Keresés

Részletes keresés

megyerizs Creative Commons License 2009.06.26 0 0 545
Sziasztok!

Nem is csodálom, bármikor jövök-megyek az ajtó nincs bezárva.
Ráadásul többször tapasztaltam, hogy hiába behúzom magam után az ajtót nem kattan, nem záródik be.
Olyankor fogom a kulcsomat és rázárom. Ezért utólag is elnézést, de védem a tulajdonunkat!Nem kicseszésből.
Ha lehet mindenki vigyen magával mindig kulcsot.

Szerintem elgondolkodhatnánk azon a 104000Ft-os záron!

Üdv,
megyerizs
Előzmény: oribsoka (544)
oribsoka Creative Commons License 2009.06.25 0 0 544

Sziasztok!

 

Tapasztalt-e már valaki a házban idegenkezűséget? Pl be akartak törni hozzá, ajtófeszegetés...

 

Nálunk a táralónál próbálkoztak, nem mintha bármi érték lenne bent.

 

Üdv.

 

Oribsoka

Előzmény: Roan1 (543)
Roan1 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 543

Szia!

 

Köszi, közben úgy döntöttem, hogy a használati utasítás ezen része nettó hülyeség, így simán felfúrtam a plafonba. Remélem, mindenkinél van még áram;)

 

Igen, azt én is láttam, hogy az összes lámpabúra szétolvadt az udvaron, ami igencsak dícséretes egy ilyen frissen épült házban... Az már csak részletkérdés, hogy a bejárattól az udvari ajtó felé vezető lépcsőn sem működik a világítás (pedig ez belső).

 

Ha ma el tudok menni a fogadóórára, akkor megemlítem a közös képviselőnek.

 

üdv

 

R

Előzmény: megyerizs (541)
Képvisel Creative Commons License 2009.06.16 0 0 542
Kedves Tulajdonosok!
A takarító hölgy talált egy Audi kulcs csomót távirányítóval!
irodámba beadta. Átvehető!
megyerizs Creative Commons License 2009.06.13 0 0 541
Szia,
Mi fúrtunk a mennyezetbe, bár ezt a pontot nem vettük észre a használati utasításba.
De azt a nagyokosok nem vették észre, hogy mindenhova 60W-os izzókat tettek és égnek szét a foglalatok, meg az udvaron a lámpabúra.
Előzmény: Roan1 (539)
B703 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 540

Sziasztok!

 

Aki külső banktól vesz fel hitelt, nektek is nehezen akarnak utalni?

Mert nálam a Volksbank úgy adta ki a nyilatkozatát, hogy akkor veszi le a jelzáloghitelt a lakásomról, ha a teljes vételár ki van egyenlítve, az elején fizett 150.000 Ft ügyvédi dj, ami szintén a vételár része nem egyértelműen beazonosítható, mivel az ügyvéd úgy utalta tovább a letéti számlára közlemény nélkül, hogy több 150.000 Ft-ot összevont, és kb 2 millió Ft került továbbutalásra egy összegben. Ezért a jogászok nem engedik utalni a hitelt, mert félnek, h a Volksbank nem veszi le a jelzálogot a hitel folyósítása után.

 

Ez másnál is felmerült problémaként?

 

Köszi!

Roan1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 539

Sziasztok!

 

Valaki már szerelt fel mennyezetre lámpát vagy csillárt? Mert a lakás használati utasításában az áll, hogy a mennyezetbe fúrni tilos. Anélkül viszont elég nehéz...

 

köszi

 

R

Képvisel Creative Commons License 2009.06.10 0 0 538
Kedves Mindenki!
Már kint van a lista! kérek mindenkit a vízóra állásaikat kiírni szíveskedjen. A hideg vízóra kék szinű a meleg vízóra piros. segítségüket köszönöm!
Pócsi Sándor
Előzmény: megyerizs (537)
megyerizs Creative Commons License 2009.06.08 0 0 537
Sziasztok!

Ma beszéltem a közös képviselővel és megkért, hogy jelezzem a lakóknak, hogy a vízórájukat olvassák le.
A faliújságon lesz egy lista, amibe a saját név mellé bele kellene írni az óraállást.

Előre is köszi,
megyerizs
megyerizs Creative Commons License 2009.06.07 0 0 536
Sziasztok!

Megkérünk minden kedves lakót, hogy ha elhagyják otthonaikat KULCSOT vigyenek magukkal, mert a lenti ajtót, ha bezárják , akkor kóddal nem fogják tudni kinyitni.:))))

Valamint a kartondobozokat a háztól 50m-re található konténerbe vagy mellé tegyétek le légyszíves,mert azt csak onnan viszi el a kukásautó.

A belső udvaron lévő lámpákból utólagos engedélyetekkel kicsavartam az izzókat (csak az úton lévőkhöz nem nyúltam), mert valamelyik okostojás a ráírt 40W-ot izzó helyett 60W-ossal szerelte, így szétégett az összes műanyagbúra és a kisfiam azt morzsolgatta:(

Erről majd jó lenne egy lakógyűlést tartani, mert a folyosókon is 60W-os izzók vannak és persze már a 6-ból csak 5 ég a többi foglalatja vagy szétégett vagy kiégtek.

Köszi
megyerizs
A402
Előzmény: A505 (502)
Roan1 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 535

Sziasztok!

 

Nálam annyi fejlemény van, hogy átvettem a lakást, anélkül, hogy kifizettem volna a kötbért... Tehát vagy nagyon nincsenek képben a befizetésekkel, vagy csak ijesztgetni próbálnak. Amúgy március 31-től számolnak kötbért, mondván, a szerződésben eddig vállalták az átadást - ami nem igaz, nekem 2008. december 31. szerepel.

 

Most a cégünk ügyvédjével írattam egy levelet, melyben felszólítjuk őket a kötbér tartozásuk kifizetésére. A levelet még nem küldtem el, de majd kíváncsi leszek a reakcióra:) Az előző kettőre (amit én írtam, nem ügyvéd) semmi válasz nem jött, remlem, most másképp lesz.

 

üdv

 

Előzmény: Zsozsi81 (534)
Zsozsi81 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 534
szia

mi is kaptunk szép kötbérfizetéses levelet
fordultál végül ügyvédhez? meg tudod adni az elérhetőségét?

novemberben beadtuk a hitelkérelmet, a projektfinanszírozóhoz, mindenben megfeleltünk, rajtunk egy nap nem múlott, nem érezzük jogosnak, hogy most mi fizessünk kötbért azért,mert a beruházó nem tudta beszerezni időben a különböző papírokat, ami a saját bankjuknak kellett

Zsolt
Előzmény: Roan1 (531)
B703 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 533
Mitől számítják a késedelmi kamatot?
Előzmény: Lakó_001 (532)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 532
Szia!
Mi is megkaptuk a késedelmi kamatról szóló levelet. Nálatok van valami fejlemény?
Előzmény: Roan1 (531)
Roan1 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 531

Sziasztok!

 

Kötbér hírek: bár a cég többel tartozik, mint én neki, azért kikültek egy levelet, hogy fizessek, különben nem lesz birtokbaadás. Arról persze mélyen hallgatnak, hogy ők mikor és hogyan fizetnek, pedig már többször is kérdeztem levélben. Én mindenesetre ügyvédhez fordulok, mert ez a hozzáállás nem tetszik.

 

üdv

 

R

A306 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 530
Szia!

Ha hitelt veszel fel a bankra, ha már kifizetted a vételáradat és csak a VOLKSBANK-os keretbiztosíték törlési engedélyére vársz, hogy tehermentes legyen az ingatlanod, akkor a beruházóra.
Előzmény: A206 (529)
A206 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 529

Milyen illetékesekre gondolsz?

A306 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 528
Hi,

1. Kötbér:
Az ügyvéddel én is beszéltem, de okosabb nem lettem. Én megvárom a válaszlevelet a kötbér-igényemre, aztán megosztom veletek. Szerintem, amíg te nem teljesítettél, addig nem igen lehet ilyen jellegű igényed.

2. Albetétesítés:
Én ma kértem le tulilapot a saját albetétemre, és jelentem már létezik. Akinek albetéthez kötött bármilyen ügyintézése van, szerintem kezdje el hajtani az illetékeseket.

Üdv.

Én
Előzmény: A206 (527)
A206 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 527

Sziasztok!

Valakinek fizettek már kötbért? Az ügyvéd "nem tudja", hogy jár-e vagy sem. Úgy gondolom, hogy ha jár is, mindenképpen fizetés után. Mit kell ilyenkor tenni, tudjátok?

Üdv

Roan1 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 526
Köszi a választ!

Sajnos közben úgy alakult, hogy egy bő héttel biztos később költözök, mint terveztem, mert elindult az albetétesítés, amit meg kell várni. Persze ez egyben jó hír is:)

R
Előzmény: megyerizs (525)
megyerizs Creative Commons License 2009.05.14 0 0 525

Már egyszer neki kezdtem írni, de lefagyott a fórum oldal és nem volt energiám újra írni.

Nem lett befóliázva a lift, szerintem, aki költözik használhatja, nem áll Őr az ajtóba.

A nagyobb dolgokat úgy sem lehet bepakolni, mert nem fér bele.

 

Sajnos észrevettük, hogy olyan is beáll a parkolóba, aki nem vett helyet. Elég nagy pofátlanságnak tartjuk.

Sokszor látjuk az erkélyről, hogy megáll egy autó felcsenget az illetőnek, aki lejön és kinyitja a garázskaput.

Ezt mondjuk már a közös képviselő is észrevette.

 

A virágokat ellopták, a bejárati ajtót feszegetik, (eddig szerencsére sikertelenül) így már többször el is romlott, de hát mit is várhatunk itt, ez a 8ker.

 

Remélem azért majd alakul még a helyzet jobb irányba.

Előzmény: Roan1 (523)
Katka27 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 524

Szia Roan1!

 

Köszönöm a véleményt. Holnap délután megyünk megnézni a lakásokat. Nagy esély van rá hogy itt veszünk lakást, mert máshol nem találtunk megfelelőt.

 

Katka

Előzmény: Roan1 (522)
Roan1 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 523

Sziasztok!

 

Azoktól kérdezném, akik már beköltöztek: a liftet most lehet használni költözésre? Ma voltam a B épületben a lakásomat megnézni, és a lift nem volt befóliázva.

 

köszi

 

R

 

Roan1 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 522

Szia Katka!

 

A környék most olyan, amilyen, de a fejlesztési tervek alapján sok minden változni fog (piac, remíz), így én arra számítok, hogy nőni fog az értéke.  A lakások - legalább is az enyém, ahogy láttam - viszonylag jó minőségben készültek el, szerintem nem kell tartani tőle.

 

üdv

 

R

Előzmény: Katka27 (520)
B703 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 521
Félreértettük egymást Dórival, 30% kell Volksbankhoz...
Előzmény: megyerizs (518)
Katka27 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 520

Sziasztok,

 

Katka vagyok. Ha valaki megosztaná velünk a tapasztalatait a házzal és a környékkel kapcsolatosan annak nagyon örülnék. A férjemmel egyelőre nézelődünk, de ez a ház nagyon tetszik. Az értékesítővel jövő hétre beszéltünk meg időpontot helyszíni megtekintésre, akkor már mi is látni fogjuk az állapotokat, de addig is megköszönném a segítséget.

 

Katka

Zsozsi81 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 519
Szia Lako_001! Értekezzünk erről priviben, az én emailem publikus! köszi
Előzmény: Lakó_001 (508)
megyerizs Creative Commons License 2009.04.30 0 0 518

60% önerő???????

Akkor ügyfelük nem túl sok lesz lakáshitel terén, meg szerintem máshol sem!

 

Előzmény: B703 (517)
B703 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 517
Nekem az ERSTE megígérte hogy lefut az ügy addig, pl értékbecslőt hívtak, mielőtt beadtuk volna a hitelkérelmet. Nagyon remélem, hogy másfél hónapon belül lezárul az ügy, de még pl szerződésmódosítás hátra van. Mindenestre szerintem tényleg ez az utolsó 2 mencsvár, bár azt is mondta Dóri, hogy Volksbank már csak akkor hitelez, ha van 60% önerő. Ennek nem jártam utána bővebben, szóval nem tudom mennyi igaz belőle ténylegesen...
Előzmény: Roan1 (516)
Roan1 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 516

Igen, sajnos előfordulhat, hogy az a késedelem most igen sok pénzbe fog kerülni:(

 

Igazából a Volksbankot sem tudom nyugodt szívvel ajánlani, nekem a fiókvezető azt mondta, hogy "az átlag hitelelbírálási idő kb. 4 hét, de a problémamentes esetek (nincs szocpol, adóstárs, van normális bejelentett jövedelem, etc.) hamarabb átfutnak." Na, ez a problémamentes eset én vagyok, és még így is vagy 7 hétig tartott a bírálat. Tehát aki most dönti el, hogy az Erste vagy a Volksbank a nyerő, már lehet, hogy késő:(

 

Azért drukkolok mindenkinek!

 

R

Előzmény: B703 (513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!