Keresés

Részletes keresés

seven update sorbi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9050

"-70 mrd dollár azért megteszi a hatását"

 

Amiből ma visszajött 30 mrd...:)

Előzmény: vnuk (9044)
dokeee Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9049

Ja, szerintem is nagyjából ennyi van a sztoriban.

Előzmény: vnuk (9044)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9048

A függés kölcsönös. Bár Németországot igen rosszul érintene egy orosz energiacsap elzárás, de túl élné. Német gazdaság erős, több lábon álló, s nincs egyedül. Amennyiben baj lenne rögtön nem lennének kivilágítva az autópályák a nyugati szomszédainál, tolnák át a delejt. Összefogás és elviselhető energia felhasználás korlátozás bevállalása esetén Ny.-Európát nem érné összeomlásként a dolog. Mondjuk minket igen. Na de az orosz gazdaság koránt sem ennyire erős és stabil, az ország és a költségvetés bevételének nagyon nagy részét az energia export adja. Egyszerűen pénz nélkül maradna Moszkva, aminek meg nem örülnének a népek.

 

Egy szó mint száz a függés kölcsönös, igazán senkinek sem lenne jó izmozni a gázcsapokkal, senki nem jár vele jól.     

Előzmény: balkan_kobra (9004)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9047

Te tényleg nem éreztél soha olyant, hogy innentől NEM AKARSZ megfelelni valakinek/valaminek? (mellesleg szerintem ebben bő 10 év késében vannak)

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (9040)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9046

Putyin közölte, hogy Oroszország nem akar háborúzni az ukrán néppel. "Csak akkor harcolna, ha meg kellene védenie az ukrán lakosságot" - mondta.  

 

Tehát csak akkor harcolna az ukránokkal, ha meg akarná védeni őket. 

Az a baj, hogy az ukránokat egy valakitől kell csak megvédeni, az pedig éppen putyin. 

 

Úgy tűnik eljutott az agyáig, hogy a világ utálja a diktátorokat és ezt kifejezésre is juttatja, szavakban, tettekben. 

 

 

Előzmény: WasLos? (9036)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9045

"de ezért nagyon nagy árat fognak fízetni"

 

Jaj, de mekkorát! Majd azt fogják neki mondani, fúj, te milyen csúnya fiú vagy...:o)

Előzmény: yaouank (9040)
vnuk Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9044

Ez csak blöff... nem fognak ennyi pénzt veszni hagyni a ruszkik. Nem kell ide fegyver ez már most látszik. A pénzpiac egy nap alatt helyre tette putyint és ma már ő is kicsit másképp áll a témához. -70 mrd dollár azért megteszi a hatását.... de putyin sztem így is jól fog kijönni az egészből, csak várnia kell amíg becsődölnek az ukránok, ami szinte biztos. krimben meg majd népszavazással kikiáltják, hogy el akarnak szakadni. háború itt tuti nem lesz.

Előzmény: turulkakas (9016)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9043

Mindig is működött, az a globalizáció túloldala...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (9039)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9042

A jelen állás szerint 1 milliárdot már keresett és a Ukrajna holnaptól már drágább árat fizet a gázért. S ha nem akarnak gáz nélkül maradni a nyugati kölcsönöket, segélyeket áttolják Moszkvába.

 

vazze szankcionálni akartak minket, huuhh és brrr

Előzmény: WasLos? (9036)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9041

Gondolom már a webkamerákat is visszakapcsolták, igy tiszta a helyzet.

Előzmény: yaouank (9026)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9040

Putyin lehet, hogy területeket szerez meg, akár Ukrajnát is kettészakíthatja (szerintem ez lesz a végkifejlet), de ezért nagyon nagy árat fognak fízetni.

A hitelesség, megbízhatóság az sok-sok milliárd eurót, meg dollárt ér a piacon.

Elveszteni könnyű, visszaszerezni nagyon nehéz lesz az oroszoknak.

Míg Putyin marad a főnök biztosan nem, ez az ügy már örökre ráégett.

 

ya

Előzmény: Antisystem (9030)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9038

Kettőnk közlése nem ellentétes... JOGCÍM-ről beszéltem.:)

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Cs_ (9035)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9037

Hazudozik, ködösít a nyomorult. Már igyekszik menekülni.

Hahahaha...

 

(segítek: miniszteri szintű egyeztetések folynak bizonyos konkrét kérdésekről... mert tárgyalni KELL)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (9033)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9036

Felnyomja a gáz árát, a Krím félszigetet de facto függetlenné teszi, az USA kifizeti a Gaspromnak Ukrajna adósságát. Szerinted hova menekül?

Előzmény: Törölt nick (9033)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9035

"Egyszerűbb: kell a jogcím amerikai katonaság Európában állomásoztatására..."

 

Azért olyan hú de nagy ellenállás nincs az amerikai haderő Európában állomásozása miatt, különösképp nem firtatja senki, hogy jogcímet kéne találniuk.

 

Egyébiránt az USA évek óta tartó katonai költségvetésének nyirbálását*, ami kapcsán elég drasztikus elképzelések láttak napvilágot a közeljövőt illetőleg, hogyan illeszted a képbe?  

 

*tavaly olyat csináltak, hogy elkezdték korlátozni a kiképzésre fordítható repülési időket, nem lehetett menni légibemutatót tartani, meg az A-10-eseket is kivonták Európából. stb stb. 

Előzmény: Antisystem (8978)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9034

Jól fordít az Index

Előzmény: WasLos? (9032)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9033

Putyin kihangsulyozta, hogy a kievi kormany illegitim, nem ismeri el Moszkva, igy nincs is kivel targyalni. A most hatalmon levö kievi kormanyt 'bandanak' nevezte. 

 

Akkor most éppen kivel tárgyal? 

Hazudozik, ködösít a nyomorult. Már igyekszik menekülni. 

Előzmény: Törölt nick (9029)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9032

Putin observed that Yanukovych had no power — and he said he had earlier told him he had no prospects for reelection. But the Russian leader said Yanukovych remains Ukraine’s legal president, calling the current government in Kiev illegal and the parliament only partly legitimate.

http://www.washingtonpost.com/world/putin-reserves-the-right-to-use-force-in-ukraine/2014/03/04/92d4ca70-a389-11e3-a5fa-55f0c77bf39c_story.html

Előzmény: Törölt nick (9029)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9031

Na végre azért kezd a magyar kormány is ébredezni, hogy már nemzetközileg is kezdett nagyon ciki lenni a sunyítása

 

ya

Előzmény: turulkakas (9016)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9030

"Én is így látom egyelőre, mások meg mesteri orosz győzelemnek :)" - szó sincs győzelemről, a csata folyamatában tartunk...

Hogy ki fogja nyerni, az odébb van, Putyinnak sikerült a meglepetés erejével indítani, ez mellette szól... a túloldal mostanra kezd magához térni a kezdeti hüledezésből és zavarodott rohangászásból... és ötletel ezerrel... de stratégiája még nincs.

 

ÜdV

Előzmény: Biga Cubensis (9021)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9029

A múlt héten alakult új ukrán kormányt Putyin elfogadja, és elmondása szerint már tárgyalásba is kezdtek.

 

 

Ezt felreerthettek a magyar ujsagirok. Ez nem igy van. En az N24 csatornan neztem a sajtotajekaztatot. Az ottani forditasban Putyin kihangsulyozta, hogy a kievi kormany illegitim, nem ismeri el Moszkva, igy nincs is kivel targyalni. A most hatalmon levö kievi kormanyt 'bandanak' nevezte.

Előzmény: WasLos? (9019)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9028

Az ukrán parlament beleegyezett, hogy tárgyalásokat kezdjen a Krím félsziget autonómiájának kiterjesztéséről. A kijevi parlament találkozott a krími parlament képviselőivel, és megbeszélték, hogy felállítanak egy munkacsoportot, amely előkészíti a Krím alkotmányának megváltoztatását. A krími autonómia megnövelésének előfeltétele, hogy a félsziget Ukrajna része marad.

Előzmény: yaouank (9026)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9027

Ha ez igaz, akkor még semmi sincs lejátszva:

 

A kárpátaljai PSZ azzal a kéréssel fordult hétfőn a kárpátaljai területi hadkiegészítő parancsnoksághoz, hogy engedélyezze számára önkéntesek harci kiképzését az Ungvárhoz közeli Diós (Orehovica) katonai lőterén. Az északnyugat-ukrajnai Volinban a helyi PSZ már elkezdte a katonai szolgálatra jelentkezett önkéntesek katonai és harci kiképzését. A képzés első turnusában résztvevő 200 önkéntes a lőgyakorlatokat is elkezdte – jelentette kedden a zik.ualembergi hírportál.

Előzmény: balkan_kobra (9025)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9026

"A Krímbe bevonuló katonákkal kapcsolatos oldalazás (nem tudja kik lehetnek a szóban forgó katonák, ilyen ruhákat bármelyik military boltban lehet kapni...) nagyon méltatlan ezen a szinten."

Ezen röhög mindenki és egymás után közlik a orosz katonai rendszámú járművek fotóit.

Mit képzel ez a macsó vadbarom, hogy így pofájába hazudik a világnak ?

Tényleg nem a mai világban él.

Még mindig azt hiszi, hogy az Internet korában el lehet hitetni a világgal, hogy az az igazság amit a PRAVDA megír.

 

ya

Előzmény: Jerofejev (9010)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9025

Merkel dumált a fejével.

Előzmény: Jerofejev (9010)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9024

Szerintem a Krím-félsziget elfoglalására készült terv 1991 körül már elkészült. 

 

A leporlása és aktualizálása a  mai helyzetekre tavaly történt meg. Ekkor több verziót dolgoztak ki.

 

Putyin most adott engedélyt erre.

Előzmény: Platon (9022)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9023

Azt hiszem az oroszok Krímben tartósan berendezkednek.

 

 

Az ukránok meg kalapozhatnak a lovéért. 

Előzmény: Antisystem (9020)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9022

Mert te abból indulsz ki hogy ad hoc folyamat megy.

 

Ad hoc nem küldenek be csapatokat. 

 

Eddig minden a tervek szerint megy, senki nem mert keménykedni, és megvan a tárgyalási alap Putyinnak.

Előzmény: Biga Cubensis (9021)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9021

Én is így látom egyelőre, mások meg mesteri orosz győzelemnek :)

Ha viszont krími területek csatlakoznak Oroszországhoz népszavazással, vagy "független" oroszbarát állam alakul, akkor talán megérte, de még úgy sem biztos, hosszútávon.

Pláne, hogy ahogy az öreg Janukovics is megmondta, az ellenzék csak szájal a flotta- és kikötőegyezményről, hogy felmondja, valójában nem fogja megtenni.

Csak hát Putyin szeret magas lóról tárgyalni, úgy tűnik, ez most visszaütött.

Szerintem új elnök és kormány ide vagy oda, az olcsóbb gázért simán maradt volna a krími bázis és bizonyos autonómia.

De ezután elég nehéz lesz visszatérni a normál hangvételű tárgyalásokhoz.

Előzmény: Jerofejev (9010)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9020

Nekem úgy tűnik, hogy Putyin berezelt az USA szankcióktól.

Nekem meg úgy tűnik, hogy követi a saját stratégiáját.... előre tudható volt, hogy az erő megmutatását tárgyalási szakasz fogja követni... egyik fél sem III. VH-t akar...

 

ÜdV

Előzmény: Jerofejev (9010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!