Keresés

Részletes keresés

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1257
Egy kevéske vizet szokott tenni alá, sokat nem, mert végig lefedve süti cserépedénybe, ami csodákat művel. Nem engedi kiszáradni a benn lévő húst, de pégis pirosra sül benne.
Előzmény: biii (1256)
biii Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1256

nah végre vki tud vmit a kacsa készitésről!!

 

nem tudom miben fogom, de nincsen cserepem igy szerintem sima tepsi

 

én úgy gondoltam hogy teszünk egy időre vizet alá, tefedjük..puhuljon és aztán fedő le és süt.

 

ő nem tesz vizet alá??

"szárazon" süti??

félek nagyon hogy túl melegbe tesszük be és kiszárad stb.. úgy érzem nagyot kockáztatok majd.. (nem olcsó mulatság..) főleg húsvéti kajának..

minden tapasztalat érdekel

Előzmény: DacaGaby (1254)
nodi Creative Commons License 2008.03.16 0 0 1255
Ha jól értem akkor a véknyabb falú tüzteret csinálok és kivülröl jól le höszigetelem akkor egy gyorsabban és kevesebb tüzelővel felfűthetö kemencét kapok és persze megúszom jóval kevesebb téglából
Előzmény: kisszszoros (1251)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1254
Pffúúúhhhh! Kacsa? Légyszi örökítsd meg feltétlen!!! Egy szép közeli képet csinálj már róla, had tegyem fel az IWIW -re. Tepsibe, vagy cserépedénybe készíted? Egy ismerősöm úgy szokta, hogy kora reggel befűt, cserépedényekbe belepakolja a kacsákat + köretnek apró burgonyát, betolja a kemencébe, elmennek melózni és délbe mikor hazaérnek várja őket a kész kacsasült. Sajnos nem volt még benne részem,hogy megkóstoljam, de azt mondja, hogy nagyon finom szaftos és omlós a húsa és krumpli is nagyon finomra megsül a zsíradékjába. Nincs kacsa a hűtőnkbe! Máskülönben már rég fent lenne a fotója a fórumba. Az idén élelmesebb leszek beszerzek néhány récét!
Előzmény: biii (1253)
biii Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1253

szia

háát, ha visszalapozgatsz a fórumon, találsz jópár receptet..

nálunk , bármiko r, bárkiknek sütünk, a  kenyérlángos a legmenöbb!! (simán, tejfölösen,   baconosan, dinsztelt lilahagymásan,  fokhagymás tejfölösen, juhtúrósan stb...

 

én a kacsát fogom kipróbálni köv. hát vasárnap!

egyben sütve. és kettőt, remélem jó lesz, sokan leszünk ,nem akarok kaja nélkül maradni

Előzmény: kvardlipi1 (1252)
kvardlipi1 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1252
Sziasztok kemencések!
Sajnos csak most kerültem gépközelbe, a matrica mintáknál a 2. tetszik,de ez csak az én szerény véleményem.A következő hétvégén nagy kemencepartit rendezek, tud valaki valami jó receptet?
kisszszoros Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1251
a vastagabb kemencefal lassabban melegszik fel, de tovább tartja a hőt... Attól függ, hogy milyen célra akarod használni a kemencét, illetve, hogy hőszigetelést raksz-e rá kívülről, illetve mennyi tüzelőt szánsz a fűtésre...
Előzmény: nodi (1249)
kisszszoros Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1250
Annak idjén, mikor még cserépkályhánk volt a nappali és a hálószoba közt, apám nedvesen (de nem foszlósan) összegyűrt újságpapírt tömködött a résbe, majd azt bevakolta. A kályha mellett mindig repedezett volt a vakolat, de azzal senki sem foglalkozott :-)
Előzmény: emilii (1248)
nodi Creative Commons License 2008.03.15 0 0 1249
Túl bonyollúlt volt a kérdésem ????
emilii Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1248
Köszi! :-) Kicsit vadnak érzem mostanra ezt a mélykék falszínt, szóval, mihelyt falfestésre szánom magam, visszasárgítom!

Amúgy nagyon praktikus így körbe téglázni, mert - bár nálunk kényszermegoldásnak indult a repedések kozmetikázása céljából - átveszi a hőt, és a téglák is melegítenek.

Megpróbáltam lerajzolni az elképzelésemet, remélem, értelmezhető. Szerintetek nagyon elvetemült gondolat egy nagyobb kemencével - lehet, hogy nem búbossal, hanem inkább járatossal kellene - felfűteni két szobát valami hasonló módon? És mivel a nappaliban már van egy cserépkályha, és ott úgyis koszolok, ezért gondoltam, onnan meg lehetne oldani a kemence fűtését is - így a gyerkőc szobája és a hálószoba tiszta maradna, csak egy-egy cikkelye lógna be a kemencének. Természetesen a falon maradna légrés, amit valami hőálló, rugalmas anyaggal kellene kitömni, majd azt is burkolni téglákkal, mint a konyhában.... Vélemény?

Előzmény: DacaGaby (1247)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1247
Aztaaaa! Ez nagyon jóóó! Esetleg a kontyot kellene megnagyobbítani. De nekem teljesen tetszik így is! Körülötte is nagyon jól ki van alakítva!
Előzmény: emilii (1246)
emilii Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1246
Nem, természetesen nem a padkát! Pillanatnyilag a padkát betelepítettük a számítógéppel, de már tervezem neki az új helyet, szóval, talán jövőre már visszakapom és ücsöröghetek rajta. :-)

No, így fest, és kicsit túl nagy és homogén az a fehér felület, nem? Valamivel egy kicsit meg kellene bolondítani. ;-)

Az épülő kemence nagyon bíztatónak tűnik! Várjuk a további fotókat róla!

Előzmény: DacaGaby (1245)
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.14 0 0 1245
Nemigazán tiszta számomra, hogy mit nevezel párkánynak. Esetleg a padkát? Ha meszes réteget letakarítod róla akkor semmi akadálya, hogy rátapasz.

Más: említettem már, hogy a barátom a sajátján kívűl készít most még egy kemencét csikóstűzhellyel a Dávid lovastanyán. Félkész állapotában van, még padka is lesz köré építve. Íme:

Előzmény: emilii (1244)
emilii Creative Commons License 2008.03.13 0 0 1244
Sziasztok!

Lassan az összes fűtéssel kapcsolatos topicot bejárom. :-)

Van köztetek olyan, aki a kemencét fűtésre is használja? Most olvastam, hogy az épített tüzelőberendezések között a búboskemencének a legnagyobb a hatásfoka... gondolom, ha kellően elsajátítjuk a fortélyait... ;-)

A kérdésem tulajdonképpen az lenne, hogy szerintetek rontanék valamit a kemencémen, ha a tapasztását újra csináltatnám? Mármint kívülről. Meglehetősen puritán formájú, és olyan sok helyen láttam, hogy párkány van rajta, fűtési szezonon kívül jobbat mutatna, ha tele tudnám pakolni, nem csak a nagy fehér hasát kellene bámulni...

Ja, és a tapasztás vastagságára vajon van szabály? Mert nyilván a párkány új alakul ki - utólag - hogy az alsó részét vastagabban kellene tapasztani. Vagy akkor nagyon megrepedezne? Köszi!

biii Creative Commons License 2008.03.13 0 0 1243

szia

 

szerintem ha átolvasod a fórumot   (jó-jó, már annyi hozzászólás van, hogy ez egyre nehezebb!!),   láthatod hogy szinte mindeki a sima tégla mellett áll!!

Előzmény: Béla1007 (1242)
Béla1007 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 1242

Sziasztok  kemencések !!

Rövidesen kezdem a kemenceépítésem de még számos kérdést tisztáznom kell magammal.

az első: a Tűztérrel kapcsolatos Az a kérdésem hogy samut vagy sima tömör tégla a jobb anyag a tűztér kialakításához?

A tippem az hogy a sima tömör tégla mert anyáinknak nem hiszem hogy hegyekben állt volna a samut:) a nagy szegáénységben

Köszi

Béla

 

garfe Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1241

A másodikra szavazok.De így egybe is jó!Én is használom ha lehet.Környékünkön Komáromban van visszatérő feszt.Jól néz ki a potyka,rokonom horgász ,küldtem fogni én meg sütni,hogy mi lesz nem tudni, horgászszerencsében bízni!Jó sütögetést!

 

gabcsi1973 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 1240
Sziasztok!

A logó ötlet nagyon jó, nekem a 2. tetszik!

Jó sütögetést!
g.
Előzmény: Tu - Ja (1223)
nodi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1239
Bocs igy elolvasva kicsit értelmetlen a kérdésem :) tehát én arra gondoltam hogy állított téglánál a falvastagság a teljes tégla hossz a fektetetnél a tégla szélessége lessz a falvastagság kb:15 cm
nodi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1238
Üdv kemence barátok!
lenne egy kérdésem a téglából épített kerti kemence tüzterénél mit javasoltok
állított vagy fektetett téglából érdemebb rakni a boltíves tűzteret? Mit mutatnak a tapasztalatok ?
DacaGaby Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1237
Egész pontosan Bakonszegen. Itt van tőlem 40km-re és nem hallottam róla! Az idén figyelemmel kísérem a hasonló eseményeket és látogatni is fogom.
Előzmény: biii (1236)
biii Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1236

hello

google szerint itt van afesztivál

 

 

http://www.iranymagyarorszag.hu/bihari_morzsoka_fesztival/E1001940/

Előzmény: DacaGaby (1234)
Tu - Ja Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1235

Sziasztok!

 

Kössz az elismerő szavakat. Ennek ellenére még várnék egy kicsit illetve többek véleményét amiatt, mert mint írtam ezek CSAK tervek. Ha bárkinek van valamilyen változtatással kacsolatos elképzelése kérem írja le nyugodtan.

 

Üdv.

Tu-Ja

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.11 0 0 1234
Üdv. Pistályi kemencetárs!
Helyileg hol volt Hajdú-Biharban ez a fesztivál? Én itt lakok, de sajnos nem hallottam még róla.
Előzmény: pistályi (1233)
pistályi Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1233

Hello Tu-Ja nagyon jók a terveid,én is az elsőre szavazok!A "kemencés napokat" meg remélem egyszer összehozzuk,bár én tavaly voltam a családdal egy hasonló rendezvényen és az sem volt semmi !4-5 kemencében egyszerre sütötték a kenyérlángost,a kenyeret,a pogit,a buktát,és még sok finomságot.De annyira bejött a szervezőknek,hogy délre egy darab kenyérlángost sem tudtunk venni,mert az ősszeset megvették!Pedig a pékkel beszéltem aki a lángostésztát bedagasztotta(hajnali 3 órától kézzel nyomta),és azt mondta hogy 4 db gyerekkád(műanyag)csurig volt tésztával!Ez a buli Hajdu Bihar Megyében volt és az volt a neve,hogy MORZSÓKA FESZTIVÁL . Úgy tudom minden évben most már megrendezik.(a neten biztos fennt van) Sziasztok ! 

Előzmény: Tu - Ja (1223)
biii Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1232

a 310es, aztán a 370es hozzszólásban láthatod hogy milyen a miénk (hogy lásd mekkorához kellett kb ennyi)

 

a kenyérlángost pizzasütő formán sütjük (az  a nagy kerek ikea-s) és 5 befér (a szélén bent vana tűz)

Előzmény: pinguru (1229)
biii Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1231

hogy hol, abban nem tudok segiteni.

de nekünk kb 1 m3 agyag kellett! (inkább maradjon kicsi mint kevés legyen)

Előzmény: pinguru (1229)
kiss.feri Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1230

Néz szét téglagyáraknál.

Ott általában lehet kapni olyan selejt deformálódott téglákat ami még nincs kiégetve.

Ezt feláztatva tudod használni.

Ahol én lakom a kályhások is ezt használják

Előzmény: pinguru (1229)
pinguru Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1229

Sziasztok

 

Lassan elkezdeném a kemencés projektemet, cserép+agyag kombináción agyalok. Pest keleti felének (Gyömrő) környékén merre lehetne agyagot szerezni? Mekkora mennyiség szükséges durván egy közepesebb méretű sütögetőhöz?

 

Ha készen lesz, akkor majd jelentkezem matricáért :)

 

Pingu

DacaGaby Creative Commons License 2008.03.10 0 0 1228
Röviden: elfogyott, nem kellett félni, hogy ma reggelre megromlik.
Bövebben: 2+1 hibát követtem el.
1, Tul "kicsi" adagott sikerült csinálni, nem volt tele a tepsi.
2, Nem szóltam Tu-Ja komámnak, hogy mikor készült el.
+1, Hiába volt előtte való este besózva a ponty a krumpli főzővizét is sóztuk a zöldségeket is és mégis úgyéreztük, hogy elbírt volna még némi sót.
Na de mag van a magyarázata a sótlanságnak! Még ha nem is látszik, de próbálunk "egészségesen" étkezni és csökkentett nátrium tartalmú sót vettem. Nyílván több kellett volna belőle még a tengeri sóknál is több. Nagyon nem keserítette el a csapatot, mint már említettem elfogyott.
Előzmény: kiss.feri (1227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!