Keresés

Részletes keresés

Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11628

 

Ha elfogadom az érinthetetlenségi tételedet, akkor semmi akadálya nincs

annak, hogy antiprotont a magban, mint alkotó részecskét feltételezzünk,

 

  leszámítva az eddigi összes mérési tapasztalatot.. De ettől még

 

mint elvi lehetőségek egyikéről, erről a modellről is beszélhetünk...

Előzmény: iszugyi (11625)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11627

OK. A stabil neutronnak mennyi a felezési ideje? Vagy milyen az

instabil neutron / stabil neutron arány,   ami a 8,5 perces felezési időt

produkálja az össz neutronra vetítve???

Előzmény: iszugyi (11626)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11626
Az elemi töltések "magyarázatára" nekem még csak sejtésem sincs, de hogy vannak az biztos. Az is biztos, hogy a töltéseket nem bozonok okozzák és hogy "virtuális" részecskék nem léteznek.
Előzmény: cíprian (11624)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11625
Gézoo: "Csupán a neutrínók és mezonok ismeretében furcsálom, hogy ezeket kihagyod a "buliból"! - Ezeket kihagytam a négy stabil elemirészecskék (e,p,P,E) "bulijából", mert ezek ÖSSZETETT stabil vagy instabil részecskék. A négy stabil részecskéböl mindegyik más ismert részecskét össze tudok állítani. /Hangsúlyoznom kell, hogy a fotont és a gravitont kihagytam, mert ezek nem léteznek./ A stabil neutrínókat többször felírtam itt, (e,p) és (P,e), és a stabil neutront is (P,e). - Az instabil neutron, az instabil müonok és pionok szerkezetét is már megadtam: N =(P,e,p,e), töltött müonok = {(e,p,e,P,E) és (p,e,p,E,P)}, pionok ={(e,p,e,p,e,P,E), (p,e,p,e,p,E,P) és (p,e,p,e,P,E)}, ezek mind kb 10^-13 cm nagyságuak. Folytathatnám tovább a káonkokkal és a bárionokkal, de itt fel lép még egy bizonytalaság, mert nem tudni biztosan hány (e,p)-t és (P,E)-t tartalmaznak ezek. Mindenesetre a bárionok tartalmaznak vagy egy páratlan protont vagy eltont. Elég ez Neked? Úgye ez máshogy néz ki, mint ahogy tanultad és a kvarkoknak semmi nyoma?
Előzmény: Gézoo (11622)
cíprian Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11624
Kedves habár!

A mai fizika nagy problémája, hogy a sugárzási teret nem tudjuk elkülöníteni az észlelő eszköztől. Vagyis minden mérésünk anyaggal történik, és minden forrás anyag. Emiatt nem tudjuk, mi az e. m. sugárzási tér egymagában. A kvantuummechanika ennek megfelelően csak a kezdeti és végállapotot tudja leírni, anyagtól anyagig a köztes állapot homályban marad.
Gézoo alább jól szemléltette ezt. Ennek alapján merészség lenne megmondani, milyen a hullámzási tér mérőműszer nélkül.

A töltések magyarázatára még csak sejtések vannak. Feltételezik, hogy bozonok okozzák, emiatt virtuális bozonnak nevezték el. Közvetetten valamit sejteni lehet, mert azt már észlelik, ha egy virtuális bozonnak nevezett valami meglöki a töltést.
Előzmény: habár (11614)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11623

Szóval? Olvastad amit a hullámokról írtam neked?

 

   Hogy érezd a töltés fogalmát, képzelj el egy olyan kisérletet amikor felajzod

az íjjat, elengeded, és miközben még a kifeszített húr el sem mozdult,

Hudini eltünteti a nyílvesszőt.

 

   A húrban ott a munkavégző képesség, mert "beletöltötted".. Mi fog történni?

Előzmény: habár (11612)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11622

Nem hanyagoltam el. Csupán a neutrínók és mezonok ismeretében furcsálom,

hogy ezeket kihagyod a "buliból"!

Előzmény: iszugyi (11620)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11621

Szia!

 

  Szóval már tiszta partizán vagy!  Saját elméleted is tagadod....

 

A szóval adva van a súlyos tömeg, és tehetetlen tömeg.

 

A súlyos állandó, a tehetetlen ami a tehetetlenségért, az energiáért stb. felelős.

 

  Ez idáig stimmel?

Előzmény: iszugyi (11561)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11620
Gézoo, és miért hagyagoltad el a negyedik stabil részecskét, a negatív töltésü protont, amit én "elton" névre kereszteltem, megkülönböztetésül a nem találó "anti-proton" kifejezéstöl? Ez a negyedik elemi, és másra szükség sincs!
Előzmény: Gézoo (11615)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11619

Szia!

 

  Egy indokot mondj, miért ne lehetne negatív inpulzus...

Előzmény: Astrojan (11602)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11618
A töltések nagyon jól definálják magukat. Ezek invariánsok és van egy véges értékük mert a sürüségük térintegrálja véges értékü, és a mezök fluxusa a tér felületén integrálva is ennek a véges értéknek felel meg. A töltések tehát definiálják magukat és a maguk körüli mezöt egyértelmüen. Az elemirészecskék kétfajta töltésének az egyike az e.m-mezöt a másika meg a g-mezöt definiálja. Így látva nem az e-töltésnek van tömege, hanem az elemirészecskének. Az részecskék e-töltése és a g-töltése meg nem választható szét. Ezeknek egy bizonyos kombinációja definiálja az egyes elemirészecskéket.
Előzmény: habár (11612)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11617
Kedves Habár! Az én meglátásomat közlöm most itt: Az anyag stabil elemi részecskékböl áll. Ezeknek kétfajta elemi töltés van. Az anyag tehát alapvetöen korpuszkuláris tulajdonságu és nem felel meg energiának. A részecskék közötti kölcsönhatások produkálják az energiát. Az energia a mezöenergiából és a részecskék kinetikus energiájából tevödik össze. E kettö összege produkálja az energiamegmaradást. A határozatlansági reláció miatt a részecskéket sürüségekkel kell leírni, de ez nem jelenti azt hogy az anyag hullám tulajdonságu. A mezönél meg alapvetöen nem jelenik meg a korpuszkuláris tulajdonság, ez egy kontinuum. A jelenlevö kölcsönhatások definiáljak meg a tér-idö tartományok tulajdonságait. Ha egy kicsi gömböt, az elemirészecskék körül, és a végtelenséget kizárunk, akkor a véges tér-idönek Minkowski metrikát tulajdoníthatunk, ami a Maxwell-töltésekböl ered.
Előzmény: habár (11612)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11616

Eléggé bizarr ez a megközelítés...

 

  A "töltés sűrűség"  kifejezés nem értelmeezhető ebben az értelemben.

 

  Sajnos a mai tudásunk nem áll azon a szinten.

Előzmény: habár (11607)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11615

   Jelenlegi ismereteim szerint, a töltést minden esetben hordozza egy részecske,

ez lehet elektron, pozitron, proton.. stb.

 

  A többi helyzetfüggő... 

 

   A bizonytalanság csupán azt a helyzetet jelzi, amikor a mérés körűlményei miatt, csupán részlegesen kapunk választ egy-egy részecske állapotáról, helyzetéről,

mozgásáról.

 

  A BB-ről és ememelőző és követő időről vannak elfogadott modellek. Igaz csak akkor adnak helyesnek látszó eredményt ha egzotikus kikötésekkel  megtámogatjuk őket.

 

     A szingularitáshoz a bizonytalanságnak semmi köze. Legalább is ebben a megközelítésben.

 

  Például: tipikus szingularitás a Lorenz függvények v=c szakasza .

 

Előzmény: habár (11606)
habár Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11614
Én sem hiszem, hogy létezhet szingularitás. A bizonytalanságot viszont elfogadom.
De ha szingularitás és a bizonytalanság nem azonosak, akkor abban kell, hogy különbözzenek, hogy VALAMI NEM TÜNTETHETŐ EL, CSAK MEGVÁLTOZTATHATÓ!
És akkor az EM-sem tűnhet a semmibe, vagy jelenhet meg.
De most már tényleg kuss- nekem.
Előzmény: habár (11612)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11613
Habár, bizonytalanság igen, szingularitás nem! Ez a motto a fizikában. Schrödinger meg az egyenlete felállításánál 'kifelejtette' a mágneses mezö jelenétét és nem vette észre, hogy a differenciál egyenletetét csak véges tér-idö tartományokban lehet alkalmazni. Így nem tudott rájönni, mit is jelent az egyenletben fellépö Planck állandó. Mindenesetre a h nem kvantálja az energiát, hanem csak nem engedi az e-töltéseket túl közel kerülni egymáshoz
Előzmény: habár (11606)
habár Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11612
Szia iszugyi
Mielőtt abbahagyom ezután, mert belátom, hogy képzetlenségem miatt nem lehetek vitapartneretek (főképpen, ha ennek ellenére mindig állítanék valamit), akkor most még egyszer, hozzá nem értő, külső szemmel:

Két karakteres tudományos szemléleti LÉPTÉKET látok vitatkozni egymással.

1. Az első lépték: az ANYAG- ENERGIA, ebbe a kategóriába tartozik pld. a tömeg, a korpuszkula, a tömegpont, szóval ahogyan a világot valaha érzékeltük. Ez a mechanika, a csillagászat jelenleg általam ismert megközelítése, amikor valamely meghatározott objektumot figyelünk. Holott tudjuk, hogy az apró részekből áll.

2. A második lépték: A tér, és az idő ezek continiumok (gondolom), és ezekhez olyan fogalmak köthetők, mint az általad emlegetett mezők, az én "sűrűségléptékem", stb. Ezt használja a folyadékok mechanikája, talán erről írtál Te (ezt nem állíthatom pontosan) de erre utalok én is a SCHWARZSCHILD Képlet- áramlási kritérium? topikban.

3. A két megközelítés eltérő megközelítésű.
4. Mindkét megközelítés képes valamit tükrözni az érzékelt valóságból.
5. A két megközelítés között kell, hogy legyen átjárás, és van is.
Csak ami a sűrűségléptékben (ró), az a másik, határolt léptékben m=dx X dy*dz*(ró)
A continium zárttá (ponttá) zsugorított megfelelője.

6. A töltésnek szerintem nincs tömege, és nincs energiája, csakúgy, mint a léleknek.
Vagy tán elenyésző? Nem tudom, hogy mi az.
(De kell hogy legyen, ha azt mondják rám, hogy lelketlen alak vagyok.)
Szóval-ez a töltés- irányító szerepű. Pedig nincs semmije.
Most hogy így túltengtem önmagamon, és másokon, végre- a munkámmal kell foglalkozzak....

Előzmény: habár (11608)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11611
Kedves habár! A töltések matematikai szingularitása a töltések közvetlen közelében, tehát r -> 0-nél, két okból fizikailag nem érvényesül. Az egyik ok, mert a töltéseket hordozó elemi részecskék helye és sebessége nem határozható meg pontosan. Ezért a töltéseket kicsi (r,t)-tarományokban sürüségekkel kell helyettesíteni, a részecskéket sürüségekkel kel leírni. A másik ok meg az, hogy a fundamentális mezök nem engedik a töltéseket hordozó részecskéket túl közel kerülni egymáshoz -> Matematikailag ezt a Lagrange multiplikátorok létezése biztosítja. Ez egyben azt is jelenti, hogy a matemaikai szingulariások, nem tudnak sürüsödni egy pontban, annak ellenére, hogy vonzó erök dominálják az univerzumot. A világmindenség NEM TUD FELFORRNI. Az univerzum arcát a vonzó és a taszító erök kiegyensúlyozott játéka szabja meg, de mivel a négy elemi részecske stabil Big Bang nem volt soha sem és fekete lyukat sem léteznek sehol. A véges univerzum egyensúlyban áll a kölsö részével és ez így volt mindig.
Előzmény: habár (11606)
Simply Red Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11610
Csak 14. De a nevelés azért így is ráfér. Sőt. De legyél vele türelmes, még nagyon kicsi.
Előzmény: Törölt nick (11597)
Gézoo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11609

Szia!

 

     Nos nem oszcillál.. Tudom, nem szép hogy ilyet mondok, de így igaz.

Emlékszel Mmormota példájára a tó víztükrén lévő dugókkal??

 

     Nos amit mérünk a detektorokon az, az  feszűltség amit az e.m.

hullám indukál, ill. nagyobb freki esetén a záróirányban előfeszített

diódaszerű detektor kiürített zónájában fotoelektromos effektussal

kiszabadított elektronok okoznak, stb.

    Ami a lényeg, hogy nagyon sok e.m. hullám követi egymást, így

azt látjuk a hullámban ami a forrásban volt. Valóban úgy látszik

a tér egy-egy adott pontján, hogy a hullám oszcillál, de sajnos

ez csupán látszat.

    Ha olyan antennát (detektort) készítünk, amelyiken jól mérhető

állóhullám jön létre, és a rajta mért értékekeket összehasonlítjuk

az generátorból kijövő kábelen létrehozható állóhullámmal akkor egyértelműen

látszik, hogy teljesen azonos tulajdonságú mindkét állóhullám.

   Ezek után a gumiköteles állóhullám vagy a tó vizén lévő dugók mozgásával

analóg hullámot vizsgálhatunk.

 

   Nézzük a dugókat!  Ami fel kell, hogy tűnjön: nem mennek sehová, csak le és fel

mozognak. (Ha ebben biztosak akarunk lenni felfűzzük őket egy cérnára!)

 

   Ez jelenthetné azt is hogy oszcillál a olyan módon a vízfelszín, mint ahogy azt

az e.m. hullám esetén gondoltad,  de jelentheti azt is,

   hogy a forrás (kezed) éppen lent volt amikor a hullámvölgy elindult,

 nem mozdúlt ki le-vagy-fel  (nullátmenet helyzetben volt)

amikor a "nullás-középállású" a hullámszakasz indult és fent

amikor a hullámhegy.

   Nos, ha a gumikötelet megnézed nyílvánvaló, hogy tényleg nem "halad"

ténylegesen előre (mert ugye a víznél nem is lenne biztos)..

 

   Az antenna mérésénél viszont egyértelmű, hogy egy egy

hullám a maga +/- -ával elindul és valahol a célállomáson félrelök

egy elektront, és ez az elektron vissza akar menni a régi helyére mert

ott volt kiegyenlített helyzetben, csakhogy a kedvünkért nem áll meg a helyén

hanem  a "lendület" ( a többiekkel együtt!) túlviszi.

   Nos ekkor kapjuk a "negatív csúcsot".

 

    Ha ezzel a lengéssel azaonos fázisban jönnek még energiacsomagok

akkor a "vevő" elektronok rezonanciába hozhatók...

 

    Így működik a távközlés.... :)

 

 

Előzmény: habár (11604)
habár Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11608
Szóval, kérdéseim, (hiszen én lehetek képzetlen):
- van e tömege, és energiája valaminek, amit töltésnek hívunk?
- Bizonytalanság -igen?
- Szingularitás- nem?
Tényleg- kiváncsi vagyok.
Mert ezek nélkül nem lehet bizonyítani semmit.
Azt sem, hogy a fény: anyag-energia átmenet.
Előzmény: habár (11607)
habár Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11607
Az Angol Tudományos Akadémia néhányezer éve vizsgálatot végzett- van e tömege a léleknek? (Ezt tényként ismerem...)
Ehhez egy szerencsétlen hal szolgált kísérleti alanyul.
Egy élő-hal ott, Angliában.
Nem tudták persze kimérni a különbséget, csak a halászlét, ahhoz már volt technikájuk.

Van e tömege, sűrűsége bármely töltésnek?
Ami talán az anyag "lelke"?
(Most nem töltéssűrűségre, hanem a töltés sűrűségére gondolok)
És ha nincs tömege, akkor van e energiája?
És ha nincs se tömege, sem energiája, akkor mi a töltés voltaképpen?
(csak kis légysz...r volt, a képen, hogy finomkodó legyek).

Ja és akkor végül, is a jelenlegi mérési technikával tudnánk e már igazolni, hogy a léleknek van tömege, és energiája?
(Elárulom, hogy korábban én is azt hittem, hogy a Rádió-Villamossági Szövetkezet a lélek, mert sokan azt állították, hogy... RÁVISZ-a lélek...)
Előzmény: habár (11606)
habár Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11606
Ezek szerint elsőként a szingularitást is SCHRÖDINGER vezette be?
Macskástul, mindenestül?
Met én itt most nem a "határozatlanságról" beszélek, hanem a "szingularitásról"!
A semmiről, és a valamiről.
Mert egy dolog, hogy valaminek eltűnik, és lehet helyette valamit más ugyanott.

Vagyis nem találjuk azt amit ott keresünk, hanem valami mást. Ezt megszoktuk.
Ahol a szemüvegem keresem, ott csak a tokja van.
Egyszerű átváltozás. A természet színészkedése.

Attól viszont sokaknak feláll a szőr a hátán, ha a semmiből hirtelen, BIG-BANG, kibukkan a világmindenség -PITY-PANG.
Ez tehát alapkérdés! Sokan úgy szeretnék megoldani, hogy azt mondják: a semmi-sűrűbb, mint a valami...
Olyan nagy a vágy ezt feloldani!

BIZONYTALANSÁG -IGEN?
SZINGULARITÁS- NEM?

vagy nem igen?
vagy a kettő azonos?
Vagy hasonló?

EZEK ALAPKÉRDÉSEK!
MINDNYÁJATOK VÁLASZÁT VÁROM!
Előzmény: Gézoo (11473)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11605
Az idén meg fog jelenni egy összefoglalás a reer-review-journálok által visszautasított cikkeimmel, éppen száz évvel az Einstein által megfogalmazott relativitáselmélet, foton hipotézis és E = mc^2 után. De én már kb. harminc éve tudom, hogy Einstein elképzelései a természetröl nem voltak helytállóak.
Előzmény: iszugyi (11603)
habár Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11604
Gézoo
Megúsztam a diffegyenletet, mert Te vezetted le helyettem, egyelőre egyszerűbben, és mert nekem nincs most reá időm. Kösz... Te még lehetsz híres!
De akkor sem úszod meg a választ arra a kérdésemre, hogyan oszcillál az EM, hogyan tűnik semmibe, és jelenik meg újra.
És most már arra is kéne válaszolj, honnan jön az arany, amiről azt hiszed, hogy anyag, és állandó, mert a látható fény tartományában nézed.
Minden más, amiről írsz, lehet igaz, de vagy nincs köze a témához, vagy azt igazolja, beleértve az elnyelődést/tükröződés okát, hiszen ugyanezt állítottam.
Előzmény: Gézoo (11469)
iszugyi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11603
Kedves Gergo73!" Fizikáról például nemigen lehet matematikai ismeretek nélkül diskurálni. A fizikai elméleteket bonyolult matematikai keretben fogalmazzák meg, és nem lehet a megállapításokat elválasztani ettől a kerettől (pl. nem lehet kikerülni az alapvető fogalmakat, a köznyelv meg nem tartalmazza azokat)." - Nem tudom, hogy milyen irányban kutatsz a matematikában, de tudnod kell, hogy a Lagrange formalizmus a variációsszámitással jól definiált ága a matematikának és ez a formalizmus messze vitte a fizika kifejlesztését zárt és konzervativ rendszereknél. Meg vizsgáltam a fizika ALAPVETÖ FOGALMAIT és észrevettem, hogy igazában nyílt és nem-konzervativ rendszerekre kell a Langrange formalizmust alkalmazni, ha tovább akarunk jutni a fizikában, de a problémához mellék- és határfeltételekkel is tartoznak. Így eljutottam az isoperimetrikus problémához amik természetes határfeltételek mellett Lagrange multiplikátorokat definiálnak. Mivel az e-töltések folytonotossági egyenletei produkálják ezeket a feltételeket, identifikálni tudtam a Planck állandó jelentöségét a fénykibocsátásnál mint Lagrange multiplikátor. De az elemi e-töltéseket hordozó négy stabil részecskének tömegei is vannak, így kézenfekvö volt a tömeget is töltésekböl levezetni, az elemi gravitációs töltésekböl. Ezzel a folytonotossági egyenleteket általánosítani tudtam mind a négy stabil részecskékre is, nem csak az e-töltésre. Továbbá feltételeztem hogy a g-töltések is Maxwell töltések. A teljes Lagrange függvény általanos felírása a részecskékre és a mezökre elöttem állott egy véges tér-idö tartományban és a fénykibocsátást értelmezni tudtam mint rezonancia jelenséget. Az elemi gravitációs töltésekböl eredeztetett gravitációs mezö viszont masszivan ellentmondott a fizika legrégibb feltevésének, az m(g)=m(i)-vel összefüggö és Galilei által feltételezett szabadesés egyetemességének. Ezt nekem ejtökisérlettel ellenörizni kellett, mert a szakirodalomban nem találtam megfelelö kisérletei elemzéseket. A bremeni ejtökisérletem igazolta 2004-ben a szabadesés ezreléknyi nagyságrendü megsértését és alátámasztotta a g-töltések fizikai létezését. Ezzel sikerült az elektromágnesességet és a gravitációt "manifestly frame invariant" megfogalmazni, magyarul sikerült a két fundamentális mezöt egyesíteni, amiket a négy stabil részecske kétfajta elemi töltése okozza. Nyert lett az ügy és ezt a fizika használatára fel akarom ajánlani. Nem kell továbbmenni megismerni, hogy hogyan fogadták a tudósok az elméletemet, elég erre a fórumban leadott megjegyzések élménye. Eszembe jut mit mondott Newton a 17. században: “Nature does nothing in vain, and more is in vain, when less will serve; for Nature is pleased with simplicity and affects not the pomp of superfluous causes.” A Természet egyszerüsége nem az UFF-böl és zárt konzervativ rendszerekböl áll, hanem négy stabil részecskékböl, amiknek a kétfajta elemi töltése a két fundamentális mezöt okozzák a Minowski térben. Diskuráljunk a fizikában arról ami van.
Előzmény: Gergo73 (11601)
Astrojan Creative Commons License 2005.10.13 0 0 11602

Figyelj, ne nézz már hülyének, jó? Abban a pillanatban amennyiben ez kölcsönös. Ne érezd úgy, hogy ezt csak te várhatod el.

 

Én nem adtam a gravitációnak jelzőt. Nem mondtam, hogy nyomó vagy vonzó.

 

Dehogynem, itt van: 11393. Én is felejtek már ebben a korban; ezt írtad:

 

A sötét energia "antigravitációs" hatású, gygorsítja az Univerzum tágulását. Úgyhogy pont hogy nem lehet azonos semmiféle vonzó gravitációs kölcsönhatással.

 

Persze, hogy nem vonzó, hanem nyomó gravitációnak felel meg a sötét energia.

 

Meg tudnád nekem mondani mit csinál itt földközelben a sötét energia, amely sötét energia alkotja az univerzum anyagának 66 % -át ? (További 30 % -ot pedig a sötét anyag.) Ez a borzalmas mennyiségű energia itt a Földön csak teng leng, nem csinál semmit ? Az igaz, hogy nem akarjuk észrevenni, mint ahogy nem látható a graviton sem. Ne köss rá fogadást, Ő lesz a gravitáció.

 

Ha már ennyire lovagolsz ezen a "nyomó gravitáción", mondj már egy mérést észlelést, amivel megkülönböztethető a "vonzó gravitációtól"!

 

Hiába olvasgattad, elfelejtetted, itt vannak az észlelések: nyomó gravitáció.

 

Csak példának, egy mérés: mérd meg a föld mélyéből feltörő láva hőmérsékletét és hasonlítsd össze a felszín hőmérsékletével. Látod, hogy a láva meleg. Mitől meleg ?

A nyomó gravitáció elnyelésétől meleg. Csak hiába van ez megmérve, rávágod, hogy nem ezért meleg. Kész.

 

 

Gézoo 11471: Mi van akkor ha negatív inpulzust hordozó sugárzást bocsájt ki minden anyag?

 

Ez az a helyzet amikor a három utasból 5 leszáll, és minusz ketten lesznek a buszon.

Szép dolog a matematika.

 

Előzmény: Törölt nick (11572)
Gergo73 Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11601
Matematikus vagyok, vannak publikációim jó nevű újságokban és a munkáimat idézik is. Nem a logikával van a baj, hanem azzal, hogy a köznyelv nem tudja adekvátan visszaadni a tudomány egyes kijelentéseit. Fizikáról például nemigen lehet matematikai ismeretek nélkül diskurálni. A fizikai elméleteket bonyolult matematikai keretben fogalmazzák meg, és nem lehet a megállapításokat elválasztani ettől a kerettől (pl. nem lehet kikerülni az alapvető fogalmakat, a köznyelv meg nem tartalmazza azokat).
Előzmény: [partiZan8] (11582)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11600
colonel Cathcart válasz | megnéz 2004.10.23 23:21:02 (50)
Hozzáadandó, időbuzerátor úr!
------------------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2004.06.12 11:02:22 (39)
Ne izgulj, seggfej. Az egész csürhéddel együtt nem értek ti annyit senkinek, ostoba parasztok.
-----------------------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2003.11.28 20:01:08 (33)
" Kicsit el kéne méllyedned a szakirodalomban... "

A pszichiátriai szakirodalom elég jól körülírta már az ilyen eseteket, mint a tied. Rendkívül jellemző tüneteket produkálsz.
-----------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2004.03.18 19:46:57 (19)
Az, hogy rajtad kívül is vannak hülyék, nem gyengíti a te pozícióidat az idióták között...
------------------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2004.03.18 20:17:48 (22)
Teljesen meg vagy hibbanva.

Mit értettem én meg???
-----------------------------------------------------------------------
colonel Cathcart válasz | megnéz 2005.06.07 12:04:03 (7239)

A pszichiátriai intézetben már speckoll témája a tevékenységed... tényleg egyetemi tananyag vagy :-)))
-----------------------------------------------------------------------
Gépház válasz | megnéz 2004.10.12 10:31:52 (373)
colonel Cathcart kitiltva Tudomány topikból/fórumból egy napra.
------------------------------------------------------------------------
stb.........

colonel......
egy ilyen kisstílű kötözködőt szerinted ki vesz komolyan?
Előzmény: Törölt nick (11599)
[partiZan8] Creative Commons License 2005.10.12 0 0 11598
hát igen én legalább vállalom hogy ki vagyok, és nem.......ellentétben veled, aki gerinctelen módon elrejti hogy ki is valójában....(nehéz volt kitalálni, a srác beírta google-be a publikus! e-mail címemben konkrétan szereplő nevem.....)
Előzmény: Törölt nick (11597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!