Keresés

Részletes keresés

rijir Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5915
Nagyon köszönöm!!! És most olvasgatok kicsit...
Előzmény: Blue_Sky_007 (5914)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5914

Ha elmozdul a medence (mert pl kifolyik a homok alóla), akkor megborulhat, és 2-3 köbméter víz kiborul, de azt hiszem valakinek tavaly vagy azéelőtt a medencéje is elszakadt mert nagyon megdőlt.

 

Az alap, hogy egy nap teljesen át kell forgatni a vizet. Ha a szivattyúd  mondjuk 2 köbméter/ órát tud, és a medencéd 5 köbméteres, akkor matek az egész, vagyis 2,5 órát minimum mennie kell naponta.

Nekem tavaly egy vízzel végig üzemelt a medence, ebbe sok minden beletartozik, a heti 5% vízcserétől a karbantartásig minden.

Előzmény: rijir (5910)
Posterm Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5913
Köszi a linket, igy már megtaláltam :).
Előzmény: Nonamona (5874)
ttacz Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5912

Hali!

És azóta milyen fertőtlenítőt használsz?

Előzmény: fehetib82 (5849)
wapdigit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5911
a víz most csak 63cm...
Előzmény: cakkcakk (5878)
rijir Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5910

Köszi a gyors választ! (Hová mozdul a homok, és mit cseszhetek?)

Amúgy, lehet, hogy megszívtuk, mert most engedtem egy kád vizet a fürdőszobában, és tök szutykos, biztos megint csőtörés volt valahol... Azért az bosszantó, hogy ilyenkor ki kell engedni egy csomó vizet, hogy kitisztuljon a rendszer...

A szivattyút adták a medencéhez, rá is kötöttem. Tehát így, milyen időközönként kell forgatni? Naponta egy kicsit? Hetente fél napot? Bocs, de teljesen amatőrök vagyunk... És még egy kérdés: optimális esetben klór, tisztítás stb mennyit bír ki egy feltöltés víz? (Nem a behordott szemétre gomdolok, inkább az alga stb-re.

Mégegyszer bocs, és ezer köszönet mégegyszer...!

Előzmény: Blue_Sky_007 (5909)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5909

Szia!

 

  1. Lehet homokra tenni, csak ha elmozdul a homok "cseszheted". Ha a homok keretben van, akkor nem tud "elmozdulni" nem fog a medence megsűlyedni.
  2. A szivattyú ideje függ a teljesítményétől, és hogy másra is használod-e (pl fűtés szoláron keresztül)
  3. Olvasd el a topik címe alatti szösszenetet, és ott megvan mi és mikor kell bele.
  4. A porszívó az a szerkezet, ami az aljára összegyűlt koszt, homokot szemetet képes kiszedni.

Szívesen. :-)

Előzmény: rijir (5908)
rijir Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5908

Sziasztok!

Huuuhh! Ennyi infó egyszuszra... Teljesen kezdők vagyunk, eddig egy kisebb medencénk volt, olyan kb 1,70x1,00m-es, most ruháztunk be egy 3,66X0,70-esre, látom, nem vagyunk egyedül... Visszaolvastam hirtelen az utolsó 100 hsz-t, majd megyek visszább is, most azonban van pár gyors kérdésem:

- miért nem tanácsos homokra telepíteni? (basszus, már folyik bele a víz, előtte odatrógeroltunk jópár talicska sárgahomokot, hogy puha legyen az alja. elegyengettük, vastag fóliát fektettünk le, és aztán a medencét. Ez így nem oké?)

- Milyen sűrűen kell járatni a szivattyút?

- Milyen szereket kell okvetlenül beletenni, hogy ne kelljen hetente leengedni? (jó-jó, locsolni is kell, no de akkor is... nem akarok folyton hideg vizet...)

-Mi az a "por"szívó, amit emlegettek?

Bocs a sok kérdésért, olvasom visszább a topikot, de biztos ami biztos...

Köszönöm szépen előre is!!!

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5907

A TUTI megoldás (legalább is nálam):

 

  • Figaró habzó borotvakrém
  • elkeverve (felverve) egy tálba ecsettel
  • elkezdeni módszeresen kenni a habbal karima külső felét
  • 2 perc alatt megvolt a lyuk.
  • utána csak lemosni a borotva habot

Beragasztottam, és máris rendben lett!

Előzmény: KING-77 (5880)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5906

Szia!

 

Ez olyan mint az E40x kérdése, tudod, ami az élelmiszerekben van. Kis adagban nem "veszélyes" nagy dózisban méreg......

Sok "környezetbarát" eljárás van, csak meg kell fizetni.

Másrészről nincs olyan, hogy "környezetbarát" eljárás. :-)

 

Ez egy "ellentmondás" de ha jól belegondolsz, sajnos így van.

 

Fertőtleníthetsz ózonnal, UVC sugárral, brómmal, aktív oxigénnel, ....stb. Ezek alternatív lehetőségek.

 

Csak: ezek drágábbak, némelyik akár még veszélyesebb is lehet (más tekintetben).

 

Használd a klórt nyugodtan, ha nincs allergiátok rá, csak a dózisra figyelj (mérj, számolj)

 

A fürdők vizét (strand) csak engedéllyel lehet kiengedni a csatornába (magyarázat: a biológiai tisztítás bacikulturáját akkora mennyiségű klóros víz azonnal kinyírná). Igazából nem is tudom mit csinálnak vele.

 

Aki itt medizik, az tudja, hogy nyár végén hagyja lebomlani a klórt (3-4 nap alatt eltünik a mediből) aztán mehet a kertbe locsolni.

Előzmény: Gabiiiiii (5893)
kókuszka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5905
Slagos porszívóval kifelé.
Előzmény: kfhboglár (5901)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5904

6 cm az sok. NAGYON SOK!!

 

Tessék kiszintezni rendesen!

El fog deformálódni a medence, végső soron el fog dőlni (ez mint opció van persze).

Előzmény: wapdigit (5890)
szaabee1985 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5903
szia.

Mire ez a fennhang?Nem értem?Én normálisan leírtam a tényeket és azt ahogy jártam...
Miért kell a másiknak esni?
Amúgy meg a víz be van vizsgálva persze ivóvíznek nem alkalmas de ebből fürdünk,mosogatunk.
Ántsz azt mondta mindent szabad vele csak inni nem...
Remélem bizonylatot nem kérsz....Lupus in fabula...Szaabeeus fabulam claram narram est.
Előzmény: Nonamona (5873)
kfhboglár Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5902
Szia!
Hogy csináltad hogy 3 nap alatt 30 fokos lett a vized?
Előzmény: nyárimádó (5898)
kfhboglár Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5901
A szmötyis vizet visszaforgattad, vagy kívűlre küldted?
Előzmény: kókuszka (5900)
kókuszka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5900
Hali!
Ma sikerült összeporszívózni a kis barnás szmötyiket az aljáról. A víz tiszta, de nekem egy kicsit opálosnak tűnik. Főleg ha a napsütésben nézem. Ilyenkor kell a pelyhesítőt beletenni?Köszi előre is.
KING-77 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5899

Köszönöm a választ! Ennyi pénzért egy polipropilén medence tényleg ajándéknak számít!

 

Az algásodással kapcsolatban: Minnél melegebb a vízed annál gyorsabban fog algásodni! Ha félted a gyerekeket, akkor szerintem próbáld ki a klórmentes aktív oxigénes vegyszert. A Corában lehet kapni. Pár hozzászólássaal visszább ki is tettem a fotóját. Ez egy multi vegyszer, ami tartalmaz algaölőt is.

Előzmény: nyárimádó (5896)
nyárimádó Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5898
Sziasztok!


Áhhh!
Szombaton töltöttem, ma már algásodik:((
Tavaly a puhafalú csak 4 nap múlva kezdte és nem érdekelt, mert kilocsoltam.
De 2 nap az nagyon kevés.
Nem akarok vegyszerezni!!! Én is aggódom a gyerek miatt, mint Gabiiiiiiiiiii és elég sokat van a "víz alatt" mikor elesik és kortyol.

Ha többet forgatnám is ez lenne. Vagy az a baj, hogy a víz majdnem 30'C-os? Könnyebb az algának a melegebb vízbe ugye?

Csere?

Sziasztok:(((
bzsolti73 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5897

Sziasztok.

Valaki javítatott már ilyen fajta szivattyút?:sziv.

A járokerknél ereszti a vizet. Ha tudtok esetleg alkatrészt vagy  forgalmazót kérlek irjatok.

A másik , hogy ez a fajta szkimmer beszerezhető-eszki

A nap elette a műanyagot. Minden segítséget szívesen fogadok.

Köszönettel Zsolti

nyárimádó Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5896
Szia King-77!
Köszönöm szépen. Igen ott vettem, meg szüleim is. Elég sok dolgot árulnak műanyagból, és gyártanak minden félét. A medence hasznos mérete 290 cm, amúgy 300 cm-es, mélysége 90 cm. Az üllőpad magassága 38 cm. Az ára az baráti a 210,000Ft-al szemben. Minősége? Nem tudom, a falvastagsága ~4mm, de a fontosabb helyeken meg van merevítve szépen. Stabil.
A minőség:
Mivel új nincs tapasztalatom, de karcolás van már rajta ( homok vagy ilyesmi miatt), az UV- tól félek még, hogy megmattitja, illetve a vegyszerekre mennyire érzékeny.
Telepítése könnyű volt ( kert egyben maradt)
Én olcsóbban vettem, "lealkudtam az áfát".
Segítek beszerezni Neked, ha jövőre kell.
Üdv
Előzmény: KING-77 (5888)
Ancsi80 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5895

Akik szintén kútvízzel töltik a medijüket!!!

Az első vegyszerezés után és minden napos használattal, milyen idő múlva lehet számítani a víz "piszkosodására"?

pitya5 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5894

Sziasztok!Most vettem egy Velence típusu merevfalu 4.5X0.9-es medencét!

A helyének elkészítéséhez lenne szükségem egy kis segítségre,eg-két ötletre!Nem akarom a földbe leásni.

köszönöm

Gabiiiiii Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5893

sziasztok

 

nezzetek el,ha hulyeseget kerdezek,de eletem elso mecencejet "taposom"

1 hete van benne a viz,366-os....Gondoltam,megelozendo,ahogy tavaly a szuleim medenceje kinezett es ahogy itt a tanacsokat olvastam,veszek bele algaolot,meg amit meg itt tanacsoltatok..

 

Levettem az uzletben a polcrol es elolvastam,ezzel a mozdulattal dobtam el...Olyan kornyezetvedelmi besorolasa van,hogy en azt nem merem hasznalni.Nem mehet csatornaba,szennyezi a talajvizet,es nem kerulhet talaj felszinere sem....Most vagy en talaltam valami drasztikus szert,vagy mind ilyen,de egesz egyszeruen nem merek es nem merem engedni a gyereket sem tomeny vegyszerben furdeni...Foleg,hogy viszonylag kornyezettudatosan nemigen hasznalunk a telken sem kemikaliakat,csak ha mar nagyon muszaj.

 

segitsetek neke...Tenyleg ennyire drasztikusak ezek a szerek,vagy letezik ezekbol egy kicsivel kornyezetbaratabb is?? Es ha nem,akkor mit csinal az ember lanya nyar vegen a vizzel,ha ki nem ontheti,a csatornaba nem engedhet?? Vagy ez csak a tomeny formajara igaz??

 

 

wapdigit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5892
akadt azért érdekesség is:)
fúrott kútból lett feltöltve péntek este.azóta csak egy klór óriás tableta ázogat az adagolóba.ma mértem először és 1.0 a klórszint.ezenkívűl kapott még pénteken algaőlőt.
létetik,hogy fúrott kút enniyre klóros lenne csepelen?mert nem hiszem,hogy a tablettától lett ekkora a szint,
nyárimádó Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5891

SziaVikka78 !

Köszönöm. A medence test nálunk 120, a burkolat 15, befúvó a leeresztő a csövek ~8, szivattyú szűrő 21, fi relé 2,5, takarófólia 3 ezer. A földmunka saját "erő".

 

Előzmény: Vikka78 (5868)
wapdigit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5890
nos ahogy ígértem méricskéltem.mikor kell kell ha nem felállítás után:)
szóval 457x91-es puhafalú medence.

teljes medence magasság 82cm....vízmagasság 62cm illetve másik oldalt csak 56cm (igaz még 1-3cm férne a csíkig)
viszont találtam 6cm szintkülönbséget:(
lehet ez miatt tünt el 10cm az összméretből?
Ergobácsi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5889
Sima zollos szívócső.
Előzmény: cakkcakk (5867)
KING-77 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5888
nyárimádó klassz lett a medencéd! Ezt a tipust a http://www.furdokad.hu/ honlapon láttam 290cm-es átlóval 120e+Áfáért. Gondolom Te is náluk vetted. Az tetszik benne, hogy gyártottak rá ülőpadot is. Az lenne a kérdésem, hogy milyen minőségű a termék? Milyen mély? Sajna nem közlik a honlapon. Jövőre mostmár mindenképpen besüllyeszthető medencében gondolkozom. Ez meg elég elfogadható áron van.
Előzmény: nyárimádó (5865)
wapdigit Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5887
szóval a középső hegesztésen kívül is van még 20cm ami az aljához tartozik?
na otthon már okosabb leszek.megpróbálom valahogy kideríteni a palástból mennyi fekszik ha fekszik.

csak ugye kívűlről már nem tudom megállapítani.

ha szintezés miatt lenne nem csak az egyik oldalon feküdne el a palást?mert ez kőrben ilyen....
Előzmény: Blue_Sky_007 (5886)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 5886

Várjál már én sem értem. Tehát az oldal palástból van a földön???

 

Mert ugye van az alja, van körbe hegesztve egy kb 20 cm-es rész, és utána a palást.

A palást nem lehet a földön.

 

Ez akkor van, amikor nincs kiszintezve!!

Előzmény: Blue_Sky_007 (5883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!