Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2011.01.18 0 0 6446

Szerinted levicica melyik autódiagnosztikai szoftvert üzemelteti? :)))

Előzmény: Törölt nick (6445)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.18 0 0 6445

Nem teljesen értelmetlen.

Egy példa az autódiagnosztika.

Mint tudott az autódiagnosztikai szoftverek eléggé lemaradva követik az operációs rendszer változásokat.

 

Pont  valamikor novemberben kellett egy Windows 7 mellé tennem egy XP-t ilyen okokból.

 

Az XP mód nem mindig tökéletesen viszi át a különféle portokból jövő jeleket.

 

Tehát, véleményem szerint, ha hardveres okokból kell az XP, akkor LEHET létjogosultsága a dolognak.

Előzmény: srf (6440)
tütyüke Creative Commons License 2011.01.18 0 0 6444

Nemá...

 

Előzmény: mtbdesign (6443)
mtbdesign Creative Commons License 2011.01.18 0 0 6443

Hát igen, ez adná magát (ilyen kis sárga jelölőnégyzetek vannak a pipáláshoz) de sajna nem műxik.  Xp alatt igen, win7 alatt nem.

Alatta is, meg fölötte is van erre lehetőség, gondolom, te azért hangsúlyoztad ki, hogy fölötte!, de ott is próbáltam.

Mindegy, akkor ezeket bámulom majd. Nagyon szépek!

És köszönöm!

:-((

 

Hagyományos menűsor elővarázslásra nem tudsz valami varázsigét? XP alatt az is előjön! W7 alatt meg sehogyan sem. Arra gondoltam, hogy ha azt előszedném valahogyan, hátha ott van egy menűpont ami az előzőt is megoldja...

Előzmény: tütyüke (6439)
ovits Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6442

van itt egy grafikon (teljesítmény/ár):

http://www.smallnetbuilder.com/index.php?option=com_chart&Itemid=189&view=guide&chart=119

 

az esr9850 a grafikon szerint egész jó és az extreme digitalnál 18900Ft

tulajdonságok:

http://www.speedguide.net/broadband-view.php?hw=814

 

Nem árt körülnézni, hogy mik a tapasztalatok/mire panaszkodnak a routerrel kapcsolatban.

 

(Extrém megoldásként mikrotik rb750g vagy rb450g.)

 

 

Előzmény: Rosmarus (6398)
srf Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6441

Dehát ezt már kiveséztük itt egy hete...

Előzmény: levicica (6438)
srf Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6440

Nem. Az újabbat kell a régebbi mellé telepíteni.

Fordítva nem ajánlatos. Az általad belinkelt leírás az XP visszaberhelését írja le Vista mellé. Win 7 alatt ez nem szükséges, mert a VirtualPC  tartalmaz egy XP-t is. Így az XP egy új partícióra történő telepítése egyszerűen értelmetlen.

Előzmény: levicica (6438)
tütyüke Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6439

Jobb klikk a legfelső soron (tehát a böhöm ikonok felett) és A szalag ikonállapotúra kicsinyítése kiírást, bepipálni.

 

Előzmény: mtbdesign (6435)
levicica Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6438

Üdv!

 

(Windows 7 telepítése az XP mellé) esetében ugyanaz az eset,csak a Windows Vista és a 7 a különbség?De ugyanazt kell csinálni?

ELŐSZÖR A LINKET NÉZÉTEK MEG UTÁNA válaszoljatok!

Íme:

http://lacy.hu/windows_vista/regebbi_windows_telepitese

 

Köszi!

Hooshee Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6437

Jesszus.

 

Inkább ne nyúlj hozzá. De tényleg, és eszemben sincs bántani, de ha azon tényleg meglepődsz, hogy képmetsző alkalmazás képként menti el azt a tartalmat amit kivágtál, és ezt nem tudod az alkalmazásokba visszatölteni, akkor neked egy olyan emberre van szükséged aki ezt megteszi helyetted. Vagy nagyon sok tanulásra, de ahhoz kevés lesz ez a topic.

Előzmény: biopapó (6436)
biopapó Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6436

Szervízcsomagok és frissítés!?

Lehet, hogy nagyon amatőr az én hozzáállásom, de úgy gondolom, hogy ha jogtiszta a W7, akkor, ha beállítom az automatikus frissítést, akkor az minden újdonságot a megjelenésekor rápakol. És ezt tapasztaltam isNem jól gondolom?

Kérdésem:

- a KÉPMETSZŐVEL kimetszett képernyőtartalmat akkurátusan elpakoltam és örültem: egy darabig! Ugyanis nem tudom manipulálni,szerkeszteni, berakni doc-ba, stb. Ugyanis képként menti el és talán konvertálni kellene valamire, ha pl. szövegszerkesztőbe akarom tenni?

Konkrétan: az M. O. Oulook Címjegyzékét akarom megmenteni egy esetleges újratelepítés esetére, hogy egyszerűen visszatölthessem majd, ne kelljen minden címet újra bepgépelni, hanem meglegyen azonnal a teljes címlistám. Gondoltam ez milyen egyszerű, hát nem! Kivágtam és el is tettem egy Pendrájvra, de semmit nem tudok vele csinálni, megnyitáskor krix-kraxokat ad, teljesen használhatatlan katyvaszt!! Tehát hogy lehet ezt a feladatot megoldani, esetleg teljesen más, de eredményes módon?

Ugyanez a gondom a már - segítségetekkel - Mappákba rakott, szépen használható FIREFOX Könyvjelzőmmel is! Hogy tudom kimenteni és bármikor visszapakolni egy az egyben, hosszadalmas gépelgetés helyett??

Köszi.

mtbdesign Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6435

Egy szintén win7-es probléma, vagy kérdés (gyengébb idegzetűek ne is figyeljenek, mert megint személyre szabásról van szó)

A LiveMail program tetején lévő (asszem 4) fül alatt megnyíló (ráadásul hatalmas) ikonok végtelen sora nem tüntethető el valahogy? Nekem 3 ikonra van szükségem, küldés/fogadás, Új (mail), illetve címjegyzék.

Az rendben van, hogy a lehető legfantasztikusabb funkciók is 15x15 mm-es hatalmas, fontoskodó ikonokat kaptak, de nem lehet ezeket eltűntetni? Már mindenütt kerestem, de sehol egy erről szóló "nézet" menűpont.

 

xp alatt kipróbáltam a programot, és nem hogy eltüntethetőek voltak, de nem is kerültek ki az ikonok. És ott a HAGYOMÁNYOS menűsort is meg lehetett jeleníteni. Nekem az viszont kéne, az meg itt nincsen.

:-(((

 

Köszönöm előre is!!

 

 

SZEGECS Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6434

Van tartomány is, de itt most be nem léptetett laptopokról van szó.

 

Előzmény: aas (6433)
aas Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6433

Igen.

 

A gépek nem tartományban vannak ? Szerintem akár már 3 gép fölött érdemes lenne...

Akkor munkacsoportosak ? Vagy demokratikus anarchia, esetleg anarcho-szindikalista közösség ? :-)))

Előzmény: SZEGECS (6432)
SZEGECS Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6432

Köszönöm a tippeket mindkettőtöknek!

Ezek szerint ez az egyszerűsített megoldás csak tartományba léptetett gépeknél oldható meg?

 

Előzmény: aas (6431)
aas Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6431
Előzmény: SZEGECS (6429)
Hooshee Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6430

Group Policy?

Előzmény: SZEGECS (6429)
SZEGECS Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6429

Egy ilyen megoldást találtam, kérdés, van-e egyszerűbb módszer, hogy ne kelljen mindent egyesével beírni?

http://deploywindows.net/archives/2958

 

Előzmény: SZEGECS (6428)
SZEGECS Creative Commons License 2011.01.17 0 0 6428

Sziasztok!

Megoldható valamilyen módon az, hogy új telepítésnél ne kelljen minden gépen egyesével átállítanom az Energiagazdálkodási lehetőségeket, hanem egy .reg-ként mentett txt file futtatásával ezek automatikusan beállítódjanak?

(monitor, hdd automatikus leállítás kikapcsolása, stb.)

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.16 0 0 6427

Nem mondtam, hogy le kell tölteni :) az elírásért meg bocs. De véttetem már nagyobb hibát is. :(

Előzmény: 3x (6426)
3x Creative Commons License 2011.01.16 0 0 6426

(mi lenne, ha a tartalmazz szót egy z-vel írnád, de mondjuk nem ezért nem töltöm le az általad - úgy látom - nagyon reklámozott kétes eredetű szarságot)

Előzmény: Törölt nick (6421)
DJG Creative Commons License 2011.01.16 0 0 6425

Oké, de nem az SP-ről volt szó, hanem erről az előzetes frissítésről. MS megint elkövette a hibát, hogy teljesen zavaros szöveget mellékelt, ráadásul jó ideig KB-cikk sem volt mellé, úgyhogy mindenki újabb WGA-trükköt vizionált bele...

Előzmény: giovanni54 (6424)
giovanni54 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 6424

Ameddig nem jön ki hivatalosan, addig minek szopatja magát bárki is az akárhonnan letöltött nem tudni mit tartalmazó SP1-ekkel?

Aki meg machinált w7-et használ, az olvasson utána.

R*****w*t-ot használók szopnak, D**_l****r-t használók nem. Ennyi.

Előzmény: DJG (6423)
DJG Creative Commons License 2011.01.16 0 0 6423

Ez megjött korábban, csak kicsit gyanús volt a hozzá fűzött magyarázat, tehát sokan inkább kihagytuk... :-)

Előzmény: giovanni54 (6422)
giovanni54 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 6422
Előzmény: Törölt nick (6421)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 6421

Sp 1 Letöltési méret: 

Önálló telepítőként
32-bit (X86): ~300mb (5 nyelvű!)
64-bit (X64): ~530mb (5 nyelvű!)
Itanium (IA64): ~420mb (5 nyelvű!)

Windows Update-ról
32-bit (X86): ~20mb
64-bit (X64): ~50mb
Itanium (IA64): -

tehát frissités az update-ról is tartalmazz néhány változást.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 6420

Windows 7 Service Pack 1 újdonságok:

Javított HDMI audió teljesítmény: javításra került az a hiba, amely a felhasználók pár százalékánál jelentkezett és újraindítás után megszakadt a kapcsolat Windows 7-t futtató számítógép és HDMI audió eszköz között.

Javított viselkedés kevert-elrendezésű XPS dokumentumok nyomtatásánál: kijavították az XPS nézegető azon hibáját, hogy ha egy dokumentum egyes részei fektetett, míg más részei álló fekvésűek voltak, akkor az egész dokumentumot egyféleképpen nyomtatta ki (vagy fektetve vagy állítva)

Megváltoztatott viselkedés a "Bejelentkezéskor a korábbi mappaablakok helyreállítása" funkciónál: eddig bejelentkezés után egymás elé helyezte el az ablakokat; ezután az eredeti (bezárás előtti) pozíciójukban fognak elhelyezkedni.

AVX (Advanced Vector Extension) támogatása: támogatás az AVX utasításkészlettel rendelkező processzorokhoz.

Támogatott azonosítások kibővítése IPsec-ben és RRAS-ban: több azonosítási típust adtak hozzá az IKEv2 protokollhoz (pl.: E-mail vagy tanusítvány tárgya).

Kibővített támogatás külső gyártótól származó "azonosító szolgáltatásokhoz" (federation service): hatékonyabb kommunikáció a Windows 7 kliens és a WS-Federation passzív profilt támogató azonosító szolgáltatások között.

DJG Creative Commons License 2011.01.15 0 0 6419

Nem, a Light sem. Egyébként értelme sincs semmi, a Type 1 támogatás, mint megállapítottuk, rég benne van a rendszerben, amivel az ATM Light többet tudott, a Multiple Masters fontok, rég megbukott, katasztrófa, Adobe is rég leállt vele, semmi értelme.

 

Suitcase wan mindkettőre: http://www.extensis.com/en/products/suitcasefusion3/overview.jsp

Előzmény: mtbdesign (6402)
giovanni54 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 6418

Akinek ez a frissítés gondot okoz, az ne foglalkozon oprendszerekkel.

Előzmény: Törölt nick (6415)
giovanni54 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 6417

Akár tetszik, akár nem, akár gyorsabb, akár lassab, ha hiszel benne, ha nem hiszel benne, az MS féle szervizpakk telepítése home gépen BÁRMELY OPRENDSZEREN KÖTELEZŐ!

 

És csakis és kizárólag az MS honlapjáról letöltött verzió!

 

És a megjelenés után én kézzel készítek integrált telepítőt, majd amint elérhető, szerzek hologramost.

Előzmény: ZiBorg (6412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!