Keresés

Részletes keresés

Peter_Cs Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29515

Alexis Tziprasnak igaza van!

Előzmény: szerda7 (29497)
Gianniz Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29514

"

ukrajna nyelvi, nemzetiségi térképe, a kijevi egyetem 2009-es felmérése szerint:

http://dy1m18dp41gup.cloudfront.net/cdn/farfuture/qilyua3fl5uV0gFdE_K9_kneUR-agdLp5UQ5Dm31myE/mtime:1391567627/files/Map%20of%20langues.jpg

ezen jól látszik, hogy a keleti és a déli területeken egyértelmű az orosz többség.

mellesleg gazdaságilag is óriási a különbség ukrajna és oroszország között, nagyobb, mint magyaro és németország között.
az orosz gdp/ fő 14818 dollár, míg az ukrán csak 3900 dollár.
pl. oroszországban egy ovónő havi tipikus fizetése forintban számolva 300-400 ezer ft, ukrajnában 30-40 ezer ft.
ez is fontos szerepet játszik az elszakadási törekvésekben."

 

Ennyit azokról a síkagyúakról, akik nyomorgó oroszokról hablatyolnak.

Platon Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29513

Had segítsek kicsit.

 

Nem kisebb személyiség mint maga George S. Patton adott megoldást erre az USA katonának.

 

"Copulation without conversation is not fraternization"

 

Kb. ennyire becsülték a hős US hadseregben a civil lakosságot.

A fegyveres és csoportos nemi erőszak volt a jellemző következésképpen.

 

Előzmény: perkelto (29507)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29512

Teljesen jogos észrevétel.

 

ÜdV

Előzmény: loding (29504)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29511

Miért, és talán nem 100%-ig igaz????

Lásd NSA, brit titkosszolgálat.... (ők már lebuktak)

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (29509)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29510

Még ezt a mocskos kommunista propagandát... ::))

 

'Bandits in Uniform': The Dark Side of GIs in Liberated France

 

http://www.spiegel.de/international/europe/new-book-reveals-dark-side-of-american-soldiers-in-liberated-france-a-902266.html

 

Sexual Violence in World War II: New German Study Looks at Rape Trauma 60 Years On

 

http://www.spiegel.de/international/germany/sexual-violence-in-world-war-ii-new-german-study-looks-at-rape-trauma-60-years-on-a-585779.html

 

 

Előzmény: perkelto (29507)
perkelto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29509

 

Modernizált szovjet propaganda: ne fecsegj az Iphone-odon!

perkelto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29508

Mi mást mondana egy komcsi?

Előzmény: szerda7 (29497)
perkelto Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29507

Az amerikai katonák részére no fraternization policy volt érvényben, még szóba sem állhattak németekkel a háború alatt.

Előzmény: Platon (29505)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29506

Sztálin meg saját polgárait irtotta, nem középiskolás fokon.

semmivel sem volt emberségesebb, mint a nácik.

A háború végére a győztesek is bemutatót tartottak emberségből. Angolok, amerikaiak, franciák, csehek, románok, Tito partizánjai.

Kelet-Európa aztán fokozta saját polgárai ritkítását, Sztálin elvtárs haláláig.

 

Előzmény: nünüke88 (29502)
Platon Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29505

Németországban beszéltél?

 

Sztálin parancsa 1945 Január 19. dátummal jött ki. Pont azért mert értesült róla hogy vannak visszaélések. Ahogy egyébként minden hadseregnél. Sajnos a szovjetek ugye pár hónappal ez előtt léptek magyar területre.

 

A sommás agyonlövetések drasztikusan javítottak a helyzeten. Az USA haderőnél viszont semmilyen különleges intézkedést nem hoztak a nemi erőszak visszaszorítására, sőt hallgatólagosan elnézték, ezért aztán napirenden volt a tömeges nemi erőszak. Mindez jól dokumentált. A németországi orosz nemi erőszakra viszont semmilyen dokumentáció nincsen, egyszerűen arra alapozzák hogy az abortuszok száma drasztikusan megugrott. Persze megugrott a nyugati részen is, de ugye az alkalmazott cherry picking metódus miatt azt sunyin elfelejtik.

 

A megugrásnak pedig alapvetően ahhoz volt köze, hogy a harmadik birodalomban az abortuszt végző orvost kivégezték. Csak nagyon különleges esetben, akkor, ha a magzat fogyatékos vagy deformált volt, lehetett legálisan abortuszt végezni. A birodalom összeomlásával ment a levesbe ez a szabály is, így aztán jó hogy sokkal több abortusz volt.

Előzmény: Franky27 (29496)
loding Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29504

egyre markánsabban alakul a véleményem abban, hogy az igazi és legbetegebb, aljasabb szociopaták azok akik képesek ezeket a dolgokat keverni és ismerve a manipulációjuk következményeit ismételten, szinte sablonok szerint elkövetve

Előzmény: Antisystem (29501)
cc. Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29503

A csigazabáló csajok először a németeknek dobták szét a lábaikat, utána /közben nagyban adták a győzőt/rágógumiért és cigiért az amcsiknak.

Előzmény: Antisystem (29501)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29502

Szerintem a két ideológia közül a nácizmus volt embertelenebb: egész népeket fosztott volna meg pusztán származási alapon az élettől és a szabadságtól, egyúttal bizonyos népeket felsőbbrendűként extra jogokkal látott volna el, szintén származási alapon.

Egy ilyen ideológiát megfogalmazó társasághoz csapódni...hát nem is értem. Mindennél többre tartották magukat, a szlávként hozzájuk csapódók és mi sem várhattunk volna tőlük jó bánásmódot, pusztán azért, mert nem germánok voltunk.

A kommunizmus meg egy embert nem ismerő eszme, ami megfogalmaz szép eszméket, de gyakorlatban kivitelezhetetlen, nem épít emberismeretre, ezért a gyakorlati megvalósítása katasztrófákba fulladt. A kínaiaknek sikerült összekaparni magukat a kapitalizmusnak tett engedményekkel. Sztálin személyében akkoriban egy megalomán, pszichés problémákkal küzdő vezetőt is kapot az ügy.

A harmadik eszme volt az angolok és az USA eszméje a szabadságról, emberi jogokról, no meg a kapitalizmusról. A három közül mégis ez volt a legjobb, mert bár megvannak a problémái, az egyént mégis ez engedi leginkább élni, egyúttal, ha megfelelően működik, a közösség is sikeres lehet vele. Az egyén szerepe is egyedi itt, a másik kettőben az egyén egyértelműen alá volt rendelve a közösségnek mindenben, pedig egy közösség akkor tud sikeres lenni, ha az egyének, mint alkotóelemei is azok.

Előzmény: Franky27 (29500)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29501

Nézd, a háborúknak - sajnos - szinte törvényszerű velejárója a nemi erőszak, ezt a "művelt Európa" utoljára a szerb háborúban szemlélhette meg testközelből, de nem volt ez másként az emberi történelem nagy háborúiban soha... a dologban természetesen nem az a hazugság, hogy a Vörös hadsereg egyes tagjai is ezt csinálták, hanem az, amikor ezt valamiféle egyedi, csak és kizárólag a Vörös hadsereg katonáira jellemző dologként akarják láttatni... még tiszta szerencse, hogy az effajta egyoldalú "nem bontom ki az igazság minden szeletét" hamisítástól már a másik oldal józan többsége is hányingert kap, és legutóbb pl. amerikai történészprofesszor jelentetett meg könyvet az amerikai hadsereg egyes katonái hasonló viselkedéséről Európában, első sorban Franciaországban.

A tömeghadseregek jellemzője ugyanis az, hogy tömegekből áll, amibe mindenféle ember bekerül, nem csak olyan, aki komoly pszichológiai teszteken bizonyítja az ép pszichét, jó szocializációt, stressztűrő képességet. Ahol tömeghadseregek háborúznak, ott tehát megjelennek az alantas ösztönök a maguk fizikai valójában is. (ennél borzalmasabb helyzet már csak az önkéntes alapon szerveződő ÉS nem kivizsgált-felkészített emberek esetén áll fenn, mert ott a szociopaták az átlagnál nagyobb arányban jelennek meg. Ha jól tévedek, ezt látjuk most az ontopic konfliktusban...

 

ÜdV

Előzmény: Franky27 (29496)
Franky27 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29500

Valóban az lenne a legjobb, ha érzelmi és politikai kötődés/érdek nélkül lehetne elemezni a 2. vh-t. Ami kifejeztten érdekes is lenne, hiszen például a mo-i harcokban mindkét részről számos nemezetiség katonái harcoltak. Bp német vedői között nagy számban voltak oroszok és ukránok is, akiket a keleti fronton toborzott az ss.

 

A háborúnak így lehet egy teljesen más vetülete is, ami két nemzetközi ideológia harcáról szól, németektől és oroszoktól függetlenül.

 

 

 

Előzmény: Antisystem (29495)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29499

Én sem tartom realitásnak, hogy elkerüljön onnan, csak megemlítettem, hogy szerintem hol lenne a helye...

Mivel mi törekszünk az oroszokkal is a jó viszonyra, egyértelmű, hogy nem fogják elpakolgatni.

Nálunk a katonai temető a városival van egyben. Külön temetője a zsidóknak van.

Előzmény: Antisystem (29493)
loding Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29498

és ez pedig az amerikai... miért van fedve a történet ?

 

 

? :-)

 

http://egykor.hu/budapest-xi--kerulet/budapesti-amerikai-temeto/1462

 

 

 

Előzmény: perkelto (29485)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29497

leader of the Greek Coalition of the Radical Left (SYRIZA), Alexis Tsipras, has stated that Europe must not recognize the neo-Nazi government of Ukraine. Tsipras is a candidate for the post of the Chairman of the European Parliament from the European left. The party believes that the new government in Ukraine came to power as a result of a coup, and call it a junta.

 

 


Read more: http://voiceofrussia.com/news/2014_05_16/Greek-politician-urges-EU-not-to-recognize-Ukraines-govt-after-May-25-elections-6905/

Franky27 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29496

Ugye ezt nem komolyan írtad? Tucatnyi idős szemtanúval beszéltem, akik beszámoltak a háborús csapatok tetteiről.Egyszerű falusi emberek is, akiknek szavaiban nincs okom kételkedni.

 

Én szeretem objektíven szemlélni a történelmet,nem is akarom dramatizálni a világháborús helyzetet, de a nemi erőszak bizony gyakori volt a szovjet és román csapatok részéről. A vörös hadsereg nagyon heterogén alakulatokból állt. Voltak első osztályú (gárda és technikai) alakulataik, akik maximálisan fegyelmezettek voltak, de a gyalogság mindenféle emberből állt, akiket fegyelmezni se nagyon tudtak. Utóbbiak gyakran loptak, fosztogattak és erőszakoltak, és valóban, sok ilyen katonát le is lőttek tisztjeik ezért.

 

Németek között is voltak ilyen alakulatok, igaz kisebb számban. Voltak továbbá sokféle nemzetiségű ss csapatok, akik inkább a lakosság elleni terrorban "jeleskedtek", ha azok nem működtek maximálisan együtt velük. Mo-on ez nem volt jellemző, az itt harcoló ukrán, orosz és norvég ss alakulatok általában nem konfrontálódtak a magyar polgári lakossággal. Különösebben a szovjet magasabb szintű hadosztályok katonái sem, ezt tegyük hozzá, probléma csak a katonailag képzetlen gyalogsággal volt. Ők szovjet részről "ágyútöltelékek" voltak, igen sokan elestek közülük. Amivel ők is tisztában voltak és eszerint viselkedtek. Pszichológiai szempontból szerintem ez magyarázza tetteiket.

 

Előzmény: Platon (29486)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29495

Móron - a család egyik fele onnan való - meg egymás közelében van a szovjet meg a német parcella, azonos mintára készült sírok, és mindkettő rendben van tartva. És ez így normális... 

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (29494)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29494

Budakeszi mellett német katonai temető van, több mint 10 ezer elhunyttal.

Előzmény: perkelto (29485)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29493

"A Szabadság téri simán belefér abba, hogy legyen egy kiemelkedő helyen."

Én is ezzel értek egyet, sőt, ennek szerintem elvi jelentősége is van, nevezetesen, hogy az az emlékmű eredendően katonasír volt, amire megfelelő nemzetközi egyezmények vonatkoznak, többek között az is, hogy csak kivételes esetben, a másik fél beleegyezésével bolygatható meg. Amikor felmerült a mélygarázs-téma, az oroszok minden további nélkül beleegyeztek abba, hogy az alatta nyugvó katonákat exhumálják és katonai temetőbe temessék el, a magyar fél meg cserébe vállalta, hogy az emlékmű visszakerül eredeti formájában az eredeti helyére, és továbbra is hadisírként kezeljük.

Ha most mégis elbontanánk, az azt jelentené számomra, hogy mi is átvettük a Nyugat szégyenletes és gerinctelen hozzáállását Oroszországhoz, mi is képtelenek vagyunk az egyenlő felek közötti tisztességes megegyezésre és annak betartására, mi is eljátszuk velük, hogy miután a megállapodás általunk kért és ránk előnyös része teljesült, a másik részét meg felrúgjuk, mert mi "győztesek akarunk lenni"...

Na, ezért van az, hogy a Szabadság téri szovjet emlékmű megmaradása számomra az emlékművön jóval túlmutató elvi kérdés, jelenlegi formájában számomra pont azt szimbolizálja, hogy Magyarország, mi magyarok képesek vagyunk a gerincességre, képesek vagyunk egyenlő félként kezelni másokat, tisztességes megállapodásokat kötünk és azt be is tartjuk, nálunk a pillanatnyi érdek nem rúgja fel az adott szót. Már nem igaz ránk, hogy "Hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet"...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: El Qradi (29471)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29492

"Nekem az a véleményem, hogy az elesett katona nem ellenség."

 

Nemigen szoktam egyetérteni veled, de most igen. Szerencsére a háborúban résztvevő országok is így gondolják, és gondozzák az elesett egykori ellenséges katonák sírjait. Mindenki a maga területén.

Ez még akkor is elvárható, ha azok a katonák a megszállt területeken állatként viselkedtek a  civilekkel szemben, mivel ebben a tekintetben mindegyik hadviselő országnak vaj van a fején.

Előzmény: El Qradi (29471)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29491

Nem érzem megalázásnak a történelmi tényt, hogy a II. VH-ban az oroszok

győztek Magyarországon.

 

 

Nem is az a megalázás, hanem hogy ennek egy, a legyőzőket dicsőítő emlékművet kell állítani.

Előzmény: El Qradi (29487)
nünüke88 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29490

Ki beszélt köpködésről, vagy arról, hogy ne gondozzák a sírokat?

Van némi különbség aközött, hogy fenntartunk egy katonai temetőt gondozott sírokkal az elesetteknek, és aközött, hogy megszállók kapnak egy böhöm nagy emlékművet.

Előzmény: El Qradi (29487)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29489

"A korábban elfoglalt szovjet területet felszabadító szovjet katonáknak első dolguk volt, hogy szétverték az ott eltemetett német katonák sírjait."

 

Túl sok nyugati propaganda kiadványt olvasol....

Előzmény: perkelto (29478)
Platon Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29488

A szovjetek igen. De nem a mostani Kijevi vezetés által imádott Ukrán nácik, vagy a fejlett nyugat. Legutóbb mikor a fejlett nyugat betette oda a lábát felégették az egészet.

 

 

Előzmény: perkelto (29484)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29487

"Mégis akkor mi egy katona egy olyan földön, ami nem az ő országa?

Bizony, ellenség, megszálló stb. ha nem egy katonai szövetség tagjaként, az adott ország hívására, vagy cicilben, turistaként érkezik."

 

Akkor az oroszok is köpködhetnék a magyar katonasírokat a Donnál.

Nem teszik, gondozzák őket.

 

 

"Véleményem szerint a vesztes indokolatlan megalázása, hogy még dicsőíttetik is vele a legyőzőit. Az emlékműnek, aminek amúgy önmagában van létjogosultága, a katonai temetőben lenne a helye."

 

Nem érzem megalázásnak a történelmi tényt, hogy a II. VH-ban az oroszok

győztek Magyarországon. Érdekes módon Weiner Neustadt-ban a város

büszkesége a Mathias-kehely, amit a magyar Mátyás királytól kaptak, amikor

elfoglalta a várost.....

 

 

Előzmény: nünüke88 (29474)
Platon Creative Commons License 2014.05.16 0 0 29486

Túl sokat ahhoz képest hogy csak a fosztogatás és a büntetlen tömeges nemi erőszak járt az US katonák megjelenésével.

 

Ehhez képest évtizedekig nyomta a hazug és átlátszó propagandát a németeket erőszakoló szovjet katonáról az USA.

 

Sajnos a tények azt mutatják hogy amíg kelet német országban a szovjet katona által elkövetett nemi erőszak ritka volt, mivel Sztálin hadiparancsa alapján vizsgálat nélkül helyszíni agyonlövetés járt érte, addig nyugaton tömegével erőszakolták meg a nőket az USA katonák és legtöbb esetben ejnye bejnyével megúszták, mert hagyni kell szórakozni is a katonát.

Előzmény: perkelto (29477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!