Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6277

Atutalas, kp, vagy nez meg, mit ir a leiras.

Kerdezd meg a postautalvanyt tole, vegulis az is hasonlit egy utalashoz :)

 

Előzmény: Geezm0 (6276)
Geezm0 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6276
ebay.de-n licitálok csak nem nagyon tudok németül, ha az van odairva hogy:
-Überweisung
-Barzahlung bei Abholung
-siehe Artikelbeschreibung
Akkor tudok nemzetközi postautalvánnyal fizetni vagy sem? Ha nem akkor otp junior számláról megy az utalás? köszi
Hantaboj Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6275

Nem mondtad, hogy milyen, de ha IE6, akkor egy IE6SP1 (újra)alkalmazása dobhat a dolgon:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=1e1550cb-5e5d-48f5-b02b-20b602228de6&displaylang=en

Előzmény: Janos1950 (6273)
ZE Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6274
mozilla.fsf.hu :-)) A suxplorer-t full wendóz reinstall-lal tudod egyszerűen visszavarázsolni...
Előzmény: Janos1950 (6273)
Janos1950 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6273

Kedves Kollégák!

Nem eBay-es téma, de szeretném ha valaki segitene!

Véletlenül kitöröltem néhány dolgot a számitógépem-

ből. Most az az ábra, hogy hiába szeretném letölteni a

Windows Media Playert a gép állandóan kiirja hogy

hiányzik az "iexplorer.exe". Honnan tölthetném le ezt

a hiányzó herkentyüt. Megjegyzem: néhány hónapja

kaptam ezt a régi IBM masinát és minden előképzett-

ség nélkül magamtól jövögetek rá a használatára. Az

eredetileg meglévő Média Playert lányos zavaromban

kitöröltem és most hiába kóválygok a különböző

letöltő lapokon nem találom ezt a hiányzó micsodát.

Segitségüket előre is köszönöm. Janos1950

morbiczer Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6272
Tutira nem, sasolom én azt a bankszámlakivonatot rendszeresen.
Ariel Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6271
morbiczer!

lehet csak nem figyeltel jol... nekem a rafibol kemenyen ezreket vontak le egy nemet rafis szamlara utalas miatt.
Előzmény: morbiczer (6270)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6270

Még egy, aztán ígérem csöndben maradok.

 

Én a Raiffeisenbanknál vezetett egyszerű forintszámlámról szoktam utalgatni Németországba (és egyszer Ausztriába). Az utalási költség 5 dollár*, ami 1000 forint alatt van. Elvileg kellene még fizetnem 5 dollár konverziós költséget is, mivel forintszámláról utalok eurót, de ezt még sosem számolták fel. Külföldi bankköltség se merült még fel soha.

 

Úgyhogy ezen a területen csak jó tapasztalataim vannak.

 

* Pontosabban ez a minimális utalási költség, de hogy ennél nagyob legyen, ahhoz már tényleg magas összeget kellene utalni.

morbiczer Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6269

Különben már az előbb is akartam írni, csak elfelejtettem, hogy nagyon jó a topik. Pár napja találtam rá, de már elolvastam több hónapnyi hozzászólást.

 

Pár hónapja kóstolgatom az ebay-t, de eddig csak a németektől rendeltem. Az ami nekem kell azonban inkább Amerikából hozzáférhető, úgyhogy előbb-utóbb majd onnan is szeretnék rendelni, de egyelőre visszatart a fizetés macerássága, iletve költsége. Majd utánnajárok ennek a bidpay dolognak, amit itt többen is említettek.

Youme Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6268
Készítek egy GYIK honlapot, abba is belevettem ezt a minimáláras lényeget. :o)Amúgy már kész a lap csak amíg esetleg hibák vannak benne nem akarom kitenni ide a linket.
Előzmény: gergo9 (6266)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6267
Genya! Neked is köszi! :))
Előzmény: Dhokthol Genya (6265)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6266

Kedves Morbiczer!

 

Nagyon szépen köszönöm a kímerítő és részletes válaszod! Így már világos a dolog

remélem fáradalmaiddal másoknak is segítettél :))

Előzmény: morbiczer (6264)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6265

Itt már mindent leírtak előttem, nincs mit hozzátennem, de nagyon ügyesen kérdeztem, hogy ennyire kielégítő válaszokat kaphattál !!! :))))

Előzmény: gergo9 (6254)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6264
Különben szerintem nyugodtan írhatsz neki, és megkérdezheted, hogy nem vehetnéd-e meg minimáláron. Nem volt nagy tolongás a dologért, úgyhogy talán belemegy. Így legalább megtudod, hogy mennyi volt a minimálár. Aztán ha azt mondja, hogy 25 font, és neked annyit nem ér meg, akkor még mindig mondhatod, hogy sorry.
Előzmény: morbiczer (6263)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6263

1. Fontos megkülönböztetni a kikiáltási árat és a minimálárat. Kikiáltási ár mindig van, ez jelen esetben az 5 font volt. Ennél kisebb összeget nem lehet megadni. Az eladó megadhat minimálárat is, bár általában nincs ilyen. Ez azt jelenti, hogy ugyan ennél alacsonyabb összegről indul a licit, de az eladónak addig nincsen veled szemben eladási kötelezettsége, amíg a licit nem éri el a minimálárat.

 

Egészen addig, amíg nem éred el a minimálárat, lesz egy figyelmeztetés a licited mellett, hogy "Reserve not met", azaz a licit még nem érte el a minimálárat. (Sőt, feltételezem, bár konkrétan nem tudom, hogy eleve van egy figyelmeztetés valahol a termék leírásában, hogy itt bizony van minimálár. Legalábbis így lenne korrekt.)

 

Alapvetően ez az egész minimáláras dolog hülyeség, nem is nagyon hiszem, hogy a vevők közül bárkinek tetszene. (Hiszen miért nem mindjárt onnan indítja akkor a dolgot?) Ha igaz, amit itt mások írtak az ebay díjképzési rendszeréről, akkor alacsonyabb indítóár után alacsonyabb költségek merülnek fel, valószínűleg ez motivál. Meg az alacsony kikiáltási árnak reklámhatása is lehet.

 

2. Tudsz magadra is licitálni. Amikor licitálsz, akkor nem az az összeg lesz az aktuális licit, amit beírtál, hanem az, ami éppen magasabb, mint a második legmagasabb licit. Ennek megfelelően a legelső licit leadását követően mindig a kikiáltási ár lesz a licit aktuális értéke, és ez csak akkor fog növekedni, ha mások is jönnek licitálni. Ilyenkor a rendszer mindig nézi, hogy az új licit magasabb vagy alacsonyabb, mint az az összeg, amit te megadtál. Ha alacsonyabb, akkor automatikusan licitál helyetted úgy, hogy az új licited éppen meghaladja a második ember licitjét. Ha az új ember licitje volt a magasabb, akkor pont fordítva, az ő licitje lesz éppen magasabb, mint ami a te maximumod volt.

 

Egy példa, mert ez így most biztosan nagyon zavarosan hangzik.

 

5 fontról indul a porszívó árverése. Neked a porszívó megér 10 fontot, ezért licitálsz és ezt a 10 fontot adod meg maximális licitnek. Mivel más még nem licitált, ezért a licit állása csak 5 font lesz, nem 10. Másnap jön valaki, akinek 7 fontot érne meg a dolog. Ő csak azt látja, hogy 5 fontnál áll a licit, nem tudja, hogy adott esetben te 10 fontig is hajlandó lennél elmenni. Belicitálja a 7 fontot, de a rendszer tudja, hogy korábban valaki 10 fontot is megajánlott, ezért a te nevedben automatikusan licitál egyet a második ember licitjére reagálva. A licit aktuális értéke 7,50 font lesz, hiszen olyan licit kell, ami magasabb, mint a 7 font. (Az, hogy pontosan mennyivel lesz magasabb [itt a példában 50 penny] gondolom a beállításoktól, illetve az összeg nagyságától függ.) Na most te látod, hogy valaki felnyomta 7,50 fontra, és megijedsz, hogy jön valaki, akinek 10 fontnál is többet ér meg, és elveszi tőled. Ekkor simán licitálhatsz magadra, aminek nem lesz közvetlen következménye (az aktuális ár 7,50-en fog maradni), de ha mondjuk beadsz egy 15 fontos licitet, akkor ezzel "ki tudsz védeni" egy mondjuk 12 fontos későbbi licitet, ami a 10 fontos ajánlatodat már lenyomta volna. (Persze akkor is licitálhatsz magadra, ha közben más nem licitált.)

 

A rendszer tehát automatikusan licitál a te nevedben a maximális áradig. Ez biztosítja, hogy ne kelljen egyfolytában a gép előtt gubbasztanod és figyelned, hogy mit csinálnak a többiek.

 

3. Na most mi van akkor, ha van minimálár, de csak egy ember akar licitálni? Ebben az esetben az aktuális licitár ugyanis elvileg sose fog elmozdulni a kikáltási árról, akármennyit is adsz meg maximális licitnek. Nekem még sosem volt ilyen, de ezt találtam a FAQ-ban:

 

"If your maximum bid is the first to meet or exceed the reserve price, the effective bid displayed will automatically be raised to the reserve price."

 

Tehát ha a maximum téted eléri a minimálárat, akkor automatikusan arra a szintre ugrik az aktuális licit, függetlenül attól hogy a többiek mennyit licitáltak. Erre talán úgy lehet tekinteni, mintha a tulajdonos licitált volna egyet a minimálár mértékében.

 

 

4. A te konkrét esetedben az történt, hogy volt minimálár, de a te maximális licited (6 font) nem érte azt el.

 

Remélem ez így érthető volt.

 

gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6262
Azért köszi! :)
Előzmény: Youme (6261)
Youme Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6261
A vaterán miután licitálok, szokta jelezi hogy a "Minimálárat nem érte el!" De mivel én sem nagyon ismerem az ebay-en a minimáláras cuccokat, ebben nem tudok segíteni. :-(
Előzmény: gergo9 (6260)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6260

vagy két login :))

 

Most már csak annyit szeretnék tudni, hogy hogyan lehet akkor tiszteségesen licitálva megtudni a már "üdvözítő" árat.

 

Van közben valami figyelmeztető felirat amit esetleg nem vettem észre?

Ha lesz legközelebb (remélem visszateszik:) akkor hogyan csináljam?

 

Előzmény: Youme (6259)
Youme Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6259
Szia gergo9!

Ha jól értem ZÉ-t, akkor nem tudod feljebb tornászni az árat mindaddig amíg csak Te egyedül vagy érdeklődő. Ehhez már 2 ember kellene?
Előzmény: gergo9 (6258)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6258

Szia ZE!

 

Köszi. De ha egyszer én voltam az egyetlen, akkor hogy emeljek tétet, ha az rossz volt ?

Vagy közben kíírta ezt (mármint, hogy nem elég) csak nem vettem észre?

 

Bár most már mindegy... :((

 

Ja és hol derül ki az indulóár? Vagy eszerint az is titkos?

 

Előzmény: ZE (6257)
ZE Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6257
5 font az induló ár. A minimálár az, amit szeretne érte kapni az eladó. Mivel az induló ár alapján (is) fizet az eBay-nek, így ezen is spórolni akart -- most speciel vesztére...

Mások licitjeit természetesen nem látod, de ezt már párszor leírtuk itt :-)

Egyébként meg works as designet: mi értelme lenne saját licitedet megemelni, ha más nem licitált közben? Magyarul így hangzana valahogy:
(eladó): 5 fontról indul a licit.
(te): tartom az öt fontot.
(licit vezetője): az eladó ennél többet szeretne kapni érte, de ez az ő problémája :)
(te): Jó, akkor legyen hat font!

Summa: NEM a "reserve"-nek kell megfelelned, hanem az indulóárnak, vagy a legmagasabb licit+licitlépcső értéknek.
Előzmény: gergo9 (6256)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6256

..hát ez így elég fura...azt hittem az 5 font a minimálár, és nem láttam más ajánlatot. de most nyertest sem hirdetett... 

 

Eszerint vannak rejtett árak...és lehet, hogy naív a kérdés, de akkor mások licitét sem látom? Akkor hogyan tudom meddig kell licitálni, illetve akkor miért dobta vissza a 6fontos ajánlatom 5-re azt meg feljegyezte. (tuti, hogy 6 fontot írtam!)

 

Bocs, ha ilyen alap dolgokkal zaklatlak titeket, de elolvastam az elejéről több mint 1000 hozzászólást, de utána már "kifolyt a szemem" :)

Előzmény: Youme (6255)
Youme Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6255
Köszi! Most már legalább ezt is láttam. :o) Minimálárat egy angol aukción. Ahogy látom az volt a baj, hogy nem érted el. Ki tudja mennyin állt a minimálár? Lehet, hogy 20-30 font? Én pont ezért utálom ezt a rejtett minimálárasdit. Akkor inkább induljon arról, bár tudom így spórol az ebay felé..
Előzmény: gergo9 (6254)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6254

Szia Youme: az angolon volt.

 

Genya! Előre is nagyon köszi! Itt a "főlap"

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=4369504168&ssPageName=ADME:B:WN:UK:1

 

és itt az eredmény (history)

http://offer.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=4369504168

 

 

Előzmény: Dhokthol Genya (6252)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6253

Citibanknak van egy klasszikus hitelkártyája! Nincs mögötte valós számla, csak hitelkeret, amiből ha elhaszáltál valamennyit, azt hó végén vissza kell fizetni, és akkor költsége sincs. Jár hozzá olcsó pénzért egy utasbiztosítás is, ha átléped a határt és fizezetsz vele, azonnal aktiválódik, nem kell állandóan kötögetni, ha külföldre mész.

T-mobile aranykártyásoknak asszem alapból jár. Én még Westelesként kaptam.

Regisztrációhoz tökéletes! ;) 

Előzmény: microdrive (6239)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6252
Szerintem nem Te voltál az első. akkor is a kikiáltási árat látod, ha már licitált valaki, és tett rá pl. 10 fontot. Erre a Te 5-öd kevés, és kijön a piros x, hogy tegyél még rá. Hogy utána mit kevertél össze -természetesen ha így történt- nem tudom. Ha nem titok linkeld be ide, vagy küldd el mailben a porszívó linkjét és megnézem.
Előzmény: gergo9 (6247)
Youme Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6251
Angol ebay-en én még nem láttam minimálárat, csak az USA-n. Vagy ez ott volt?
Előzmény: gergo9 (6250)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6250

hja... :))

 

de 5 volt a minimálár, és én 5-öt adtam (először) csak ez kevés volt neki, utána meg nem engedett "magamra"licitálni.

 

Előzmény: ZE (6248)
ZE Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6248
Csiszolj az angiluson; gondolom a minimálárat nem érte el a licited...
Előzmény: gergo9 (6247)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6247

Sziasztok!

 

Képzeljétek, hogy szívtam meg fél órája az első licitálásom...lehet, hogy nem olvastam eleget a fórumot :(( vagy nem elég a középszintű angolom...

 

Egy számomra (minta példánynak fontos), itthon nem kapható használt vízfilteres porszívót néztem ki magamnak az angol e-bayen. Egyetlen licitálóként (és tapasztalat nélkül) tegnap az induló árat tettem meg (5 font), mert még "limonádé" amerikai filmekből rémlett, hogy a kikiáltási árat "tartva" is megnyerhető a licit.  

 

Itt viszont a gép kiírt, egy piros X- kíséretében hogy nem elég induló licitnek, bár én vagyok a legnagyobb ajánlattevő, de ELFOGADTA !!! licitként. 10 percre rá gondoltam teszek egy magasabbat (biztos ami biztos) 6 font, de a gép nem engedett nagyobbat tenni, visszavette és 5 fontos ajánlatként elfogadta! (gondolom nem enged ugyanazon személynek saját ajánlatára licitálni) még gondoltam magamban, hogy milyen korrektek ezek az "e-bay-ék"

 

...az eladóval még előtte sikerült lelevelezni, hogy elpostázzák a gépet Magyarországra is.

Fél órája meg végignézve (végigizgulva) a finist...egyszerűen kipottyantam

(más ajánlat nem volt)

 

Szóval így póruljártam... nem tagadom nagy lendületet adott az angolom továbbcsiszolásának, de mint (gyakorló) Informatikus Mérnök, alapvető algoritmus hibának tartom, hogy licitnek értelemszerűen hibás értéket is elfogad a rendszer.

 

ötletek, tanács? 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!