Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17840

Jártam a legtöbben. Te?

 

Sorolnád ezen országokban a nők jogait?

 

Meséljek neked mi mindent tehetnek meg Kuwaitban a nőkkel legálisan?

Előzmény: Becses Bryganti (17820)
Platon Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17839

Tisztázzuk csak ezt.


Aki elárulja hazájának alkotmányos rendjét az hazaáruló. Az alkotmány szerint (mindegyik szerint) Janukovics az Ukrán elnök, és a puccsisták kormánya illegitim, puszta léte az alkotmányos rend elleni szervezkedés, hazaárulás.

 

Bizony Jacenyukék mentegetőzése nem sokat nyom a latban.

 

A cikkben idézett úriember viszont hű maradt esküjéhez, ezért érték retorziók a hazaáruló Kijevi puccsisták részéről.

 

 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17834)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17838

Egyszerű a helyzeted:

hozzál rá forrást, hogy az 1900-as évek előtt létezett

Ukrajna bármilyen formában (Hmelnyickij nem ér, mert

ő kozák volt és kozák államot akart, nem Hoholországot..).

Arra is hozhatsz forrást, hogy az ukrán elnevezés

az 1800-as évek előtt létezett, és nem kisoroszoknak

hívták az ukránokat addig.

Nyilván azt is könnyedén tudod igazolni, hogy az

ukrán területek határai egzaktak voltak, és nem

attól függtek, hogy a litván, lengyel vagy orosz

fejedelmek és nagyhercegek éppen mit foglaltak

el a területekből.

 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17835)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17837

"Egy hazaáruló mentegetőzése nem sokat nyom a latban."

 

Hazaáruló?

Hol látsz te olyat? Akit eldobott magától a puccsista ukrán

baseballütő-kormány, az nem hazaáruló, hanem jogtalanul

kitaszított.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17834)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17836

nagyon jó, told le a végére a slidert, ott van az összes narkomán :-)))

OFF: Természetesen:) - az élet régóta nem olyan dolog, ami józanul kibírható:( - szóval nem az a kérdés, hogy fogyasszunk-e tudatmódosító szereket, hanem az, hogy milyen tudatmódosítókat fogyasszunk... :) Egyébként teljessé a dolog egy 3. listával lenne tehető, ami a nyugtatószerek, antidepresszánsok, és egyéb sem az alkohol sem a kábítószer címszó alatt nem listázott tudatmódosítókat tartalmazná - és akkor egyértelműen kijönne, hogy az egész világ jelentős népessége függő - legfeljebb kultúrkörönként hol ettől, hol attól... ugye K-Európa iszik, Ny-Európa nyugtatót és antidepit meg szintetikus szemetet zabál, a harmadik világ meg klasszikus narkót a a hasistól az ópiáton át a kokáig...

 

ÜdV

Előzmény: loding (17830)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17835

Már megint kezded? xD

Előzmény: El Qradi (17800)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17834

Egy hazaáruló mentegetőzése nem sokat nyom a latban.

Előzmény: El Qradi (17769)
loding Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17833

ha meg szippantanánk is, biztos lemennénk és hidegre tennék a tevehajcsárokat :-)), de lehet "Iván" benyomná az indítókódot és lezárulna az évezredes etnikai konfliktus az arabokkal :-)

Előzmény: Becses Bryganti (17831)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17832

Ja. Van egy otletem.

Fel kene Ukrajnanak ajanlani, hogy berelhetne Szevasztopolban a flottajanak bazist, kifelyezetten jutanyos aron :)).

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17829)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17831

Ez 1 abszólut fals lista Finnország milyen  rendszert váltott? Megközelíti az oroszokét. Rosszul számolnak. A mediterrán országokban minden étkezéshez megisznak 21-3 dl bort. Az oroszok, magyarok, finnek, lengyelek, írek, satb mindig vedeltek. Azok az országok számítanak kórosan nagyivóknak, ahol a jónép, főleg a férfiak hullanak az irdatlan mennyiségű, nagy %-ban  kiismerhetetlen forrásból nyert töménytől.

Előzmény: Antisystem (17827)
loding Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17830

nagyon jó, told le a végére a slidert, ott van az összes narkomán :-))), úgy látszik ha fordítva nézed, az megmutatja a másik sorrendet :-))

van ahol vízi pipába teszik, van ahol pipába, vagy egyéb módon, oszt közben megbeszélik hány tevéért szabadulna a vénasszonytól ;-)))

 

Előzmény: Antisystem (17827)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17829

Ami Kijevet illeti:

1. Most ejjel Parizsban megy soronkivuli Lavrov-Kerry talakozo. Elemzok szerint, valami komoly dolog kell hogy lagyen a kimenetele.

2. Az Ukran tengeralatjarot vonohajokkal fogjak Odessaban huzni, a napokban fogjak ezt kidolgozni ukran es orosz hadiflotta szakemberek. Nincs onjaro allapotban. A tobbi hajorol meg nincs ertekelheto infom.

3. Keszul az orosz leltar Krimrol. Mit mondjak. Az elmult 23 evben egyetlen komoly infrastrukturalis beruhazas nem volt a tersegben. Minden csak a Szu hagyatekan gurult. Csak az uduloovezeti maganepitkezesek, gyakran tiltot, vedett teruleteken folyt priman. Ilyen volt pl. Janukovics elnoki rezidenciajanak epitese, keszultseg kb 80-90% koruli, vedett taj (noveny) videken.

heremooka Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17828

Nagy-oroszok --> oroszok

fehér-oroszok ---> belosrusszok

kis-oroszok ---> ukránok

 


Orosz-ukrán-ruszin viszonylatban ez -magyar szemszögből- a következőképpen néz ki:

 

oroszok - muszkák, moszkoviták (innen a muszkavezető-gúnyneve a két háború között Sztálin elvtárs vendégszeretetét élvező, majd '45 után visszatérő magyar kommunistáknak, többek közt Nagy Imre is ilyen volt...)

 

ukránok - oroszok

ruszinok - kisoroszok

 

Az (első világháborúig masszívan élő) magyar elnevezések követik az ukránok "szent meggyőződését", hogy az igazi oroszok, A RUSZOK ők, és nem azok, "akik Moszkva környékén mongol elnyomás alatt éltek és eggyé váltak velük", azaz akiket ma már oroszoknak hívunk. De ma már ők sem követik ezt az elméletet, ha már magukat ukránoknak, hazájukat Ukrajnának hívják.

 

Továbbá léteznek a holicsánok. A kárpátaljai ember hívja így -nemzetiségtől függetlenül- a halicsi, azaz innen nézve kárpátontúli ukránokat. Az Árpádok sok hadjáratot vezettek oda, csekély eredménnyel. II. Géza király felesége Eufrozina királyné kijevi hercegnő volt. Halics tulajdonképpen a mostani "vad, nacionalista Ukrajna" központja, "fővárosa": Lemberg, Lviv, régi magyar nevén Ilyvó. Vallását tekintve az "igazi ukrán" görögkatolikus. Az oroszok szerint mostanában nem is tűr meg más templomot, csak azt. Szerintem ez erős túlzás, nem hiszem hogy lángolnának az ortodox templomok, bár nem voltam ott sem most, sem régebben és nem is tervezem, hogy odamegyek. 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17827

Nesze, itt egy frissebb.... hát... nem téged igazol...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption

 

Viszont elgondolkodtató, hogy a ranglista élén jóformán csak megrendszerváltott országot találsz:(

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (17825)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17826

Az alkohol az alkohol.

Előzmény: Becses Bryganti (17825)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17825

Ez fals világraglista, azért is, merthogy a csehek főleg sört isznak. A lengyelek, a finnek, az írek és az angolok ia TOP-listásak, meg még páran, svédek, mongolok. De az oroszokat senki nem éri be, talán az ukránok határeset.

Előzmény: Antisystem (17822)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17823

Nekem is ez kezd vilagossa valni.

Mindenkit gyalazgat.

Reg kikapcsoltam - de neha benezek okoskodasaiba. Meg egyetlen pozitiv gondolatot se lattam. Vagy szenny, vagy viccelesen keresztuli piszkalgatas.

Előzmény: herwest (17821)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17822

Khmmm... van, amiben JOBBAK vagyunk az oroszoknál:

 

Alkohol-világranglista

 

1. Moldova: 18,22 liter/fő/év

2. Csehország: 16,45 l/fő/év

3. Magyarország: 16,27 l/fő/év

4. Oroszország: 15,76 l/fő/év

5. Ukrajna: 15,60 l/fő/év

*tiszta szeszben. Forrás: WHO

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (17814)
herwest Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17821

Erdekes.

Egy atlagmagyar a te szemelyedben mennyit huz ki tunetek nelkul?

 

Nem mondanám magyarnak, magyarul beszélő magyargyalázónak inkább.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17813)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17820

Ha ismernéd Kuvaitot és a többi öbölországot, vagy legalábbis halvány segédfogalmad lenne, arról, hogy egyáltalán hol vannak, akkor tudnád, hogy nagyon kevés női vendégmunkás van. 1. ápolónők, akik betegre keresik magukat. 2. Főleg orosz k-k, akik szintén. Pontosabban Dubai-ban Hormuúzt lehet rekeszteni velük, de biztos a  jóval kevésbé világi Kuvaitban is akad jó néhány.

Előzmény: Platon (17795)
loding Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17819

... mondjuk a férj meg esetleg nem alkoholt fogyaszt, de ebben a nyomorult országban ez senekinek nemfordul meg a csöpp fejében :-DD

hihetetlen :-)))

Előzmény: loding (17817)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17818

Viccelodsz azon - amiben halvany gozod sincs.

Erdekes, magadnak hogy nezel ki? Nagyokosnak?

 

A sufniban ott all a parologtatom, evente talan ha egyszer uzemelem be (gyumolcstermes) - es ami kijon belole nem lotty. Ketszeri keringetes utan - priman eg, 60-80% koruli :)).

Kulonben en pl. egy honapot siman kibirok - pedig teljesen atlagorosznak erzem magam :))

 

"Amugy is tomeges a halal es a megvakulas az otthon"

 

Igy keletkeznek a legendak. Eppen ez volt a hejzet a 90-esek vegefele - amikor europabol csak ugy ozonlott a tenyleg lotty. De ittak itt mindenfelet - nem a  jo ellettol.

 

Na eljel nyugodtan tovabb a fantaziaid vilagaban.

Előzmény: Becses Bryganti (17814)
loding Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17817

:-) lekapják a szaudi csajok a csadort, alatta meg ott a méregdrága mini, kosztüm, magassarkú pipellő a legdrágább márkákból :-)), szinte bizonyos vagyok benne ...

Előzmény: perkelto (17815)
perkelto Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17816

A kuwaiti vendégmunkásokat az oroszországi (pl. kaukázusi) vendégmunkásokkal kellene összehasonlítani.

Előzmény: Törölt nick (17805)
perkelto Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17815

Mindenesetre nem kellene minden nap részeg férjjel hadakozni.

Előzmény: Platon (17795)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17814

Akiármenmnyit. Egy orosz 6-8 órát. Felfordul a hiány miatt, vagy mert megissza faszesdzt. Amúgy is tömeges a halál és a megvakulás az otthon összebarmolt lötty miatt.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (17813)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17813

Erdekes.

Egy atlagmagyar a te szemelyedben mennyit huz ki tunetek nelkul?

Előzmény: Becses Bryganti (17808)
loding Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17812

... ugye az elvonási tünetek nem az alkesznél jelentkeznek legerősebben, namost képzelj el mondjuk egy kokain, heroin függő degenerált milliárdost, aki esetleg döntéshozó helyzetben van... szóval ezt én nagyobb dobókockának tartom.

Az arab országok lakossága lényeges különbséget mutat, nyilván nem azonos egy 20millás lakosságot, meg egy 1milles lakosságot tömni pénzzel...

Előzmény: Becses Bryganti (17808)
herwest Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17811
Előzmény: Becses Bryganti (17810)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.30 0 0 17810

A kuvaiti vendégmunkás onnan tartja el az otthoni 100 tagú Srí Lanka-i, vagy nigériai családját. Egy átlagorosz odahaza i csak nigériai szinten tudná tenni, m,ax, akkor is ha már nem itta volna el amikor megkapja:)

Előzmény: El Qradi (17809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!