Keresés

Részletes keresés

Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21322

Azért az időjárásról (szárazság) se feledkezzünk el!

Előzmény: sunstr. (21321)
sunstr. Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21321

Nem ugyanaz!
Az Ukrán népirtás:
-Nem rendelkezett önálló államisággal
-Embertelen beszolgáltatási politika(élelmiszer elkobzása)
-Vagyonkobzás
A fentiek kimerítik az 1948-ban elfogadott ENSZ konvenciót miszerint ez népirtás és bűn!

A gazdasági embargó önmagában nem kellene éhínséget okozzon, csakhogy ugye fontosabb volt az iraki vezetésnek elsődlegesen más mint például az élelmiszerellátás.
Ennyi erővel akkor Észak-Korea éhínségéért is meg egészségügyi problémáiért is a nyugat a felelős?

Előzmény: Antisystem (21314)
loding Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21320

:-)

... nem teljesen a "magyar társadalom"-ra gondoltam... vannak ennél sokkkkal nagyobb problémák akár csak ha az Eu-t nézed, vagy méginkább az USA-t.

Egyébként tényleg komoly előrelépés lenne, ha a törzsi társadalom és tudat, valamint a középkor szintjén megrekedt tudatú polgárok jogosultak lepattannának a magyarozásról és rendet tennének a saját portájukon, ezt a hülyeséget ugyanis nem itt eszelték ki.Tehát a gyarmati nézetekkel szocializáltakat, meg ókori vallási othodoxokat a nézeteikkel itt ne próbálj a magyar lakosság értelmi szintje fölé helyezni.

Úgy esett a dolog, hogy nekem spec nem kell bemutatni.

 

... és mindenek előtt azonnal bocsánatot kérnének az elmúlt évtizedekben művelt gazdasági és egyéb károkért, a közvetett népirtásért valamint a társadalom szétrombolásáért.

 

 

Előzmény: sunstr. (21318)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21319

Jol emlexem, hogy az a Nemet "szallito" ceg is most mar orosz?

 

Ami az Ukran gazarat illeti.

Minden kerdes Timosenko volt miniszterelnoknohoz, o irta ala 2009-ben a most mukodo gazmegallapodast.

Ezert a megallapodasert kapot 7 evet, mert az elozo allam a megallapodasban buntenyt talalt.

A mostani bohocallam a napokban rehabilitalta Timosenkot, beismerve ezzel - hogy az a megallapodas a mai viszonylatban torvenyes.

A mai ar a bohocok szerint torvenyes - jogilag. Szajkarate szinten ezutan dumalhatnak amit akarnak.

Az jo kerdes, miert futott fel durvan az ar? Egyszer sugok errol is. Timosenko akkori rogeszmeje volt, hogy O.O. a minden evben esedekez gaztargyalasokat (akkor ugy volt) politikai zsarolasra hasznalja. Ezert kitalatak egy ojan megallapodast - ahol piaci arakon sok jo evre elore megszabtak az art Ukrajnanak. De ehhez az arhoz jottek kulonbozo szorzok (azok is mind benne vannak a megallapodasban).

 

Mivel Janukovics szepen ertette, hogy ez a megallapodas - Ukrajna halala (epepn ezert a Timosenko ugy nem ojan egyszeru), a most mar hires Harkovi megallapodasban alairta a Szevasztopoli kikoto berletet, cserebe kapot egy szep engedmenyt kb. $100. Emlekeztetem a tisztelt kozonseget, hogy ez a megallapodas csak a regi lejarta utan lepett volna eletbe (nem emlexem 14 vagy 15).

Oroszorszag egyoldalu pozitiv lepeskent ezt az engedmenyt az alairas pillanatjatol fojositotta.

Meg egy szazas (a szamaim nem pontosak, akit erdekel nezzen utana) a piaci arbol engedett abban az esetben, ha a partner idoben fizeti a szamlait. Ez mar reg nem all fen, de megint O.O sokaig turte az egyezmeny nem betartasat az Ukran szoritott hejzet fenyeben.

 

Most szeretnem tudni, mijen nagy es vilagos okbol nem kene a Timosenko kabinet altal kitalalt egyezmenyhez tartani magunkat es tovabb sponzoralni a Kijevi bohockormanyt, akik annyira eroltetik az oroszutalatot hogy lesz eszuk nemsokara hadat uzenni. Minden esetre a sajat nep reszenek, akit terroristanak, szeperetistanak es banditanak lebejegeztek - mar hadat uzentek.

 

Tegnap sok anyagot neztem azokbol a regiokbol, ahol az egyszeru heji lakosok kimentek az utcakra. Ha ezek terroristak, szeperetistak es banditak, hat kerem szepen en egy operaenekes vagy vezeto balerin vagyok :)). Ijeb durva, arcatlan kettos merce talan nagyon reg nem volt. Es a kommunikaciok robbanas szeru fejlodesekor, amikor a hirek masodpercek alatt megkerulik a bojgot kiderult - hogy ijen hejzetben ez semmit se er. Mert a kommunikacioban generalt hirek keringenek es ez gyakorlatilag meg egy haditer lett. 

Tehat ettol az amulat lehetosegtol az emberiseg sajnos semmi jobbat nem kapott.

Előzmény: Antisystem (21292)
sunstr. Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21318

A magyar társadalomnak fejlődnie kell még ez nem vitás. De ne keverd össze a nyugattal ebben a tekintetben, mert nem tartunk még ott.
Ezt a sajátos magyar helyzetet köszönd azoknak akik a lelkük mélyén legvidámabb barakoznak.

Előzmény: loding (21313)
loding Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21317

All bright ? :-))

Kosovo ( Rigó mező :-DDD  )

 

 

  :-D

sunstr. Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21316

"

Nem kellene legalább minimális szintű ismereteket szerezni egy témáról mielőtt nekilátsz vitatkozni?"

 

Ha kicsivel több könyvet olvastál volna mint amennyit, akkor nem csupán a hírekből tudnál valamiféle ferdített konzekvenciát levonni és nem rendre ugyanazt a milliószor ugyanazt a mondatot leírni és utánozni mint jó néhányan.

 

 

Előzmény: Törölt nick (21310)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21315

Nem kamu volt, hanem casus belli...

 

ÜdV

Előzmény: sunstr. (21312)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21314

1996. május 12. Lesley Stahl CBS-en sugárzott ,,60 Minutes" című tévéműsorában nyilvános vita zajlik arról, hogy vajon ,,megérte-e" félmillió iraki gyereket elpusztítani az amerikai gazdasági embargó által, mire a vitában résztvevő Madeleine Albright amerikai ex-külügyminiszter kijelenti: ,,Azt gondoljuk, hogy megérte" (We think the price is worth it). 

 

Ez pont ugyanolyan népirtás, sőt...

 

ÜdV

Előzmény: sunstr. (21311)
loding Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21313

az a gáz ezzel a szavazós játékkal, hogy

-nem ismered a pártok finanszírozását

-eleve pártokra - tehát politikai nézetekre kell szavazz,

-a személyes felelősség helyett,

-ebből következően nem számon kérhető,

-egyik pártból ül át a másikba, ezt a 25 év alatt láthattad bőven nem részletezem,

-sőt bármikor átalakul, újabb pártot gyárt, dacára, hogy ideológiát hirdet és arra szavaztat,

-konkrétan gyakorlatilag semmilyen információd nincs arról, hogy milyen gazdasági lépések következnek

-valójában egyáltalán képviseli e az érdekeidet

-sőt egyáltalán van olyan amelyik képviseli az érdekeidet

-gyakorlatilag bármilyen elmeállapotú szavazásra jogosult szavazhat :-)

... és szavaz is :-DDD

és a többi

 

:-D 

 

Előzmény: sunstr. (21308)
sunstr. Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21312

Most akkor egyetértés van ebben a kérdésben.:-)
Kamu az orosz kisebbség kérdése! Spontán taktikai akció volt.

Előzmény: Antisystem (21309)
sunstr. Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21311

" nem tudok róla pl. hogy az USA bocsánatot kért volna Iraktól a Albrightért, a blokád okozta népirtásért, a bushita terrortámadásért - mindeközben."

Hogy gondolod, hogy a gazdasági szankciókat összekevered az Ukrán népírtással. Totál nem összehasonlítható. Gondolkozzál már!

Előzmény: Antisystem (21307)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21310

Nem kellene legalább minimális szintű ismereteket szerezni egy témáról mielőtt nekilátsz vitatkozni?

 

Mármint pl. hogy miért is indítottak hajtóvadászatot az előző ukrán miniszterelnök ellen (és ami érdekes, kik is csinálták)

Előzmény: sunstr. (21308)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21309

Valójában az a helyzet, hogy Putyin Janukoviccsal bázist kezdett el építeni a Krímen.

 

Zavar van az univerzumban - Oroszország Fekete-tengeri támaszpontja mindig is ott volt... "Oroszország évszázados vágya volt, hogy „meleg vizű tengerre jusson ki”. Ez a 18. században sikerült is, amikor Patyomkin herceg 1783. május 13-án Szevasztopolban megalapította az első orosz hadikikötőt, majd az évek folyamán szinte az egész Krím-félsziget az orosz fekete-tengeri flotta állandó állomáshelye lett."

 

ÜdV

Előzmény: sunstr. (21308)
sunstr. Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21308

"A nyugati demokráciák csak álmodozni tudnak az "igazi" népszavazásról....."

Rémálmaikban esetleg:P
Ez csak egy előnyös lap volt a kezükben hogy tudták mi lesz az eredmény.
Valójában az a helyzet, hogy Putyin Janukoviccsal bázist kezdett el építeni a Krímen. Persze valójában ez a ruszkiknak volt előnyös. Janukovics elkergetése után valahogy meg kellett kaparintani az orosz nézőpontból stratégiailag fontos kikötőket. Janukovics előnyösebbnek látta Ukrán vezetőként az orosz együttműködést mint a nép akaratát az eu társulással. Ezért titulálják jogosan árulónak.

 

Előzmény: heiler (21302)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21307

Nézd, szerintem a Nyugatot pont azért kell megfékezni, kerül, amibe kerül, mert az a téves eszméje hogy az ő mércéje "A" mérce, az ő értékrendje "AZ" értékrend, az ő gondolkodása "A" gondolkodás. 

És ráadásul teszi mindezt végtelenül cinikusan... nem tudok róla pl. hogy az USA bocsánatot kért volna Iraktól a Albrightért, a blokád okozta népirtásért, a bushita terrortámadásért - mindeközben.

 

ÜdV

 

Előzmény: sunstr. (21304)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21306

Szerintem a te nézőpontoddal ellentétes hozzászólók sincsenek mindennel megelégedve, és jómagam sem. De azért az a szélsőséges nézet miszerint a ruszkik meg a kínaiak holmi féknek vizionálni a nyugati világgal szemben az minden józan ésszerűséget kizár. A két világ között az a különbség, hogy az egyik lehetőséget ad alternatívákra, a másik nem.Nagy előrelépés volt az emberiségnek az akármilyen egyszemély központú hatalmon való túllépés, az nem szolgálja az emberiséget.

 

 

Ismét összekevered egy állam belső berendezkedését annak külső viselkedésével.

 

Egy demokratikus állam simán tud pl. tömegirtani.Mi akadályozza meg?Nem szavazópolgárokra dobja az atomot.

 

Vagyis a nemzetközi hatalmi egyensúlyi rendszert (demokráciát) az termeti meg, ha több nagyjából egyenrangú fél van a terepen.

 

Előzmény: sunstr. (21304)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21305

De, második körben világpiaci ár fölé.

 

ÜdV

Előzmény: 4perC (21303)
sunstr. Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21304

"És mint tegnap mondtam, nekem elvi síkon semmi kifogásom egy SZU ver 2.0 ellen, egy Kína-Orosz-USA tripoláris hegemónia biztosan nagyságrendekkel jobb egy akármilyen unipoláris Pax akármi-nél... ugyanis kölcsönösen féken tartják egymást, egyik sem lesz képes a saját értékrendje erőszakos exportjára..."

Szerintem a te nézőpontoddal ellentétes hozzászólók sincsenek mindennel megelégedve, és jómagam sem. De azért az a szélsőséges nézet miszerint a ruszkik meg a kínaiak holmi féknek vizionálni a nyugati világgal szemben az minden józan ésszerűséget kizár. A két világ között az a különbség, hogy az egyik lehetőséget ad alternatívákra, a másik nem.Nagy előrelépés volt az emberiségnek az akármilyen egyszemély központú hatalmon való túllépés, az nem szolgálja az emberiséget.
Másrészről az oroszok ha annyira felvilágosultak lennének, akkor például bocsánatot kellett volna kérni az Ukrán néptől nem csak a Szovjet elnyomás miatt, hanem a 32-33-as szőrnyű népírtás miatt is. De még úgylátszik várat magára hogy valamit is fejlődjön értelmileg oroszország. Ne hogy azt hidd hogy hasraesik a világ a G8 nélkül.

"Nem a SZU-tól kell félni manapság, hanem attól, ahogy a Nyugat hétről hétre számolja fel a saját állítólagos értékeit és pillanatszerűen egy olyan 1984-ben találjuk magunkat, amihez képest a Kádár kor maga a szabadság volt a békés, öreges, nyögvenyelő III/3 bohóckodásával... ettől pl:...."

Nem kell félni ilyen hülyeségektől, ez már csak hisztérikus belemagyarázás. Mint mondottam vannak lehetőségek változtatásra, de a kerítésen túl nincs.

Előzmény: Antisystem (21300)
4perC Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21303

Erre kitalálták, hogy jól felverik a gázárat Ukrajnának, magasan a világpiaci fölé, hogy ne érje meg nekik Oroszországtól vásárolni.

 

 

 

Nekem valamiért úgy rémlik, hogy nem a világpiaci ár fölé nyomták a gázárat Ukrajnának, hanem eddig vehettek jóval a világpiaci alatt, és most megszüntették a kedvezményt.

 

Kérnék egy megerősítést, vagy cáfolatot. Köszi

 

(És persze rengeteg megértést:)

Előzmény: Antisystem (21292)
heiler Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21302

"kényszerből happolták el"

 

Az, hogy tudatosan mit akartak  (már rég óta) az egyszerű  krimiek, kiemelkedő többségben,  nem érzékelhető a tömör véleményedben.....

 

A nyugati demokráciák csak álmodozni tudnak az "igazi" népszavazásról.....

Előzmény: Törölt nick (21297)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21300

Tudod, a személyeskedés mindig akkor jön, amikor elfogy az érv:)))

És mint tegnap mondtam, nekem elvi síkon semmi kifogásom egy SZU ver 2.0 ellen, egy Kína-Orosz-USA tripoláris hegemónia biztosan nagyságrendekkel jobb egy akármilyen unipoláris Pax akármi-nél... ugyanis kölcsönösen féken tartják egymást, egyik sem lesz képes a saját értékrendje erőszakos exportjára...

 

Nem a SZU-tól kell félni manapság, hanem attól, ahogy a Nyugat hétről hétre számolja fel a saját állítólagos értékeit és pillanatszerűen egy olyan 1984-ben találjuk magunkat, amihez képest a Kádár kor maga a szabadság volt a békés, öreges, nyögvenyelő III/3 bohóckodásával... ettől pl:

http://index.hu/tech/2014/04/15/elobb-utobb_mindenki_spicli_lesz/

meg ettől pl:

http://index.hu/kulfold/2014/04/14/tomeges_dns-vizsgalat_egy_francia_gimnaziumban_egy_megeroszakolast_kovetoen/

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (21299)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21298

a Krímet is csak kényszerből happolták el mi? 

 

Tkp igen, a Majdan-puccs után ugyanis fennállt a veszélye, hogy a NATO ráteszi a mancsát előbb vagy utóbb, lépéskényszer keletkezett orosz részről. De ez akkora államtitok ám.... 

 

"Ukrajnához és Oroszországhoz szólok: ha nem fogunk össze, mindannyian elveszíthetjük a Krímet – jelentette ki Ukrajna NATO-csatlakozási terveiről szólva. Nem a NATO ellen vagyunk, csak az ellen, hogy a saját kertünk alatt igazgassanak. El nem tudom képzelni, hogy mi vendégségbe menjünk a NATO katonáihoz a Krímbe. Nagyszerű gyerekek vannak a NATO-ban, de inkább ők jöjjenek hozzánk vendégségbe a Krímbe, és ne mi. Ha nem döntöttek volna vasárnap a krímiek úgy, ahogy döntöttek, akkor hamarosan NATO-erők jelentek volna meg a Krímben. Köszönet a döntésért a krímieknek.” - mondta Putyin az orosz parlamentben.

 

Szóval igen, ha nincs a Majdan-puccs, és a Nyugat  végre letett volna arról a gerinctelen neokon-förmedvény tervről, hogy Oroszországot NATO-ba gründolt ex-szovjet tagállamok gyűrűjébe kerítse, akkor a Krím még ukrán 99%, hogy ukrán lenne... ez van, lehet ellene berzenkedni... 

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (21297)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21296

Miért, mit gondoltál, ki áll mögötte? Csak tiszta véletlen ám a CEU receptúra és PR.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (21295)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21294

kellett megcsinálni a Nyugatnak a Majdan-puccsot....

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (21293)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21292

A szovjetezést nem minősítem, nézzük a gazdasági tényeket.

1, Most az van, hogy Ukrajna olyan 2,2 milliárd USD gázszámlával lóg Oroszországnak, plusz Oroszország tehetetlen, mert nem tudja Ukrajnát, a rossz adóst úgy kikapcsolni a gázellátásból, hogy Európa ne maradjon orosz gáz nélkül. Tehát kénytelen egyre nagyobb mértékben hitelezni az orosz érdekeket gáncsoló Majdan-klikknek.

Erre kitalálták, hogy jól felverik a gázárat Ukrajnának, magasan a világpiaci fölé, hogy ne érje meg nekik Oroszországtól vásárolni. Néhány EU tagállam megette a cumit, és első felindultságában a Miller gázatyaúristen le is nyilatkozta, hogy az európai országok _miután kifizették_ azt csinálnak a gázzal amit akarnak, majd rájöhettek, hogy így nagyon kilóg a lóláb, és bemutattak másnap kis kincstári álhőbörgést. Így viszont kialakult az a helyzet, hogy:

2, Oroszország leszállítja az EU+ukrán gázt az EU-nak, azok fizetnek, és továbbadják a gázt a rossz adós Ukrajnának, akik ezentúl majd nekik lógnak. Ha meg lopkodják a gázt - mint tették már párszor - azt a továbbiakban az EU-tól teszik, hisz nekik szánt gáz már nincs a csőben, tehát az EU fizet, és legfeljebb annyival kevesebbet ad át Ukrajnának... szép lesz az élet a Gazprom táján... persze 2 hetente kell kicsit álhőbörögni, hogy az EU lakosságának minél később legyen nyilvánvaló, hogy a saját gazdijaik tkp. velük fizettetik meg az ukrán gázt.... szerintem ezt a Merkel külön kérte:)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (21290)
a négus Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21291

 

Muris dolog a túl értékelt posztszovjet gazdaság erejéről firkázni. Még nagyon messze van az, az annyira utált usákokétól. A technológiai fejlettségük pedig köszönő viszonyban sincsenek egymással.Nem, nem...nem a szovjetek előnyére.

 

De mi köze van az USA-nak ehhez a konfliktushoz ?

Ki osztott nekik itt lapot ?  

Ezzel a rendkívül komlpex helyzettel még komoly elnökök (és stábjaik) se biztos, hogy meg tudnának birkózni, nemhogy egy félnótás Obama.....hiszen elődei már idáig is többször basztak rá az igazi külpolitikai válságokra, mint ahányszor jól jöttek ki belőle....pedig még az ő csapatuk is jóval színvonalasabb volt a jelenleginél....

 

Vagy van itt egy baromi gyenge pontja az USA-nak : a magát EU-nak csúfoló bohócbanda, akik odáig jutottak a megújuló energetika iránti kampányukban, h totál ki vannak szolgáltatva az orosz szénhidrogéneknek ?

 

Szal ki diktál itt kinek ? Ugyan ki lenne képes a világon megakadályozni Ukrajna oroszok lakta részének csatlakozását az anyaországhoz ?

 

Kereskedelmi embargóval ?

Hagyományos fegyverzettel ?

Nukleárissal ?

 

Hát meghalgattam volna Putyinnak nem is Obamával, de sokkal inkább Merkellel lzejlott telefenbeszélgetését......

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21290

A KGB-és biztosan örül neki, hogy ismét divatba jött a szovjet Magyarországon. A gazdaság törvényszerűségeinek számára azonban ezek a dolgok érdektelenek.

Előzmény: Antisystem (21289)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21289

A németek máris cumit nyújtottak a KGB főnöknek, és olcsóbban szállítják a gázt Ukrajnának.  Ha ez bejön nekik, auf wiedersehen szovjet gázmonopólium. 

Hahaha... Európa kénytelen-kelletlen megkajálta Putyinék cumiját...  és fizet Ukrajna helyett, méghozzá előre... ügyes, nagyon ügyes....:))))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (21287)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.16 0 0 21288

SBU charges Russian bank with financing terrorism in Ukraine

 

Ja, ezt ismerjük hazai példából is:

emlékeztetőül: http://index.hu/belfold/terror0415/

http://ujszo.com/cimkek/kulfold/2004/04/14/megsem-terveztek-merenyletet-kacav-ellen-budapesten

 

Mert ugye muszáj volt valamit villantani, amikor az azóta munkatársnője megerőszakolásáért és több női beosztottjának szexuális zaklatásáért  hétéves börtönbüntetését töltő Kacav még miniszterelnökként Budapesten járt...

 

Ennyit a terrorizmus támogatásáról....

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (21285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!