Keresés

Részletes keresés

zatar Creative Commons License 2005.07.19 0 0 529

 

Tuti, hogy ki van száradva a fal és elég érdekese néz ki ahol jön le a festék. Olyan, mint amikor repedezik a lakk a fán és pereg le róla. Ilyet még falon nem láttam.

Előzmény: TopáZ (525)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 528
Hogy ellenőrzöd, hogy melyik kutya piszkított és melyik nem?
Előzmény: alorinc (526)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 527
Bocs, nem tudom miért értettem úgy, hogy a közös költségből menne. Teljesen egyértelmű volt amit írtál. Az más tészta, hogy mekkora lenne a felháborodás.
Előzmény: alorinc (526)


alorinc Creative Commons License 2005.07.19 0 0 526
"Gondolom erre a fedezetet a kutyatulajdonosoktól szednék be külön. Csak mert, ha egyszerűen menne a dolog a közösből, akkor nyugodtan a kertbe hordja a kutyát, azzal, hogy úgyis eltakarítják."


Ne haragudj, de elolvastad amit írtam?

"...h. a kutyatulajdonosok havi x ezer forintot fizetnek a kert ürüléktelenítése címen"



A díj lehet olyan magas, amiért már a kutyatulajdonosok inkább felszedik a kutyagumit, minthogy fizessenek.
Előzmény: TopáZ (520)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 525
Az nem jó. Nem csak azért mert még nem száradt ki rendesen? Mi eddig még csak karnist szereltünk fel, azzal nem volt gond.
Előzmény: zatar (524)
zatar Creative Commons License 2005.07.19 0 0 524

 

Pereg le a festék a falról.

Előzmény: TopáZ (523)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 523
Én nem szeretnék meglepődni. Ti már szereltetek fel világítótestet? És mi a meglepi?
Előzmény: zatar (522)
zatar Creative Commons License 2005.07.19 0 0 522

 

Mi is több hibát találtuk a lakásban. Van amit már ki is javítottak, van ami még most fogunk bejelenteni. Lesznek még meglepetések ha beszerelitek a világítótesteket. Néhol elég gyatra a festés, de ugye ezt nem látuk a sötétben.

 

Remélemmelegvíz lesz minél hamarabb.

Előzmény: TopáZ (516)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 521
Sőt szerintem akkor már direkt odahordaná, ha már fizetett érte. Egyébként nem biztos, hogy csak a helybenlakók csinálják. És viszonylag kevés kutya van. Szóval finom rábeszéléssel SZVSZ megoldható a dolog vagy legalábbis minimálisra csökkenthető a kellemetlenség.
Előzmény: TopáZ (520)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 520

Gondolom erre a fedezetet a kutyatulajdonosoktól szednék  be külön. Csak mert, ha egyszerűen menne a dolog a közösből, akkor nyugodtan a kertbe hordja a kutyát, azzal, hogy úgyis eltakarítják.

Előzmény: alorinc (518)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 519
Mennyivel más volt amikor mi költöztünk 3 éve decemberben a puszta közepére a félig még épülő házba. :-) 
alorinc Creative Commons License 2005.07.19 0 0 518
Üdvözöllek a fórumon Ronaron!

----------------------------------------

A Kutyaürülékre egyszerű a megoldás. SZMSZ-ben rendezi a ház, h. a kutyatulajdonosok havi x ezer forintot fizetnek a kert ürüléktelenítése címen. Így nem kell a szxrt kerülgetni és a kutyagazdik is leszoknak a kert wcként történő hasznosításáról.
ronaron Creative Commons License 2005.07.19 0 0 517

Bea-anyu!

 

Nekem van egy lakásom az "A" épületben, és gondolkodom rajta, hogy rövid távon érdemes lenne kiadni. Az ajánlatod érdekel. Jelezz vissza, ha úgy gondolod.

 

Előzmény: bea-anyu (500)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 516

Tegnap én is birtokba vettem. Már ki is takarítottam, és hamarosan költözök (lift nélkül a hatodikra). Egyébként továbbra is fenntartom, hogy nem lesz tömeges költözés az elkövetkező 1-2 hétben, mert a lakók80%-a ki fogja várni a liftet, és csak azok szívnak, akiknek muszáj hamar költözni. A lift pedig ugyanúgy túl lesz terhelve, és fizethetünk a közös költségből. Szerintem sokkal jobb és olcsóbb megoldás lett volna egy őrt fizetni a lift mellé az első 1-2 hónapra. 

 

Tegnap megint alig volt melegvíz, és ez nem azon múlik, hogy meddig engedjük a csapot, mert múlt héten egy másik lakásban tapasztaltam, hogy tudott forró víz is folyni. Tegnap viszont éppen langyos volt a maximum.

 

Egyébként azóta megnéztem alaposan a lakást, és sajnos csak most vettem észre, hogy a kisszoba ablaka össze van karcolva, és a WC-be valószínüleg valami malteros vagy nem tudom milyen vizet öntöttek ki, mindenesetre kimoshatatlannak tűnő foltok vannak a lefolyónál. Azért bízok benne, hogy ezek idővel lekopnak.  Ezek nem túl nagy dolgok, csak épp akkorák, hogy kicsit elromoljon a jó kedvem. 

 

A szeméttárolóban és az előtérben felhalmozott szemét viszont tényleg kétségbeejtő. Az előtéren azért nem tudok annyira kiakadni, mert akik oda  hordták a szemetüket azok azért tették, mert nem fértek be a szeméttárolóba, ahol egyetlen lakó összes mocska található, aki még arra sem vette a fáradságot, hogy a dobozokat széthajtogassa.

Bízok benne, hogy idővel a normális lakók meg tudják nevelni az ilyen taplókat.

Előzmény: zatar (510)
mogi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 515
Arról tud valaki bármit hogy a 3.ütem A épületben milyen cégek lesznek a földszinten?
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 514
Ma reggel egyébként láttam, hogy egy költöztető ráparkolt a teherautóval a járdára. A kockaköves járda meg szokott sűlyedni az ilyentől és kerülgethetitek a gödröket. Kijavítható de pénzbe kerül. Szerintem írjatok ki egy kedves hangú figyelmeztetést valahova jól látható helyre.
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 513
Az I.-ben egy-két helyen van hamutartó, de azt üríteni kéne rendszeresen. Egyszer néztem akkor rengeteg csikk volt alatta. Bár mostanában nem tűnt fel, szóval lehet, hogy működik. Mondjuk az irodák bérelnek takarítókat. Őket igazán meg lehetne bízni ezzel. Egyébként amióta látják a dolgozók, hogy a lakók bőszen szedik össze a csikkeket, illetve egy lakó be is vitte bemutatni a "termést" az irodába, azóta a bejárat előtt nem dobálják el hanem a szeméttárolóban lévő lefolyóba dobálják. Fejlődésnek ugyan fejlődés, de még korántsem az ideális állapot.
Előzmény: mogi (508)
mogi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 512

Köszi Zatar!

 

Reméljük a következő "turnus" óvatosabb lesz!

 

Vidáman nyitottuk ki a szeméttárolót, hogy megnézzük tényleg

szelektív hulladékgyüjtő van, ahogy igérték.

Viszon be sem tudtunk lépni úgy tele volt.

Mondjuk a kartnok, egyéb költözéssel járó szemetet tényleg valahová le kell tenni, de én láttam nem kevés komunális hulladékot is amit igazán elvihettek volna egy közeli utcai kukába. (szerintem)

 

Nincs mit tenni, mint bízni abban hogy minden rendben lesz.

 

Én azt gondoltam hogy már többen lesznek beköltözve, bár lehet hogy sokan inkább

hétvégén fogják lerendezni az egészet.

Előzmény: zatar (510)
mogi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 511
Rám is számíthattok!
Előzmény: zatar (509)
zatar Creative Commons License 2005.07.19 0 0 510

 

Mogi!

 

Gratulálok a lakáshoz!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mi is elcsodálkoztunk tegnap a listán. Még be se költöztünk, de már 100.000 Ft felett van a kár. Mi lesz itt ha mindenki beköltözik.

 

Én teljesen elrettentem tegnap a szeméttömegtöl is. Sajnálom, hogy Ti csak így láttátok a házat. Múlt héten még elég jó állapotban volt. Mi lesz itt 1-2 hét múlva amikor tömegesen fognak költözni az emberek?????????????????

 

Előzmény: mogi (507)
zatar Creative Commons License 2005.07.19 0 0 509

 

Én a "B" tervre szavazok, persze csak óvatos csúzlizással:)

 

Abban igazad van, hogy összafogással el lehet érni azt a kutyásoknál, hogy szedjék össze a kutyapiszkot. Én bztos, hogy szólni fogok rám számíthatsz:)

Előzmény: szomi_szomi (505)
mogi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 508

Szomi lehet hogy az a megoldás ha megajándékozzuk a cégeket álló hamutartóval nem? :))

Esetleg tovább szedjük majd mi társadalmi munkában.

 

üdv

 

Előzmény: szomi_szomi (503)
mogi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 507

Sziasztok!

 

Mi is birtokba vettük a lakást tegnap!!!!!

A kapuról: tényleg simán tárva nyitva volt.

Próbáltuk bezárni de nem sikerült, végül a báttyám valahogy

mégis megoldotta. Egy óra mulva már ismét ki volt akasztva.

 

Nekünk is leesett az állunk a "kis fali listától" amin az elmúlt pár nap

problémáit sorolták fel. :((

 

Viszont olyan meleg van az épületben hogy akár trópusi növényeket is

telepíthetünk később. :))

Előzmény: zatar (501)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 506
És hozzá kell tennem, hogy van rendes gazdi is aki összeszedi a piszkot és csak a ház előtt megy el a kutyával.
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 505
Vannak sajnos olyanok akik az I. és a II. ütem _belső udvarán_ sétáltatják a kutyájukat. És a legnagyobb nyugalommal nézik végig, hogy az a dolgát végzi ott. Szerintem az lehet a megoldás, hogy aki éppen lát ilyet az rögtön odamegy a sétáltatóhoz és nem veszekedve de határozottan szóvá teszi a dolgot. Mivel ugye alapvetően lusta emberekről van szó szerintem előbb utóbb belefárad és kényelmesebb útvonalat választ, ahol nem kell állandóan kellemetlen társalgásokba bonyolódnia. De ehhez az kéne, hogy minél többen csináljuk. Másik lehetőség egy jó minőségi csúzli beszerzése és az erkélyről lövöldözve leszoktatni a kutyust a belső kertről. Persze csak olyan lövedékkel ami apillanatnyi kellemetlenségen kívül nem árt az állatnak. De ez egyelőre csak B terv...
Előzmény: zatar (504)
zatar Creative Commons License 2005.07.18 0 0 504

 

Hát igen. Nelem mindig az jut eszembe, hogy semmivel nem tart tovább a kukába dobni alamit, mint a földre. Ez kultúra kérdése.

 

A kutyapiszok nekem is eszembe jutott. Reméltem, hogy eltakarítják a tulajdonsok a koszt, de ezek szerint nem. Félek, hogy a gyönyörű kertet hamar tönkreteszik a kutyák.

Előzmény: szomi_szomi (503)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 503
Hát még mennyi csikk lesz, ha beindulnak az irodák. Egyes dolgozók sajnos képtelen felfogni, hogy egy lakóházban vannak. A mi lépcsőházunknál van egy két lakó (velem együtt) akik rendszeresen összeszedik. Nem nagy ügy, csak egy nejlonzacsi kell hozzá. Mostanában csak heti egyszer csinálom, mégsincs nagy szemét. Nekem megéri, hogy nem nem fogad lehangoló látvány a ház előtt a sok szemét miatt. Viszont a kutyapiszok sokkal kellemetlenebb dolog...
zatar Creative Commons License 2005.07.18 0 0 502

 

Szia!

 

Szerintem kérdezz rá a tormánál, hogy tudnak-e kiadó lakásreól. Én úgy tudom, hogy valaki több lakáást is vett a házban kiadás céljából. Egy próbát megér.

 

 

Előzmény: bea-anyu (500)
zatar Creative Commons License 2005.07.18 0 0 501

 

Kedves joc !

 

Kszönöm a választ, majd figyelni fogjuk mi is a kaput. Remélem másokna is elsődleges lesz a ház biztonsáa. Azon már fel vagyok háborodva, hogy a tisztaság nem az elsődlees szempont. Már most ki van írva, hogy figyeljünk a tisztaságra, mert a belső kertben 3 nap alatt x db cigarettacsikk volt. Komolyan mondom nagyon felháborított a dolog.

 

szomi-szomi!

 

A közös képviselő mégse az a hölgy lett akit írtam hanem ha jól tudom a lánya. Azt mondták ugyanolyan jó, mint a mama. Remélem igazuk lesz.

Előzmény: joc_ (495)
bea-anyu Creative Commons License 2005.07.18 0 0 500

Szeretném a segítségeteket kérni, ha tudtok olyan lakásról az A épületben, amit három hónapra előre fizetve kibérelhetnénk, amíg a B épületbe be lehet költözni, szóljatok! A gyereket már a Bikszádi utcába irattuk be iskolába szeptembertől, de nem úgy néznek ki a B épület körül a dolgok, én inkább novemberi költözéssel számolok.

Szóval augusztus 15 - november 15 közötti időszakra 200 ezer Ftot fizetnénk, ha találnánk bérelhető, üres lakást.

Garantáltan nem lakjuk le, és csak a legszükségesebb bútorokkal költöznénk oda.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!