Keresés

Részletes keresés

Pucros Mackó Creative Commons License 2000.03.24 0 0 30
Nem rémlik zsíros kenyér...
Azon gondolkodom, hogy ha valaki 6:45-kor indul és nagyon érdeklődik a kajacipelés helyett szóba jöhető lehetőségekről, akkor ebből mennyire lehet arra következtetni, hogy biztos a 100 km-t végigrohanók közül való?? Éjfél előtti vonattal szoktál utána hazamenni, mondd?:)))
Előzmény: Ermak (29)
Ermak Creative Commons License 2000.03.21 0 0 29

Halihó!

Rég voltam Százason (utoljára '94-ben, és akkor nem is végig), és kérdezném, hogy Bányahegyen csak édességet árulnak-e, vagy mondjuk zsíros kenyeret is?

Ha nem jön közbe semmi, idén 6.45-kor rajtolok...

Előzmény: Pucros Mackó (28)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.03.14 0 0 28
Sziasztok!

nobodybuilder: Mogyorósbányánál van egy ellenőrzőpont, nagyjából félúton van, és az utolsó lehetőség értelmesen kiszállni. Az ellenőrzőpont a kocsma előtti placcon szok lenni, érintéséhez néhány száz métert le kell térni a tulajdonképpeni útvonalról. Egy patak is csordogál előtte... mindezek miatt a legtöbb túrázó számára ez a leghosszabb tervezett pihenő helyszíne is. Én egy órát is el szoktam tökölni ott kajálással, lábszellőztetéssel, -mosással, -kenegetéssel, sőt nekem még a sör is bejön:))

Tehát Mogyorósbánya az ő kocsmájával a legjobb regenerációs lehetőség egész úton. Ötvenegynéhány kilométer után egy óra pihenésből nagyjából megítélhető, mennyire irreverzibilisen strapálta le magát az ember addig.

Mocika: társad lesz ott bőven:))) Nehéz tanácsot adni, mert az emberek különbözőek, máshol van a "szűk keresztmetszet", másképpen vagyunk jól motiválhatóak. Látogass el ide, és nézz körül kicsit. Ami szükséges lehet, azt szerintem onnan mind leszűrheted a magad számára. (No meg, remélem, ebből a topikból is - idővel:)).)

Mocika Creative Commons License 2000.03.14 0 0 27
Sziasztok!

Mint teljesen kezdo, fontolgatom, hogy indulnek a turan, no persze csak a 25-on. Tarsat meg nem talaltam ehhez a vallalkozashoz. Mire kellene felkeszulnom? Egyaltaln milyen elokeszuletekre lenne szukseg? Szoval barmilyen tapasztalat jol jonne. A heten mar nem lesz lehetosegem olvasni az irasokat, ugyhogy lesz idotok megfontolni..:)))) Addig is udvozlet.

nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.14 0 0 26
Engem pedig az villanyoz fel, hogy új tájakat ismerhetek meg. Ezeket a falvakat még nem ismerem, Budapest környékén eddig csak a Pilis* falvak (és a szomszédságuk) ismertek előttem. Azok a túrák nagyon jók voltak.

A kocsmát miért írtad? Túra közben benéznek a megfáradt vándorok néha?

Előzmény: Pucros Mackó (25)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.03.13 0 0 25
Addig is, hogy teljen az idő:

- ősszel örömmel láttam, hogy újra nyitva van Mogyorósbányán a régóta nem üzemelő kocsma. Nagyon felújították, ragyog. És nem drága.

- idei meglepetés, hogy a kiírás szerint a régi útvonalon kell menni megint, azaz Szárligetig megy a túra Mogyorósbánya után. Nem kell bemenni a bajóti Öreg-kő alatti pihenőig, viszont most Tokodra se megy be a túra, hanem bizonyos Horgásztó esik útba a Nagy-Gete és Hegyeskő között - sejtem, merre van -, így aztán megint odafigyelve és térképbe kukkantgatva kell előtúrázni néhány szakaszon.

Nekem nagyon sokat számít, hogy ismerem az utat térkép nélkül is. Mintha a tájékozódás sok energiát emésztene fel. Vagy inkább: lelkesít, ha mindig tudom, éppen mely tájak következnek.

nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 24
május 27.-ig már féllábon is kibírjuk ... :-)))
nobodybuilder Creative Commons License 2000.02.29 0 0 23
felhozom, legyen szem előtt.
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.24 0 0 22
Előzmény: nobodybuilder (21)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.02.24 0 0 21
Mindig így május végén van? Pedig az nem olyan esős időszak ... remélem most megússzuk.
bojóc Creative Commons License 2000.02.24 0 0 20
Szerintem is, a Kinizsi sör az egy teljesen okés dolog volt, sajnálom, hogy megszüntették.

bojóc

Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.24 0 0 19
Néha volt kisebb szemerkélés, de semmi zavaró. Biztos mázlim volt:))) 91,92,93,94,96,98 volt a hat szerencsés év.

Olyasmit hallottam, hogy amióta május utolsó hétvégéjére tették, azóta jó szokott lenni az idő.

Előzmény: igazi hős (18)
igazi hős Creative Commons License 2000.02.24 0 0 18
Gyönyörű tájak: a 6 alkalomból hányszor esett? Én kétszer (na jó: másfélszer) volt K100-on, először végig szakadt az első 48 km-en (aztán buszra szálltam), másodszor csak kicsit, azaz megszáradtam két zuhé között, de a talaj végig vizes volt. Egyébként volt egy cseh/szlovák emberke aki esernyővel! a kezében teljesítette a K100-at.
Előzmény: Pucros Mackó (8)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.02.23 0 0 12
Jogos, viszont, ha nem túl népes a csapat, akkor ezt meg lehet beszélni. Meg egymásra is lehet figyelni. Persze én is jobban szeretem a magányos barangolást, kerékpározást, de egyszer el kell kezdeni ezt is.
Előzmény: Pucros Mackó (11)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.23 0 0 11
Nem vagyok benne biztos, hogy mindig jó csoportban... én legjobban egyedül szeretek menni, úgy jobban tudok figyelni magamra. Időben meg kell érezni azokat a dolgokat, amelyek ha elfajulnak, szűk keresztmetszet lesz belőlük, és akár fel is kell adni miattuk. Izom, ízület, keringés, bőr - sokféle probléma jelenhet meg, és mindet korán kell orvosolni, mert a túra második felében felgyorsulva erősödnek ezek a bajok. Ha az ember nem törődik velük eléggé, mert nem akar lemaradni a többiektől, vagy nem akar túl puhánynak látszani, akkor kénytelen lehet emiatt feladni. Ha pedig az együtt haladó csoport minden tagjának minden nyavalyája miatt megáll az egész társaság, akkor be se érnek időben:))
Tehát szerintem a csoportos haladásnak több a hátránya, mint a haszna. Persze én tudom az utat:))
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (9)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.02.23 0 0 10
Engem akkor átvágtak a palánkon, azt hittem futni kell.
Ha viszont "csak" túra, akkor ott leszek, erre akár fogadhattok is. (Bár úriember nem fogad olyasmire, amiben biztos, ugye ...:-)
Előzmény: Pucros Mackó (8)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.02.23 0 0 9
Én röplabdások egy ideje. Ha addig nem teszem tönkre a derekamat, akkor tutti erősítő. A régi farmerjaim kezdenek szűkülni combban... :-)

Meg addig lesz egy kis Mátra is május elején kerékpárral.

Szerintem aki még nem csinálta az jó, ha csoportosan nyomul, ott több az inspiráció, főleg, ha hölgynemű is van a csapatban... :-))

Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.23 0 0 8
Engem nem rugdostak le:)))

Elszántság kell hozzá, nyilván. Futásról szó nincs, bár az élboly persze szó szerint rohan, attól ér be olyan hamar. Séta az egész, csak hát terepen, meg sok.

Én általában tunya otthonülő puhány vagyok, de amikor közeledik a tavasz, mindig rágerjedek a témára. Lelkesítenek az ismerős gyönyörű tájak, amelyeken az út vezet, és ezzel a pszichikai plusszal bírni szoktam az előtúrákat. Amiktől pedig felerősödöm május végére, úgyhogy jó esélyekkel indulok általában.

nobodybuilder Creative Commons License 2000.02.23 0 0 7
Kaviat mester, a Kinizsi 100asnak a nevében van, hogy mennyit kell futni-gyalogzani-vonszolódni ... :-)))
Előzmény: kaviat (6)
kaviat Creative Commons License 2000.02.23 0 0 6
jó 5letnek tünik, ha nem kell summa 5 - 10 kilóméternél többet gyalogzani, szimatikus cucc

.kav]4t r.e.b.

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.02.23 0 0 5
Tényleg, lerugdosnak az ösvényről, ha nem lobogtatom az igazolást ? :-))

Úgyis csak magam kipróbálására csinálnám, majd csapódok valakihez, aki "hivatalosan" is túrázhat.

Lakkit is érdekli a dolog ! Méltem neki a linket.

Előzmény: Pucros Mackó (3)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.02.23 0 0 4
Sziasztok!
Mekkora elszánság kell ehhez? (nagy. :-)
Évek óta szemezgetek a témával, jó lenne kipróbálni, de kicsit bizonytalan vagyok, főleg hogy nem futós vagyok, hanem inkább tekerős. Bicajon van, hogy 200-220 km-t megyek (persze ha van rá időm), csakhát az ugye jóval kevésbé megterhelő ... :-))). Ti edzetek (edzeni fogtok) rá? És amúgy is rengeteget futtok?
Előzmény: Pucros Mackó (1)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.23 0 0 3
Háát.... izé....

az az igazság, hogy én még olyat életemben nem láttam. Ennek ellenére hatból hatszor engedtek nyomulni (négyszer végig is mentem).

Tulajdonképpen szívesen sportorvosoltatnám magam, de hát, látod, nem tudom, ki vállalna...

Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (2)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.02.23 0 0 2
Hali Pucros Mackó !

Mondsza gyorsan nekem egy sportorvost, mert látom, hogy papír nélkül nem engednek nyomulni !

Előzmény: Pucros Mackó (1)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.23 0 0 1
szia gecko, mondhatta volna szebben kis lovag, pl. hogy van-e Csillaghegyen 0-dik kilométerkő vagy ilyesmi:))

Nem hinném, hogy a tasztalon én lennék az egyetlen hibbant, aki szeret Kinizsi Százasra járni... ez egy tipikus hobbitopik lenne, tapasztalatcsere, élménybeszámítoló meg közös ráizgulás a tavaszra, előtúrákra. Csak vegyék már észre a sporttársak...:))))

gecko Creative Commons License 2000.02.22 0 0 0
szi0 pucros
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.22 0 0 topiknyitó
Május 27-én reggel 8 előtt a csillaghegyi strandnál találkozunk.

Aztán a következő 24 óra folyamán még biztos többször látjuk egymást.

Részletek itt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!