Keresés

Részletes keresés

biglass Creative Commons License 2000.05.02 0 0 114
Sir!
Az "Egy mondat...", az Illyés Gyulától van. Az asszociáció persze tökéletes, mert ahol zokni van, ott zsarnokság van...( posztomusz bocsánat! ).
Tudja valaki, hogy hány napot, hónapot töltöttünk már el az életünkből azzal a hiábavaló foglalatossággal, hogy valahol itt kell lennie...?
Tehát a félpárzoknik nem mások, mint időrablók!
Előzmény: 81713 (113)
81713 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 113
T.Kartácsak!

biglass kartács zseniális hozzászólása kapcsán eszembe jutott, hogy az említett nagytiszteletű költő örök versének persziflázsát is el kellene követnünk "Egy mondat a zokniságról" címmel. Már amennyiben ez nem számít szentségtörésnek.

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

81713 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 112
"Most értettem meg Faludy György miért jár zokni nélkül. Ő már feladta."

:DDDDD

Előzmény: biglass (111)
biglass Creative Commons License 2000.05.02 0 0 111
Eddig azt hittem bennünk van a hiba. Nem tudom eldönteni melyik magyarázat az igaz, de tény: a zoknik rejtélyes darabjai életünknek. Évekig türtem a jelenséget. Nemrég költözködtünk. Én balga azt hittem, na most, most elő kell hogy kerüljenek... bárhonnan. Utolsóként hagyva el a terepet tudomásul kellett vennem, hogy még a fiam (nem páncélszekrényben örzött) első pár bébizoknijának a párja sincs meg.
Most értettem meg Faludy György miért jár zokni nélkül. Ő már feladta.

81713 Creative Commons License 2000.05.01 0 0 110
Tisztel Messire kartács!

Ha behatóbban ismerné a Zoknimozgalom újkori történelmét tudhatná, hogy "Zoknit vissza nem adunk!"

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

Előzmény: Messire (109)
Messire Creative Commons License 2000.05.01 0 0 109
En is szenvedek ettol a problematol....Az utobbi idoben tomegevel tunnek el a fel par zoknik. Sosem egy par...Csak az egyik...Alapitsunk egy mozgalmat! Minden Zoknit Vissza!
tyutyus Creative Commons License 2000.05.01 0 0 108
Heuréka! Témánk nemcsak az ösmeretterjesztés ákádémikus magaslataiban, hanem a míveltségi alapvetés újkori magiszterében! Az Ezer Esztendő Milleniumi Olvasókönyv utolsó utáni kortárs irodalmi alkotása mintegy korrajzként az utókornak ismeretlen szerző tollából:

Zokni, fuszekli ha fél pár lenne,
jön majd divatba a mankó, egyke.
Hozzá a lábból egy fél is elég.
Ne csüggedj magyar, lám van még remény!

Ártunk-Ormányunk már érzi a gondot,
felemás fuszekli dívik a fronton!
Van kinek fehér és másik zöld,
másiknak narancsos-feszületös.

Biztost most kinevez, pénzt is ad néki,
épül is rögvest a mintának kégli,
hol nem tűnik el zokni más dimenzijóba,
polgári mosónő ott a József Borcsa.

81713 Creative Commons License 2000.05.01 0 0 107
Tisztelt tyutyus kartács!

Egészen véletlenül a National Fusechli Newsletter áprilisi számában boncolgattuk a kérdést tudós kollegámmal Walter Socks professzorral. Bár kissé hosszúra sikeredett az értekezés, (Tudvalevőleg a professzor kissé bonyultan fejezi ki magát, rosszakarói szerint csak ennek az értekezésnek egy pédánya lekötötte a teljes finn papíripar 4-évi kapacitását.) de a lényeget kivonatosan közreadom.

Félpár zoknik eltűnésének összefüggései az egyedfejlődés kritikus időintervallumától az enyészetig

A két-három hónapos korú –ekkor még párban élő- zokni ivarérettségének közeledtét jelzi bolyhosodása, alakjának megváltozása. Ekkor kezdenek eltünedezni, de az esetek többségében még megkerülnek. A megkerülésük alkalmával többnyire foltosak, büdösek sokszor magukból kifordulva lelülnk rájuk a leglehetetlenebb helyeken. Ilyenkor kell nagyon óvatosan tapintatosan eljárni. Például szigorúan tilos egyedül kimosni, mert aránytalannak érzett büntetésén végképp megsértődve azonnal a mosóvizbe diffundál, vagy az idődilatáció jelenségét produkálva –Úúúútállak benneteket! felkiáltással- visszavonhatatlanul eltűnik.

A félpárzoknik eltűnése a legújabb kutatások szerint genetikailag determinált. A nemrégiben feltérképezett zoknigéntérkép meglepő hasonlóságot mutatott a szürke szamáréval, amely mint köztudott szintén igen jó hatásfokkal képes eltűnni, különösen ködben. A zokni DNS nem a megszokott spirális elrendezésű, hanem kötött, vagy horgolt formájú. Ezeknek a szálaknak a felszakadozása okozza a felületi bolyhosodást, ami a félpár zoknik pubertáskori viselkedési zavaraihoz vezetnek.

Ha megfelelő neveléssel, figyelemmel viseltetünk zoknink iránt a pubertáskori zavarok után harmónikus kapcsolatot alakíthatunk ki zokninkkal. Innentől kezdve két útja van a zoknilétnek. Az egyik a fajfentartási okokból történő eltűnés, illetve a kilyukadás. Itt még egy akut kezelés –tudományos nevén: stoppolás- megállíthatja, de inkább csak lassíthatja a zokni egyetlen nagy lyukká alakulásának folyamatát. Ennek viszonlag egyszerű a magyarázata. A zokni DNS bázispárjainak reakciója a többnyire lúgos kémhatású mosóoldatokkal megyengíti annak szerkezetét, ezért a zoknifehérjék szintézise megáll. A stoppolt vagy lyukas zoknit a zokniferomonok közvetítésével megérzi párja, és otthagyja, mint szaporodásképtelent. Ezzel is igazolva az örök törvényt: A lyukas, vagy stoppolt zokni mindig megmarad.

(Itt kívánom megjegyezni, hogy a professzor még részletesen kitért a stoppolófák hatására az ipari forradalomra, különös tekintettel a VindóZokni95 Stoppolófa technológiai fejlődésére.)

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

anyuxxx Creative Commons License 2000.05.01 0 0 106
Nekem meg a krokodilé tetszett nagyon !

Kedves ff !

Ezzel a magadbazárt tudással ugy fogsz járni, mint Hofi az érettségin. Tudom, amit tudok, de nem mondom el senkinek. Meg is buktatták szegényt.

Üdv mindenkinek: Anyu

Előzmény: FairyTale (103)
tyutyus Creative Commons License 2000.05.01 0 0 105
Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora!

Tisztelettel kérlek, todományosan okfejtsd ki nékem a "Félpár zoknik eltűnésének összefüggései az egyedfejlődés kritikus időintervallumától az enyészetig" /Avagy a pubertások szobája, mint fekete lyuk az univerzumban/ címmel legújabb kutatási eredményeidet!

Tapasztalati tény, hogy genetikailag a rákfene itten van bűzlő ebként elásva, melyből folyományként szökken szárba a titokzatosan tűnő zoknikkal testi kontaktust létesítők internacionalista, sőt intergalaktikus egységért sóhajtó vágya a világmindenség eme szegmensének megismerhetőségére.

FairyTale Creative Commons License 2000.04.30 0 0 103
Az hagyján hogy 100, de micsoda 100! Milyen élvezet olvasni, mindegyik más és mindegyik eredeti :))
( pl. Dakota Press örökös lovagrendi tag tudományos értekezése igazi gyöngyszem, elmentettem a nehéz napokra:DD)
Előzmény: anyuxxx (101)
krokodil Creative Commons License 2000.04.30 0 0 102
A mi mosógépünkben egy zoknievő szörny lakik, aki félpár zoknikkal táplálkozik. Kezdetben megpróbáltuk kiírtani, de csak a mosógéppel együtt lehetne eltávolítani, így inkább etetjük. Megszoktuk, megszerettük, sőt már háziállatnak tekintjük. Rejtélyes körülmények között került a mosógépünkbe, már biológusok és zoológusok is vizsgálták a szörnyecskét. Szeretnék ugyanis szaporítani, de egyelőre állítólag csak ez az egy van belőle a világon, legalábbis nem tudunk ról, hogy másnak is lenne, így félő, hogy kipusztul. És szörnyű étvágya van, már nem győzzük félpár zoknival. Rokonaink, ismetrőseink és a szomszédok is idehordják a félpár zoknijaikat, hogy tudjuk etetni a szörnyecskét, ha már ilyen földtörténeti ritkaság tenyészett ki a mosógépünkben.
Ha felesleges félpár zoknijaitok vannak, vagy istenmencs másnak is lenne zoknievő szörnyecskéje, akivel a miénk pároztatható volna (a miénk hím) kérjük, jelentkezzetek.
anyuxxx Creative Commons License 2000.04.30 0 0 101
Nem rossz !
Kész novella,hol vagytok szegény fél pár zoknik cimmel. Egyébként megfigyeltem, mindig az ilyen topicok maradnak életben. Már a cime is hivogató a politikában megfáradt szegény halandónak.
Üdv: Anyu
Előzmény: Hmmmm (99)
Hmmmm Creative Commons License 2000.04.30 0 0 100
Ez már a századik.
Vissai kollegina biztos nem gondolta mekkora forradalmat indít el.
Hmmmm Creative Commons License 2000.04.30 0 0 99
Ez az összesküvés elmélet a gyártók részéről, nekem nagyon tetszik. Én is így csinálnám, ha zokiban utaznék. Annyira agyafúrt ötlet, hogy a legtöbb ember vagy magát, vagy a macskáját okolja ha nem pároznak a zoknik, még álmában sem gondol a zoknigyártókra. Egyedül profi háziasszonyoknak tűnhet fel a turpisság egy zsák zokni után, mert ők már vannak olyan gyakorlottak, hogy nem hisznek a légbőlkapott félmagyarázatokban, az ő gyakorlatuk mellett a cica meg az ágy és a fal köze nevezetű magyarázatok nagyon gyenge lábakon állnak.

Megoldás...hmmmm...
Hát mivel összeesküvésről van szó, két út lehetséges.
egy.
Nyomozókat és ügynököket, később ügyvédeket is rászabadítunk a zokniiparra, hogy bebizonyítsuk, galád módon megrövidítenek bennünket, és utána visszakozásra kényszerítjük őket, egyformán kopó zoknit kell gyártaniuk.
kettő.
Alapítsunk egy "megbízható zoknifesték" nevú terméket gyártó vállalatot és meggazdagszunk a korrupt zokigyártók segítségével. Ha titkos szövetséget kötünk velük, akkor még segíthetnének is az indulás nehézségeiben. Aki ezzel a festékkel befesti a zokijait, az biztos nem veszti el a fél pár zoknikat, mert teljesen egyenletesen fognak kopni a mosásban. Ha a szert a mosóporhoz adagoljuk, akkor kényelmes és még hasznosabb szerhez jutunk. Ekkor a mosóporgyártókkal is szövetkezhetünk.

Ugye Vissai kollegina nem a zoknigyártók bérence, aki eltereli a figyelmet a valós problémáról? :))

Előzmény: anyuxxx (96)
anyuxxx Creative Commons License 2000.04.30 0 0 98
Ugy képzeld el a fél pár fehér zoknikat, hogy az egyik fehérebb ,mint a PROCOL HARUM-nak a fehérnél is halványabb árnyalata. Az ötlet egyébként nem rossz,akkor gondoltam először az ilyen felajánlásokra amikor uj volt a videonk és éjjel nappal azt nézte a férjem. Gondoltam kiteszem a kapuba, rá egy 5ooo-est, csak vigyék.
Üdv: Anyu
Előzmény: FairyTale (97)
FairyTale Creative Commons License 2000.04.30 0 0 97
Mit tehetnénk?
Kérdésed felvetette az ötletet: Mi lenne ha zoknipároztatást rendeznénk? :))) Mindenki bedobhaná amije van.:)) Én ugyan szerényebb készlettel rendelkezem, de felajánlanám a köz javára.:) Akár még árverést is csinálhatnánk a pároztatott zoknikból. Pl. egy pár fehér zokni ( a fehér félpár azért ritkább) tíz szem dió:), a fekete mondjuk húsz ( mert a fekete mindíg divatos marad:)) a többi csak öt.
Az összegyűlt dióból süteményt sütünk és megesszük, ill. macskát hajigálunk vele ( tetszés szerint, persze egyéb ötletek is számításba jönnének:))
De az egész akció célja tulajdonképpen az lenne, hogy fennmaradjon a félpár zoknik folytonos körforgása a világban - perpetuum mobile-ként.
Előzmény: anyuxxx (96)
anyuxxx Creative Commons License 2000.04.30 0 0 96
Hali !

Anyu vagyok. Átjöttem a pol.fórum-ról, mert nagyon pang most ott az élet.
Mint gyakorló háziasszony én is sokat gondolkoztam már ezen. De komolyan. Átrágtam magam a topicon, hátha másnak is eszébe jutott, ami nekem. Már több mint egy nylon zsák fél pár zoknim van otthon, gondolva, majd csak meglesz a párja. Időnként egy-egy szerencsétlen példánnyal cipőt tisztitok, ablakpárkányt törlök le, szóval a haladás áldodzatául esik. Azok a tudományos magyarázatok, hogy elvitte a cica, más dimenzióba kerültek nem elégitenek ki. Szerintem sokkal racionálisaabb oka van. Szerintem a gyártók nem azonos minőségü festékkel festenek, igy egy-egy mosás után az egyik sötétszürke (vagy sötétzöld) megmarad sötétszürkének (gépi mosásról beszélek)a másik kifakul. Ezt külön tesszük,mondván nem létezik, hogy ez a párja, telnek mulnak a hetek és megint csak fél pár zoknik vannak. Férj morog, uj zokni vásárlás, és kezdődik minden előlről. Már volt hogy direkt egyforma zoknit vettem 3-4 párat, gondolva, a maradékot még mindig össze tudom pároztatni. Nem jött be. Most várom a nagyszerü ötleteket. Hogyan lehet védekezni a rosszindulatu zoknik ellen.
(El ne felejtsem fehér zokni is van itthon páratlan)

Előzmény: Vissai (-)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.30 0 0 95
Ok. legyen békesség mint a Paradicsomi zoknipárok között.. :o)
Előzmény: morticia addams (93)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.30 0 0 94
A Szentírás egy láthatatlan tintával íródott fejezete a következőkről számol be:

"...És nyolcadnapon Isten látá, hogy az ember szomorú, mert a paradicsom kertjének hűvös hajnalán didereg a lába... (apokrif források szerint az ember ekkor ismerkedett össze a nátha nevezetű teremtménnyel is...)
És mondá Isten nem jó ha az embernek fázik a lába, tisztátalan gondolatok fordulnak meg a fejében - és a maga bölcsességében, és jóságában megteremtette a kapcát az embernek, és megáldotta őket, hogy párosodjanak, és hűek legyenek egymáshoz, melegitsék fel az emeberek fázó lábát...
Azokban az időkben még minden a teremtés természetes rendjében folyt: a kapca-felek szerették egymást, és az embereket, és boldog, és békés paradicsomi állapotok uralkodtak...

És midőn az ember lába a kellemes melegben megpihent, hamarosan csábitóan tekintgetett más paradicsomi aszonyok bundájára - az aszony pedig a Tudás fájára, mert a kígyó aki ravaszabb volt minden mezei vadnál, elültette a szivében a gondolatot, hogy az ember, csak akkor lesz hűséges hozzá, ha ellesi Isten félett kapcakészítési receptjét...
És asszonyban a sötét gondolatok az ősi asszonyi társfogó ösztön termékeny talajára hullottak. És az asszony evék a tiltott gyümölcsből... majd mivel látá, hogy jó, és kedves az ínynek rávevé a Ádámot is, hogy ő is evék...
Akkor kinyiltak az ő szemeik, és megláták a világ dolgait, és a kapcakészítés titkos tudományát is...

Amikor Isten a Paradicsomban este megnézte a diszanait, és a tyúkjait, és kedvtelésének más teremtményeit, látá, hogy az emberek lábán szép, szines szemkápráztató kapcák virítanak.
És szólítá az Úr az embert: Honnan vannak ezek a szines kapcák?
Mire ő: Meguntuk a közönséges, egyszínű fehér kapcát, és változatosságként megszinesítettük, így kedvesebb a lelkünknek.

Erre az Úr szörnyű haragra gerjedt, mert látá, hogy az ember evett a tiltott gyümölcsből, és megátkozá:
Mivel változatosságra vágytál ezentúl legyenek mindenféle kapcáid, de álnok tetted miatt keserítse meg az életed a fagy, a szél kegyetlen zord viharai, és ne legyen örömöd a kapcáidban.
A kapca-felek között ébredjen ellenszenv, és utálják egymást, meg az embert, és űzött vadként keringjenek az ember körül, az életük gyors elnyűvődés legyen, és ha a mindennapok kapca-nyúzó kínjai után megboldogulnak az utolsó ítélet napjáig a pokolbeli mosógép szennylevében fürörödjenek (más apokrif források megemlitik, hogy az Úr nem volt annyira szigorú, ezért azon kapcák, akik kellően megkeserítették és meggyötörték az emberek életét megszabaultak tőlük, és örök békességre leltek a távoli legendás mosópor hegyen, és az öblítő-folyón túl fekvő kapca-paradicsomban).
Az asszonyt pedig megátkozá, mivel az ő gyengeségéből eredt a bűn, és ő engede a kígyó álnok csábitásának: Mivel a hiúság bűnébe esél elégedetlenséget szítok közted és az ember között, hogy ezentúl ki végzé majd a ház körüli munkát. Ezentúl a kapcák különösen utáljanak, és egész életedben reménytelenül hajkurászd a kapcák párjait. Soha ne legyen nyugtod, ha azt hiszed mindet megeleléd, veszék el megint belőlünk. És ez így legyen az idők végezetéig
Az embert pedig megátokozá, hogy izzadjon a lába, a kapcái pedig keserítsék meg az életét: legyenek büdösek, és terjesszenek mindenféle ragályt, ezáltal szítsanak viszályt, és gyűlölködést az emberek egymás között.
A kígyót pedig megátkozá: Légy átkozott minden földi állat közt, csússz a föld porába, a béled lógjon úgy menekülj az ember elől, miközben az, az idők végezetéig hajszoljon, egyre leleményesebben, hogy újabb, és újabb kapcákat készítsen magának belőled..."

Eddig az idézet.
A kapcák sorsának további misztériumait a a láthatatlan tinta fedi, és teremtés homályba vesző mendemondái kisértenek az emberek életében...

morticia addams Creative Commons License 2000.04.30 0 0 93
Kedves Zs4zet, lam-lam micsoda nagy kerdeseket tudnak itt a felparzoknik felvetni, micsoda melyben rejtozo problemak tornek felszinre:)

Na jo, ha en megbantottam a macho jelzovel, akkor nyugodtan emanci-mancizzon vissza, aztan szepen elfelejtjuk az egeszet:)))

Ne alljon meg az esze mert pontosan ezt szoktak a zoknik kihasznalni, es hamarosan hoppon marad ha nem vigyaz.

Előzmény: Zs4zet (92)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.30 0 0 92
Kedves morticia!

Ha nem állna már napok óta az eszem, akko' most állna meg...
Én, mint macho??? Itten valami óriási tévedés lappang... :o(
A magázás szépségeiről má' ne is beszéljünk... :o(

Viszont a kérdésnél maradva, talán onnan lehetne kiindulni vajon miért (mitől) van kiskegyednek kevesebb ideje... ;-)

Zs4zet.

Előzmény: morticia addams (86)
81713 Creative Commons License 2000.04.30 0 0 91

...folytatás


6. A félpár zokni teremtéselmélete

Kezdetben vala az meztéláb. Az hithű harczosoknak sajgó lábinak igen fájdalmas kelevényinek hűsitő gyolcsát teremté az Úr, az becses nyolczadik napon. Az gyolcsok rendeltetésük betöltvén az hithű harczosok láták, hogy az gyolcsok védendik nemes lábikat újabb kelevények fertelmes átkától, azt tovább is magukon tartván érzék az mennyei boldogságot. Az rút bűnbeesés kezdete vala ezen idők. Az Úrnak nem telé kedve ilyetén harczosainak az hitehagyásában, ezokból végtelen bölcsességében örök fuszkliviselére bünteté gaz teremtményit. (Megjegyzés: Egyes modernkori férfiak a mai napig is folyton magukon tartják zoknijaikat, még a fajfenntartás nemes és az egyház által elfogadott metódusa alatt is, a nők nem kis döbbenetére és utálkozására.) Az igaz Megváltó meztélábas eljövetele fényt hoza az bűnben fetrengvő hitehagyóknak. Útálatos Ponczius pilátus –római helytartó- bűzhödt kapczáinak gyalázása okán keresztre feszítteté az meztélábas Megváltót. Az igazszívű Megváltót az fertelmes kapczáit váltogató alávaló Júdeás árulá el 30 pár kapczáért. (Megjegyzés: Innen eredeztethető, hogy napjainkban a mindenkori pápa azon hagyományos szokása, hogy évenként egy alkalommal a kiválasztott püspökök lábait megcsókolja, így fejezvén ki a zokniviselet tisztátalansága elleni ökomenikus gyűlöletet.)

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

81713 Creative Commons License 2000.04.30 0 0 90

...folytatás


5. A félpár zokni evolúciója
Mintegy kétmilliárd évvel ezelőtt –a földtörténeti Kapcakor hajnalán- jelentek meg az első egysejtű kapcamikrobák a protozoknik. A zoknilét ezen ősi hírnökeinek törzsfejlődése napjainkban már csak a Kapcaosaurus Rex –és alfajainak- fosszilizálódott maradványain figyelhető meg. A zoknik törzsfejlődésének elméletét Charles Darwin alapozta meg. A Galapagos-szigetek egyedülálló mikroklímája következtében kialakuló zoknialfajok -természetes kiválasztódás útján történő- célirányos módosulatait figyelte meg, és írta le. (Ezek az ún. Darwin-fuszeklik) A teljesség igénye nélkül néhány ma ismert főbb zoknifajta:
-Mezopotámiai harcoskapca
-Grönlandi fagyfuszekli
-Kelta csőrösfuszekli
-Fehér fürgefrottír
-Mezei bokafix
-Térdjáró nagyzokni
(Itt kívánom megjegyezni, hogy magyar tudósok önálló alfajként kívánják bejegyeztetni a Foltos lúdtalpfrottírt. A nemrég felfedezett alfaj kizárólag csak a magyar vállalkozók makkoscipőiben él meg, egyedelülálló szimbiózisban a Susogó jogging telepeket alkotó életterében.)

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

morticia addams Creative Commons License 2000.04.30 0 0 89
zoknit!!!!!!!!!!!!
Előzmény: morticia addams (88)
morticia addams Creative Commons License 2000.04.30 0 0 88
hat, az lehet hogy ugy van, ahogyan te is osszekotozod itt a szavaid, aztan a fene se bir kibogozni beloluk egy felet se, nem hogy egy teljes par zonit...

;)

Előzmény: joy (87)
joy Creative Commons License 2000.04.30 0 0 87
Sokansokfélétírtakitten.
Nemtommásoknálhogyvan,
denálunknálazafurcsaságvan,
hogyamosásutánpárosítvaösszekötözöttzokniktöbbségefelemás.
Ezhogyvan?
morticia addams Creative Commons License 2000.04.30 0 0 86
Zs4zet kartacs,
engedtessek meg egy egy -virtualisan ambar, de igen hangos-tiltakozas ha nem is az egesz noi nem de mindenesetre reszemrol. En az elmult evekben komoly erofesziteseket tettem elbitangolo felpar zoknik megfekezese ugyeben, es mondhatom, sikerrel jartam. Na most mit gondol, mikor utott be a krach? Hat amiota kevesebb idom van a maga kisse macho-i filozofiajaval merve rendes nokent viselkednem.
Előzmény: Zs4zet (84)
81713 Creative Commons License 2000.04.29 0 0 85
Tisztelt Zs4zet kartács!

A zoknik nemét illető feltevése népi megfigyeléseken alapul, ezért tudományos szempontból nem egészen pontos. A fuszeklik és a zoknik fajfenntartási szokásainak ismerte elengedhetetlen modern világunkban. A zoknik –a csigákhoz hasonlóan hímnős lények. Mivel a nők bőrének bizonyítottan más a pH értéke, erre az érintésre a zokni hímivarúvá alakul. A férfikéz (és láb) érintése viszont nőivarúvá teszi a zoknit. Ismert tény, hogy a vegyes házasságok (férfi-nő) révén a zokniknak a szokásos populációs ivari eloszlást követve alakulnak ki elsődleges nemi jellegük. A férfi női egymástkövető érintéssorozata bizonytalanná teszi a félpár zoknit ivari hovatartozását illetően, ezért zavarában vagy a mosás közben, –a már alant ismertetett fizikai-kémiai tulajdonságainak révén- vagy a szárítás közben tűnik el.

Ne tévessze meg kartácsunkat, hogy neki eddig nem tűntek el félpár zoknijai. Ez a tény tudományos mérési hibahatáron belül lévő jelenség.

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

Előzmény: Zs4zet (84)
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.29 0 0 84
Nem jól van ez így kedves topictársak!
A zoknik csak a nőket utálják! Engem az emúlt 4 évben egy sem hagyott el...
A megoldás: mivel a zokni a férfiakhoz kötődik (lehet hogy nőnemüek?), nekik kell mosniuk, és babusgatniuk őket...
Ellenben a nők durva kezétől fejvesztve menekülnek...

Zs4zet.

Ui. Zokni-mosoda nyitást nem vállalom... :o)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!