Keresés

Részletes keresés

nobodybuilder Creative Commons License 2000.04.19 0 0 42
Mackó és mindenki, aki már volt a túrán!
Mivel érdemesebb menni, sportcipővel avagy bakanccsal? Mindkettőnek volnának előnyei ...
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.04.17 0 0 41
On voltál:)))) de nem értelek. A lábőrlemény bőrzacskós kiszerelésben teljesen normális dolog! Ezért nem jössz? :-O)) Pont az ilyen tünetek azok, amiért az ember 100 km-nek vág neki és nem mondjuk hatvannak. Az teljesen oké, hogy megfogadtad. Aki nem fogad meg ilyeneket abban a helyzetben, annak ez a táv nyilván rövid :-))))))
De tényleg nincs kedved megint megfogadni, hogy többé már tényleg nem?

Előzmény: vurugya (38)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.04.17 0 0 40
sziasztok:))

khömm, nekem csak az isostar a fix, meg a táblacsokik. Persze a szőlőcukor jobb a csokinál, de nem sikerült még kapnom normális kiszerelésben. Vagy hüjén ízesített tabletta, vagy sima por. Utóbbival dúsítom néha az Isostar-t.
Nemrég olvastam a topiknyitómban meglinkelt szájton egy jó ötletet a kétvékonyzoknis megoldásról, ami elvben véd a vízhólyagtól. kipróbáltam, hát... 20 km-en egy vízhólyagnak egyértelműen sikerült fejlődésnek indulnia (nem volt ideje kibontakozni). Lehet, hogy passzentosabb zoknikkal kellene próbálkoznom?

A szarvasfaggyúról már hallottam, de nem sokat. Hogy néz az ki, hol lehet kapni, és mennyiért? hogy kell használni? és igazi szarvasból van? :))

Sör. Mogyorósbányán - lehet, hogy nem előnyös - szokott lecsúszni kettő. Meg ha nyitva van a csobánkai kemping, akkor az ottani büfében is akár. Elég kötéltánc a dolog, nagyon pozitívan is hathat, meg nagyon ellenkezőleg is. Talán jó társaságban van egy olyan hatása (rám), hogy növeli a lelkesedést, pszichés dopping. Gondolom, ezzel vigyázni kell, hiszen ész nélkül ráizgulva a haladásra esetleg ízületek korai lestrapálását kezdeményezheti az ember. Vagy más szükséges szerkezetekét.

Még Richtofitet szoktam vinni, de volt már, hogy nem kellett. A Ben Gay jobb?

És megfontolandó, hogy mivel a 100 km teljesítéséhez leginkább állhatatos lelkület, önbizalom és egyéb nem-fizikális feltételek kellenek, ezért az lehet a lényeg hogy a felhasznált szerekben legyen erős bizalmunk. Ilyen helyzetben a placebó-hatást nem lehet kihagyni, mert a szerepe óriás. Nem mondom, hogy mindegy, mit kensz magadra/töltesz magadba, de a "hit" nagyon szükséges plusssssz. Fordítva is: amire kicsit is gyanakszol, hogy visszavethet, semmiképpen se csináld/használd. Szerintem.

Ermak Creative Commons License 2000.04.17 0 0 39

Halihó!

Az lenne a kérdésem a T. társasághoz, hogy ki, mivel tuningolja magát a Kinizsin, vagy hasonló túrán (szőlőcukor, Nikoflex, Extasy :-) stb.)?

Eddigi tapasztalataim alapján a szarvasfaggyú biztos, szőlőcukrot is viszek, Ben Gay vagy hasonló bemelegítő krémen még gondolkodom. Magnézum, kalcium és kálium (pezsgő)tablettát is viszek, de csak végszükség esetére. Ja, és Mogyorósbányán egy sör... na jó, lehet, hogy kettő... és ha van, akkor Bányahegyen még egy.

vurugya Creative Commons License 2000.04.14 0 0 38
Csak elmesélem, hogy megfogadtam, hogy 75 kiló fölött nem megyek el megint. Amikor egyszer végigcsináltam, utána a lábfejem csak egy bőrzacskó volt, amiben csont-, hús-, és porcdarabok úszkáltak véres lében.
De most meg még a 90 kilót közelítem inkább...pedig tök jó buli.
Elmondtam, ON voltam?
vurugya
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.04.14 0 0 37
huhh, tényleg... akkor nincs mit tenni, minden héten előtúra.
Előzmény: nobodybuilder (35)
Elnok ur Creative Commons License 2000.04.14 0 0 36
Hali emberek, ha minden igaz iden megint eljutok a turara. Eddig ketszer mentem vegig, tavaly es elotte levo evben sajna ki kellett hagynom nemi buvarkodas miatt,de idenre megint beterveztem. :-)))
nobodybuilder Creative Commons License 2000.04.14 0 0 35
már csak hat hét.
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.04.04 0 1 34
M A I T Ö R T É N E T (2k április 4.)

Szín: Kevély-nyereg, kevéssel a Nagy-Kevély után.
Két fa susog, amennyire a szél engedi. Faragatlanok.

REPEDT FA sóhajt: Na tessék. Jön valaki.
BELÓGÓ FA: Utálom a kirándulókat.
REPEDT FA: Aha. Én is.
BELÓGÓ FA: Bunkók, szemetelnek.
REPEDT FA: Igen. És tudnak jönni meg menni a genyák.
BELÓGÓ FA: Mondjuk az jó, amikor elmennek.
REPEDT FA: Igen, de ez itt most jön.
BELÓGÓ FA: És üvöltöznek mint az állatok.
REPEDT FA: Hülye, az állatok nem üvöltöznek.
BELÓGÓ FA: Ja. De ezek mindig. Szélcsendben is ugyanúgy tudnak ordibálni, mint ilyenkor.
REPEDT FA: Miért adott a jóisten ilyen szarháziaknak saját hangot? A legnagyobb orkánban is túlkiabálnak minket a rohadtak.
BELÓGÓ FA: Persze, hogy hallják egymást.
REPEDT FA: Te nem lehetsz ilyen segg! Ezek a tahók akkor is ordítanak, ha egyedül vannak.
BELÓGÓ FA: Tényleg, emlékszem...
REPEDT FA: Emlékszel a csávóra? Nem nézett sehova, ment előre és csak ugatott.
BELÓGÓ FA: Aha. Majdnem fejbe is kúrtam, de elhajolt.
REPEDT FA: Nem kellett volna észrevegyen:))) Röhög.
BELÓGÓ FA is röhög: A fülét fogta a marhája.
REPEDT FA: A baromállat. Ha már a füle se bírja ménem kussol inkább.
BELÓGÓ FA: Valami fényes volt a kezében.
REPEDT FA: Jóvan, én is tudom. Biztos az a cucc nyikorgott.
BELÓGÓ FA: Nyikorgott? Nem mondod...
REPEDT FA: Hallottam. Még amikor lejjebb járt. Attól kezdett el üvölteni a barom.
BELÓGÓ FA: Nyikorogni te is tudsz.
REPEDT FA: És mégse üvöltesz velem.
BELÓGÓ FA: Pedig nem is jártam faiskolába.
REPEDT FA: Hüje.
PUCROS MACKÓ lendületes léptekkel közeleg.
REPEDT FA: Nézd, ennek is van olyanja.
BELÓGÓ FA: Hol? Ez nem fogja a fülét.
REPEDT FA: Nem ott, ott lenn, oldalt.
BELÓGÓ FA: Tényleg! De ez kussba van.
REPEDT FA: Kussba! Persze, kussba van, most. Ismerem én a kirándulókat. Ez is tud üvölteni, elhiszed?
BELÓGÓ FA: Naná hogy tud.
REPEDT FA: Kúrd fejbe wazz:))
BELÓGÓ FA: Á, elhajol. Tudod, én csak egy fa vagyok!
REPEDT FA: Majd én nyikorgok, attól elkezd üvölteni, elborul az agya és nem lát meg...
BELÓGÓ FA: Fasza gyerek vagy! Nyikorogj, én meg fejbekúrom. Oké?
REPEDT FA: Kyrráj lesz:))
BELÓGÓ FA: Nem késő?
REPEDT FA: Nem! Nyikorog.
PUCROS MACKÓ már teljesen közel van, az oldalához kap: hmmmm már megint nem zártam le a billentyűzetet... Lassítás nélkül szembenéz a Nokia kijelzőjével.
BELÓGÓ FA teljes erőből homlokon veri Pucros Mackót.
PUCROS MACKÓ: aúúúúúúúú... Hát ezt lefejeltem wazzzz...
REPEDT FA: (nagyon röhög): Ez az! Hát ez kurrrrva jó voooolt! Kibaszott jó voltál öreg!Elnyikorogja magát a röhögéstől...
PUCROS MACKÓ (ledöbben): Ilyen nincs. Fanyikorgás volt?!?!?! Elkezd nagyon röhögni.
BELÓGÓ FA is röhög,
röhög az egész erdő, süt a Nap és gyönyörű a panoráma a Kevélyről...:)))

Ermak Creative Commons License 2000.03.30 0 0 33
Újra lehet Kinizsi sört kapni!!!
A Soproni Sörgyár készíti, és nagyon kellemes ízű.

Ki kellene lobbizni a mogyorósbányai kocsmárosnál, hogy legalább aznap árulja :-)
(Nem lehetetlen a dolog, ittam én ott valamelyik Százason Soproni Bástyát.)

Régen mintha más gyártotta volna a Kinizsit, nem?

Előzmény: bojóc (20)
Vikvakk Creative Commons License 2000.03.24 0 0 32
Sziasztok!
A Mátrabércre nem jön valaki Apr 8.-án? Én elmegyek előtte való nap Sirokra (a rajhoz) és kocsmázok egyet meg megnézem a várat. Aztán gyorsan végigmegyek az 56 km-en és jövök vissza Pestre Másfél koncertre. Na?
Vikvakk
Ermak Creative Commons License 2000.03.24 0 0 31
1. Korán indulok, mert szeretek minél nagyobb távot világosban megtenni (mondjuk Bányahegyig).
2. Kaját viszek, csak azt próbálom felmérni, miből mennyit.
3. Mindkét alkalommal 19 óra körüli idővel teljesítettem, azaz az éjféli vonat már Pesten járt. Jó lenne, de nincsenek hiú reményeim. Valamelyik Kinizsi előtt egy Budai 50 megvolt 7 óra alatt, Mogyorósbánya mégis 9 óra.
Előzmény: Pucros Mackó (30)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.03.24 0 0 30
Nem rémlik zsíros kenyér...
Azon gondolkodom, hogy ha valaki 6:45-kor indul és nagyon érdeklődik a kajacipelés helyett szóba jöhető lehetőségekről, akkor ebből mennyire lehet arra következtetni, hogy biztos a 100 km-t végigrohanók közül való?? Éjfél előtti vonattal szoktál utána hazamenni, mondd?:)))
Előzmény: Ermak (29)
Ermak Creative Commons License 2000.03.21 0 0 29

Halihó!

Rég voltam Százason (utoljára '94-ben, és akkor nem is végig), és kérdezném, hogy Bányahegyen csak édességet árulnak-e, vagy mondjuk zsíros kenyeret is?

Ha nem jön közbe semmi, idén 6.45-kor rajtolok...

Előzmény: Pucros Mackó (28)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.03.14 0 0 28
Sziasztok!

nobodybuilder: Mogyorósbányánál van egy ellenőrzőpont, nagyjából félúton van, és az utolsó lehetőség értelmesen kiszállni. Az ellenőrzőpont a kocsma előtti placcon szok lenni, érintéséhez néhány száz métert le kell térni a tulajdonképpeni útvonalról. Egy patak is csordogál előtte... mindezek miatt a legtöbb túrázó számára ez a leghosszabb tervezett pihenő helyszíne is. Én egy órát is el szoktam tökölni ott kajálással, lábszellőztetéssel, -mosással, -kenegetéssel, sőt nekem még a sör is bejön:))

Tehát Mogyorósbánya az ő kocsmájával a legjobb regenerációs lehetőség egész úton. Ötvenegynéhány kilométer után egy óra pihenésből nagyjából megítélhető, mennyire irreverzibilisen strapálta le magát az ember addig.

Mocika: társad lesz ott bőven:))) Nehéz tanácsot adni, mert az emberek különbözőek, máshol van a "szűk keresztmetszet", másképpen vagyunk jól motiválhatóak. Látogass el ide, és nézz körül kicsit. Ami szükséges lehet, azt szerintem onnan mind leszűrheted a magad számára. (No meg, remélem, ebből a topikból is - idővel:)).)

Mocika Creative Commons License 2000.03.14 0 0 27
Sziasztok!

Mint teljesen kezdo, fontolgatom, hogy indulnek a turan, no persze csak a 25-on. Tarsat meg nem talaltam ehhez a vallalkozashoz. Mire kellene felkeszulnom? Egyaltaln milyen elokeszuletekre lenne szukseg? Szoval barmilyen tapasztalat jol jonne. A heten mar nem lesz lehetosegem olvasni az irasokat, ugyhogy lesz idotok megfontolni..:)))) Addig is udvozlet.

nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.14 0 0 26
Engem pedig az villanyoz fel, hogy új tájakat ismerhetek meg. Ezeket a falvakat még nem ismerem, Budapest környékén eddig csak a Pilis* falvak (és a szomszédságuk) ismertek előttem. Azok a túrák nagyon jók voltak.

A kocsmát miért írtad? Túra közben benéznek a megfáradt vándorok néha?

Előzmény: Pucros Mackó (25)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.03.13 0 0 25
Addig is, hogy teljen az idő:

- ősszel örömmel láttam, hogy újra nyitva van Mogyorósbányán a régóta nem üzemelő kocsma. Nagyon felújították, ragyog. És nem drága.

- idei meglepetés, hogy a kiírás szerint a régi útvonalon kell menni megint, azaz Szárligetig megy a túra Mogyorósbánya után. Nem kell bemenni a bajóti Öreg-kő alatti pihenőig, viszont most Tokodra se megy be a túra, hanem bizonyos Horgásztó esik útba a Nagy-Gete és Hegyeskő között - sejtem, merre van -, így aztán megint odafigyelve és térképbe kukkantgatva kell előtúrázni néhány szakaszon.

Nekem nagyon sokat számít, hogy ismerem az utat térkép nélkül is. Mintha a tájékozódás sok energiát emésztene fel. Vagy inkább: lelkesít, ha mindig tudom, éppen mely tájak következnek.

nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 24
május 27.-ig már féllábon is kibírjuk ... :-)))
nobodybuilder Creative Commons License 2000.02.29 0 0 23
felhozom, legyen szem előtt.
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.24 0 0 22
Előzmény: nobodybuilder (21)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.02.24 0 0 21
Mindig így május végén van? Pedig az nem olyan esős időszak ... remélem most megússzuk.
bojóc Creative Commons License 2000.02.24 0 0 20
Szerintem is, a Kinizsi sör az egy teljesen okés dolog volt, sajnálom, hogy megszüntették.

bojóc

Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.24 0 0 19
Néha volt kisebb szemerkélés, de semmi zavaró. Biztos mázlim volt:))) 91,92,93,94,96,98 volt a hat szerencsés év.

Olyasmit hallottam, hogy amióta május utolsó hétvégéjére tették, azóta jó szokott lenni az idő.

Előzmény: igazi hős (18)
igazi hős Creative Commons License 2000.02.24 0 0 18
Gyönyörű tájak: a 6 alkalomból hányszor esett? Én kétszer (na jó: másfélszer) volt K100-on, először végig szakadt az első 48 km-en (aztán buszra szálltam), másodszor csak kicsit, azaz megszáradtam két zuhé között, de a talaj végig vizes volt. Egyébként volt egy cseh/szlovák emberke aki esernyővel! a kezében teljesítette a K100-at.
Előzmény: Pucros Mackó (8)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.02.23 0 0 12
Jogos, viszont, ha nem túl népes a csapat, akkor ezt meg lehet beszélni. Meg egymásra is lehet figyelni. Persze én is jobban szeretem a magányos barangolást, kerékpározást, de egyszer el kell kezdeni ezt is.
Előzmény: Pucros Mackó (11)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.23 0 0 11
Nem vagyok benne biztos, hogy mindig jó csoportban... én legjobban egyedül szeretek menni, úgy jobban tudok figyelni magamra. Időben meg kell érezni azokat a dolgokat, amelyek ha elfajulnak, szűk keresztmetszet lesz belőlük, és akár fel is kell adni miattuk. Izom, ízület, keringés, bőr - sokféle probléma jelenhet meg, és mindet korán kell orvosolni, mert a túra második felében felgyorsulva erősödnek ezek a bajok. Ha az ember nem törődik velük eléggé, mert nem akar lemaradni a többiektől, vagy nem akar túl puhánynak látszani, akkor kénytelen lehet emiatt feladni. Ha pedig az együtt haladó csoport minden tagjának minden nyavalyája miatt megáll az egész társaság, akkor be se érnek időben:))
Tehát szerintem a csoportos haladásnak több a hátránya, mint a haszna. Persze én tudom az utat:))
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (9)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.02.23 0 0 10
Engem akkor átvágtak a palánkon, azt hittem futni kell.
Ha viszont "csak" túra, akkor ott leszek, erre akár fogadhattok is. (Bár úriember nem fogad olyasmire, amiben biztos, ugye ...:-)
Előzmény: Pucros Mackó (8)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.02.23 0 0 9
Én röplabdások egy ideje. Ha addig nem teszem tönkre a derekamat, akkor tutti erősítő. A régi farmerjaim kezdenek szűkülni combban... :-)

Meg addig lesz egy kis Mátra is május elején kerékpárral.

Szerintem aki még nem csinálta az jó, ha csoportosan nyomul, ott több az inspiráció, főleg, ha hölgynemű is van a csapatban... :-))

Pucros Mackó Creative Commons License 2000.02.23 0 0 8
Engem nem rugdostak le:)))

Elszántság kell hozzá, nyilván. Futásról szó nincs, bár az élboly persze szó szerint rohan, attól ér be olyan hamar. Séta az egész, csak hát terepen, meg sok.

Én általában tunya otthonülő puhány vagyok, de amikor közeledik a tavasz, mindig rágerjedek a témára. Lelkesítenek az ismerős gyönyörű tájak, amelyeken az út vezet, és ezzel a pszichikai plusszal bírni szoktam az előtúrákat. Amiktől pedig felerősödöm május végére, úgyhogy jó esélyekkel indulok általában.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!