Keresés

Részletes keresés

dr agunov Creative Commons License 2015.07.09 0 1 5968

cilspemamal Creative Commons License 2015.07.05 0 0 5967

Áss egy nagyobb gödröt és töltsd fel jó minőségű virágföld+marhatrágya keverékével. Abban biztosan meg fognak indulni. Én tavaly vettem egy bugit Rodoszon és azt mondta a kertész, hogy ültessem el, locsoljam meg és hagyjam magára. Csak éppen azzal nem volt tisztában, hogy Magyarországon élek, de mikor mutattam neki képeket az én cserepes bugijaimról teljesen le volt döbbenve, hogy cserépben is így virágzik a mi klímánkon és azon is, hogy mennyit foglalkozunk ezzel a növénnyel.

Előzmény: Barebowné. (5965)
Barebowné. Creative Commons License 2015.07.05 0 0 5966

Szia!

 

Igazad van, mert tényleg tövig visszametszettük a pajzstetvek miatt (mármint ha a nagy bugira gondolsz, mert a picik nem lettek visszavágva, nem volt mit :-))   A glabra az bokros fajta, nem növeszt olyan hosszú szárakat, inkább csak fazonírozni kell. Így lehet, hogy ezért kopaszabb a szokásosnál...nem tudom.. a kopasz részeken is vannak hajtások, csak valahogy megálltak a fejlődésben.

 

Már csak azért sem vágjuk vissza nagyon, mert még január-februárban is virágzik pár helyen, télen is zöld, bokros, nem hullajtja le a levelét, inkább csak cseréli.

 

Tél:

 

 

A kisebbnek a sokkolás ezek szerint  bevált, remélem most kezdenek majd szépen virágba borulni...:-)

 

 

Előzmény: Mediter.. (5964)
Barebowné. Creative Commons License 2015.07.05 0 0 5965

Köszi :-)

 

Sajnos a picik nem bírták ezt a tápanyagszegény talajt, nem fejlődtek benne. Most, hogy ki lett ültetve tavasszal, ez hosszú ideje az első alkalom, hogy virágzik... lehet, hogy a sokkolás eredménye :-) Nem tudom nagyon már hová ültetni, tele a kert, ill. teli nap azon az oldalon van, ahol nincs kert, kb. 11-től estig...

 

 

A nagy, az "földben" van :-)

 

 

 

 

 

Előzmény: cilspemamal (5963)
Mediter.. Creative Commons License 2015.07.05 0 0 5964

Kedves vagy, de a legszebb növényeket te tudod kinevelni. A tetvek ellen én csak felszívódó rovarölőt használok. Volt úgy, hogy két óra múlva lemosta az eső, de akkor is levitte őket. És tartós a hatása. Én rózsára használom, a bugit nem támadják.

Hisztis növény ez. Én egyformán tartom őket, mégis van amelyik már levirágzott, a másik meg most kezdi. Amelyik neked tetszett, az pedig féloldalasan virágzott. Ez a képen nem látszott... Most a másik fele kezdi. Biztos, hogy a fényviszonyok miatt lett ilyen. Az árnyékosabb oldal nem tudott berakódni virágrügyekkel a pinceablakban. Nálad az lehet inkább a történet, hogy erősebben visszametszetted. Arrafelé, ha levágnak egy bugit, az hajt, mint a bolond. 

Előzmény: Barebowné. (5955)
cilspemamal Creative Commons License 2015.07.03 0 0 5963

Szia! Egyszerűen gyönyörű a bugid, csak álmodozok róla, hogy egyszer nekem is ilyenek legyenek.

A gyapjastetűvel az idén én is megküzdöttem, de az a fura, hogy a teraszon van kb 50 mediterrán növény (leanderek, cassia, plumbago, stb...) és csak a bugikat támadták meg, pedig 6 éve már, hogy bugikat tartok de még egyszer nem volt ilyen bajom belük, hogy letetvesedtek. Több ezer ft-ot elköltöttem növényvédőkre, természetesen egy se használt. Majd 3 hete gondoltam egyet és slaggal a legerősebb vízsugárral letakarítottam a lombjukat. Nekem csak ez vált be, majd utána ami maradt még rajtuk pár db azt kézzel szedegettem össze, azóta makulátlanok és hozzák a bimbókat.

Te azért elég délen élsz ahhoz, hogy jobb kiültetve tartani őket mintsem cserépben. Mindenképpen tűző napra ültetsd! Én még nem láttam olyan bugit ami árnyékban igazán megmutatná, hogy mire képes, ugyanis nállam reggel 9-től délután 5-ig telibe kapják a napot és hetente egyszer tápozom őket és két héten belül olyan virágtenger lesz a teraszon, majd akkor töltök fel képeket!

Előzmény: Barebowné. (5954)
virág55 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 5962

Ez a kettő eladó, 40-45 cm magas. 

virág55 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 5961

Ha végiggondoljuk a bugik természetes élőhelyén amikor a virágzási időszak van általában száraz meleg szokott lenni. Lehet ehhez alkalmazkodik az életciklusa is és ezért ajánlják ezt a kiszárításos módszert. Én azért nem szoktam nagyon szomjaztatni és virágzanak. Nem sokára lesz kép is.

Előzmény: berytibi (5957)
virág55 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 5960

Azért ez a maradék is nagyon szépen mutat. Bárcsak nálunk is ki lehetne ültetni!

Előzmény: Barebowné. (5954)
Barebowné. Creative Commons License 2015.06.23 0 0 5959

Köszönöm! Tényleg, már hallottam valahol ezt a sokkolást, de most ki fogom próbálni.

Majd megírom mi lett a vége :-))

Előzmény: berytibi (5957)
Barebowné. Creative Commons License 2015.06.23 0 0 5958

Tényleg érdekes...

Én is próbáltam már napon hagyni, aztán kerestem neki olyan helyet, ahol nem tűzi a nap.. egyelőre semmi. De még azért reménykedem, hogy magukra találnak :-)

Előzmény: syssy48 (5956)
berytibi Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5957

Korábban már írtam, hogy nekem egy kertészmérnök -akitől vettem a bugikat- azt tanácsolta, hogy ha nem virágzik, néha sokkolni kell, kiszárítani, amíg nem kókadnak a levelei. És Voldünner táppal locsolni hetente egyszer.. Azóta mind az 5 virágzik folyamatosan, már 2 éve...:)

syssy48 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5956

Évek óta kinlódtam a bugikkal, mert nem akartak virágozni. Idén eltörtem a lábam, ezért nem tudom őket rendesen gondozni, így egy árnyékos helyre kerültek, ahol csak délután 3 óra után kapnak tűző napfényt, szinte egész nap árnyékban, félárnyékban vannak. És mi történt?  Hozzák a virágokat. Egyiket a másik után. Ja és naponta öntözik őket, igaz, mindig csak egy kicsit. Ki érti ezt?

Előzmény: Barebowné. (5954)
Barebowné. Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5955

Jajj de csodálatos! Imádom ezt a színt.... de jó, hogy nálad virágzik :-)

Előzmény: Mediter (5942)
Barebowné. Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5954

Sziasztok!

 

Tavaly írtam, hogy gyapjastetű támadta meg a bugit, sajnos nem sok maradt belőle, nagyon csúnya volt. Júliusra nem maradt más, csak a száraz levelek, augusztusra lekopaszodott az egész, hiába kezeltük-fújtuk..:-(

 

Idén szintén ellepték, a kertészet segítségét kértük. ...  benzinmotoros permetezővel kezelték le. 2x valamilyen "olajos" permettel, utoljára pedig egy biokill-hez hasonló, erősebb szerrel.  Utóbbi egyelőre bevált :-)

Kissé "kopaszabb", mint szokott, de legalább egészséges. :-)

 

 

Viszont többi kisebb, cserépbe ültetett bugik már évek óta nem hoznak virágot, csak levelet: Vera deep purple, és James Walker. Van valami ötletetek, hogy mi lehet az oka? A levelek dúsak, egészségesek...

dr agunov Creative Commons License 2015.06.16 0 0 5953

Sziasztok!

A pink változatból van feleslegem, szeretnék cserélni más színre, esetleg ha érdekel valakit.

mikimano712 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 5952

Szia! Köszi a tippet. A ledugott 5 db-ból talán 3 megered. Valóban nem viszi túlzásba a futkározást az első növényem (nem tudom, hogy a bugin belül milyen típusú). A futó fajtákra hol tettél szert?

Előzmény: cilspemamal (5946)
syssy48 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 5951

Nekem az egyik hajt ezerrel, a másik szintén dús volt, aztán ledobta az összes levelét és most hozza az újakat. Ne add fel:)

Előzmény: Törölt nick (5950)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 0 5950

Köszönöm! Hajt a növény, tehát él, csak vannak még kopasz ágai, ha elfagyott volna, nem zöld lenne az ág keresztmetszete. 

Tehát már mindenkinél hajt ezerrel?

cilspemamal Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5949

Sajnos a legkisebb fagyra is érzékenyek, ezért már az első fagyok előtt be szoktuk vinni őket. Van egy fajta, a Glabra ami elviseli a fagyot -5,-6 fokig. Azt tanácsolnám, hogy legalább +5 fokon tartsd télen. Én a cserepeseket 10-15 fok között teleltetem, ez a biztos.

Előzmény: Törölt nick (5947)
guba2002 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5948

Szia!

 

Szia!

 

Szerintem a -2 fok nem betett nekik, hanem kinyírta őket, nem viseli el a - fokokat, bármennyi legyen is az. Nem véletlenül telelteti mindenki zárt helyen 0 fok felett, sőt tudomásom és tapasztalatom szerint már az 5 fok alatti hőmérséklet is a növény pusztulásához vezethet. 

 

Timi

Előzmény: Törölt nick (5947)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5947

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem, nekem szabadföldbe van ültetve mindegyik bugi, persze takartam őket és infrával fűtöttem is őket.

Két növény elvesztette a teljes levélkoronáját, majd május elején kb. a növény 1/3-tól elkezdte hozni a hajtásokat. A növény tetején elvágva az ágakat láttam, hogy az ágak keresztmetszete zöldes. Van tapasztalat, hogy hajtani fog máshol is? Fel fog éledni csipkerózsika álmából? A hőmérő szerint télen max. -2 C-t kaptak, ez nem tehetett be nekik. Köszönöm!

cilspemamal Creative Commons License 2015.05.21 0 0 5946

Szia! Ha apácarácsot szeretnél befuttatni akkor én arra a 'James Walker' és a 'Barbara Karst' fajtát javasolnám, mégpedig azért mert leginkább ez a két fajta növeszt husszú futó hajtásokat mint a többi fajta (ez csak egy személyes tapasztalat). Nekem 12 fajtám van és a többi nem nagyon fut, inkább bokrosodik. A James Walker narnacsos-pirosas színű színváltós, a Barbara Karst pedig pirosas-rózsaszínes és szintén színváltós. Amit te vettél az valószínűleg a Glabra ami nem nagyon fut, inkább csak bokor marad, én egy kis fát neveltem belőle pont emiatt.

Előzmény: mikimano712 (5943)
mikimano712 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 5945

Köszi a tippet, ma egész nap jóformán a neten lógok, és olvasok mindenféle írást a "bugiról". Sajna már történt is egy kis malőr. Amit reggel vettem virágot, hazahozva ki akartam bontani, hogy felfele fusson, és sikerült jó pár hajtást letörnöm. El is szontyolodtam. Megpróbáltam elültetni a hajtásokat palántaföldbe, és tettem rájuk befőttes üveget. Hát majd meglátom, mit sikerül alkotnom belőle...

 

Előzmény: gedeonusz (5944)
gedeonusz Creative Commons License 2015.05.11 0 0 5944

Szia!

Javaslom, hogy első körben ezt olvasd el. Azon kívül, hogy sok értékes tanácsot tartalmaz, nagyon jó motiváció a "bugizás" elkezdéséhez:

 

http://balkonada.cafeblog.hu/2014/10/12/mediterran-csoda-a-balkonon-murvafurt-bougainvillea/

 

Előzmény: mikimano712 (5943)
mikimano712 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 5943

Kedves Fórumozók!

Elnézést kérek előre is, ha kicsit bénázok és nem értek valamit, de soha életemben nem fórumoztam még.

Hétvégén találtam rá a Neten erre a csodaszép mediterrán Bougainvilleára, keresgélve, hogy mit tegyek a készülendő apácarácsra a kertben, ami mutatós lenne majd.

Kicsit elriasztottak először az olvasottak, hogy nehéz téliesíteni, sok törődést igényel, és Magyarországon elég nehéz tartani, bla-bla-bla.

Ahogy olvasgatlak Titeket, van akinek 20 éves növénye is van!!! Akkor mégis működik?

Gyorsan bementem a hozzánk közeli kertészetben (Bp. XIV. ker.) és jó drágán vettem egy szép lila színű virágot.

Egyenlőre csak ismerkedünk egymással, és nagyon szeretem már őt, remélem ő is meg fog engem kedvelni, és nagyon drukkolok, hogy beváltsa a hozzá fűzött reményeket.

Első kérdésem az lenne, hogy a hozzászólásoknál elég sok helyen úgy értelmezve, hogy hivatkoztok képekre is, azokat hol lehet megnézni?

Második kérdésem, hogy Budapesten tudnék-e valakivel találkozni, aki alaposan felkészítene, megtanítana e csodaszép virág gondozására.

Segítségeteket előre köszöni egy ipari tanuló fórumozó.

Mikimanó712

 

Mediter Creative Commons License 2015.05.06 0 0 5942

Vera deep purple

 

Ő már jól érzi magát a napon.

virág55 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 5941

Nagyoknál csináltam korábban is mert nem akartam a jelenlegi 35 cm-es edénynél nagyobba tenni, a föld viszont tele volt gyökérrel. Kisebbeknél nem szoktam.

Előzmény: 'szti (5940)
'szti Creative Commons License 2015.05.03 0 0 5940

hű. a gyökerét is vissza lehet vágni? csináltad már? nekem még az átültetéstől is meg szoktak sértődni, nemhogy ilyen drasztikus húzástól :-)

Előzmény: virág55 (5937)
'szti Creative Commons License 2015.05.03 0 0 5939

nyugi. még kihajthat. nincs igazán meleg még.

Előzmény: shalinacska (5938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!