Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17730

Szépen elbeszélnek egymás mellett:

 

Oroszország nem szállja meg Ukrajnát

Az orosz külügyminiszter azt mondta, diplomáciai és jogi eszközökkel védik meg Ukrajna orosz ajkú lakosait. Tovább »

forrás: Index.hu

 

ÜdV

A810 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17729

Persze hogy van alapja. Mégpedig az, hogy bár Szaniszló jele komp volt az óvodában, de nem komplett.

Előzmény: Törölt nick (17728)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17727

Ez biza így van, de szvsz itt inkább a te hited erősebb ;)

Előzmény: Antisystem (17724)
herwest Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17726

a "láthatatlan kéz" működésben.

Előzmény: Antisystem (17725)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17725

Közben van hír:

 

Klicsko váratlanul kiszállt az elnöki versenyből

Pedig a bokszolóból lett politikus jó esélyekkel indult volna. Tovább »

forrás: Index.hu

 

A dolgok mai állása szerint nyerésben a csokigyáros...

 

ÜdV

Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17724

Nézd, Te abban hiszel, amiben akarsz...:)

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17723)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17723

Ez álmodozás. Csak azt a területet adták fel, amit nem bírtak/akartak megtartani. Magyarország Európa közepe táján pedig kellett, mint ütközőállam egy háború esetére, ahogy kellettek később a csehek és a lengyelek is. Onnan sem voltak hajlandóak kivonulni.

Előzmény: Antisystem (17721)
herwest Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17722

Magyarország megleckéztetését - Micunovic megbízható információja alapján - a Szovjetunió a Szuezi-csatorna államosítását megelőzően elhatározta.

 

1956 október 26: mesterlövészek provokációja a Parlamentnél

okt 26-tól beindulnak a lincselések

okt 29 Izrael megtámadja Egyiptomot.

nov 4 a SZU bevonul.

 

ezek a tények, a többi "megbízható információ"

Előzmény: messzehordó mordeháj (17718)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17721

Nem támadták volna meg... ha nem olyan a világpolitikai helyzet akkor amilyen, akkor valszeg Hruscsov nem érzi a saját helyzetét annyira bizonytalannak, amilyenné vált, és megismétlődik simán 1955 Ausztria... mi deklaráljuk az örök függetlenségünket, ők meg kivonulnak, Te meg nézegethetnéd a mai napig a magyar címerben is a sarló-kalapácsot mint az osztrákban:))... így függ össze Szuez 56-tal, nem úgy, hogy akkora  NATO Magyarországon...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17719)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17720

De tudod mi ebben a legsiralmasabb szerintem? Az, hogy ha ezek a neokon szkarabeuszok tényleg becsületes megegyezést akartak volna és nem világuralmon sunyulnak az első perctől, akkor egyszerűen nem szóban igérgetnek szegény hülyeségig naív Gorbacsovnak, hanem eleve kötnek egy nemzetközi szerződést, hogyasztmondja:

 

1, A VSZ vállalja, hogy feloszlatja önmagát

2, A NATO vállalja, hogy nem terjeszkedik jelenlegi határain túlra.

Pont.

 

akkor ez az egész elmúlt huszonév nagyon másként van... és ez az ontopic helyzet sincs... meg már előtte a grúz se... meg a "színes forradalmak" se...

 

ÜdV

Előzmény: Fernando1 Hierro (17714)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17719

Dehogynem tolod; nem lehet komolyan venni azt az opciót, hogyha nincs Szuez, akkor NATO csapatok támadják meg az oroszokat.

Előzmény: Antisystem (17716)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17718

Magyarország megleckéztetését - Micunovic megbízható információja alapján - a Szovjetunió a Szuezi-csatorna államosítását megelőzően elhatározta.
A diplomáciai védekezésben való felhasználását Hruscsov a november 2-i Brioni- szigetén a magyar forradalom elfojtása ügyében folytatott egyeztetés során lakonikusan így összegzi:  "Ők ott kerültek csávába, mi meg Magyarországon."

Előzmény: A810 (17713)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17717

Arra nem vagyok túl kiváncsi, azt láttuk már 1962-ben...:)

 

ÜdV

 

ps: Kuba túl kicsi ahhoz, hogy olyan módon gátolja az USA-t egy ottani orosz berendezkedés, mint a 6 volt SZU tagállam lenyúlása Oroszország körül Moszkvát. Kuba az kb a Baltikum NATO-sításával egyenrangú, ha párhuzamba vonom... és lám, attól is milyen rapidhisztis lett az USA anno...

Előzmény: Fernando1 Hierro (17714)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17716

Ne komolytalankodj már, nem tolok én semmit senkire, megteszik azt helyettem a megfelelően képben lévő szakírók, mint a nálunk épp egyéb dolgai miatt kevésbé kedvelt Charles Gáti... én max hivatkozok néha az ő kutatásaikra...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17712)
herwest Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17715

A szuezi-magyar események összekapcsolására a letorkolásos taktikával válaszolnak, ez is jelzi, hogy kényes a téma.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17712)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17714

Egyébként meg valahol érdekelne, hogy milyen pofát vágnának az McCain félék, ha a Kreml akarná a saját szövetségi rendszerébe gründolni Kanadát és Mexikót...

 

Vagy mondjuk Kubát?

Előzmény: Antisystem (17706)
A810 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17713

Sokan azt állítják, hogy a magyar forradalommal egy időben kirobbantott szuezi válság miatt került Magyarország ügye háttérbe, ha úgy tetszik Szuez elsőbbséget élvezett a háborús gócok rendezését illetően. Jómagam nem osztom ezt a véleményt. Nem tagadjuk, hisz nem is tagadhatjuk, hogy a két válság jelents mértékben megosztotta a diplomácia szereplőinek figyelmét.  A két "Ügy" közötti különbség nagyon is jelentős. Igaz, hogy a két ország,

Magyarország is, Egyiptom is a saját szuverenitásának védelmében harcolt. A végeredmény azonban nem hasonlítható egymáshoz. Egyiptom szovjet és amerikai segítséggel győztesen került ki, az angol-francia-izraeli agresszió dolgavégezetlenül meghátrált, s az arab ország visszakapta a katonai támadás során sérült szuverenitását. Magyarország pedig a szovjet agresszió révén az addiginál is nagyobb alávetettségbe került. Területét a korábbinál jelentős

nagyságrenddel nagyobb és erősebb szovjet katonai erő szállta meg. Nem vitatható, sok hasonlóság fedezhetőfel a két háború elkészítésében, de ezek tudatos összefüggése valószínűtlen. Az egyiptomi konfliktus provokatív jellege, a magyar eseményekkel szemben nem fedezhetőfel. Az egyiptomi kormány által 1956. július 26-án államosított Szuezi-csatorna ténye önmagában kiváltja a régi tulajdonos Anglia és Franciaország háborús készülődését. Ehhez csatlakozott az ártatlan egyiptomi figyelmeztetéseken megsértődött Izrael is.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17712)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17712

A szuezi boltolás a te képzelgésed. Magyarország akkor annyira az orosz érdekszférába tartozott, mint amennyire most Ukrajnát (és egyéb államokat) szeretnéd ott látni. A mi bőrünket akkor csakis a Szu. korbácsolta, hiába is próbálod ezt is a Nyugatra tolni.

A másikra meg: nem szeretnéd te látni azt, ahogy McCain röhögőgörcsöt kap ;)

Előzmény: Antisystem (17706)
A810 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17711

Te értesz oroszul, vagy ukránul? (azt sem tudom ez melyik) Én egy kukkot se. Miről is van szó tehát?

Előzmény: Törölt nick (17710)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17710

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ld52PIwOw5g

 

herwest Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17709

Éppen ezért, a röhögést kivédvén, aranyban kéne Európától kérnie az oroszoknak

a energia árát.

Szépen kiderülne egy-két dolog USA-ról, röhögés átmenne sírásba.

 

ezt mondom én is, nyersanyag lerakatokat létrehozni dollárkötvények vásárlása helyett.

Előzmény: O.. (17647)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17708

Mint mindig. elegge gyengecsken orientalodsz a kerdesben.

Na legyen a wiki, mint a te kedvelt infohejed :))

Az oroszt teszem be - mert az angollal ellentetben sokkal, sokkal reszletesebb... (a tabla)

 

Mit latunk itt?

Elmeselem. A Jelcin alliberal banda az orosz aranykeszletet majdnem lenullazta. Tehat az arany - kelendo, es elkellt :)).

Na akkor szepen megnezzuk a keszlet felfutasat Oroszorszagban, ugye a banda utan. De ugye Kina is szepen felfut :)).

Az itteni kitermeles a vilag egyik vezeto meretuje, tehat igazabol nagyobb gond felfuttatni nincs.

 

Ami azt illeti, hogy a vilagelszammolast talan jo lenne visszaallitani aranyalapra a semmit se ero zold papirocskak helyett, szvsz ideje volna. S ugy tunik - minden ehhez megy. De ez mar teljesen a maganvelemenyem. Az emberiseg az aranynal jobb vilagvalutat nem talalt ki. Es az az arany hejett - papirokra valo atteres egy nagyon eros hideghaborus katyvasz volt :)). Na ugye azota a vilag dobja ossze az USA joletet es elso hejezeset. Szep lufi, erdekes, mikor pukkad ki.

A verebek csiripeltek, hogy Amerika mar kesz erre, sot mar az uj penze is ki van nyomtatva*. De ez mar tenyleg olyan verebfajta mende-monda :))

 

* Majd az egesz vilagnak elengedi a tartozasait, na kb. ugy, ahogy Japan lepett a dogi nagy tartozasaival :)). 

Egyett nem ertek meg, mi a frasznak fizettuk mi a tartozasokat? Ki ellet vona oket dobni - mint masok.

Előzmény: perkelto (17702)
herwest Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17707

Az egész forum.index.hu-n 274.000-szer fordul elő a terrorista szó.

 

Jó, akkor én mostantól kezdve tenoristát írok.

Előzmény: perkelto (17649)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17706

A szuezi boltolás lehetősége ugyanúgy tény, az is egy kijátszható kártya, amit a történelemben már ki is játszottak - történetesen a mi bőrünkre... hacsak nem szándékozol tagadni a valóságot... a kommunista (nem "komcsi") meg nem szereti az unipoláris hatalmat, ha ezzel újat mondanék... a bipoláris se jó, csak az unipolárisnál JOBB... a legjobb ugye a multipoláris, az már maga a megvalósult kollektív vezetés:)))

 

Egyébként meg valahol érdekelne, hogy milyen pofát vágnának az McCain félék, ha a Kreml akarná a saját szövetségi rendszerébe gründolni Kanadát és Mexikót...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17705)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17705

Elképesztő, miket nem tudsz, vazze. Egy nagyhatalom összeomlik, és más hatalmak igyekeznek kihasználni a helyzetet? Ez akkora meglátás, hogy Nobel díjat kellene érte kapnod, hogy képes voltál ezt elsőnek észrevenni :D

Már csak két dolgot nem értek:

1. Egy komcsi miért szurkol egy kapitalista Oroszországnak?

2. Hogy jön ez a szuezi boltolásról írt hülyeségedhez?

 

Előzmény: Antisystem (17703)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17704

... ja és egyébként most az van, hogy Jacenyukék már deklarálták, hogy NATO NEM! - és a Rasmussen magyarázza görcsösen, hogy azért Ukrajna még nem elveszett a NATO számára... Szóval azért Jacenyuk sem hülye, és pontosan tudja, mi az a bűvszó, amitől az oroszok a háborús fokozatról a békés fokozatra kapcsolnak, ahogy azt is tudja pontosan, hogy mi volt a krími dolog valódi tétje - nem kell nagy fantázia hozzá, ugyanaz, mint a Dél-oszét dologé... a NATO távol tartása...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Antisystem (17703)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17703

De mivel most épp kávészünetet tartok a házi szerelgetésekben, elmagyarázom neked ezt a konfliktust - pontosabban ennek a nagyhatalmi részét - valójában. 

Szóval az van, hogy amikor a 90-es évek elejére szétesett a Szovjetúnió, vele a VSZ és a KGST, és mély recesszióba került az egész térség, úgy tűnt, hogy Oroszország végleg elveszítheti világhatalmi szerepét, és megmarad egy helyi nagyhatalomnak...  az USA neokon banda végig erre játszott... hogy ez ugye nem következett be egyből, hogy az oroszokra mindezek után is, a legmélyebb recessziójukban is globális nagyhatalomként kellett tekinteni, ennek fő biztosítéka a nukleáris csapásmérő képességük volt, ebből is kiemelkedően a taktikai fegyverzet, amiben simán fölényben voltak. 

Na, ekkor jött a neokon agytröszt következő próbálkozása, az, hogy Oroszországot a NATO-ba gründolt ex szovjet államok gyűrűjébe fojtsák, eltolva a NATO-t a kerítésükig, és ott körbevéve őket olyan típusú védelmi technikával, ami az ő taktikai nukleáris erejüket elértékteleníti, tehát beledöngölődnek a neokonok által elképzelt középhatalmi státuszukba az "ami jó Amerikának az jó a világnak" elven működő USA-hegemon világ részeként...

 

Ugye a baltikumnál ez ab ovo működött, akkor., amikor az oroszok még gyengék voltak a megfelelő válaszra, meg egyébként is, ott azért Kalinyingrád ablakot biztosít nekik, tehát annyira nem is megy tétre... Aztán a következő 6 országot akarta a Nyugathoz csatolni és a  NATO-ba gründolni a neokon agytröszt: 

Azerbajdzsán, Örményország, Ukrajna, Grúzia, Belarusz, és Moldova... ezzel lett volna teljes a Nagy Neokon Mű, az USA-hegemon világ... Ugye, ennek egy lépése, kísérlete volt a "szines forradalmak"... csak hát azzal nem kalkuláltak az "intelligens tervezők":) - hogy Oroszország közben már nem az 1991-es Oroszország... már képes megvédeni több-kevésbé a saját érdekeit.

(ez egyébként annyira titkos összeesküvés-elmélet, hogy Medvegyev - az akkori orosz elnök - azokkal a szavakkal jelentette be Oroszország győzelmét az Orosz törvényhozásban, hogy "Sikerült távol tartanunk a NATO-t Oroszország határaitól" - húha:))

 

Na szóval, a világ nagy szerencséjére a neokon agytröszt felsült a sunyi terveivel, mára meg már el is járt felettük az idő, ma már nem lehet unipoláris hegemóniára épülő világot építeni, az USA-nak ez a hajó mindörökre elment... :)))

 

Az ontopic csatározás Ukrajna kapcsán már a nagyhatalmi döntetlenért megy, értsd alatta, hogy a Nyugat és a NATO tudomásul vette, hogy a 6-ból legfeljebb 3-at, Ukrajnát, Grúziát és Moldovát tudja lenyúlni, és azért küzdenek, hogy Oroszország lenyelje a 3:3 megosztást, és ezzel saját poziciójának bizonyos fokú csökkenését... mert azt már tudomásul vette a Nyugat, hogy Oroszországot a globális nagyhatalmi státusztól megfosztani nem tudja, tehát legalább nyirbálna rajta... Na, hát és most az van, hogy az Oroszok a döntetlenhez képest is már beljebb vannak egy Krím-mel...

 

Na, erről van szó, tetszel érteni?

 

ÜdV

 

ps: szóval végülis anti-elegáns részemről az "européer csapat" zrikálása, könnyen okoskodok, hisz az "Oroszország veszít" opció már nincs a kalapban, ez a meccs már a döntetlenért megy... azért, hogy Oroszország a 6-ból hány helyen tudja a NATO-t távol tartani a drótjától, és ezzel bebiztosítani a nukleáris erejének a harcértékét és ezzel a saját globális nagyhatalmi státuszát. A 6:0-t én se tartom túl valószínűnek, mert ez nem Mexikó:), de az 5:1-el is, meg a 4:2-vel is Oroszország nyer, akinek a 3 pont már biztosan megvan... 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17688)
perkelto Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17702

Ennél jobbat nem tehetnének az amerikaiakkal. Néhány adat az országok aranykészletéről:

 

USA 8133 tonna

Oroszország 1015 tonna

Magyarország 3,1 tonna

A világ államainak teljes aranykészlete: 31.320 tonna

 

Ha ezt lépnék az oroszok, akkor ettől nőne az arany ára, s az amerikai állami vagyon felértékelődne.

Persze senki sem tartja a teljes vagyonát aranyban, ugyanis ez az egyik legkockázatosabb befektetés. Egyáltalán nem kamatozik, viszont az őrzése komoly költséggel jár, a szállítása is nagyon nehézkes és drága. Az értéke viszont eléggé ingadozik, aki két éve aranyba fektette a vagyonát, most legalább 30% veszteségben van.

 

 

Előzmény: O.. (17647)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17701

Nincs mit megnézni ezen Grúziában, mert Izraelnek semmiféle érdeke nincs ott.

Szíriából meg nem lesz atomhatalom, mert  Izrael boldogan lebombáz mindent, amitől az lehetne. Irán, az már nagyobb falat, oda már az USA is kellene egy ilyen esetre. És Izrael nem szövetségese semmilyen szinten Oroszországnak, bár nem is ellensége. Jelen pillanatban nem sok kapcsolódási pont van a két ország között, akár pozitív, akár negatív értelemben.

Előzmény: Antisystem (17700)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17700

Nem tetszik az igazság?:)))

Nézd meg Izrael magatartását a grúz-orosz háborúban... van róla irodalom bőven a neten, ahogy grúz háborús topic is itt...

Tudod, amíg az oroszokon múlik 100%-ban, hogy Irán vagy/és Szíria atomhatalom lesz-e, addig Izrael tőlük függ első sorban... ez nem jó vagy rossz, hanem egy sima geopolitikai tény. Hogy kapcsolódhat az ontopichoz, az meg egyszerűen levehető a grúz háborús analógiából... Izrael egy biztos kvázi-szövetséges Oroszország mellett mindenféle túlpörgő nyugati szankciózgatással szemben... most is tartózkodott még a semmi téttel sem bíró ENSZ közgyűlési vélemény-nyilvánító szavazáson is...

 

ÜdV

 

Előzmény: finom_rakottkrumpli (17687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!