Keresés

Részletes keresés

Ma_zsola Creative Commons License 2005.07.21 0 0 546
Koszi zatar! Milyen jarulekos koltsegek vannak, mire gondoltatok es ez mekkora osszeg? Turelmi idot kertetek (amikor "csak" a kamatot kell fizetni, a toket meg nem torleszted)? Sajnos mi csak a Feszekrakoban tudunk egyelor gondolkodni.. :(
Előzmény: zatar (545)
zatar Creative Commons License 2005.07.21 0 0 545

 

Én úgy tudom, hogy csak az OTP-nél lehet kölcsönt felvenni a Nádorligetes lakásokra. Mi már több mint egy éve fizetjük a törlesztő részletet és még nem költöztünk be a lakásba (múlt héten kedden kaptuk meg a kulcsokat). Ahogy szomo_szomi is írja készüljetek fel a járulékos ktg-ekre. Nekünk ez meglepetés volt és nagyon sokat kellett fizetni. Mondjuk a járulékos ktg a felvett hitel összegétől is függ. Ha kérdésed van még szívesen válaszolok.

Ma_zsola Creative Commons License 2005.07.21 0 0 544
Hmm, tegnap az Erste Banknal azt mondtak, hogy ez a piaci kamat amig nincs albetetesitve csak egyedulallokra vonatkozik, hazasparra nem... Te maskepp tudod? A IV-es utemnek az OTP a "hivatalos bankja", lehet mashol is felvenni a hitelt, nemcsak naluk?
Előzmény: szomi_szomi (543)


szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.21 0 0 543
Ez a banktól függ, de szerintem általában az első hitelrészelet folyósításától. Volt olyan konstrukció (talán az OTP-nél), hogy egy ideig csak a kamatokat kellett fizetni. Így az első pár évben alacsonyabb volt a részlet. Vigyázz, mert a lakás elkészültéig lehetnek egyéb plussz díjak is: rendelkezésreállási díj, magas piaci kamat amíg nincs önálló albetétje a lakásnak, stb.
Előzmény: Ma_zsola (542)
Ma_zsola Creative Commons License 2005.07.21 0 0 542
Sziasztok, A Nadorliget lakopark lakasai irant erdeklodunk a ferjemmel. A hitellel kapcsolatban lenne kerdesunk, bar talan nem egeszen idevag, de ha valamelyikotok szinten hitelt vett fel a lakas kifizetesere, talan tudtok valaszolni: a IV. utemnel szakaszosan kell fizetni, muszaki keszultsegi fok szerint. Ha hitelt veszek fel, es szakaszosan folyositjak, akkor mikor kell elkezdeni a torlesztest: mar az elso kis resz folyositasanal, vagy ha az egeszet mar kifizette a bank? Alberletben vagyunk, es nehezen tudom elkepzelni, hogy mindketttot egyszerre tudnank fizetni, amig elkeszul a lakas. :( Nagyon koszonom!
joc_ Creative Commons License 2005.07.20 0 0 541

Tegnap este egy kistestű kutyát sétáltatott két nő. Az EF közötti füvön éppen termelt a kicsike. Szó nélkül mentek volna tovább, én meg az erkélyről megérdeklődtem hogy nem kellene-e véletlenül összetakarítani. Az volt a válaszuk, hogy elfelejtettek papírzsebkendőt hozni. (Érdekes, a kutyát nem felejtették otthon, pedig szerintem az ilyennek inkább azt kellene. Bár akkor sajnálnám a kutyát.)

Becsületükre váljék, ezek után legalább azt megtették, hogy a bejárati ajtó melletti reklámtárolóból kivettek egy újságot, és azzal összeszedték. (Legalább ennek az egy példánynak lett haszna...) Hogy utána mit tettek vele azt nem tudom, a kukatároló irányába elmentek, aztán már eltűntek a szemem elől. Az az érzésem, hogy nem a mi épületeinkből valók voltak.

Előzmény: alorinc (534)
joc_ Creative Commons License 2005.07.20 0 0 540
Ez a lakó _nagyon_ jóban van a beruházóval.
Előzmény: ocsaiz (537)
ocsaiz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 539

Bár az enyém inkább medierrános, de azért speciel szívesen törném a jeget... ;-)

 

Amúgy üdv mindenkinek,

"Egy II.-ke"

Előzmény: szomi_szomi (538)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.20 0 0 538

Nem rossz, nem rossz. Jó látni végre a fölsőket. :-) Én is elmélkedtem, hogy vajon ennyi pénzből miért nem házat vesznek. Nos SZVSZ azért, ugyanazért amiért én. Egyetlen kompromisszum az ugye az amerikai konyha. De egy jakuzziért cserébe lehet, hogy én is beletörődnék a dologba. Csak télen biztos kell egy csákány betörni a jeget. :-)

 

Előzmény: ocsaiz (537)
ocsaiz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 537

...szép ki otthon sikerült kialakítani. Gratula'

Amúgy a kandalló kialakítás is a kivitelező(nk) "rugalmatlanságát" bizonyítja... ;-) 

Előzmény: ocsaiz (536)
ocsaiz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 536

A cikk elérhető a neten is:

http://www.szeplak.hu/?file=2005/07/Hazazemeleten.html

Amúgy a képekből és az alaprajzból ki lehet találni melyik épületben van.

Amúgy

Előzmény: kofish (535)
kofish Creative Commons License 2005.07.20 0 0 535

Sziasztok

 

csak egy érdekesség ha valakit érdekel: A Szép-lak c. újság júliusi számában egy nádorligetes lakást mutatnak be fotókkal. az nem derül ki melyik ütem vagy első vagy második de a most költözők figyelmében ajánlom. nagyon gusztusos a berendezés. igaz hogy felső emeleti penthouse,(a mienk sajna nem:(), de szerintem klassz. ha tudjátok tekintsétek meg.

 

alorinc Creative Commons License 2005.07.20 0 0 534
Megoldást kínál még, ha a kutyatulajok a saját lakásukba sz*ratják a kutyát és csak utána viszik le sétálni, ha a kertben nem zavarja őket a kutyapiszok akkor a lakásban sem fogja.
Előzmény: the praetorian (533)
the praetorian Creative Commons License 2005.07.20 0 0 533

Hi Topaz,

 

"Én nem szeretnék meglepődni. Ti már szereltetek fel világítótestet? És mi a meglepi?"

 

3 telefonkiallasbol csak 1-ben volt vonal

8 aljzat a haloszobaban es csak 3-ban van villany

nem a kert kapcsolo kapcsolja a mennyezeti vilagitast

riasztokabel vakolasnal elvagasa... stb.

 

De ez az elso utem remtortenete...

Dobozkereses, kis vesesek, potmegoldasok, gutautes :-(

 

 

 

A kutyat az udvarba hordo kedves lakotarsak pedig remelem masnap a sajat termekukbe taposnak bele reggel felalomban! Undorito es dobbenet, hogy mennyire sotetek az emberek! Szerintem kene egy par tablat csinalni, mert veszekedni nincs kedvem (a gyerekkel ezert nem szeretek lemenni, mert allandoan ott kell mellette jarorozni, hogy mikor kap fel a fubol egy "termekmintat") az SZMSZ pedig sok mas dologra sem ad megoldast.

 

Udv a Nadorligetben!

Előzmény: TopáZ (523)
alorinc Creative Commons License 2005.07.19 0 0 532
Nem ellenőrzöm, minden kutyatulajdonos fizet addig, amíg van kutyapiszok a társasház kertjében.
Előzmény: szomi_szomi (528)
bea-anyu Creative Commons License 2005.07.19 0 0 531

Ronaron!

Hívhatsz a 488-22-41-en, nagyon örülnék, ha összejönne...

Előzmény: ronaron (517)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 530

Akkor majd nagyon óvatosak leszünk.

Előzmény: zatar (529)
zatar Creative Commons License 2005.07.19 0 0 529

 

Tuti, hogy ki van száradva a fal és elég érdekese néz ki ahol jön le a festék. Olyan, mint amikor repedezik a lakk a fán és pereg le róla. Ilyet még falon nem láttam.

Előzmény: TopáZ (525)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 528
Hogy ellenőrzöd, hogy melyik kutya piszkított és melyik nem?
Előzmény: alorinc (526)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 527
Bocs, nem tudom miért értettem úgy, hogy a közös költségből menne. Teljesen egyértelmű volt amit írtál. Az más tészta, hogy mekkora lenne a felháborodás.
Előzmény: alorinc (526)
alorinc Creative Commons License 2005.07.19 0 0 526
"Gondolom erre a fedezetet a kutyatulajdonosoktól szednék be külön. Csak mert, ha egyszerűen menne a dolog a közösből, akkor nyugodtan a kertbe hordja a kutyát, azzal, hogy úgyis eltakarítják."


Ne haragudj, de elolvastad amit írtam?

"...h. a kutyatulajdonosok havi x ezer forintot fizetnek a kert ürüléktelenítése címen"



A díj lehet olyan magas, amiért már a kutyatulajdonosok inkább felszedik a kutyagumit, minthogy fizessenek.
Előzmény: TopáZ (520)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 525
Az nem jó. Nem csak azért mert még nem száradt ki rendesen? Mi eddig még csak karnist szereltünk fel, azzal nem volt gond.
Előzmény: zatar (524)
zatar Creative Commons License 2005.07.19 0 0 524

 

Pereg le a festék a falról.

Előzmény: TopáZ (523)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 523
Én nem szeretnék meglepődni. Ti már szereltetek fel világítótestet? És mi a meglepi?
Előzmény: zatar (522)
zatar Creative Commons License 2005.07.19 0 0 522

 

Mi is több hibát találtuk a lakásban. Van amit már ki is javítottak, van ami még most fogunk bejelenteni. Lesznek még meglepetések ha beszerelitek a világítótesteket. Néhol elég gyatra a festés, de ugye ezt nem látuk a sötétben.

 

Remélemmelegvíz lesz minél hamarabb.

Előzmény: TopáZ (516)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 521
Sőt szerintem akkor már direkt odahordaná, ha már fizetett érte. Egyébként nem biztos, hogy csak a helybenlakók csinálják. És viszonylag kevés kutya van. Szóval finom rábeszéléssel SZVSZ megoldható a dolog vagy legalábbis minimálisra csökkenthető a kellemetlenség.
Előzmény: TopáZ (520)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 520

Gondolom erre a fedezetet a kutyatulajdonosoktól szednék  be külön. Csak mert, ha egyszerűen menne a dolog a közösből, akkor nyugodtan a kertbe hordja a kutyát, azzal, hogy úgyis eltakarítják.

Előzmény: alorinc (518)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.19 0 0 519
Mennyivel más volt amikor mi költöztünk 3 éve decemberben a puszta közepére a félig még épülő házba. :-) 
alorinc Creative Commons License 2005.07.19 0 0 518
Üdvözöllek a fórumon Ronaron!

----------------------------------------

A Kutyaürülékre egyszerű a megoldás. SZMSZ-ben rendezi a ház, h. a kutyatulajdonosok havi x ezer forintot fizetnek a kert ürüléktelenítése címen. Így nem kell a szxrt kerülgetni és a kutyagazdik is leszoknak a kert wcként történő hasznosításáról.
ronaron Creative Commons License 2005.07.19 0 0 517

Bea-anyu!

 

Nekem van egy lakásom az "A" épületben, és gondolkodom rajta, hogy rövid távon érdemes lenne kiadni. Az ajánlatod érdekel. Jelezz vissza, ha úgy gondolod.

 

Előzmény: bea-anyu (500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!