Keresés

Részletes keresés

Phoenixoss Creative Commons License 2020.02.27 -2 0 70839

DVD????? Ne már!
Az emberek csak fizikális pecsétet szeretnek gyűjteni, akkor miért kéne nekik DVD? ;)
Csendben jegyezm meg, hogy egyre ritkábban van CD/DVD meghajtó az új laptopokban.

Előzmény: AttHunter (70838)
AttHunter Creative Commons License 2020.02.27 -1 0 70838

Az internetem fenn lévő Turista Magazinok tartalomjegyzékeit beemeltem egy makróval excel formába és Nógrádi Attila engedélyével megosztom veletek is. Lehet benne keresni, bővíteni, egyénre szabni, ki hogyan szereti. Jó böngészést.

https://drive.google.com/…/15mJrlyah_QAequ79kF1-Y2CT7…/view…

 

Esetlegesen ötleteltünk egy későbbi DVD-s archívumról is. Nem tudom el készül-e. Az lenne az igazi. Persze az már fizetős lenne.

csg65 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 70837
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.25 -2 0 70836

A szlovák étterem ajánlók is hozzák az 'Anyukámat' Kassa Miskolc és az országos hír eltartja őket szépen, olyannyira hogy már Miskolcon is nyitottak éttermet.

 

 

Előzmény: olahtamas (70835)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.25 0 0 70835

A pizza az hízlal :)

A többi adag nekem is karcsú volt, de ha az ember A tól Z -ig eszi az étlapot, akkor elég :D

Persze úgy elég húzós lesz a számla, a helyi viszonyokhoz képest nem is tudom, hogy élnek meg.

A minőség az kifogástalan, talán ezért van állandóan teltház.

A hétköznapi étkeztetésben nem tudom, hogy milyen  lehet.

Mivel vasárnap nincs nyitva, talán a menüztetés fontos lehet számukra.

Előzmény: Törölt nick (70833)
jzp2107 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 70834

lehet, ahogy írtam én még nem voltam, csak azt írtam amit nekem mondtak az ottaniak

Előzmény: Törölt nick (70833)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.25 -2 1 70833

Ez így nem igaz, a minőségi vendéglátás megvalósítása mellett ez egy nagyon jó adagokkal operáló étterem is egyben. Ha az én 90+ kilós étvágyamnak elég volt akkor valszeg másnak is elég lesz az adag amit adnak. Íme a bizonyíték:

 

Előzmény: jzp2107 (70832)
jzp2107 Creative Commons License 2020.02.25 -1 0 70832

mikor a csereháti piros teljesítése után Szemeréről Encsig helyi erők önzetlenül elfuvaroztak, útközben beszéltünk mindenről, szóbahoztam nagy büszkén (hogy lám milyen tájékozott vagyok :-) hogy van itt ugye ez a híres jó étterem

de hamar lehűtöttek hogy jó a fene, fél fogukra se elég amit ott adnak

mi tagadás, nem a jómunkásemberek a célközönség

azért egyszer kipróbálnám..

Előzmény: olahtamas (70831)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.25 -1 1 70831

Már csak a nyitvatartáson javíthatnának, mert Encsen túli túrákról hazafele jövet nem volna dilemma, hogy akkor most hol álljunk meg vacsorázni.

Előzmény: Törölt nick (70830)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.24 -2 0 70830

És igen, és megint...

Nem hiába mondtam hogy jó hely az "Anyukám Mondta", idén is ez lett az "Év Vidéki Étterme"!

 

Index - Kultúr - Két éve nyitott, két éve ez a legjobb magyar étterem

 

 "A harmadik újdonság Az Év Vidéki Étterme Díj volt: a díjat az encsi Anyukám Mondta kapta meg. „A példásan működő családi vállalkozás megcsinálta a lehetetlent, és az ország egy eldugott kisvárosában országos hírű étteremmé, afféle kulináris zarándokhellyé nőtte ki magát. Az Olaszországból hozott, világra nyitott attitűd a magyar konyha és vendéglátás iránti alázattal ötvöződik a borsodi étteremben.”

Ezt az alázatot mindenféle művi és mesterkélt attitűdök nélkül mi is megtapasztalhattuk, mikor először itt jártunk.

A Regéci várból legyalogolva túraszerkóban, kissé csapzottan, de annál éhesebben és kíváncsibban estünk be foglalás nélkül az Anyukám Mondta étterembe, ahol telt ház volt. A két étteremvezető tulaj srác felállt az asztaltól, ahol addig ültek, és átadták nekünk a helyüket. 

A pizza gyorsan kijött, rendkívül finom volt, nem győztünk hálálkodni a kedves gesztus láttán.

 

Ez hogyan kapcsolódhat a kéktúrához?

Például úgy hogy én mindkét kéktúra bejárás során Encsen szakítottam meg a túrát, itt is bélyegeztem a vasúti körbélyegzővel, és azt mondom ha valaki erre jár akkor ma már szinte bűn kihagyni az Anyukám Mondta nevezetű remek éttermet.

Előzmény: Törölt nick (70801)
Csuhás Creative Commons License 2020.02.24 0 0 70829

Nem mi jártunk arra, ráadásul nekünk csak két skótocskánk van, és nem is ilyen jólneveltek. Azért egyszer szeretnék összefutni velük :- )

Előzmény: Törölt nick (70827)
Güsziológus Creative Commons License 2020.02.24 -2 0 70828

Szomorú hírem van.

Van / volt egy fontos "intézmény" Kóspallagon:

https://turistautak.hu/poi.php?id=31813

 

Úgy tűnik, a söröző napjai meg vannak számlálva. Még kiárusítják a készletet, aztán bezár.

A bolt a központban üzemel, nyitvatartási időben.

 

Ha már Kóspallag.

Boglya-kő alja és Kóspallag közötti nemrég módosult a P és az S közös útvonala.

 

Kóspallag felől, amikor elérjük a patakot, akkor valahogy át kell jutni a túloldalra, ki a völgyből, innen már kényelmes szekérút van.

A jelzések tökéletesek.

Bedobáltunk néhány vastagabb fát a vízbe, de nem a legbiztonságosabb az átkelés. 

Kb. 100 méterrel délebbre a régi útvonalon van fémhíd (két fém rámpa az autók kerekének), ezt követően egy lánccal elzárt út (sajnos, nem mértük fel), ott ki lehet jutni a völgyből.

A régi útvonal sorompóval el van zárva, természetesen megkerülhető.

Amúgy van sár a Börzsönyben, rendesen.

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.23 -2 0 70827

Szia Csuhás!

Nem ti voltatok véletlenül tegnap a Lázbérci-tónál?

Gyönyörű volt a három scottie. :-)

És okosak!

Előzmény: Csuhás (67431)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.23 -2 1 70826

Köszönöm szépen!

 

A Somoskői Bazalt Panzió tulajdonosának a lánya ebből írta egyetemi doktoriját, azt a dolgozatot ismertem eddig a témában, ez valamivel részletesebb, és jók a térképek hozzá, volt amit eddig nem értettem.

 

Jó lett volna ha a 2-es zónát is vissza tudtuk volna szerezni, értelmetlen az a határ is, bár ez szinte mindenhol elmondható ahol falvakat, egybefüggő gazdasági és nyelvterületeket vágtak ketté.

Szerencsére ma már ez nem nagyon számít, egyben van a vidék Fülekig.

Például mi is a határ túlfelére szoktunk átmenni jókat enni, mint a 'tarjániak úgy általában. (Maly Mlyn, vagy éppen Sátorosbányán is van egy másik kis étterem.)

1. az étterem kerítése felől a Karancs tömbje

2. a fenyő mögött van a határkerítés

3. jó kis térkép... szlovák szemszögből

 

Egyébként Közép-Európa történelmének egyik legigazságosabb határkijelölése a II. Bécsi Döntés után született meg, mikor a határt kvázi a nyelvhatáron húzták meg, színtiszta szlovák falvakat adtunk vissza a tótoknak, saját részünkre megítélt területekkel együtt.

Ha azt úgy hagyják az mindenkinek jó lett volna.

 

Futólag leírtam ezt én is két medvesi cikkben, persze nem ilyen részletesen.

Turista Magazin - A Medves-vidék gyöngyszemei

 

Nagyon-nagyon megérte nekünk ez a módosítás így is, gyönyörű területeket kaptunk "vissza".

A Medves-fennsík páratlanul szép hely.

1. a fennsíkról a Sátoros tömbje alatt az 525m magas Somoskői várhegy, távolban Losonc házai fehérlenek

2.-3. a Medves-fennsíkon újraindult a gazdálkodás

 

Éppen egy éve jártunk itt fent, nagyon ajánlom mindenkinek...

 

Turista Magazin - A Medves türkizkék gyöngyszeme: a Tavas-bánya

Előzmény: hörpölin (70825)
hörpölin Creative Commons License 2020.02.23 -1 2 70825

Tudom, hogy kedvenced a környék, most megjelent róla egy érdekes cikk egy általam is olvasott blogban:

https://pangea.blog.hu/2020/02/16/a_somoskoi_hatarszakasz_kialakulasa

Előzmény: Törölt nick (70824)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.23 -2 1 70824

Előfordul az ilyesmi, jobb körökben is. :-)

Neked legalább volt közönséged, én viszont feleslegesen produkáltam magam. :-)

Oldalra vágódtam a cuppogós sárban a Csernely-patak völgyében, lábaim a levegőben, kb mint a rajzfilmekben, vagy a mondjuk Joe Pesci a "Reszkessetek betörők"-ben...:-))

 

Fél percig feküdtem a dagonyában mire kitaláltam hogy is kászálódjak fel, csuklóig merülve cuppogtam a sárban. :-) Lemosakodtam az utolsó gázlónál, végignéztem magamon... hát Ózd nem éppen a Rózsadomb de ezzel a feelinggel ott is simán csövesnek néztek volna. :-)) 

 itt már visszafordultam, ebben a gázlóban fürödtem le a langyos, kb 1 fokos vízben. 

 

Ezekről a túrákról nem írok a magazinnak, nem akarom ismételni magam.

Olykor jobban is esik csak úgy írogatni, nem kell annyira odafigyelni a szóhasználatra, továbbá kötetlenebbül belefér sok minden egy fórumos túrabeszámolóba.

 

Előzmény: Pulmy (70823)
Pulmy Creative Commons License 2020.02.23 -1 1 70823

no mesélj csak erről a Dupla-Lutz-ról bővebben ! :D  

 vagy inkább ez egy következő cikk témája lesz?

 

A múltkor Alsópetényben én is bemutattam egy tripla leszúrt Rittbergert. A mutatványt csak első feleségem és egy rakás helybeli figyelte végig :D  Volt is derültség bőven. Meglepetésében Kedves még a kamerát is elfelejtette bekapcsolni,igy "csak" az lett megörökitve amikor a vizzel teli árokból kászálódok elő . Aztán a helyi erők megnyugtattak,hogy nem én voltam az első és remélik nem is az utolsó :D

Előzmény: Törölt nick (70820)
hörpölin Creative Commons License 2020.02.23 -1 1 70822

Csak ha rálép a magával vitt gereblyére...

Előzmény: originalqszi (70821)
originalqszi Creative Commons License 2020.02.23 0 0 70821

Szerencsére a túrázókat nem mindenhol éri atrocitás 

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.23 -2 2 70820

Ki gondolta volna hogy mikor az Alföld északi peremén nulla foka hőmérséklet akkor a Bükk hegyei közt akár mínusz 8-9 fok is lehet?


És azt hogy egy gereblyével erdőbe igyekvő túrázó láttán a szeme sem rebben a Mályinkai buszfordulóban várakozó utasoknak?

 

 

Pontosan egy órát gereblyéztem az erdőt mint a hülyegyerekek :-) de sajnos nem találtam meg a műlt héten talált kis fémtábla másik felét.

Helyette megint találtam egy egészet... :-)) De ez egy másik történet.

 

Upponyi kéktúrás bélyegző rendben megvan, picit kopik már de még nem vészes.

A táj még ilyenkor is csodaszép. Ózdig akartam menni, de nem sikerült... ekkorát és így még nem taknyoltam erdőben, vissza is kellett fordulnom, de fura módon jó kedvem lett a hirtelen jött fordulattól, sokat tanultam belőle. :-)

 

nagypapi Creative Commons License 2020.02.19 -1 0 70819

Üdv újra a topikban!

Előzmény: lükepék (70805)
pozo Creative Commons License 2020.02.19 0 0 70818

Azért hiányozhat a felsorolásból ez a helyszín, mert az emlékhelyet 2017-ben avatták fel, a mozgalom pedig jóval korábban született.

Persze, az is lehet, hogy azért nem teszik most bele a felsorolásba, mert a 3. csoportban romok szerepelnek, Örvényesen pedig nincs rom.

 

Valamikor  az első fokozatot teljesítettem, sem időben, sem anyagilag nem kis feladat teljesíteni a nagy távolságok miatt...

Előzmény: Güsziológus (70816)
lükepék Creative Commons License 2020.02.19 0 0 70817

Az a terv, hogy a völgyben kalandozunk ráérősen, aztán a felszínen vissza, akkor már mindegy, ha szürkül is esetleg.

Előzmény: Törölt nick (70815)
Güsziológus Creative Commons License 2020.02.19 -3 0 70816

Pálos kolostorok Magyarországon

 

Nem tudom, élő-e a mozgalom, de tegnap felfedeztem az egykori kolostor emléktábláját Örvényeshegyen (Zalacsány).

 

Lehet, hogy elnéztem, de a felsorolásból hiányzik a helyszín:

https://www.turabazis.hu/turamozgalom_ismerteto_90

 

 

A tábla azt "hirdeti", hogy Deák Ferenc is járt erre, innen Kehidakustány nincs messze.

 

Találtam dokumentumokat is a neten, az alábbi hír része a kép is (nem fotóztam):

https://www.zalamedia.hu/vezeto-hirek/egyszervolt/palos-emlekhely-

 

A közeli patak neve is Örvényes, a hegyet is így hívják, de egykor Örményes lehetett.

Gépjárművel is megközelíthető, az út aszfaltos Zalacsánytól.

 

Nem állítom, hogy a digitális térképeken látható jelzett turistaút (P+) létező.

Találtam igencsak kopott jeleket, nem sokat, leginkább Kehidakustány belterületén, de a kerekes kút is biztos támpont.

 

Egészen különleges a völgy, van étterem és panzió is, több ember szorgoskodott a telkeken a szép időben.

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.18 -1 0 70815

Ha valahol akkor itt nem érdemes kapkodni, sőt mi több nem is lehet. Alapvetően lassú vagyok, de ebben a völgyben a 2 km/h már jónak számít. Én 1.7 km/h-val jártam be, virágszagolgatós, régi kék jel nézegetős, romantikázós hangulatban.  

A kidőlt fák,a  hangulat, a kacskaringós ösvények, útakadályok miatt sem tudsz itt sietni.

 

Gyönyörű az egész Burok-völgy, de a legszebb része talán a "nagy kanyar és környéke, továbbá az a rész ahol Rokiék lejöttek, azt nem hiszem hogy sokan ismerik.

Királyszállás és Bakonykuti felől pár száz méteren sok a medvehagymázós család,a  völgy közepe üres szok' lenni.

 ez a rész a legszebb talán, de szép az egész

 

Túratervek:

-Nem ördögtől való az hogy Bakonykútitól Királyszállásig a völgyben, majd a Mellár-fennsíkon vissza a kiindulóponthoz. A Melláron kb 3x olyan gyorsan lehet trappolni, széles szekérút. 

Mikor 2012-ben oláhtotóékkal itt jártam akkor a Melláron át mentem vissza Bakonykutiba a velünk elszökött kutyával, Caramellel.

 

viewArticle

 

2.- Mentem már vissza Bakonykutiba a lőtéren keresztül is, átlóban, szerintem azzal sincsen gond, a helyiek gyakran járnak errefelé autóval is Bakonykutiból Várpalota irányába

 

3.- ha szombatot vesszük alapul:

    8:33 Bakonykuti-2 átszállás, 10:10 Királyszállási elágazás, busszal.

Talán ez a legjobb, legkényelmesebb, és a legtöbbet nyújtó túraterv, végig tudsz menni a Burok-völgyben teljes hosszában, logisztika letudva, mindent látsz, a kocsi pedig jó helyen van Bakonykutiban.

 

Jó utat!

 

Előzmény: lükepék (70814)
lükepék Creative Commons License 2020.02.18 0 0 70814

Hát kb 9-es indulástvterveztem Királyszállásról, az necces a du. 4 órával. 

következő kérdés: föntről le vagy lentről fel? körtúrában gondolkodom. 

Előzmény: olahtamas (70813)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.18 0 1 70813

Ez topictúráért kiált :)

 

Csak nekem vissza kell érnem a csillagnéző túrára délután.

Ideteszem a meghívót, hátha érdekel valakit:

 

Február 23-án, vasárnap tartjuk következő csillagnéző sétánkat a Budai-hegységben. Ezúttal a Kis-Svábhegyre tervezünk egy alig 3 kilométeres kirándulást. A helyet régen Martinovics-hegynek hívták. Budapest XII. kerületében található, a János-hegy tömbjében. Oldala minden irányból sűrűn beépült, csak a csúcs körül őrződött meg többé-kevésbé az eredeti élővilág. A hegynek ez a része természetvédelmi oltalom alatt áll. Északi részén egy kőfejtő található, amelyben  jellegzetes hasadék van, régi nevén Kristály-barlang. Sajnos az emberek ezt a gyönyörű helyet igencsak tönkretették.

A terület annyira pici, hogy csigavonalban fogunk haladni, hogy menjünk is valamit :-) Már jártunk erre, de ezúttal szakértő vendégünk is lesz. Ő fog a hegy geológiai múltjáról mesélni.

Kellemes könnyű kirándulás lesz. Megnézzük a Kristály-barlangot, végig járjuk a tanösvényt.

Derült idő esetén távcsővel is megszemléljük a Vénuszt, és más égi látnivalókat. Megkeressük a téli csillagképeket és mesélünk a hozzájuk fűződő legendákról.

A csillagászati kvíz most sem maradhat el!

Hozzatok magatokkal zseblámpát, és ha van, binokulárt!

Szóljatok barátaitoknak is!

Találkozunk 16.00-kor a 60-as villamos (fogaskerekű) Szent János Kórház megállójában.
Ha a túra után lesz rá igény, a János Kórház környékén keresünk egy kis melegedő helyet, és iszunk egy forró teát (forralt bort).

Rendezvénysorozatunkat a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósítjuk meg.

 

Üdv. Lilla & Gyula

Előzmény: lükepék (70805)
hörpölin Creative Commons License 2020.02.18 0 0 70812

Négy hónapja voltam odalenn a piroson, nagy málhával, sátorral, miegymással. Túléltem. Még írtam is róla:

http://www.kektura.click.hu/kdp/szovegek/kdp_07.html

 

Előzmény: lükepék (70810)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.18 -1 0 70811

Lesz vasaló  kidőlt fa éppen elég. :-)

 

Ízelítő Királyszállás felől indulva időrendi sorrendben: 

 

Előzmény: lükepék (70810)
lükepék Creative Commons License 2020.02.18 0 0 70810

Köszi mindenkinek! A lényeg, hogy legyen kidőlt fa (= nem patyolatra kisöpört ösvény), ne legyen csalán és lódarázs. A medvehagyma nagy bónusz lenne de hát most érek rá. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!