ahhoz kommunistának lenni, hogy ne tetsszen az USA agresszióözöne, világuralmista fennhéjázása, világcsendőri küldetéstudata, és mérhetetlen bírvágya.
Na, kibújt a kommunista a zsákból! :) Gyanítom neked a fő probléma az USA, mindegy mit tesz. Tehát ha fordított lenne a jelenlegi konfliktusban a felállás, akkor is az USA-t szapulnád.
Ráadásul a többség a lényeg...Koszovónál sem firtatta senki, hogy az albánok egyszerűen leszülték a szerbeket. Főleg mert kellemetlen gondolat ez a méh általi hódítás Európa számára...
"1918. november 13-án Oroszország egyoldalúan semmisnek nyilvánította az egyezményt, állítván, hogy azt erővel kényszerítették rá.
Ukrajna nem vett részt a tárgyaláson."
Na wikipéd-huszár, vannak némi hibák a citátumodban....
1.
1918. novemberében már nincs Oroszország, csak Szovjet-Oroszország
2.
Az oroszországi események hozzájárultak ahhoz, hogy 1918. február 9-én az Ukrán Központi Tanács és a központi hatalmak aláírják a breszt-litovszki békeszerződést. Ennek során Németország és szövetségesei elismerték az Ukrán Népköztársaságot független államként és ígéretet tettek Ukrajna felszabadítására a bolsevik uralom alól. Ennek fejében az Ukrán Népköztársaság vállalta, hogy mezőgazdasági termékeket szállít Németország és az Osztrák–Magyar Monarchia részére.
Tehetik, csak nem vihetik azokat, akik nem akarják, tehát Kelet-Ukrajna lakosságát. Ők meg miért ne csatlakozhatnának az oroszokhoz, ha ez szívük vágya?
A rakétavédelem az orosz határ mentén ugyancsak arról szól, hogy nem a földteke másik végén lévő észak korea ellen védjük magunkat, bár lehet nekem homályosak a földrajzi ismereteim. :)
Egy amerikai ugynök által vezetett ukrajna, ahol a nato-ba beugrás teljesen komolyan vehető terv joggal teszi idegessé az oroszokat. Bárkit idegessé tenne. Ezt csak azért mondom, hogy megértsük a felek motivációit.
Azért, ha nem a konfliktus akadályozná, akkor adott esetben mint választó polgár elvárnám hazám - Magyarország - ellen szavazatát az ukrán csatlakozást illetően,ami a NATO működése szerint egyet jelentene a vétóval. Kell egy ütközőállam Oroszország és a NATO közzé. A baltikum kapcsán így is túl közel vagyunk már az oroszokhoz, de ezt márelfogadták. Nem kellene állandóan újabb keserű pirulát nyeletni az oroszokkal mert abból mi csakrosszul jöhetünk ki.
Galícia már mellékes volt,;az említett összeomlás miatt. Petrográdot is elfoglalhatták, pontosabban elfoglalhattuk ,volna. A Kerenszkij-kormány folytatta a háborút, de m minek?:) A német vezérkar említett böszmesége. 2 km-rte Párizstól és Petrográdtól - így már művészet háborút veszíteni.
Tudod, már csak azért is jó lenne, ha az oroszok bizonyulnának sikeresnek ebben a konfliktusban, mert jóval kevésbé hordozzák az európai civilizáció mai egyik rákfenéjét, az önmagától teljesen elszállt, és a vezetésben 100%-ot magának vindikáló elit-értelmiséget...
ként a bolsevik delegációt kizárták az 1919-es párizsi béketárgyalásokról.
A Német Császárság és az Osztrák–Magyar Monarchia összeomlása után, 1918. november 13-án Oroszország egyoldalúan semmisnek nyilvánította az egyezményt, állítván, hogy azt erővel kényszerítették rá.
ztálin utasítására az akkori lakosság csaknem 30 százalékát kitevő tatárokat az utolsó emberig deportálták. Ez büntetés volt azért, mert állítólag együttműködtek a németekkel. A tatár lakosság csaknem fele a deportálás közben meghalt, de a többiek sem térhettek vissza egészen a Szovjetunió felbomlásáig. Ehhez képest a mostani 12 százalékos arány nem is olyan rossz.
A Krímben így lettek többségben az oroszok, és mindenkit meglepetésként ért, amikor 1954-ben Nyikita Hruscsov odaajándékozta a területet az ukrán tagköztársaságnak. Erre több magyarázat is lehet, az egyik szerint a pártfőtitkár nem volt színjózan, egy másik változat szerint a Krímet valóban ajándéknak szánta a második világháború alatt sokat szenvedett ukránoknak. Bár Hruscsov orosz volt, de az ukrán kommunista pártban csinált politikai karriert, talán ezért is húzott errefelé a szíve.
"Németország akkoriban világháborút vesztett:) Ukrajnának annyi szerepe volt - bár nem létezett ilyen önálló egység -hogy nyugatról dobtak át csapatokat nyomatékosítani az erőfölényt a breszt-litovszki béketárgyalás előtt."
Vannak némi hiányosságok a történelmi ismereteidben.
1917-ben az orosz állam és hadsereg összeomlott, és
már ekkor létrejött az Ukrán Népköztársaság, német
bábáskodással.
Breszt-Litovszkban az egyezmény rögzítette az ukrán
Németország akkoriban világháborút vesztett:) Ukrajnának annyi szerepe volt - bár nem létezett ilyen önálló egység -hogy nyugatról dobtak át csapatokat nyomatékosítani az erőfölényt a breszt-litovszki béketárgyalás előtt. Ezzel védtelenül hagyták a nyugati főerőt és bejött az angol-francia bekerítőoffenzíva - fegyverletétel. Ukrajna az orosz polgárháborúban nyílvánította ki9 függetlenségét.
Gondoltam beteszem ezt, mert unom kicsit a dumát a Krím "elfoglalásáról" és akkor ugyanazok a nickek a népek önmeghatározásával is nyomulnak. Csak akkor fog segíteni persze, ha tudnak gondolkodni.
Nem tévedek. Az ukázok Moszkvából jöttek, orosz nyelven. Hiába volt Sztálin grúz, Napóleon korzikai, Hitler meg osztrák, amely birodalmat irányítottak és képviseltek, az nem annak a népnek a birodalma volt, ahonnan jöttek.