Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3079
Mi is ott szoktunk kajalni neha. :-) Marmint abban a tersegben, nem kifejezetten ebben az etteremben. Nem tudtam hogy bezartak, tavaly nov. 1-en meg nyitva volt.. Kertunk is ott valamit a helyi macskaknak. Setalgattunk, keszitettunk fotokat, stb.
Mivel en itt elek, sok helyre eljutok a parommal es a csaladjaval. Ok nagy hazaszereto portugalok es amikor csak tehetjuk felkerekedunk es felterkepezunk egy-egy tajat.
Előzmény: wekerlei (3078)
wekerlei Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3078

Carvalhalban októberben be lett zárva az Aki ha peixe nevü elökelö étterem. Nem is volt az annyira a világ végén (illetve az ugye attól függ, hogy honnan nézi azt az ember).

A Costa Azul egyébként is egy olyan hely, ahova nem is akarják, hogy tömegestül jöjjenek a túristák. A "felsö tízezer" ott a maga körében akar mozogni, étkezni, strandolni és szórakozni. Helikopterrel, Ferrarival vagy jachttal szoktak abba az étterembe a módosabb portugálok járni. Eltekintve az általam meghívott barátaimtól ott magyar szót eddig nem hallottam. Annál inkább csodálkozom rajta, hogy Te felfedezted ezt az oázist (illetve mégsem fedezted fel, mert "a világ végének" nevezted).  

 

Előzmény: Törölt nick (3074)
E_T Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3077

Fornalha,

Kösz a tippet, megnéztem a posta honlapját, sajnos ők nem árusítanak jegyet e meccsre. (Bizonyos, hogy ez a meccs is belépős. S hogy mennyire ők a jövő? Talán hallottál már a portugál aranycsapatról, mely még a 90-es évek elején volt ott az ifjúsági eb és vb elején.)

Talán nem derült ki, de én Magyarorszgáról írok, majd csak 20-án reggel érkezem Porto-ba.

E_T

Előzmény: Törölt nick (3076)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.12 0 0 3076
a portugal posta a fo tamogatojuk, CTT Correios, toluk kell megkerdezni. De azt is jeggyel lehet megnezni? Nem tudom.. Eleg gazos kis csapatka :-) es elvileg ok a jovo...
Előzmény: E_T (3075)
E_T Creative Commons License 2007.11.11 0 0 3075

Sziasztok Portugáliában élők,

Segítségeteket szeretném kérni: november 20-án (kedden) este Águeda-ban játszik a portugál U21-es csapat az angolokkal. Ezt szeretnénk megtekinteni, ám jegyet sehol sem tudunk szerezni. Hiába írtunk a Portugál Labdarúgó Szövetségnek, válaszra sem méltattak bennünket (ketten megyünk). Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönnénk.

Válasz jöhet privátban is a foldlako@tvnetwork.hu - ra.

Köszönettel, E_T alias földlakó

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 3074
Batalharol 2 kep volt, kivulrol es belulrol - ha valaki utanaszamolt volna es nem jon ki... :D
Na meg par kep? Johet? Csak a hetvege kedveert... :D

Carvalhal, "Etterem a vilag vegen", Douglas Adams utan szabadon.. Ez csak az en kepem neve, nem az ettereme.. csakhat olyan elhagyatott volt a part - ez tavaly keszult november 1-en. Gondolom nyaron nagyobb a forgalom... :D
restaurant Carvalhal

Guimarães-rol 3 kepecske kovetkezik.

guimaraes 1guimaraes 3

Sintra, szerelmesek fája
Sintra tree

Lisszabonról a többi kép, igazan antik darabok, 2005-bol van az Oceanariumbol es egy klasszikus elso kepem a Belém toronyrol, az utolsó pedig az Oceanariumbol egy igazi "caravela Portuguesa", portugal kozepkori hajo.
lxbelemcaravela
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 3073
No nezzunk egy par fotot ide :D

Eloszor is 2 Obidosrol.

obidos casteloobidos

Aztan Batalha.
Batalhabatalha inside

Cabo Cavoeiro (Peniche)
cabo cavoeiro

Jardim do Cerco, Mafra
mafra

Évora, Temple of Diana (római romok)
evora diana

Caldas da Rainha, utcakép
caldas da rainha

és az utolsó: kilátás a hálószoba ablakunkból, Amadora :D
kilatas
makacska Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3072
Bár megadtam neki az itt olvasott koordinátákat, de ha pontosan meglesz, az még jobb, nagyon köszi előre is.
Neki fél év volt, de lehet, hogy van hosszabb idejű is.
Nem megy már vissza, legalább is most nem. De tudom, hogy készül, szeretne visszamenni. Én csak 5 napot töltöttem kinn, de teljesen megértem őt:)
Köszönöm, átadom a címedet is.

Előzmény: Törölt nick (3032)
quilla Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3071
Hat azert fekeznek a kamera alatt, mert eleg draga jatek nem fekezni :)) a piroson atmenni elvileg lehet ingyen, a kameras radar viszont csunyan megvagja az embert utolag.
Előzmény: ocsi (3070)
ocsi Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3070
Kamera tenyleg nem tarozik, meg az ugyan kit is erdekel :-))), nem is ertem miert fekez mindenki 90 ala a kamerak alatt a gyurun Portoban :-)), nem baj, ha van ures sav, elmegy a 100-110 is.
Nade pirosra valt, es az mar gaz. Mert ugye piroson at nem megyunk. hat ez van.
Előzmény: quilla (3048)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3069
Várjuk hogy felrakd azt a fotót.... :D
Előzmény: papa_maci (3066)
ocsi Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3068
Hat igen, tartottam tole hogy valami gond lesz, a szovegek a kepek sorrendjeben...
Előzmény: ocsi (3067)
ocsi Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3067
Tehát a képekből válogatás (remelem sikerul):

Alcobaca
Alcobaca

Alcobaca
Alcobaca

Obidos
obidosi pousada :-)

Jeronimos
Jeronimos, Belem

Kulturkozpont
Kulturkozpont, Belem (reszlet :-))

Cafe
Egy jo kis kavezo a belemi parton (ami az epuletet illeti, egyebkent nem tudom)

Ascensor
Az egyik ascensor, Lisboa

Elevador
Elevador, Lisboa

Montserrat
Montserrat, Sintra
Előzmény: ocsi (3044)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3066

Ez is a Colombonál volt.

Akkor mentünk a Fehér Mikit megnézni.

Hát erősen lilult a feje a metrón utazóknak a visszafolytott röhögéstől.

Én csináltam róla stikában egy fotót,elég kalandos módon, a többiek még azon is röhögtek.

Elég gáz volt a gyerek!

Előzmény: Törölt nick (3065)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3065
Sosem volt hozza "szerencsem" (szerencsere...) :D
Lehet hogy maradi a felfogasom de nagyon nem birom ezeket a feltunesi viszketegsegben (es egyeb mentalis problemakkal) szenvedo arcokat...
A Colomboban van egy tata aki mindent magara aggat es fotoztatja magat mindenkivel. Nem art senkinek... De pl. a buszokon elofordul (es sajna eleg sokszor talalkoztam mar vele) egy undorito budi csavo aki vicceket mesel, es mindenkivel kezet akar fogni es addig nem tagit mig az ember kezet nem fog vele, es hangosan nem mondja hogy jo reggelt.. es addig szorongatja a kezet az embernek amig elmondja a viccet. Aztan persze penzt akar, es akkor a sofor alt. megelegeli es letessekeli a buszrol (de csak szoban, szoval ha nem akar nem megy es alt. nem akar..).
Kesz bakteriumtenyeszet az urge, en a fraszt kapom tole aztan rohanok be a melohelyen a WC-re kezet mosni, fertotleniteni... Es marha sok ilyen van, nem beszelve a baixa-n a sok indiairol meg negerekrol akik allandoan csajokat akarnak felszedni hogy legalizaltassak magukat... Egy idoben ez Mo-n is divat volt, a Blaha-n es az Oktogon kornyeken a sok neger nagyon agresszivan akart felszedni csajokat, rogton hazassag stb. Azert mondom hogy egy idoben, mert mar nem tudom hogy hogy van, lehet hogy meg tart ez... Mo-n sokkal szigorubbak a bevandorlasi torvenyek mint itt, mondjuk nekunk kolonizalos multunk sincs (SZERENCSERE...).
Előzmény: papa_maci (3063)
quilla Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3064
A vilagitotornyosra gondolsz? Hat kozeli, de asszem az mar nem Matoshinhos hanem Leça vagy mi a cucc. De igen, tulkepp az nagyon kozel van oda.
Előzmény: blaze73 (3061)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3063

Fornalha szoktad látni a metroba a NeonMan-t?

Egy kb 2méter magas fekete gyerek mindenféle neonzöld meg neonsárga cuccokban.

De még a sérojába is neon fonatok vannak!

Ismerős?

papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3062

Ja! A sörük is finom.

Igaz, ezt mondom én, aki nem vagyok egy kifejezetten Oktoberfest-re járó, vagyis nem vagyok egy sör inyenc. :DD

De nekem kifejezetten izlett a Bock is meg a Sagres is.

A páromnak meg hoztunk valami izesitett dolgot. Ő azt mondja finom.

A habzóval én is  erősen lesre futottam.

Kint tartózkodásom egyik meghatározó tévedése volt. :))

Előzmény: blaze73 (3060)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3061
guilla : a kepeid kozott volt Matoshinos ugye ? :)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3060
en is B10 vagyok, papa_maci :)

habzo cuccost en nem probaltam, csak jo kis Portugal sör + a kivalo portoikat
KOEPKE-be nem tudtunk bemenni, csak a mintabolt volt amit lattam setalas kozben
allitolag igen jokat csinalnak Ok is :)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3059

Igen, de én momentán nem erre gondoltam.

A hölgyek a volán mögött nem gondolják azt hogy:" csak én tudok jól vezetni a többi mind amatör fa kezü fa lábu fa..."!!! Már bocs!

Előzmény: Törölt nick (3058)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3058
mert velunk mindent el lehet intezni :DDDDD
Előzmény: papa_maci (3057)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3057

Szia. Én is tawnyt hoztam haza leginkább.

Meg egyszer ittunk valami habzóbort is .Hát az .... érdekes volt. :))

Hoztam haza valami Koepke cuccot is,de még zárolva van.

A kocsi témát én irtam neked előre.

A 160.km/h ismerős. A körforgalom az meg olyan mint az orosz rulett.

Hülye vezető meg mindenhol van.

Érdekes egyébbként hogy én nyáron nem láttam egyetlen egy koccot sem.

A női vezetökkel kapcsolatban nekem az a véleményem,hogy nem rossz vezetők csak nagyon óvatosak,és ezt a túl óvatos stilust a mai forgalom tempója már men birja el.

Az én biztositási besorolásom B10, tehát nem vagyok egy törős tipus.

Már volt pár biztositási ügyem,és egyiket sem hölgy vezető okozta.

Valyon miért?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: blaze73 (3040)
quilla Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3056
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3055
énisénisénisénis... :D

Lisszaboni ejszaka folytatodik... :-) (kb. minden este, nem igaz? :D)

blaze73 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3054
...es akkor a nyomasnak engedve ujabb par kep teljesen random modon :)
Lisboa
Lisboa
Nazare
Coimbra
Coimbra
Sintra
Porto
blaze73 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3053
felre ertes ne essek : nekem semmi bajom a noi vezetokkel. van aki bena, de van aki irto jol vezet. mindkettobol ismerek eleg sokat. ha ott a portoi korforgalomban egy ferfi ul akkor azt irom "egy idetlen ferfi" nem a nonek szolt az idetlen hanem a szemelynek aki vezette, nem nelkul :-)

nekem komolyan a 6 nap alatt amig ott vezettem semmi bajom nem volt veluk, max annyi, hogy latszott sok emberen, hogy nem tul jol vezet. volt is eleg sok koccanas ami mellett elmentunk :)
quilla Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3052
Elmeletem szerint szazszor jobb egy noi vezeto mint egy ferfi. Miert?? Mert a noi vezeto ha bena, akkor altalaban ezzel tisztaban van, be van tojva es ovatos, max lassu... ellenberger ha egy ferfi bena sofor, soha az eletben el nem ismerne, hisz o a teremtes koronaja es minimum Niki Lauda tehetsegevel bir, vakmero es agressziv, es neki all feljebb. Isten ovjon minket a bena ferfi soforoktol!! :DDD
Előzmény: Törölt nick (3050)
quilla Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3051

Hat ha az normalis, hogy az indexet tobb mint otven szazalekban nem hasznaljak, hogy a dudat viszont dupla annyiszor mint kellene, parkolnak korforgalomban, egysavos, padka nelkuli ut egyetlen savjaban lazan, szabalyosan parkolok mellett masodik sorban, nos akkor jogos, tok normalisan vezetnek :DDD

ja igen, a zebrakon is parkolnak, ennek kovetkezteben en mint sofor nem latom ha valaki lelep a jardarol, hanem csak azt, hogy hirtelen felbukkan ket parkolo kocsi kozul... tiszta eletveszely szerintem. Amugy a rendorok is gond nelkul parkolnak pupos autoval a tilosban, ugyhogy legalabb ezen ok nem szivoznak masokkal :DD vagy csak nagyon ritkan...

Előzmény: blaze73 (3049)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.08 0 0 3050
Persze, mindig a nok az idetlenek... :-P

Igen, grafikus Andras :-D es tessek LEjonni :D
Előzmény: blaze73 (3049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!