Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 11279

Szia!

 

Én semmilyen gyógyszert nem szedtem, kezdetektől fogva kellett a nyújtó gyakorlatokat végeznem, de hangsúlyozom, hogy neked melyik gyakorlat jó, szakemebr tudja eldönteni, magadtól ne állj neki, árthatsz is vele.. nem volt mr -felvételem és tudta a gyógytornász mit kell csinálnom.

Előzmény: ex-petike23 (11272)
MBman Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11278

A csigolyatörés nem kopásos betegség, úgyhogy kicsit más eset, mint a sérv. Lehet ugye rosszabb is, ha megsérti, elszakítja a gerincvelőt = lebénulás. De jobb is, nem sérti meg a gerincvelőt, akkor az 100%-osan is meggyógyulhat, lásd Neymer a focista, akinek a foci vb-n törött el a csigolyája. Vagy a másik példa, a dakar ralis magyar navigátor esete. Estek egy hatalmasat, és a navigátornak eltört 2 csigolyája. Semmi maradandó károsodása nem lett. Namost ugyanez a sérvről nem mondható el. Az sose lesz 100%-os.

Előzmény: sármost (11276)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11277
Sajnos a cukorbetegség egyik szövödménye a végtagi keringés elégtelensége.

Üdv.
Előzmény: sármost (11276)
sármost Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11276

Szevasztok!

 

 

2011.-ben 4m-magasról leestem elöször reccsent a bal kulcsontom/törés/ ,majd utána a hátamra érketem és egy nagyot orditottam ,utólag kiderült eltört az L1.-es csigolyám ,igaz nem nyílt szét azóta idegsebészeten  mármint 2011.-ben sikeresen megműtöttetk. Nos először ,műanyag füzőt hordtam ,majd gumifűzőt ,ma már a gumifűzőt csak ha nehezebb munkát végzek akkor használom.Tehát sikeresen megúsztam eddig a dolgot ,és rendesen tudok járni 65 éves vagyok. Nos van cukrom is 2.-es  .-be tartozok  kb 6-7 szokott lenni a cukrom.No de fázik a lábfejem annak ellenére ,hogy nem hideg,szerintem vagy a cukor ,vagy a gerinc okozhatja ,van -e ötletetek ,vagy tudtok .-e erre valamit ajánlani .Előre is köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11275
Szia! Tudom, nem nekem tetted fel a kérdést, de szeretnélek egy kicsit meggyugtatni. Idéznék Erbszt András gerincsebész tollából: "Azt vettem észre, hogy a sérv eltünése, szinte minden esetben akkor következik be, ha un. kiszakadt sérvvel állunk szemben, ami azt jelenti, hogy a sérvdarab teljes mértékben eltávolódik a porckorong állományától és szabadon helyezkedik el a gerinccsatornában". Szabadon, mert nyilván egy szük csatornában, rosszul elhyelykedve stb. nincsenek meg a feltételek. Azt is írja még, hogy ilyenkor két, három hónap alatt következik be a tünetmentesség. Azt is megemlíti, bizonyos kutatókra támaszkodva, hogy a leszakadt porcdarab, tápanyag hiányában, zsugorodik, a szervezet pedig, mint egy idegen anyagot, megtámadja, és eltávolítja. A rostos kéreg hegesedéssel gyógyul.
Előzmény: zlota (11267)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11274
Szia! A háziorvos utaljon be szakorvoshoz, ez nem az ö szakterülete. Nagyon sok gyulladás csökkentö van forgalomban.De mielött gyógyszert szedsz, nem ártana tudni mi a bajod. Az ülöideg okozta igegi nyomás és a sérv hasonló tüneteket produkál. Egy jó reumatológus manuális vizsgálattal el tudja különíteni a kettöt. Ha mégsem, akkor még mindig ott van az mr. A testvéremnek óriási sérve van, ami szükíti a gerinccsarornát és ideget nyom, ennek ellenére nem a dereka fáj, hanem a lába és a hátsója. Egyébként pedig a gyógyszerekre sem egyformán reagálunk. Ha valóban gyulladásod van, tornával csak provokálod." Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11272)
MBman Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11273

A legjobb helyi készítmény a Flector tapasz. Jó ára is van, 500 Ft környékén mozog egy kb 8x12 cm-es darab.

Előzmény: ex-petike23 (11272)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11272

Szervusztok,

köszönöm!

A gyulladást mivel lehet levinni ?

3. napja szedem a Xiloxot, de nem sokat használ. Még a diclac gél mint ha hatna valamit.

Amíg gyulladt az ideg, nem szabad a piriform izomra nyújtógyakorlatot végezni, ugye?

Előzmény: 1323333 (11271)
1323333 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11271

Szia!

 

Persze nem árt az Mr vizsgálat, de nekem is bizsergett a talpam, alig tudtam előre hajolni, mintha betontömböt hordoztam volna  a bal lábammal, nem tudtam sarkon járni, és rá 3 hónapra az mr abszolút negatív lett, még egy kopás sem volt.Én amit ajánlani tudok első körben egy jó Mc Kenzie- gyógytornász, az segít a legtöbbet, ha sérved, van ha nem. Meg ha már fáj, nincs begyulladva, masszázs, szauna.

Előzmény: ex-petike23 (11268)
MBman Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11270

Nekem az a véleményem, hogy minél előbb el kellene jutnod valahogy MR vizsgálatra. Azért lenne jó, mert az MR kimutatja a gerinccel kapcsolatos olyan problémákat is, amik esetleg még nem okoznak tünetet, de pár év után majd fognak. Így meg tudsz előzni egy esetleges sérvet, pl életmód váltással, tornákkal, nem pedig akkor kell majd fűhöz-fához kapkodnod, amikor már kialakult.

Hogyan tudsz eljutni MR-re, az már rázósabb dolog, vagy maszekban az ugye nem kevés pénz, de ugye egyből mehetsz, ha fizetsz. Sajnos a jelenlegi tünetekkel az orvos nem fog elküldeni, hanem elkezdi játszani veled a szokásos játékot, pihenj, szedj gyógyszert, tornázz, ha nem jó gyere vissza, röntgen időpont kb 1 hónap, majd legvégül MR, de mire oda eljutsz, eltelik egy fél év. Utaltasd be magad ortopédiára, és ott a dokinak mond a sérv tüneteit: fáj a derekad, zsibbad a lábad, mond azt, hogy nem tudsz felkelni, nem tudsz járni, nem tudsz dolgozni, kicsit túlzol ezzel, de nem baj, legyél kifejezetten erőszakos, hogy utaljon be röntgenre MR-re.

Előzmény: ex-petike23 (11268)
MBman Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11269

Sajnos fogalmam sincs hogy fel tud-e szívódni. Orvosok biztos jobban tudják, én nem vagyok orvos :)

De van olyan ismerősöm, akinek fiatalabb korában kiszakadt, és azt mondta, ahogy idősödik, a tünetek egyre inkább enyhültek neki (műtve nem volt).

Előzmény: zlota (11267)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 11268

Szervusztok!

Kb. Két hete kezdett fájdogálni a bal lábam, kisebb-nagyobb szünetekkel, majd most hétfőre irgalmatlanul bedurrant; a fenekem közepétől a lábfejemig fáj, nyilall az ideg.

A körzeti doki ülőideg zsábát mondott, ami tudtommal az ülőideg gyulladását jelenti.

Ennek oka lehetne a porckorong sérv, nekem viszont a derekam nem fáj (állítólag azzal is járna), illetve már régebben megfigyeltem, hogy a bal lábamat körömvágáskor nem tudom oldalt olyan magasra felemelni, mint a jobbat. Ebből arra gondolok, hogy a piroformis izom rövid, és nyomja az ülőidehet, amitől az begyullad (piroformis szindróma).

 

Xiloxot kaptam, nem sokat haszál, és Flector géllel kenegetem, de csillagokat látok, főleg ha ülni kell(ene).

Mi a véleményetek?

Köszönettel veszek minden tanácsot, tapasztalatot.

zlota Creative Commons License 2015.01.22 0 0 11267

Szia MBman!

 

Kérdeznék egy olyat amiben nem minden doki ért egyet és te talán láttál már ilyet.

Valóban felszívódhat egy kiszakadt sérv?

Már mindkettő álláspontot mondták már nekem.Két idegsebész 2 hónap különbséggel, ráadásul mindkettő az országos gerincgy. központban.

Ha felszívódik, be is heged?

A felszívódás kb mennyi idő lehet?

Arra gondoltam,hogy te láttál esetleg olyan felvételt, hogy mondjuk 2 egymást követő felvételen egy kiszakad sérv elkezdett eltűnni..

Előre is köszönöm a válaszodat!

Előzmény: MBman (11266)
MBman Creative Commons License 2015.01.22 0 0 11266
A konzervativ kezelessel, amit csinal, artani nem art maganak. Ha a kiszakadt rész nagyon komprimal valamit, azt a tunetekbol ugyis tapasztalni fogja.
Előzmény: danekadoki (11265)
danekadoki Creative Commons License 2015.01.22 0 0 11265

Ezt én sem hiszem az amerikai uti orvosokról,de ha az orvosod oda küldött,és a sebész műtétet javosolt csinálhatsz te bármit szedhetsz akármit.Az a kiszakadt porckorong gerincvelőt nyom,úgy jársz mint én nagyon keserves a gyógyulás ha egyáltalán lesz.

Előzmény: Xion79 (11257)
MBman Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11264

A vitaminoknak nincsen nagyon hatása a csigolyák közti porckorongokra, szóval azokkal szerintem feleslegesen szennyezed a szervezetedet. A konzervatív kezelési mód, torna, gravitációs pad, életmódváltás az amivel eredményt tudsz elérni. Bár a paddal csak óvatosan.

Előzmény: Xion79 (11257)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11263
Azért óvatosan a vitaminokkak és ásványi anyagokkal. Azért nem lehet csak úgy "letolni". Némelyik vitamin egyidöben szedése kinyirja a másikat. Pl.a c vitamin gátolja a ca felszívódását stb.Arról nem beszélve,hogy sok a szintetikus.

Csak óvatosan, a kémia is igen bonyolult.

kiscsillag74 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11262

Sziasztok!

 

Xion tudnál adni egy privát címet, ahova tudnék írni? Ugyanebben a cipőben járok. Köszönöm! 

Előzmény: Xion79 (11257)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11261
Nagyon jó, amit leírtál, de a nevét is közzé kéne tenni, hogy elkerüljük. Én a neurológussal jártam így. A háziorvos figyelmeztetett amikor beutalt, mondván " nehéz természetü" ember. Mivel harcos típus vagyok, annyiban maradtunk, ha gond lesz, majd helyére teszem a dokit. Lazán, rágot csámcsogva lökte oda a sértö mondatait: Miért jött ide? A háziorvossal összedugták a fejüket és ketten eldöntötték, hogy hozzám kell jönni? Maguk (az orvos és én) nem hozzáértö emberek.. Lökte a nagyarcú dumáját...Nyugalmat eröltettem magamra és azt montam: Azért jöttem önhöz, mert úgy gondoltuk a háziorvossal, hogy ön a szakember. Természetesen nen vagyok értö, mint ahogyan ön sem járatos az én szakmámban. Ott majd ön fog megkeresni engem és én segítek önnek. Mêg a rágó is megállt a szájában a vén marhának. Ez azt hitte, valami külön kaszthoz tartozik. Vannak azért jó dokik is, azt is érdemes megosztani. Ami a megelözést, illetve a gyógyulást illeti, szintén egyet értek Ezeket az utakat igyekszem járni. De igen húzós anyagilag. Üdv. és gyógyulást!
Előzmény: Xion79 (11257)
bandereas1983 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11260

Köszönöm a linkeket is!

Előzmény: Xion79 (11257)
bandereas1983 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11259

Szia, ami még segíthet, az egy szakboltban vásárolt matrac. Áldom az eszemet, hogy nem lakberendezési áruházba ( IKEA, KIKA ), hanem kimondott matracboltba vettem meg a matracom, persze a srác is nagyon penge volt, akin lehetett látni, hogy tényleg segíteni akar, és nem eladni.

 

Üdv:

Előzmény: Xion79 (11257)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11258

Elég fura, az amerikai úton ilyen orvost még nem láttam, pedig sokat jártam oda. Privát megadod, ki volt?

Előzmény: Xion79 (11257)
Xion79 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11257

2014 novemberében kezdett megint fájni a derekam, aztán hozzá jött a bal láb zsibbadása, fenék zsibbadás, vizelési kényszer. (azért megint, mert már párszor volt ilyen, de ez most mindent vitt!)

 

A bal lábamat egyáltalán nem éreztem a fenekem totál zsibbadt volt.

 

Elmentem a neurológiára, ahol elküldtek MR-re, gyorsan megcsináltattam, ahol azt mondták, hogy nincs gond.

Visszamentem az orvoshoz, és a lelet alapján – nem látta a felvételt!- azonnal átirányított az Amerikai úti idegsebészetre, ahol még aznap fogadott egy orvos!

 

L5-nél kiszakadt, extra méretű porckorongsérv!

 

Soha nem voltam még olyan beteg, hogy kórházban kellett volna kezelni, baleset előfordult, de operáció soha!

 

Az orvos cinikus lekezelő, és modortalan, kihagytam a Bunkó szót! Azonnal műteni kell, de ne legyen rossz a karácsonyom, majd jan. 3-án visszatérünk rá! A felvételemet is úgy kezelte, mintha egy darab hús lennék! Döbbenet!

 

Idézem: ha jó a kedve 40 perc alatt kivágja!! a sérvemet, ha rossz, akkor 1 óra, de csukott szemmel is csinálhatja!

 

Totálisan megsemmisített, mint ember! Ja és Nőként is, mivel a kinézetemre is tett utalást! (elég szarul festettem…)

 

Párommal kétségbeestünk, de annyira nem, hogy tudjuk nem lesz egyszerű a menet!

 

Amiket csinálok:

vettünk egy gravitációs-denevérpad- padot, amit még sos dec-ben beszereztünk.

Gyógytornázom.

Ék párnát vettünk a székemhez.

Az autóba is tettünk egy hasonlót!

Hengerpárna biztosítja a kanapéban, hogy helyesen üljek!

Zöldkagyló, A-D vitamin, stress B komlpex, Ásványi anyag, E vitamin, Hyarulonsav, kurkuma, és Kollagén por.Ezeket minden nap tolom!

Plussz kiegészítettem Kal-Mag itallal is!

 

Nem ülök egész nap, tornázom, vigyázok magamra, életmódot váltok, és nyugodtabb életet élek!

 

No aki futószalagon akar egy gerincműtétet, annak váljék egészségére, de garantálom, hogy nem fog! (direkt futószalag, mert ha egyet kivágnak, akkor valószínű, hogy a többi sorsa is megpecsételődik!, És ha már valamit kivágtak, akkor jelen orvosi állás szerint a porckorong nem nő vissza!)

 

Az összes olyan egészségügyi szakembert, aki így bánik az emberrel, és ráadásul még TUDATLAN IS az inkább nem is írom le, hogy hova küldeném!

 

Nekem tanulópénz ez az egész, 35 éves vagyok, és eddig semmilyen problémám nem volt!

 

Az orvosok pedig csak leértékelnek, és kétséget kell hogy ébresszenek benned, jól megalázzanak, és jöhet a következő „beteg”, nekik mindegy, meg tejelsz is tuti, 1 éven belül újra keresni fogod, mert lesz problémád, és ez is tuti!

 

Ha lehet tanulni mások hibájából, akkor tanuljatok az enyémből!

 

Rendszeres testmozgás –séták!-, no para, vitaminok, víz fogyasztás!

 

A hölgyeknek legyen segítségük -és merjenek segítséget kérni! -a nehezebb tárgyak cipelésére!

 

Ne legyünk hirtelenek, nyugodtan reagáljunk mindenre, ha valami le akar esni, hát essen le, ne húzzuk meg a hátunkat egy hirtelen mozdulattal! (rosszindulatú hozzászólók inkább maradjanak csendben! KÖSZÖNJÜK!)

 

Ne a youtube-ról tornázzunk, inkább egy gyógytornász tanítsa meg, aztán majd otthon egyedül is megy!

 

Ha tornázunk előtte melegítsünk be, ha befejeztük nyújtsunk!

 

Olyan emberekre halhassunk, aki pozitív dolgot képes mondani, vagy inkább ne is beszéljünk velük!

 

Ha szeretnél még több gerincorvos véleményét, és még több pénzt kiszórni, akkor tessék, de szerintem ez felesleges!

 

Ja nem vet fel az Isten pénze, de ezek olyan beruházások, amik egy életre szólnak, és a műtétnél csakis jobb!

 

Egy lista, hogy miket használok:

http://kiromed.eu/kiromed-delta-gerincnyujto-pad.php

http://porckorong.hu/gerincshop.php

ékpárnák

http://www.elanvital.hu/

vitaminok, kal-mag ital

http://bionom.hu/biobolt/etrend-taplalek-kiegeszitok/egyeb/zoldkagylo-glukozaminoglikan.html

zöldkagyló

http://jkvitamin.hu/termek/premium-kollagen-eper-izu/

kollagén por

http://www.yiya.hu/index.html

kurkuma, hyarulonsav

 

Remélem tudtam segíteni!

 

HAJRÁ!!

csecsenn Creative Commons License 2015.01.18 0 0 11256

Nagyon köszönöm az infot!Üdv 

Előzmény: MBman (11254)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 11255

jaja, tök mindegy, mi nyomja. ha meszesedés nyomja, ugyanolyan szar.

Ha sérv, de oldalra, ahol nincs ideg, akkor meg pont senkit nem érdekel. 

Óriás tévhit, hogy a sérv fáj, és rossz, más meg nem. pl csigolya instabilitás és ideg nyomás, az is ugyanolyan tüneteket okoz.

 

Előzmény: MBman (11254)
MBman Creative Commons License 2015.01.17 0 0 11254

Akár sérvnek is lehet nevezni, igazából mindegy, hogy hernia (sérv) vagy prosturiso (kiboltosulás), fontosabb, hogy milyen tüneteket produkál. A zsibbadás amiatt van, amit írtak, hogy S1 ideggyök nyomás alatt van. Viszont ez még bőven visszahúzódhat, hogyha vigyázol, és pár dolgot változtatsz.

Ülést és egy helyben állást minimálisra kell csökkenteni. Ezt a kevés ülést pedig, akkor ékpárnával és deréktámasszal, kihúzott testtartással. Ha van rá lehetőség akkor az asztalon könyékkel támaszkodva levenni minél több súlyt a gerincről. Autóban szintén deréktámasz, az egyterű autók a jók ilyen szempontból, ahol magasan ülsz az ülésben. Ha állni kell, akkor váltogasd a jobb és bal lábadra helyezve a súlyt, mintha sétálnál. Sokat kell menni, sétálni. Napi legalább egyszer torna, 25-30 perc, szerintem a Bene Máté féle a legjobb. Lógj minél többet gravitációs padon, napjában többször legalább 10-15 percig, hason fekve medencéd alatt párnákkal. Ne emelgess, mindig az járjon az eszedben, hogy tudod a napi dolgaidat úgy végezni, hogy a terhet levedd a gerincedről. Mást nem tudsz tenni, ha jót akar akkor visszahúzódik az a prostusio.

Előzmény: csecsenn (11253)
csecsenn Creative Commons License 2015.01.17 0 0 11253

Szia!Köszönöm az infot!Már megijettem hogy sérv!Zsibad a bal lábam és a  derekam fáj  .Milyen beavatkozást igényel?

Előzmény: MBman (11252)
MBman Creative Commons License 2015.01.17 0 0 11252

A csigolyák peremein enyhe csontkinővések vannak, ezek a spondylophyták.

A kisízületek enyhe kopását látják az eredményen, ez a arthrosis.

Az L V-S1 rés szükebb, ez nagyjából azt jeleni, hogy a gerinc ágyéki görbülete enyhén kiegyenesedett (így védekezik a szervezet a porckorong sérv ellen)

A vacum fenomen azt jelenti, hogy árnyék látható az L5 csigolya alatti porckorongon. Ez a vízvesztés, kopás, discopathia jele.

A porckorong 8 mm-re ki van boltosulva, ami komprimálja a gerincvelő folyadékkal teli burkát (durazsák), és az S1 kilépő ideggyököt is.

Discus  protrusio az L V -S 1 közt: Porckorong kiboltosulás a legalsó porckorongon (L5-S1), ami a sérv előszobája. És csontkinövések a csigolyákon. Ezek szintén tudják irritálni az idegeket.

Milyen tünetek vannak?

Előzmény: csecsenn (11251)
csecsenn Creative Commons License 2015.01.17 0 0 11251

Sziasztok!  Tegnap voltam Ct vizsgálaton. tudja valaki értelmezni a diagnozist?Köszönöm elöre is a válaszokat!

 

 A csigolyák peremein kisebb spondylophyták láthatoak. A kisizületekben enyhe arthrosis van, Az L V-S ' rés szükebb.benne vacuum fenomen látható.dorsalisan a discus 8mm es kiboltosulása látható mely durzsákon és mögötte futó. s 1 gyökökön mérsékelt kompressiot okoz.   Discus  protrusio az L V -S 1 közt . Mérsékelt spondylarthrosis.   

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 11250
Az nagyon jó hír, hogy egyre inkább tünetmentes vagy.Kiváncsi leszek az mr mit mutat.
Kétségtelen, hogy a torna nem egy szórakoztató dolog.
Napi egy órát jógázom, na és lógok a denevérpadon is. Csütörtökön meg megyek a Széchenyibe.
A jóga az nekem már olyan, mint a fogmosás, mindennapi tevékenység. Tudom, hogy sosem fogom abbahagyni. Még akkor sem, ha már semmi sem fáj.
Előzmény: zlota (11249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!