a lenyeg hogy kerek legyen? akar fabol is lehet csinalni korszelet deszkakat a negy oldalara.
vagy hogy vakolt festett legyen?
kis ugyesseggel es mazlival lehet hogy ki lehet faragni ytongbol is pl, de ha kiderul hogy nem, az szivas. tovabbi kerdes, hogy a fa mennyire orul ennek...
Lehet kölcsönözni . 1 napra nem kerül sokba de, pláne ha tettél a betonba képlékenyítőt, haladóssá teszi a munkát, még aljzatnál is megéri, könnyebb elhúzni ha használod - ésszel -.
ez is egy olyan részlet, aminek az ismerete nélkül nem lehet biztonságos és gazdaságos javasalatot tenni. sajátos, hogy miközben betonkeverő gépre nyilvánvalóan szükség van, és láthatóan megéri a 80-100-150 ezer forintot, a hasonló árú merülővibrátorra legtöbben sajnálják a pénzt, és fadarabokkal csömöszöl(tet)nek -- amikor a mester épp odanéz.
1,5 m mélyen nem kell tömöríteni, a beöntés alkalmával ezt a magasság megoldja.
vagy ha nem, hát kisnyúl :-)
ha kellően túlvizezed a betont, tömörítés nélkül is szépen befekszik a zsalukövekbe -- csak a túlvizezés erősen csökkenti a szilárdságát. biztosan van olyan alkalmazás, ahol zsalukövekbe öntve ez nem gond, ezért mondom, hogy "vakon" nem lehet egyszerre megbízható és takarékos megoldást javasolni. a hely, az alkalmazás és a technológia ismeretében már igen.
szóval ha így doglozol, akkor erősen javasolt valamilyen plasztifikáló adalék, nekem a Plastol BF a leximpatikusabb, bár a szagától többnyire fintorognak a segédművezetők.
Nálam is csak egy 2-3 centis malterkenés van a válaszfal tetején, és sok helyen igy csinálják, tökéletesen megfelelő.
Az álmennyezetet mindenképpen helyiségenként kell különszabdalni, mert egyben feltéve átviszi a hangokat (a nagy egyben felület jobban továbbitja).
Az álmennyezetet annyira lógatod le, amennyire neked jólesik. Vannak a pálcás függesztők és a direktfüggesztők. Utóbbi lesz asszem 10 centire a megfelelőbb és olcsóbb.