Keresés

Részletes keresés

messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8513

A fele újságíró volt.

Előzmény: bcisuper (8510)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8512

"Oroszország csökkenteni fogja a gazdasági függését az Egyesült Államoktól, ha Washington szankciókat vezet be ellene az ukrajnai válság miatt - mondta a BBC-nek egy Kreml közeli forrás, Szergej Glazje. "Ha ez megtörténik, abba az amerikai pénzügyi rendszer beleroppanhat" - tette hozzá.

"Nem csak azt fogjuk kitalálni, hogyan csökkentsük nullára a függésünket az Egyesült Államoktól, hanem azt is, hogy fordíthatnánk a saját javunkra a szankciókat" - hangsúlyozta Glazje. Moszkva  azzal okozhat például problémát, ha nem dollárt használ a nemzetközi tranzakciókhoz, illetve, ha leállítja az amerikai hitelek törlesztését."

 

Hmmm..olajelszámolás nem dollár alapú? Illetve ha nem fizet, a büdös életbe nem fog senkitől semmiféle hitelt kapni. Illetve fog, de nem kicsi felár mellett..

Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8511

Átállni az országára támadó hadsereg oldalára, esküszegés, dezertálás, hazaárulás, amiért mindenhol főbelövés jár, Svájc kivételével, ott csak fegyintézmény.

Na, ezt is rosszul tudod, nézz már utána az emberi jogok európai chartája 13. kiegészítésének, amit a magyar parlament is elfogadott anno (ha jól rémlik, tán Simicskó volt az egyik ellenszavazó a 4-ből...)

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (8500)
bcisuper Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8510

"Válaszolni fog Bajnainak.."

 

Bajnait láttam tegnap, amint 50 ember előtt beszélt a megafonba?

Előzmény: T.Howard (8503)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8509

Buffett

Előzmény: messzehordó mordeháj (8507)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8508

Ez az egyetlen pozitív forgatókönyv.

 

Rosszabb esetben az USA folytatja a diverzáns takltikát és háborút provokál.

Előzmény: Antisystem (8504)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8507

Buffet meg a nyereségét fogja számolgatni. Ő veszi az ukrán papírokat.

Előzmény: Antisystem (8504)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8506

Ukrajna nem Eu tag. 

 

És hát...... khm...... A olyan szintű jogharmonizáció kéne ami kb 30 év. 

 

Arról nem is beszélve hogy kétlem hogy a Német adófizető bevállalná Ukrajna államcsődjét.

Előzmény: Törölt nick (8501)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8505

mar mint területileg, nem konkrét EU tag pár év(tized)ig...

Előzmény: Törölt nick (8501)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8504

Szerintem egyszerűen végetért a hadgyakorlat:)

Az egy másik kérdés, hogy Putyin meg Merkel meg fognak egyezni, és Merkel szépen rá fogja tukmálni ezt a nyugati közösségre... Obama fortyogni fog még egy kicsit, majd elhallgat.... Soros meg leírja a veszteségét:)))

 

ÜdV

Előzmény: Platon (8492)
T.Howard Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8503

Vlagyimir Putyin egy órán belül sajtótájékoztatót tart.

 

 


Válaszolni fog Bajnainak..

Előzmény: turulkakas (8465)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8502

Az index el akarja hódítani a babérokat a méltán elismert, kiváló hitelességű jereváni rádiótól.:-)))

Előzmény: Platon (8496)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8501

okoska, Ukrajna akkor is az EU egyik legnagyobb állama lesz ha a teljes keleti orosz és krimi rész kiválik.

Előzmény: messzehordó mordeháj (8493)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8500

:))) A katonai eskü arról is szól, hogy a mindenkori politikai éps katonai vezetés utolsó parancsa az irányadókötelezettség 1989-ben, vagy 90-ben nem kórusban, hanem aláírással újra letették, új, pontosabban módosított alkotmány, stb. Átállni az országára támadó hadsereg oldalára, esküszegés, dezertálás, hazaárulás, amiért mindenhol főbelövés jár, Svájc kivételével, ott csak fegyintézmény.

Előzmény: Antisystem (8471)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.04 -1 0 8499

Vannak ebben a levezetesben nagy hibak. A ket fontosabb:

1. Allamtol fuggoen az esku beleerti a torvenyes allam vezetest. Ez a feltetel most nincs meg.

2. S megint allamfuggo, de alatalaban benne van a "bunos parancs" ertelme es annak megszegese. Kb ijen alapon a napokban megszegte Kijev parancsat egy katonai speci egyseg s nem vonulk ki a Krimet "visszaszerezni".

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (8480)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8498

Nem sokan vannak.

 

Előzmény: Törölt nick (8495)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8497

Ezt a topic elején megmondtuk többen.... én hozzátettem azt is, hogy ez legkevésbé a "politikusok bölcsességén" fog múlni, mert hát ilyen ugye csak a mesékben van. De szerencsére a III. VH legalább annyira múlik a katonákon, a clarkokat "függelemsértő módon" a halál véreresébe elhajtó jacksonokon is...

 

ÜdV

Előzmény: seven update sorbi (8482)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8496

Az index hülyeségeket ír.

 

Kezdve ott hogy nem a légierő, hanem a légvédelem, és nem az oroszokhoz, hanem a krími oroszokhoz.

 

Előzmény: Törölt nick (8489)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8495

https://twitter.com/shustry/status/440769352582041600/photo/1

 

Ezek nem álltak at!

Előzmény: Platon (8485)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8494

A Krím de facto orosz terület. Az, hogy formailag Ukrajna része (meddig?) a legkevésbé se zavarja az ott lakó oroszokat.

Előzmény: Törölt nick (8487)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8493

Az Ukrajnában (az ugye nem fog megszűnni)

 

Azért erre ne fogadj nagy pénzben. Negyedszázada még azt se hittük volna, hogy a trianoni kreatúra-államok (Jugoszlávia, Csehszlovákia) füstbe mennek...

Előzmény: Törölt nick (8487)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8492

Putyin azért küldte vissza a laktanyába a csapatokat, mert a nyugat belement politikai követeléseibe, az Ukrajna jövőjéről döntő Contact Group felállításába.

Előzmény: Antisystem (8486)
loding Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8491

:-)

 

itt látható Kercz zászlaja :-DDD

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Flag_of_Kerch.svg

 

Előzmény: RIKA424 (8476)
Beléndekmag Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8490

Ez van, egyetlen hadgyakorlat sem tart örökké, mindegyik befejeződik valamikor. De ebből még messzemenő következtetés nem vonható le. Egy hadgyakorlat után a résztvevő egységek amúgy sem alkalmasak komolyabb tevékenységre egy ideig a szükséges karbantartások, pótlások, készletfeltöltés meg miegymás miatt. Az élőerőnek is pihennie kell. A fontosabb dolog, hogy milyen szintű készültségben maradnak az egységek, de erről sohasem lesz információnk, mivelhogy ez hadititok részét képezi. Elsőlépcsős egységek (a határzónákban ilyenek szoknak lenni) az alapszintű készültségnek is elég rövid a reakcióideje (2-3 óra a kijelölt körletek elfoglalása teljes harckészültségben). Ennyi idő alatt az EU-ban azt se tudnák eldönteni, hogy milyen bizottságot is kellene összehívni. 

Előzmény: Törölt nick (8456)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8489

mind a kírmi hatóságokhoz álltak át

 

nem, az oroszokhoz. Itt a cikk alabb

Előzmény: Platon (8485)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8488

Buffett: az ukrán válság egy remek vételi lehetőség

 

Miközben világszerte az ukrán válság miatt aggódnak a befektetők, Warren Buffett tovább veszi a részvényeket. Úgy tűnik, hogy a legendás befektetőt nem hatják meg a geopolitikai kockázatok. Véleménye szerint nem kell hogy zavarja a hosszú távon gondolkozó befektetőket az ukrán helyzet és a mostani részvénypiaci esés igazából jó vételi lehetőséget teremt. "Ha kitörne egy nagy háború, a pénz értéke zuhanna, vagyis a legutolsó dolog, amit érdemes lesz birtokolni, az a pénz. Viszont a részvénypiac emelkedni fog idővel. Sokkal jobban járnak a befektetők, ha produktív eszközökben tartják a pénzüket a következő 50 évben" - nyilatkozta a CNBC-nek adott interjújában.

Warren Buffett azt az elhíresült 2008-as októberi véleményét idézte, amikor a Nagy Gazdasági Válság óta legmélyebb pénzügyi válság közepette azt javasolta, hogy venni kell az amerikai részvényeket. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8487

Az Ukrajnában (az ugye nem fog megszűnni) nem lesz helyük többet.

Előzmény: seven update sorbi (8483)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8486

Szerintem nem fog, amíg el nem éri a valódi céljait, ami - legalábbis amit a BT-ben tegnap bejelentett - kisértetiesen az, amit én itt többször bejósoltam...:)

Az mindenesetre újfent bebizonyosodott, hogy a "nyugati elemzőket" nem az eszükért szeretjük:

" Nem biztos, hogy Putyin visszakozik

Egyelőre nem világos, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök azért rendelte-e vissza az orosz-ukrán határon hadgyakorlatozó több tízezer orosz katonát, hogy ezzel eleget tegyen a nyugati kéréseknek a helyzet konszolidálására. Az ukrán határra érkező orosz csapatok miatt az ukrán médiában hétfőn elterjedt, hogy Oroszország szárazföldi invázióra készül Kelet-Ukrajnában."

 

Annyira a "ki győz" körben mozognak, hogy az eszükbe sem jut, hogy egyszerűen véget ért a tervezett hadgyakorlat... elfoglalták a kijelölt magaslatot, győztek a  kékek a pirosakkal szemben, elfogyott a vodka... ugye ez teljesen valószinűtlen...

 

Egy biztos, ha Putyin eléri, hogy az IMF és a "libertariánus struktúrális reformpolitika" ne rúgjon labdába Kijevben, és a kétkezi(!) ukrán melósnak jövő ilyenkor is lesz állása, és közben megállja az önkényes(!) annektálgatást(!) is, kiteszem a képét bekeretezve az asztalomra, az zicher... (eddig az életemben senki politikusét nem tettem ki)

 

ÜdV

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (8467)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8485

Nem álltak át idegen hatalomhoz. 

 

Nem tudom feltűnt e, mind a kírmi hatóságokhoz álltak át, amik a tövényes elnökhöz, Janukovicshoz hűek.

 

A fegyeres erők minden tagja esküt tett az alkotmányos rend védelmére.

Technikailag minden Ukrán katona aki a puccsisták oldalára áll esküszegő, és hazaáruló.

 

Ezért is van hogy az Ukrán hadsereg alapvetően semleges igyekszik maradni, és jobbára nem fogad el parancsokat Kijevből, inkább lapít a laktanyában.

 

 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (8480)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8484

???

 

Lovas párnapja abból kreált összeesküvés elméletet angol bulvárlap cikkéből, hogy egy UKRAJNÁBAN SZÜLETETT zsidó katona harcolt az ellenzek oldalán az oroszok ellen.

 

Ma tessek a zsidók üdvözölik az oroszokat? ;-)))

 

Igaz előtte meg (győzködve az ukránokat jobb nekik az EU-n kivul) azon aggódott, hogy Nyugat milyen jogon szólítja fel Janukovicsot, hogy ne alkalmazzon erőszakot.

 

ennyire forogni az elvekben művészet.

 

Előzmény: NO11FNA (8469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!