Keresés

Részletes keresés

pataporc Creative Commons License 2000.05.22 0 0 207
Szentseges eg...
Mikori????

A zenevel kapcsolatban viszont nem hagyom magam - kivalo tudatmodosito segedeszkoz arra, hogy ne csak a testemben levo 16 ezer folyamatos fajdalomforrasra koncentraljak...
Apropo, ami erdekelne: kit mi motival arra, hogy induljon? En azt tapasztaltam, hogy a het alkalom alatt igencsak megvaltoztak a celok es az inditekok, amiert nekivagok...
Nos?

Előzmény: Ermak (206)
Ermak Creative Commons License 2000.05.22 0 0 206
Örvendetesen szaporodik az Indexes résztvevők száma!

>semmikeppen se feledkezzetek meg a NAPSZURASGATLO SAPIROL!!!!
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Vászonsapka előnyben - bevizezve kilométereken át hűsít.

Vészhelyzet-koktél:
Én belsőleg mixelem: mazsola+víz

Zene:
Minek az a walkman, dúdolok magamban, meg erdőben nekem illúzióromboló. (Síeléshez viszont buli.)

>- krem illetoleg hintopor (fiuknak) bizonyos kenyes helyekre...
Nekem egyszer volt ilyen gondom, rossz alsógatya-választás miatt (bizony, nem csak a zokni fontos). Levettem, és megszűnt a baj.

>Van egy remek fotom arrol, hogy tavaly mi maradt meg a labambol.. Van meg valakinek ilyen ereklyeje?

No, ezért ragadtam igazán billentyűzetet:
VAN! Egy majdnem saroknyi méretű bőrdarab...

Előzmény: pataporc (203)
Gödény Creative Commons License 2000.05.22 0 0 205
Előzmény: mondolat (204)
mondolat Creative Commons License 2000.05.22 0 0 204
Kedves Altavizsla!

Elmész ám Te a sutyiba! Szvsz az is teljesítmény, ha valaki csak egyszer csinálta meg a Kinizsit. Nem biztos, hogy azért nem többször, mert annyira kidőlt tőle! Lehet, hogy egyszerűen nincs kedve többször belekóstolgatni, vagy áttért másra - mint pl. én a futásra -, vagy a rosseb tudja.

Azzal együtt persze megemelem a kalapom az előtt, aki tízszer végigment rajta. Egyébként meglepődtem, hogy van még egyáltalán. Azt hittem, ez is megszűnt, mint az ODOT.

Mondjátok: van még Gerecse, meg Börzsöny és tsai 50 is?

Üdv:

mondolat

Előzmény: altvizsla (200)
pataporc Creative Commons License 2000.05.22 0 0 203
Bocsanat, hogy belelocsogok a kellekekrol folyo vitaba, de egy aprosag kimaradt: a tavalyi tapasztalatok alapjan semmikeppen se feledkezzetek meg a NAPSZURASGATLO SAPIROL!!!!
En tavaly emiatt hulltam ki hetvennel (bar akkor mar a hold sutott), a kovetkezo tuneteket produkaltam: a. pingpongozokat veltem serenyen pingpongozni az erdoben, b. eltuntek a turatarsak (baktattak elottem oten, pislantottam egyet, es mar csak harman voltak...) Szerencsere ket kisero hetven korul levonszolta a hullamat a legkozelebbi faluba, igy valahogy megusztam. Viszont pont a dizsi elott rendeztek el izlesesen a fuben (vartam a kocsit), es az arra jaro suhancok folyamatosan tancolni akartak velem. En persze sugalltam nekik, hogy gyakorlatilag nem maradt ertekelheto labam, meg fura viziok gyotornek, de nem nagyon ertettek a problemamat. Ennyit a csufondaros veresegrol.
Viszont az elotte levo hat sikeres Kinizsin begyujtottem nehany magikus tippet a jobb teljesitesert, ime:
- ketzoknitrukk a vizholyagok kicselezesere
- titititatatatititi (avagy Veszhelyzet)-koktel:
fel liter vizbe zuditva egy szatyor szolocukor (az izlelobimbokat erdemes kiiktatni fogyasztas alatt, de garantaltan mukodik!)
- zene, zene, zene. + harminc deka, de megeri, foleg ejszaka.
- krem illetoleg hintopor (fiuknak) bizonyos kenyes helyekre...
Van egy remek fotom arrol, hogy tavaly mi maradt meg a labambol.. Van meg valakinek ilyen ereklyeje?
Ermak Creative Commons License 2000.05.22 0 0 202
>> előtte meg februártól elkezdve kéthetenként menni kell 50km-t 5-7 km/h-val, akkor nincs baj !
>A szakadék fölött át lehet menni függőhídon, meg átsétálni autópályahídon is, de az utóbbiban nincs semmi élvezet :-)))

A módszer jónak tűnik, de kinek van erre ideje?
Azért egyszer megcsinálnám úgy a Százast, ahogy néhány ötvenest: 10 óra körüli idővel végigsétálni, és utána csak minimális az izomláz...

>Összefoglalva: annak gratulálok aki legalább 10-szer megcsinálta,

No, ahhoz azért kell egy kis idő, meg bizonyos életkor. Aki két-három teljesítés után is újra indul, az már jó úton jár... :-))
Te hányszoros vagy?

Előzmény: altvizsla (200)
Gödény Creative Commons License 2000.05.22 0 0 201
> előtte meg februártól elkezdve kéthetenként menni kell 50km-t 5-7 km/h-val, akkor nincs baj !
A szakadék fölött át lehet menni függőhídon, meg átsétálni autópályahídon is, de az utóbbiban nincs semmi élvezet :-)))
Előzmény: altvizsla (200)
altvizsla Creative Commons License 2000.05.22 0 0 200
Remélem már bejártátok a Koldusszállás-Szárliget útvonalat !
A Kinizsi előtti 1 héttel csak pihenni szabad, előtte meg
februártól elkezdve kéthetenként menni kell 50km-t 5-7 km/h-val,
akkor nincs baj !
Van köztetek olyan aki már megcsinálta 10-szer a Kinizsit ???

És egy lényeges dolog: a teljesítés ideje semmit nem számít,
csak a teljesítés darabszáma ! Hacsak nem 12 órán belül
tudod teljesíteni !

Az 1-szeres teljesítés komolytalan, annyit jelent: egyszer
sikerült, de annyira kikészített hogy ezt soha nem élném túl !
Vagyis ez lelki összeomlást jelentett az illetőnek, aki mégegyszer
nem vállalná.

Összefoglalva: annak gratulálok aki legalább 10-szer megcsinálta,
ez az igazi teljesítés, kitartás, és a teljesítménytúrázás szeretete.
Ez a legjobb sport !

Találkozunk a startnál 6:45-kor.

Ermak Creative Commons License 2000.05.22 0 0 199
A hétvége tanulságai

Vasárnap hajnalban megejtettem egy szűk 15 km-es (+5-600 m szint) kocogást, és ismét gazdagabb lettem néhány tapasztalattal, íme:

1.
Százas előtt este 8 után ne egyetek hurkát - akármilyen finom a házi hurka saját borral leöblítve -, mert károsan befolyásolja a másnapi teljesítményt. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy sportszerűen és kitartóan tudok küzdeni: a hurka maradékát futás után, illetve ma reggel eltüntettem). :-))

2.
Érdemes a Százason odafigyelni arra, hogy 8-10 km-enként egyen-igyon egy keveset az ember, akkor is, ha nem éhes. A vízhiány kevésbé kritikus: hamarabb 'szól' a szervezet, ugyanakkor jobban elviselhető és könnyebben pótolható, enni viszont nem kívánsz, és egyszer csak elfogy a vércukor.

3.
Tudtam én, hogy el kell mennem egy viszonylag hosszú futásra - az eddigi 8-12 km-ek lazábbnak tűntek, és már kezdtem elhinni, hogy ez így sokáig menni fog; 15 km már észhez térített annyira, hogy szombaton spóroljak az erőmmel.

4.
lecsoka,
úgy is, mint rendszeres futó!

Egy ismerőstől hallottam, hogy emelkedőn inkább gyalogoljon az ember, mint fusson, akkor is, ha bírná, mert megviseli a mély hátizmokat, talán még a csigolyákat is. Hallottál valamit erről?

Ermak Creative Commons License 2000.05.19 0 0 198
>A barlangban ritkán kell 20-50 m-re jelzést keresni :-)

Azt nem, csak a 2-5 m mély lyukat a lábam előtt :-)

>A legtartósabb elem viszont, amit nem használsz - ha hagyod, hogy mások világítsanak neked

Igen, ez jó, ezt a trükköt ismerem. Többek között ezért sem jó egyedül menni az éjszakai szakaszon - meg addigra már lelki tuningnak is kell a társaság (ami nem jelenti azt, hogy a nappali szakaszt magányos farkasként küzöm végig - de napközben gyakrabban szoktam túratársat váltani, hogy a saját tempómban mehessek, az idő előrehaladtával inkább alkalmazkodom a kicsit gyorsabb vagy lassabb tempóhoz).

Előzmény: Gödény (197)
Gödény Creative Commons License 2000.05.19 0 0 197
A barlangban ritkán kell 20-50 m-re jelzést keresni :-)

Magánvélemény: többet ér 3 normál elem, mint az ugyanannyiba kerülő 1 tartós.

A legtartósabb elem viszont, amit nem használsz - ha hagyod, hogy mások világítsanak neked. Én az élreállva is szerettem lekapcsolni a lámpámat, erre a többiek megdöbbentek, meg látni akarták, hogy hova megyek, és hátulról állandóan világítottak :-) Elég volt a problémásabb helyeken kis időre felvillantani a lámpát.

Előzmény: Ermak (196)
Ermak Creative Commons License 2000.05.19 0 0 196
Azt mondjátok még meg, ha tudjátok, hogy a méregdrága tartóselemek többet érnek-e a névteleneknél. Úgy emlékszem - bár régen volt -, hogy a közönséges Perion elemek is lazán bírtak több óra barlangászást (cseh rúdlámpa 3 góliátelemmel), illetve a laposelem csere nélkül elég szokott lenni a Százason.
Gödény Creative Commons License 2000.05.19 0 0 195
Aki volt 2-5 éve, annak a válasz egyértelmű: az lesz, ami régen (tehát nem az, ami tavaly) - a régi büfés fog feljönni.

Vagyis: Sör lesz. Rostos üdítő valószínűleg nem - de a pontfőnök se tudja biztosan. Szénsavas üdítő ezzel szemben lesz. Valami meleg étel lesz, meg virsli. Zsíros kenyér nem. Árúsított elem sose volt.

(Ha egyszer felhívjuk a büfést, nem tehetjük meg, hogy mi magunk adunk zsíros kenyeret. Olyan komplett ellátást meg nem tudunk biztosítani, amit ő).

Az ingyenes elemcsere bizonytalanabb, mint a kutya vacsorája. A Ralstontól (Energizer) azok a munkatársak elmentek, akik ezt éveken keresztül csinálták, a jelenlegi felelős csak 1 éve van a cégnél, és még sose hallott erről az akciójukról, aktát nem talált róla - de nem mondta rögtön, hogy nem, hanem átgondolja, és kedden visszatérnek rá. Szóval elemet jobb, ha viszel.

Előzmény: Ermak (194)
Ermak Creative Commons License 2000.05.19 0 0 194
A mára esetékes zápor-zivatar belefér.

Hadd kérdezzem meg ismét, kialakult-e már a bányahegyi büfé áruszerkezete. A stratégiai cikkek a következők lennének:

- góliát- v. laposelem
- zsíroskenyér
- dobozos rostos lé
- sööör

Nagyon várom a választ, mint látod, létfontosságú dolgokról van szó!!!

Előzmény: Gödény (193)
Gödény Creative Commons License 2000.05.19 0 0 193
Számlával - pardon, nyugtával - dícsérd a napot!
Előzmény: Ermak (192)
Ermak Creative Commons License 2000.05.19 0 0 192
Mwgvan az esőkabát is, színe mohazöld vagy fenyőzöld ... na jó, ez túl költői volt, olajzöld ... na jó, rusnya sötétzöld, totál vízhatlan PVC csoda.

A mai idő egészen optimális lenne Százasjáráshoz, nem gondoljátok?

Ermak Creative Commons License 2000.05.18 0 0 191
Nem beszereztem, volt. Korábban már írtam róla a listán: ez egy svéd Silva tájfutócipő, amit Csehszlovákiában gyártottak, és ott is vettem. De betéttel is kényelmetlenebb, mint a bakancs, amiben menni szertnék (ha nincs durva sár, mert a talpa elég kopott). Állítólag az eredeti jobb.

És kikérem - nem a magam, a bakancsom nevében -, igenis rendes bakancsom van !!! :-)))))
Már amennyiben annak nevezhető egy könnyű Raichle bakancs, amit leértékelve 45 USD-ért lehetett kapni, és ami nem törte fel a lábamat több 50 km-es túrán, heti felszereléssel napi 1500 m szint mellett...

Kaja szintén egy-két szendvics, banánon gondolkodom, mazsola tuti, mandula, valami száraz süti, vésztartaléknak kalcum-, magnézium-, káliumtabletták.

Előzmény: lecsoka (190)
lecsoka Creative Commons License 2000.05.18 0 0 190
>Tegnap este a tájfutócipőmben futottam

Csak nem beszereztél egy rendes cipőt ? Némileg még mindig szégyenkezem, hogy Mackó cipőjében nem ismertem fel a Saucony terepfutó modellt, pedig azért kotyogtam bele ebbe (is), mert azt hittem értek hozzá valamit. Ja,,, nem kereskedem sportszerekkel.

Kaja ügyben én egy-két szendvics mellett én csokit viszek, meg isostar port, meg némi plusszot és alighanem 1-2 banánt.

Előzmény: Ermak (183)
Ermak Creative Commons License 2000.05.18 0 0 189
Egyvalamit, úgy tűnik, nem néztél meg a topicban: az emailcímem eléggé árulkodó.

Te pedig a 107. hozzászólás körül váltál azonosíthatóvá.

Előzmény: Gödény (187)
lecsoka Creative Commons License 2000.05.18 0 0 188
>Én azért még a hét végére beterveztem egy 20 km-es futást, meg hét közben 2*4-5 km-t.

Én meg 10-t terveztem. Hét közben kb. 5 -öket szoktam futni, de most a túra miatt lazább vagyok. Bevallom férfiasan, hogy a túrázást kondíciónövelés gyanánt, a túlzott futás mellé találtam ki (helyett..). Túrázni pedig szeretek.

Ja,,, 176 cm 87 kg 37 év .

A mobilom 30/9432695, munkaidőben sokat foglalt, amúgy nem szenvedélyem A százason nyilván nálam lesz (alant már okoltam), főleg utánna lenne jó dumálni egyet.

6.30 jelölve, megpróbálok ott lenni.

Előzmény: Ermak (183)
Gödény Creative Commons License 2000.05.18 0 0 187
> Annyit már eddig is elárultam magamról, ami alapján beazonosíthatsz név szerint
Ugyan volt egy korábbi megjegyzés egy személyes e-mail-ről, de nekem az még kevés volt - elintézett dolgokat pánikszerűen törlök. Az életkor adta a meghatározó lökést.
Lustaság fél egészség - nem elég, hogy elég adat legyen, az is kell, hogy az olyan szempontok szerinti keresés vagy sorbarendezés már kész legyen a programomban :-)
Előzmény: Ermak (186)
Ermak Creative Commons License 2000.05.18 0 0 186
Mihez, Gödény :-) ?

Annyit már eddig is elárultam magamról, ami alapján beazonosíthatsz név szerint, a hátizsákom színét pedig eddig a Securitate sem tudta - a KGB-sek legalábbis ezt mondták :-)))

Előzmény: Gödény (185)
Gödény Creative Commons License 2000.05.18 0 0 185
Na, csak összejött a kellő számú adat :-)))
Előzmény: Ermak (183)
Gödény Creative Commons License 2000.05.18 0 0 184
Ismert rajtszám, vagy polgári név esetén lehet a pontőrön keresztül üzenni 50-nél, 70-nél és 100-nál "hátrafelé". Előre is meg lehet vele próbálkozni 50-ről vagy 70-ről 100-ra, de ez nem működik túl nagy időkülönbségnél (jó, 50-ről 100-ra azért csak 20-25 futót nem ér el az üzenet). Az üzenetet az adminisztrációs program tárolja.
Előzmény: Ermak (182)
Ermak Creative Commons License 2000.05.18 0 0 183
Személyleírás:
185 cm, 70 kg, 29 év. Szőkésbarna, oldalt fésült haj, kék szem. Szakáll, bajusz nincs. Sötétkék Adidas rövidnadrág, kekiszínű gézanyagú póló, vagy kekizöld hosszúnadrág, barnás színű (fehérrel-kékkel kockázott) hosszú ujjú flanelling. Az esőkabát színét megírom, ha megvettem. Szürke, lestrapált külsejű bakancs (a belseje szupeeer!), kék Jansport hátizsák. Különös ismertetőjel: ujjaim száma a megszokottnál kevesebb - kísérletező kedvű diák voltam.

Ezek szerint érdemes vinnem INDEX feliratot.

Ha lehet, érjetek oda 6:30 körül, hogy háromnegyedre meglegyen az adminisztráció.

>Szerintem mostmár csak lazán, ráérünk a jövő hétvégén elfáradni. Kell a feltöltődés is
Én azért még a hét végére beterveztem egy 20 km-es futást, meg hét közben 2*4-5 km-t.

Ja, a legjobbat még nem meséltem.
Tegnap este a tájfutócipőmben futottam, futás után veszem ki a talpbetétet száradni, azaz csak venném, mert nincs ott - anélkül indultam el. Éreztem én futás közben, hogy kicsit jobban szokta tartani a bokámat, de erre nem gondoltam...

Előzmény: lecsoka (181)
Ermak Creative Commons License 2000.05.18 0 0 182
Nekem a két sikeres Százas 18:45 illetve 19:15 volt (bruttó idő, pihenőkkel), a kondimat hasonlónak érzem az akkorihoz, ergo naná, hogy 18 óra alatt akarok beérni :-), de a 20 órán sem fogok meglepődni, és ha több, akkor is végigmegyek. Ezek szerint Veled Szárligeten találkozhatok.

Van még két ötletem:

1. Az ellenőrzőpontokon szokott lenni 'üzenőtábla': egy nagy papírlap, amire irkálhatnak egymásnak a távollévők (esős időben alkoholos filc ajánlott). Megállapodhatunk pl. abban, hogy a jobb alsó sarok környékén üzenünk egymásnak, INDEX-nick azonosítóval.

2. Ez eléggé egyirányú kommunikációt jelent, úgyhogy a mobilosoknak (én nem tartozom közéjük) érdemes lenne emilben kicserélni a számaikat.

Előzmény: Pucros Mackó (179)
lecsoka Creative Commons License 2000.05.18 0 0 181
>Arra gondoltam, ha nem is haladunk csoportban, azért jó lenne felismerni egymást.

O.K. Kicsit köpcös, kellemes orosz típusú kecskeszakáll, kék színű térdig érő rövidnadrág, eső esetén sárga dzseki, hangosan szoktam röhögni. Őszes szemüveges barátommal jelentkezem, sőt valószínűleg a rajtkor az ivadékaim is ott lesznek (nem sokáig)

6.45-t tervezek indulásnak. Mivel először próbálkozom, nincs más csak az időn belüli célbaérkezés.

Az INDEX-nél nyilván ott leszek.

Mackó!

Próbáld meg a Bioptron lámpát is, jót fog tenni. Csak először lámpázz, utána kenegesd!

Ermak!

>Tegnap este időt és energiát nem kímélve, kizárólag a Te kedvedért elmentem futni. :-)))

Meg vagyok hatva! És pont ilyen információra vágytam!

Szerintem mostmár csak lazán, ráérünk a jövő hétvégén elfáradni. Kell a feltöltődés is.

Előzmény: Pucros Mackó (170)
Gödény Creative Commons License 2000.05.18 0 0 180
Az Elvira csak a menetrendváltásig tudja az adatokat - hazautazni viszont már az új menetrend szerint kell: 4.42, 5.47, 6.47, megállított sebesvonat: 7.42, 10.05

> Ja igen, úgy rémlik, extrém sorbanállás van olyankor a vasúti pénztárnál -
> arra se elég egy percet hagyni.

Meggondolandó egy előreváltott menetjegy is - legalább is annak, aki biztos a teljesítésben. Töb 100 métert lehet vele megspórolni a beérkezés utáni, lemerevedett lábakkal, mert az iskolától rövid úton át lehet menni a peronra, de a pénztárig, meg onnan a felüljárón át jóval több :-)))

Előzmény: Pucros Mackó (179)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.05.18 0 0 179
Gödény, a legjobb, legfontosabb helyeken leszel :-))

Ugyanott tartottak, ahol mondtad - hétfő volt. Tényleg nem kellett nagy kerülő.

Én nem hajtok korai indulásra - így is, úgy is lesz 24 órám végigmenni :-)) Az időm sem érdekel mennyiségileg, hanem csak olyan szempontból, hogy beérkezés után mennyit kell várni a vonatig. Jó lenne szép kényelmesen elfogyasztani a levest, inni egy-két sört, és aztán felülni a vonatra. Majd kiszámolom, milyen szárligeti érkezési időpontok a legjobbak erre.
Ja igen, úgy rémlik, extrém sorbanállás van olyankor a vasúti pénztárnál - arra se elég egy percet hagyni.

Elvira szerint 4:41, 5:49, 6:49, 7:29 a "normális" vonat indulások Budapestre. Tehát fél négy körül kellene beérni - hát, ehhez tényleg jobb lenne a minél korábbi rajt. Én durván 18,5-19 óra tiszta menetidővel számolok, plusz pihenők - Mogyorósbányán legalább 1 óra. Meg szerelvényigazító szünet Pilis-nyeregnél, éjszakai átállás Pusztamaróton, és valami lábápolásféle Bányahegy tájékán. Egyelőre így saccolom.

Gödény Creative Commons License 2000.05.18 0 0 178
> hogy akkor most idén is Te indítod a rajtot,

Ott vagyok a rajtban, mint mindenes - de a nagy nyüzsi miatt, meg ha bármi gubanc van, lehet, hogy engem rángatnak - nem túl alkalmas a hely trécselésre, ezért nem említettem. A rajtban a billentyűket már nem én verem (tavaly se én tettem), de én szólok, hogy "fiúk, kezdhetjük", maximum besegítek, amíg hosszú a sor.

> viszek egy lapon egy nagy INDEX feliratot és kitűzöm egy fára, ott találkozhatunk.

Teljes nyugalommal.

Előzmény: Ermak (177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!