Keresés

Részletes keresés

Belgaóriás Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38962

Sárga német óriásnyulak oltva tetoválva származási lappal eladók! A szülők német, holland tenyésztőktől hozva ebből a vérvonalból még nincsen magyar tenyésztőknél!

Belgaóriás Creative Commons License 2015.06.25 -1 0 38961

Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38960

Szia!Köszönöm !0,3 ml-re gondoltam ,csak van amikor mást ír az ember mint amit gondol!Mégegyszr köszönöm hogy kijavítottál!

Előzmény: Törölt nick (38959)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 -1 0 38959

3 ml halálos dózis, gondolom, elírtad.

Előzmény: Mészáros Barna (38954)
Deryan Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38958

Helyesen döntöttél! A nyúl állapota Téged igazolt.

A rák sejtburjánzás. Gondolom Te is tudod. Szövettani leletek alapján állítja fel a diagnózist az orvos. A nyulak élete rövid, gyorsan pörög. Nem szabad szenvedtetni a lassan gyógyuló sebekkel.

 

Köszönöm, hogy a tapasztalatodat megosztottad!

Előzmény: japaszturo (38953)
Deryan Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38957

Az ivermectinnel nincs tapasztalatom, viszont a hozzászólás összes többi részével egyet értek és saját gyakorlatom, tapasztalataim alapján megerősítem.

 

Az egészséges szervezetű nyúl sebe rendkívül gyorsan gyógyul. Ha teheted, reggel és este kezeld a nyúl sebét, hogy mielőbb begyógyuljon. Fontos, hogy ne fertőződjön el! A piros seb gyorsan hegged. A gennyest ki kell nyomkodni és lefertőtleníteni.

A nyúl ketrece szinte sterilen tiszta legyen! Ha kicsinyei vannak, akkor csak a szoptatásig legyen velük! Reggel s este szabad odaengedni. Nappal s éjjel legyen egyedül! (Nincs időm visszanézni, mi a helyzet:(()

Előzmény: Mészáros Barna (38954)
BD82 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 38956

Köszönöm szépen a válaszokat! Kipróbálom, amit javasoltál. Remélem meg tudom menteni, mert nagyon jó anya. 10 kisnyulat nevelt fel fel,amik most 8 hetesek, és gyönyörűek. 

Előzmény: Mészáros Barna (38955)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38955

Jah és kamillatea belsőleg(itatni)!Nagyon jó gyulladáscsökkentő hatású!

Előzmény: Mészáros Barna (38954)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38954

Szia!

Elég csúnya!Mindenképpen megkell tisztítani a sebet,megtapogatni hogy körülötte van -e valami szokatlan esetleg a bőrön(dudor,stb), A fertőtlenítést( én hidrogén peroxiddal csináltam,de alkohol vagy betadin is jó ) követően pedig valami hámosító krémmel bekenni ,1-2 hét és kinő a szőre.

Nem ártana neki vagy 3 ml ivermectin ami elég sok élősködőt kiírt,így nincs veszély a visszafertőződéstől.

Sok sikert!

Előzmény: BD82 (38952)
japaszturo Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38953

Szia! Nekem volt az egyik nyulam  combján   egy bögöly lárvához hasonló daganat. Arra gondoltam,hogy meg szúrta valami. A daganat kifakadt,és úgy nézett ki. mintha lyuk lenne a nyúl bőrén,és gennyes volt. Kezeltem fertőtlenitő szerrel. Tablettát kelett feloldani vizben. Hyperol a fertőtlenitő neve. kb két hétig kezelgettem,de nagyon lassan gyógyult,és arra gondoltam nem szenvedtetem tovább.     levágtam.és képzeld: az egész comb izomzata tele volt  gaganatokkal. Úgy néztek ki, mint az óriás miteszerek. nyomás hatására a szervezet belseje felé fakadt ki.  Ez mi lehetett   rák, vagy???? azt nem tudom.............

Előzmény: BD82 (38952)
BD82 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38952

EZt a keépet sikerült csinálni. Nem tudom mennyire látszik a seb. Olyan mintha valami megrágta volna. 

Előzmény: Mészáros Barna (38947)
Pulyaszedő Creative Commons License 2015.06.24 0 0 38951

Üdv! A seprence adható a nyulaknak? (Ez a hosszú szárú fehér virágú, kamillára emlékeztető gyom.)

kotra Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38950

Köszönöm a választ! :D

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38949
Köszönöm! Így már minden világos.
Előzmény: Belgaóriás (38944)
Mathias23 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38948

Szia, szerintem nem biztos, ha nincs csendes, nyugodt helyen akkor előfordul, hogy nem ivarzik.

 

Kiskunhalas környékén valakit érdekel nyúlátvétel?

Előzmény: Mészáros Barna (38946)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38947

Képet tudsz feltenni?

Előzmény: BD82 (38940)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38946

Szia! Az anyanyúl 14-16 naponta ivarzik 2-3 napig!

Akkor fogja felvenni a bakot amikor a péra duzzadt és piros színű,Ezt kis gyakorlással(minden nap megnézed) meglehet könnyen tanulni.Van mikor lila vagy rózsaszín az nem jó,még akkor sem ha meg van duzzadva...Remélem tudtam segíteni.

 

Tehát 2 héten belül biztos hogy lesz ilyen alkalom!

Előzmény: kotra (38941)
Belgaóriás Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38945
Belgaóriás Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38944

Myxovac

 

Világszínvonalúnak mondható a magyar Myxovac vakcina, amely 1977 óta van forgalomban és a myxomatózis ellen nyújt hatásos védelmet a nyusziknak. Ennek ellenére rendkívül sok nyúl betegszik meg hazánkban is az oltás hiánya, illetve a nem megfelelő módon végzett vakcinázás miatt!

Teljes védettséget kizárólag a rendszeres időközönként végzett vakcinázás nyújt, ami Myxovac használata esetén, 5 hetes kortól problémamentesen alkalmazható egészséges, megfelelő fejlettségű és immunitású nyulak esetén. A materiális védettség a kölykök 2 hetes koráig tart.

A Myxovacból nem szükséges ismétlés két héttel később, kizárólag abban az esetben, ha nyuszink 5 hetesnél fiatalabb korban lett oltva egy esetleges járvány esetén, még a tenyészetben. A védettség az oltást követő egy hét elteltével alakul ki és egy évig tart, ezt érdemes figyelembe venni az oltás időpontjának tervezésekor.

A vakcina vényköteles, kizárólag állatorvos adhatja be. Izomszövethez szoktatott, ezért mélyen izomba szükséges oltani. Ellenkező esetben oltási reakció alakulhat ki, amely a betegséghez hasonló duzzanatokat, csomókat okozhat a bőrön. Teendőnk ilyenkor nincs, a tünetek általában 2-4 hét elteltével maguktól megszűnnek, azonban lekapart, vérző sebek esetén Betadinos fertőtlenítés indokolt.     

A Myxovacot az aktív immunizálásig hűtőszekrényben kell tárolni. A vakcina élő, gyengített vírust tartalmaz és kizárólag a hozzá mellékelt hígítóval oldható, majd összekeverés után azonnal felhasználandó. A megmaradt oltóanyagot TILOS későbbi felhasználásra eltenni, kötelező a megsemmisítése.

Sajnos több esetben tapasztaltuk, hogy az állatorvos már előre összekevert vakcinával akart oltani, amit a hűtőszekrényből vett elő. Ha ilyen szándékkal szembesülünk, forduljunk máshoz, és ne kockáztassuk nyuszink életét!

Ellenkező esetben - ha már előre összekevert vakcinával oltják kedvencünket -, nem nyújt védettséget a betegség ellen! Kérünk minden gazdit, hogy fokozottan figyeljen arra, hogy minden esetben közvetlenül az oltás beadása előtt történjen a vakcina aktiválása! 20 adagos kiszerelésben kapható, ezért célszerű csoportos oltást szervezni, mert ebben az esetben megoszlanak a költségek.

 Oltási könyvet minden esetben adnak - ha mégsem, akkor kérni kell -, amelyben a vakcinázás időpontján kívül a vakcina nevét, gyártási számát és felhasználhatósági idejét is feltünteti az állatorvos.

 

Leporiphylin

 

A hazai gyártású Leporiphylin vakcinát 1989-ben törzskönyvezték Magyarországon. Bőr alá vagy mélyen izomba 4-5 hetes kortól oltható, a védettség egy hét alatt alakul ki. Ismétlő oltás nem szükséges, noha néhány orvos ezt állítja. Ilyen esetben érdemes elgondolkozni azon, hogy valóban nyúlhoz értő, lelkiismeretes állatorvoshoz fordultunk-e.

Arról, hogy meddig nyújt védettséget, megoszlik a szakirodalom véleménye. Van, ahol 6-9 hónapot, de van, ahol 1 évet írnak. A gyártó fél évet garantál, ezért aki nyuszik közé vagy kiállításra viszi kedvencét, annak érdemes félévente oltatni. Állatkereskedések, kisállatvásárok látogatása is fertőzésveszélyes, ezért a vakcinázás gyakoriságát tehát minden gazdinak saját magának kell mérlegelnie.

A vakcina vényköteles, kizárólag állatorvos adhatja be. A védőoltás beadását néhány orvos nem javasolja, mondván, az RHD-t csak úgy kaphatja el a nyúl, ha utcára visszük, vagy találkozik más állattal.

Ne kockáztassuk az esetleges megbetegedést, mert a vírus ragályfogó tárgyakkal terjed, ruházatunkon, cipőnkön, valamint a nyúlnak vásárolt eleséggel együtt is behurcolhatjuk a lakásba. Ha megfertőződik kedvencünk, 24-48 órán belül menthetetlenül elpusztul.

A nyuszi oltási könyvét vigyük magunkkal, amelyben a vakcinázás időpontján kívül a vakcina nevét, gyártási számát és felhasználhatósági idejét is feltünteti az állatorvos.

 

Pestorin Mormyx   

 

Egy ideje hazánkban is kapható a cseh gyártmányú Pestorin Mormyx vakcina, melyet 2006-ban törzskönyveztek Magyarországon. Kombinált készítmény, myxomatózis ellen 6 hónapig tartó, RHD ellen 1 éves védettséget nyújt. Megfelelően fejlett, egészséges, 6 hetesnél idősebb nyulaknál alkalmazható, bőr alá oltva. Mivel a két betegség ellen különböző ideig véd, több lehetőség van az állandó védettség fenntartására. Ennek legegyszerűbb módja az alapimmunizálást követő félévente ismételt vakcinázás.   Kétkomponensű, az összetevők vegyítése után 2 órán belül felhasználandó. Hosszabb idő elteltével megsemmisítendő és TILOS a felhasználása, egyéb esetben nem nyújt védettséget. Az alkalmazásával kapcsolatos vélemények megoszlanak, mert előnye és hátránya is van a monovalesn vakcinákkal (Myxovac, Leporiphylin) szemben. Ezek mérlegelése után eldönthetjük, mely védőoltást kérjük az állatorvostól. Az oltás tervezett időpontja előtt célszerű egyeztetni, hogy van-e választási lehetőségünk, mert előfordulhat, hogy nem minden rendelőben alkalmazzák a felsorolt készítményeket.   Pestorin Mormyx használatának előnyei közé tartozik, hogy 1 adagos kiszerelésben is gyártják a 20 adagoson kívül, ezért nem szükséges csoportos oltás szervezése a költségek csökkentése érdekében. Mivel minden vakcina veszélyes hulladéknak minősül, az 1 adagos használatával kevésbé szennyezzük a környezetet, mintha a 20 adagos védőoltás alkalmazásakor megmaradt oltóanyagot semmisítettjük meg.   Pestorin Mormyx alkalmazásának hátránya, hogy a csökkentett vírusszám miatt az első vakcinázást követő 4 héttel ismétlő oltás szükséges a garantált védelem elérése érdekében.

Belgaóriás Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38943
Előzmény: gyöngyikedvelő (38942)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38942
Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem Mixovac A.U.V oltóanyagot.
De a patikában 2 üvegcsét adtak. Az egyikbe sárga por van. A másikban átlátszó folyadék.
Ezeket össze kell keverni? És hova kell beadni? Mert semmi tájékoztatást nem kaptam.
kotra Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38941

Kedves Barna. Rákerestem a neten az ivarzásra meg mindenre de nem adott ki semmi konkrétat. Annyit tudtam meg hogy párzás után indul be a peteérés stb.. Azt hogy mikor kell pároztatni azt nem találtam sehol. :S Ha tudnál esetleg egy oldalt linkelni vagy tapasztalatot írni azt megköszönném!

BD82 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38940

Köszönöm szépen a  válaszokat . Közben én is keresgettem a neten, és megpróbáltam "diagnoztizálni" a betegséget, és arra jutottam, hogy a legjobban a bögöly lárva okozta sebekre hasonlít a seb. Nektek volt már ilyen? Vajon fertőző-e a seb? Nem lenne jó ha átterjedne a többire,vagy a gyerekekre... Ha az, hogyan lehet kezelni? A nyúl ma reggel is nagyon várta a kaját. Nem tudom mennyire fájhat neki.

Előzmény: Mészáros Barna (38938)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38939

szia,nem kell sürgetni a dolgokat , menni fog .... (olvass utánna a nyúl ivari ciklusának)

Előzmény: kotra (38936)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.06.23 0 0 38938

Szia,nálam akkor fordult elő ,mikor az önitatóról átáltam a téli időszak miatt tálakra és az egyik(német óriás) úgy ivott, hogy kissé félretartotta a fejét és mindíg egy kevés víz nedvesítette a nyakát ,na ott totál kihullt a szőr.Javaslom, hogy más helyre tedd az itatót,esetleg a magasságán is állíts!Sok sikert..

Előzmény: BD82 (38935)
Deryan Creative Commons License 2015.06.22 0 1 38938

Nálunk a múlt nyáron fordult elő. Az álla alatt teljesen kikopaszodott a nyúlnak s körben csomókban ki lehetett szedni a szélén. Ami kijött kiszedtem s átkeféltem a szőrzetét. Rövid időn belül szépen visszanőtt neki az egész felületen hibátlanul. A miénk nem kaparta ki a bőrét.

Nálad lehet, hogy szőratkás lett a nyúl.

 

http://users.ininet.hu/nyuszitartasiabc/?page_id=375

 

Előzmény: BD82 (38935)
Deryan Creative Commons License 2015.06.22 0 0 38937

Érdeklődéssel várom!

Előzmény: kisstibi87 (38933)
kotra Creative Commons License 2015.06.22 0 0 38936

Jónapokat!

 

Van 3db anya nyulam és már 5 napja próbálom pároztatni őket de nem veszik fel a bakot... :S Mi lehet a probléma? Nem fiatalok a nyulak. Már 3 szor fialtak. Eddig mindig elsőre sikerült a pároztatás.

BD82 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 38935

Sziasztok! Az egyik nyulam nyakán ma eleven sebeket fedeztem fel.Elég nagy területen hiányzik a szőr. A nyúl eszik, de nem olyan mozgékony, mint máskor. szerintetek mi lehet a baja? Köszönöm a segítséget előre is.

szaszmate Creative Commons License 2015.06.21 0 0 38934

Ûdv mindenkinek

 

Előjegyezhető új zélandi vörös kisnyulak fajtatiszta tenyészállománytól

Igényes tiszta helyről a helyszinen a szülők is megtekinthetők akit erdekel irjon nyugodtan

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!