Keresés

Részletes keresés

[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11596
colonel Cathcart válasz | megnéz 2004.10.23 23:21:02 (50)
Hozzáadandó, időbuzerátor úr!
------------------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2004.06.12 11:02:22 (39)
Ne izgulj, seggfej. Az egész csürhéddel együtt nem értek ti annyit senkinek, ostoba parasztok.
-----------------------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2003.11.28 20:01:08 (33)
" Kicsit el kéne méllyedned a szakirodalomban... "

A pszichiátriai szakirodalom elég jól körülírta már az ilyen eseteket, mint a tied. Rendkívül jellemző tüneteket produkálsz.
-----------------------------------------------------------------
elgondolkodtató hogy miért élvezed ennyire mások becsmérlését.........
de ha neked ez okoz örömöt....
Előzmény: Törölt nick (11592)
beke Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11595
Köszi, elolvasom.
Előzmény: Törölt nick (11565)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11594
colonel Cathcart válasz | megnéz 2004.03.18 19:46:57 (19)
Az, hogy rajtad kívül is vannak hülyék, nem gyengíti a te pozícióidat az idióták között...
------------------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2004.03.18 20:17:48 (22)
Teljesen meg vagy hibbanva.

Mit értettem én meg???
-----------------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2005.06.07 12:04:03 (7239)

A pszichiátriai intézetben már speckoll témája a tevékenységed... tényleg egyetemi tananyag vagy :-)))
-----------------------------------------------------------------------
Gépház válasz | megnéz 2004.10.12 10:31:52 (373)
colonel Cathcart kitiltva Tudomány topikból/fórumból egy napra.
------------------------------------------------------------------------
stb.........
Előzmény: [partiZan8] (11590)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11591
ja a draksoder az a másod (vagy a kétszázad?) nickeje....és mindenhol csak kötözködik.....engem pedig nem zavar h egy kis *** szerencsétlenkedik (probál kötözködni)
Előzmény: Törölt nick (11589)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11590
Darksoder.......
lám a fórumok történetében már igen sokszor kitiltottak...... asszem nincs rá szükségem hogy egy ilyen kipályásra pazaroljam a drága karaktereket....
részemről a lezárva......
Előzmény: Törölt nick (11587)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11588
nem mondtam, hogy mögöttem komoly tudományos háttér van, csak azt hogy aki mögött nincs, az mért hiszi azt, h érti amiről beszél......
egyébként kíváncsi lennék mi az amit te a (spec)relativitás-elméletből felfogtál....ha már ebben a topicban rontod a "levegőt"....
Előzmény: Törölt nick (11587)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11586
valóban, félreolvastam......bocs......
de a kisfam jelzőt hanyagold, amíg el nem múltál 88 éves, vagy erre engedélyt nem adtam......
nah mindegy nem azért írtam, h kötözködjek ugyhogy szerintem haggyuk az offtopikot.....
csak a véleményemet közöltem......(és úgy gondolom, ha épeszű ember elolvassa ezeket a "magasröptű" hozzászólásokat egyetért velem, de az is csk szubj. vélemény)
Előzmény: Törölt nick (11585)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11584
az előbb mintha leírtam volna....olvasd újra......ha valamelyik betű nem megy, majd segítek......
Előzmény: Törölt nick (11583)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11582
"A formális logika nagyon jól van, köszöni szépen."
hát ha jol van annak csak örülni tudok.......
viszont abban a szemléletben amelyben a híres macska egyszerre él és halott, ott bizony nincs meg a formális logika......de nem is ez a lényeg........tényleg nem értem mit gondoltok magatokról, amikor azt hiszitek, hogy "tudomány"-t műveltek.....
kíváncsi lennék, a ki az akinek 0-nál töb publikációja jelent meg, és az idézettsége megközelíti az 1-t(vagyis egyszer valaha valaki véletlenül megemlítette az írását....)
.....nah jó néhányan biztosan vannak kivételek, de a többség(amint a mellékelt ábra mutatja) jobban tenné ha a homokozóban játszana, és nem probálna azt a látszatot kelteni.....hogy ért a témához.......

megjegyzem: nem kötözködni akarok, de szeretném rádöbbenteni a fórumot arra, hogy nem kell mindenkinek mindent elhinni, főleg nem ha laikusok "tudományoskodnak"....

ennyi......
Előzmény: Gergo73 (11458)
Jo Tunder Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11581

 

 cicatücsök, ez az Index nevű internetes portál egyik topikja. számodra ez a tudományos forum ?

 

 P.S engem egyébként a gravitációs lobby bérelt fel iszonyú pénzekért, hogy lejárassalak, most képzeld. minap felhívott Weinberg meg a Witten, hogy mi lesz ha elterjed az elton-elmélet ? mondtam, bízzátok rám. és tényleg.

Előzmény: iszugyi (11580)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11580
Ezt látod a tudományos fórum stílusának?
Előzmény: Jo Tunder (11579)
Jo Tunder Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11579

 

 iszugyi,

 

 nézd te a fizikusokat tartod őrültnek, én csak téged.

Előzmény: iszugyi (11576)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11578
Én a kvantumelméleteket, a relativitás- és húrelméletet tartom crackpotoknak. Ki is fejeztem elegendöen, hogy miért. Már 1978-ban kezdtem az elméletem épitését és megpróbáltam nyilvánosságra hozni, de a 'maffia' nem engedte. Tehát ne az én szemere vesd, hogy még nem találtad meg a cikkeimet a legnevesebb fizikai folyóiratokban.
Előzmény: Jo Tunder (11577)
Jo Tunder Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11577

 

 iszugyi,

 

 Ne nézzük egymást madárnak. Aki ma tanait akarja terjeszteni, az felteszi a cikkét a www.arxiv.org-ra.  Ráadásul a crackpotoknak külön lapjaik vannak http://www.cheniere.org/correspondence/072301.htm

így néz ki pl. egy őrült, aki magyar őrültekkel is dolgozik. Te cicatücsök a polforumon kivül nem létezel, belenyúltál picit a családi kasszába és kiadod párszáz példányban a hülyeséged. de leginkább itt írogatsz a forumon az eltonokról. amiért lassan mindenki komplett hülyének néz. a lassant visszavonom.

Előzmény: iszugyi (11575)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11576
jo tunder! Mivel az anyag tömegénél m(g) > m(i) szerepel, a fénykibocsátás hullámszerüen müködik és a stabil részecskéket mint stabil objektumokat kezelek én jó esélyt látok a "tanaim befutására" mert ezt mind a hozzá való matematikával kezelem, a legáltalánosabb megfogalmazásban. Érdekes, hogy Te pszichiátriára gondolsz ezek hallatára, talán orvos vagy?
Előzmény: Jo Tunder (11524)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11575
Hottentottáúl nem tudom terjeszteni az "tanaimat", de mind a három nyelven, amit tudok, terjesztem. Kifogytatok a fizikai indokokból a paradigma váltással kapcsolatban, hogy csak így tudtok reagálni? Ez siralmas!
Előzmény: Törölt nick (11574)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11574
"iszugyi, te tényleg elhiszed magadról, hogy te vagy a világ legjobb fizikusa, és alapjaiban megváltoztatsz mindent a relativitáselmélettől a kvantummechanikáig ? és csak egy nagy világösszeesküvés az, hogy nem a te fontos tanaid tanítják az MIT-n meg a Berkeley-n ? és miért pont egy magyarnyelvű internetes forumon terjeszted az igét ? merthogy nyomod nincs máshol. nem gondolod, hogy azért ez ok az aggodalomra pszichiátriai szempontból ?"

Tényleg elhiszi. A felvetésed a pszichiátriai vonatkozásokról az eddig jelek szerint teljesen megalapozott.
Előzmény: Jo Tunder (11524)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11573
"Dehogy van szükség olyan elméletre, aminek megmérhetö kihatását meg nem sikerült kimutatni és ami 10^-30 cm-es távolságokban játszodik le. Csak fel kell adni a kvantumelméletet és Einstein gravitációját és azonnal lehet egyesíten a két fundamentális mezöt. A fizikát meg el kell kezdeni felépíteni elöröl."

Ja, és a Te elméleted lenne a kiindulópont, mi? De kár, hogy már ez elején összeomlik, a világ ugyanis tesz rá, hogy az egyenleteiddel összhangban felforrjon! Amúgy a fény elhajlik a Nap körül (10^(-4) pontossággal ellenőrizve az áltrellel összhangban), vöröseltolódást szenved gravitációs térben (10^(-3) pontossággal ellenőrizve), a radarjel késik a Nap grav. terében (2*10^(-5) pontossággal az áltrellel összhangban), a GPS műholdak órája nincs szinkronban a Föld felszínivel, a különbség ismét 10^(-3) pontossággal egyezik az áltrellel, ekvivalencia elv rengeteg független módszerrel 10^(-13) pontossággal igazolt, és sorolhatnám azokat a pontokat, amin az elméleted elhasal.

És amiket az általad kidobni javasolt elméletek sorra jól adnak meg.
Előzmény: iszugyi (11472)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11572
Figyelj, ne nézz már hülyének, jó?

1. Én nem adtam a gravitációnak jelzőt. Nem mondtam, hogy nyomó vagy vonzó. Fogalmazhatjuk úgy is, hogy a sötét energia nem tudja megmagyarázni a kozmológiai léptéknél kisebb rendszerekben észlelt gravitációs jelenségeket. Egyszerűen irreleváns ezen a skálán.

2. Ha már ennyire lovagolsz ezen a "nyomó gravitáción", mondj már egy mérést észlelést, amivel megkülönböztethető a "vonzó gravitációtól"!
Előzmény: Astrojan (11457)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11571
Gondolom, megvan pl. az Akadémia könyvtárában, meg az Országos Széchenyi könyvtárban stb. Nézz utána a netes katalógusaikban, könyvtárközin lehet, hogy kiadják kölcsönzésre.
Előzmény: lxrose (11437)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11570
"Én meg részecskefizikus vagyok, tudom mit csinálok."

Úgy vagy Te részecskefizikus, ahogy én tőzsdecápa. Ettől még a konkrét kérdésben (éter) igazad is van.
Előzmény: iszugyi (11434)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11569
Ciprián: " .. az energia-impulzustenzor sem azonos az anyaggal." Ez is kibökte a szememet. Az "anyagból" és mezöböl álló rendszer Lagrange függvénye alapvetöen három részböl áll. Az anyagnak, a mezönek és a kettöjük köcsönhatásának a megfelelö három részéböl. Mit jelent a Te bemondásod ennek a fényében? Mit értessz Te az energia-impulztenzor alatt? A Lagrange-függvényben a mezötenzor saját magával van kontrahálva, az anyagra vonatkozó kinetikai rész is. A kölcsönhatást meg a négyes-vektorok kontrahált kifejezése (j . A) adja meg. A Lagrange egyenletek meg a mezönek és az anyagnak a mozgásegyenleteit adják meg. Egy közös kifejezésnek az anyagra + mezöre tenzor formában nincs is semmi értelme. A zsargonod onnan jön, hogy Einsten valaha felírta a helytelen E =m c^2 relációt. Pontosabban kifejezve, egy energia-impulzustenzor ami az anyagot + mezöt leirná, értelmetlen a Lagrange formalizmusban. Jó lenne, ha Te ezt elmesélnéd a tanáraidnak is, mert ezt ök sem tudják.
Előzmény: cíprian (11538)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11568
"Az elméletem szerint a gravitációnak van egy gravitó-mágneses erö komponense, hasonlóan mint a (v/c)xB a Lorentz erönél. Ebböl ki lehet számolni a Merkur precesszióját is. De elötte az egész perturbációs számitást meg kell ismételni az új gravitációval (ami eltér a newtonitól) azután jönne ki a keresett precesszió igazi értéke. Ez jó munka! Az ismert értékböl kiindulni nem lehet."

Lorentz már megcsinálta. A mért érték egyhatoda adódott. Ezzel szemben az áltrel pontosan egyezik a mérésekkel.
Előzmény: iszugyi (11455)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11567
A rossz elnevezés az oka a dolognak. Kvantumelmélet, és kvantum=adag, ergo, mondja a naív: minden kvantált, diszkrét adagokból áll.

Hasonló ez, mint mikor a relativitáselméletet keverik össze a relativizmussal, ami szerint minden relatív. Pedig a relativitáselmélet neve ellenére éppen hogy az abszolút (vonatkoztatási rendszertől független) fizikai összefüggéseket állapítja meg.
Előzmény: Törölt nick (11566)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11566
A lényeg egyszerűen megfogalmazható:

a kvantumelmélet nem jelenti azt, hogy minden kvantált lenne. Bizonyos körülmények között, bizonyos jelenségekben látsz kvantáltságot. Másokban meg nem.
Előzmény: b325 (11431)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11565
A Tamarack anomáliát légáramlat magyarázza. Kimérték.

Részletes történet:

http://www.lhup.edu/~dsimanek/hollow/tamarack.htm

A megoldást tartalmazó cikk:

http://www.lhup.edu/~dsimanek/hollow/mcnair.htm
Előzmény: beke (11446)
Callie Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11564
Ha csak úgy nem. Főleg a fotonok.
Előzmény: iszugyi (11557)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11563
A tricium bomlásnál megmért neutrínó e-töltése nulla, és a tömege 2.2 eV alatt volt. /Mérés és publikáció: W. Otten csoportja, Uni-Mainz/
Előzmény: Gézoo (11534)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11562
Gézoo, ez is rossz példa!
Előzmény: Gézoo (11559)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11561
Ennek a rezgö rendszernek semmi köze sincs az itten vitatott problémához, de még az ott észlelt tehetetlenség sem felel meg a tehetelen tömegnek! Ezért rosszak a következtetéseid is. A tehetelen tömeg CSÖKKENÉSE épp megfelel a kötésnél kisugárzott energiának osztva c^2-tel. A súlyos tömeg megmarad.
Előzmény: Gézoo (11558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!